Znojmo – Vienna Capitals 6:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
spusu Vienna Capitals
Čtvrtek 19.02.2015, 18:00 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Young Stars League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den! Mezinárodní Erste Bank Young Stars League pomalu odpočítává svá poslední kola základní části. Na znojemské hokejisty čeká v posledním domácím duelu Vídeň.

Vídeň stále ještě z posledních sil bojuje o proklouznutí do play-off. Momentálně je na nepostupové páté příčce s pětibodovou ztrátou na čtvrtý Linz. Má však odehráno o dvě utkání méně než právě Černá křídla. Linz už nastoupí pouze k jednomu zápasu, Vídeňští před sebou mají ještě tři, z toho dvě s Orly.

Znojmo již může být v klidu. Tři klání před závěrem základní části má jistotu vyřazovacích bojů. Juniorští Orli tak již mohou jen pilovat formu do vyvrcholení celosezónního úsilí. Mladí Jihomoravané jsou momentálně na třetí příčce, na druhou pozici jim schází sedm bodů. Při velké shodě náhod by ještě ani druhé místo nemuselo být nereálně. Znojemští by ale museli svá tři utkání vyhrát, druhá MAC Budapešť, které již chybí jen jedno střetnutí, naopak prohrát.

UPC Vienna Capitals: Zopf (Tschrepitsch) – Kotinsky, Wieser, Pospíšil R., Worel, Hackl, Pelz, Preiser – Schlogl, Großlercher, Szabad – Bolterle, Maxa, Nißner – Bauer, Znenahlik, Ranftl – Schönwetter, Schneider, Köchl.

00:01

00:21
    Orli od prvních vteřin útočí, podídku Račického poslal Zajíc z kruhu jen na vyrážečku Zopfa, odkud se kotouč odrazil do ochranné sítě.

00:52
    Znojemští hokejisté stále obléhají své útočné pásmo, zatím se však k dalšímu přímému ohrožení brány nepropracovali.

01:30
    Karty se obrátili, před Usem jsou usazeni hosté. Bauer hledal zadovkou za bránou Orlů svého spoluhráče, ale po špatném odrazu o mantinel puk klouže až do střední třetiny.

02:12
    Zatím jen jedno přerušení, hra stále pokračuje. Synek zakládá novou akci.

02:35
    Mandátův skrytý pokus od modré čáry končí na levém betonu Zopfa.

02:54
    Po dalším zákroku vídeňského gólmana se vhazuje po jeho pravici.

03:04
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo těží z dobrého nástupu a ujímá se vedení. Špatnou rozehrávku za klecí Vídně vystihl Pospíšil, který našel před bránou volného TOMÁŠE RAČICKÉHO, a ten nadvakrát překonává Zopfa. Asistence: Michal Pospíšil.

03:40
    Na druhé straně krátce po buly prověřil Usovy betony Kotinsky, jeho příklep z vrcholu kruhu ale neměl dostatečnou razanci.

03:56
    Po dalším buly zůstal Usem vyražený kotouč ležet před brankovištěm, kde doráželi Znenahlik a Ranftl, znojemský maskovaný muž ochránil svou brankovou čáru.

04:26
    Lander (ZNO) inkasuje menší trest za faul kolenem.

04:38
    Vídeňští to dál zkouší před domácí klecí. Maxa se pokoušel dorážet kotouč z bezprostřední blízkosti u levé tyče, Us si ale prostor u tyčky pohlídal.

05:05
    Hackl pálí od modré čáry hodně nepřesně a Orli se mohou konečně alespoň na chvíli osvobodit.

05:26
    Za vídeňskou bránou měl problémy s rozehrávkou Worel, kterého nachytal Abdul, přihrávka na Zajíce, který si najížděl před bránu, už ale nevyšla.

06:09
    Orli ale v druhé části oslabení dobře brání a drží hru daleko od své klece.

06:26

06:39
    Hezká akce Znojma, které využilo návrat Landera a ihned se dostalo do rychlého brejku. Chvíli to vypadalo, že Krcho nahraje do středu kluziště, kde byl právě Lander, ale nakonec si vybral na křídle najíždějícího si JIŘÍHO SVATUŠKU, který rychlým zápěstím propálil Zopfa. Asistence: Josef Krcho.

07:46
    Orli jsou nadále aktivnější, hosté znojemskému tempu nestačí. Nyní před klecí Zopfa dorážel Zajíc. Vídeňský brankář tentokrát úspěšnější.

08:12
    Rychlý brejk na druhou stranu kluziště po kterém zakončoval Wieser, Us ale drží puk na své hrudi.

08:30
    Bude se vylučovat na straně Orlů, hostující gólman míří ze své klece.

08:40
    Menší trest pro Koňaříka (ZNO) za podražení.

09:05
    Po Usově včasném zákroku betony posílají znojemští hokejisté kotouč přes všechny čáry.

09:32
    Znojemský únik dva na jednoho a opět v oslabení! Pospíšil se na poslední chvíli snažil přihrát spoluhráči, ale dráhu kotouče vystihl Bolterle. A s velkým štěstím pro hosty tečuje touš jen kousíček vedle pravé tyče.

10:28
    Znojemský gól v oslabení! Další přečíslení Orlů už končí za zády Zopfa, který by měl svým spoluhráčům o přestávce pořádně...vyčinit. Lander našel zadovkou před brankovištěm jen laxně pokrytého JOSEFA KRCHA, který lehkou tečí posílá kotouč do sítě. Asistnece: Jiří Lander.

10:40

11:40
    Krátký čas Vídně před Usem nepřinesl žádné vážnější ohrožení domácí svatyně, hra se přesouvá na druhou stranu kluziště.

12:07
    Kde ale Orli také trochu propadli v obraně, rodící se brejk včas vystihl Pospíšil, který nastavil hůl do přihrávky Nißnera.

12:25
    Dvě minuty inkasuje Szabad (VIE) za zdržování hry.

12:41
    Zajímavá možnost pro Orly, přesilová výhoda pět na tři. Vyloučen Hackl (VIE) – krosček.

13:00
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

13:24
    Ani na druhý pokus se Orli v útočném pásmu neudrželi a puk letí na druhou stranu kluziště.

13:28
    Tak toto se Orlům moc nepovedlo, jdou do čtyř. Lander (ZNO) – držení.

13:49
    Hra ve středním pásmu, kde rozehrává Křípal.

14:23
    Hačecký vybojoval v rohu kluziště puk a po delších peripetiích se kotouč dostal na modrou čáru, odkud to zkoušel příklepem Křípal. Zopf zacvakl své betony včas.

14:41
    Hosté v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

15:08
    Tu však zahájili ofsajdem a vhazuje se ve středním pásmu.

15:31
    Výborně Us, který nyní zachránil svůj tým od jasného gólu. Domácí nedokázali odpálit před brankovištěm povalující se kotouč, až se do vřavy dostal Maxa, trochu si popojel a mohl zakončovat do z velké části odkryté klece. Us ale bravurně vyráží.

15:56
    Po dalším závaru před Usem vzniká menší potyčka, bude se vylučovat.

15:56
    Rozhodčí to vyřešili šalamounsky. Hraje se dál v počtu pět na pět. Ale tresty inkasovali dva hráči na obou stranách. Koňařík a Abdul (ZNO), Hackl a Großlercher (VIE) – všichni menší trest za hrubost.

16:37
    U puku hosté, kteří mohou rozehrávat za vlastní klecí.

16:50
    Proti pokusu Bauera si hodně vyjel z brány Us a hokejkou odpálil kotouč k mantinelu.

17:21
    Nyní se k rozehrávce za vlastní klecí dostal Kruckovyč. Orli v útočném pásmu ale nevydrželi dlouho. Hraje se velmi svižné střídání.

18:18
    Oba týmy vystřídaly, přerušovat se zatím nemuselo. Bohužel ale nebyla k vidění ani žádná větší gólová příležitost.

19:04
    Vídeňský brejk vystihl před Usovou klecí Krcho a znojemský brankář může i nadále zůstal v klidu a těšit se z prozatímního čistého konta.

19:48
    Hačecký několik vteřin zaměstnával vídeňskou obranu, nakonec se však za klecí Zopfa neprosadil a o kotouč přichází.

20:00

Třetí třetina začne v 18:49. Úvodní dějství nabídlo pohledný hokej, který přinesl šance na obou stranách. Domácí jich měli ale přeci jen o něco více, a tři také dokázali proměnit. Hosté zatím doplácejí na velké chyby v obraně.

20:01

20:24
    Hosté mohli začít rychlým brejkem, ale Abdul vystihl přihrávku Schlögla.

21:15
    Oba týmy vstoupily do třetiny pěkně zostra, také domácí se již dvakrát probojovali k zakončení. Po tom druhém z hole Krcha, je brána vychýlena ze své pozice. Hra přerušena.

21:58
    Znojemští hokejisté se neudrželi před Zopfem, musí znovu dobývat útočné pásmo.

22:30
    Ranftl nabízel svým spoluhráčem před bránou střílenou přihrávku, kotouč ale je proklouzl bez teče do rohu kluziště.

23:09
    I nadále se hraje velmi rychle, hosté zpřesnili hru v obraně a jsou to nyní oni, kteří jsou přeci jen o něco aktivnější.

23:41
    Další vhazování před Usovou klecí.

23:51
    Rychlé přečíslení Znojma, v němž Zajíc našel Račického, toho však dobře pokryl Preiser a domácí útočník střílí jen do připraveného Zopfa.

24:22
    Znojemští hokejisté dál setrvali před Zopfem a snažili se tlačit do brány, ale nyní je hra přerušena. Abdul zůstává ležet na ledě, zřejmě schytal nějakou ránu.

24:22
    Rozhodčí zákrok dobře viděli a potrestali Schneidera (VIE) distancem na 2+2 minuty hra vysokou hůl.

24:35
    Znojemští bleskově svého útočníka pomstili a posílají čtvrtý kotouč do vídeňské svatyně. JAN KOŇAŘÍK se napřáhl na modré čáře, Zopf klouzal k levé tyči a kotouč mezitím prošel kolem druhé tyče do brány. Asistence: Jiří Lander a Jakub Švanda.

25:32
    Síly na ledě se vyrovnají. Křípal (ZNO) – menší trest za hákování.

25:53
    A Orli jdou dokonce do tří, vzniká přesilovka pro hosty. Mandát (ZNO) – dvě minuty za držení.

26:32
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Hezké sólo SASCHY BAUERA, jenž přejel téměř celé kluziště a středem si najel před Use, kterého si položil na led a pod levým betonem posílá kotouč za jeho záda. Bez asistence.

26:39
    Horák (ZNO) – menší trest za sekání.

28:00
    Orli bez větších potíží ustáli i oslabení tři na pět a Mandát je zpět na ledě.

28:21
    Ale Znojemští si nedají pokoj. Zajíc (ZNO) si odsedí další dvě minuty za sekání.

28:27
    Hackl vyprášil od modré čáry betony Use.

28:35
    Následně se hosté dopouštějí ofsajdu.

28:39
    Orli ve čtyřech, již jen klasická početní výhoda pro Vídeň.

29:05
    Znojmo nyní dobře napadá. Hosté jsou sice u kotouče, ale až za svou klecí.

29:59
    Máme tu polovinu duelu, po hře vysokou holí se hra přesouvá před Zopfa.

30:21

30:38
    Großlercher se nerozpakoval a švihem ihned po překonání útočné modré posílá puk do Usovy lapačky. Rána neměla šanci na úspěch a hosté získali pásmo.

30:54
    Zakázané uvolnění Orlů, další vhazování před znojemským gólmanem.

31:10
    Opět zakázané uvolnění Znojma. Hra se nyní trochu uklidnila.

31:22
    Unikající Svatuška byl faulován a jsou z toho další dvě minuty pro NIßnera (VIE) – držení.

32:06
    Znojemští hokejisté prozatím v přesilovce tápou, ještě se jim nepodařilo usadit před Zopfem.

32:35
    Tak až nyní a byla z toho hned velká šance. Zajíc dostal přihrávku od zadního mantinelu do mezikruží a puk jen lehce olízl lapačku Zopfa, dorážka už šla mimo tyče.

33:09
    Pátý kotouč ve vídeňské kleci. Přihrávka před brankoviště byla jen lahůdkou pro volného TOMÁŠE RAČICKÉHO, který lehkou tečí zacílil do sítě. Asistence: Marc Zajíc a Michael Mandát.

34:23
    Hosté oplácejí stejnou mincí. Špatnou rozehrávku před klecí Use potrestal PATRICK BOLTERLE, jen si popojel s kotoučem a posílá jej mezi betony brankáře. Bez asistence.

35:00
    Další velká šance hostů. Únik Bauera ale dokázal Us vyrazit mimo tři tyče.

35:44
    Pasáž chudší na zajímavou hokejovou podívanou, hra se jen přelévá ze strany na stranu.

36:32
    Obraz hry nadále nezměněn, čekáme na gólovou příležitost.

37:04
    U kotouče jsou stále hosté, kteří operují před Usem. Ten je ale zatím bez práce.

37:34
    A tento stav zůstává pořád nezměněn. Nyní se Orlům dokonce podařilo vyvést puk do středního pásma a na chvíli se vyvléct z tlaku, který momentálně soupeř vyvíjí.

38:18
    Už se velmi dlouho nepřerušovalo, hra nadále rychle plyne. Wieser rozehrává za Zopfovou svatyní.

39:23
    Dlouhá pasáž nadále trvá, Koňařík ale nyní vybojoval pro své barvy útočné pásmo.

39:47
    Ale ne na dlouho. Při další akci Vídně je ale pískán ofsajd.

40:00

Třetí třetina začne v 19:35. Prostřední dějství už bylo velmi vyrovnané, prosadit se již dokázala i Vídeň, která v některých pasážích Orly i přehrávala. Ti ale dokázali nalézt odpověď a stejně jako Rakušané dvakrát skórovali. Drží si tak stále třígólový náskok.

40:01

40:40
    Mandát se natlačil před Zopfa po křídle, byl však již příliš blízko a při zakončení trefuje jen gólmana.

41:24
    Znojemští hokejisté dál v náporu a zle dotírají na vídeňskou klec.

42:12
    Švandovi utíká na modré čáře kotouč a následuje vhazování ve středním pásmu.

42:28
    První akce hostů ve třetí třetině. Hackl ale z jízdy míří vedle vzdálenější tyče Usovy svatyně.

43:08
    Na druhé straně zazvonila po Krchově střele levá tyčka!

43:38
    Hraje se i nadále velmi svižně, bez zbytečného vyloučení. Vídeň je ale nyní velmi pozadu za znojemským snažením.

44:40
    Přerušení hry po zásahu Zopfa, který si počkal na Landerovu přízemní ránu od modré čáry a tlumí ji na svých betonech.

45:27
    Počínání Hačeckého před Zopfem se nelíbilo některým vídeňským hráčům a vznikla menší přetahovaná. Je však rychle uhašena.

46:01
    Na ledě se nyní neděje nic podstatného, domácí útočí, ale bez střelby na Zopfa.

46:45
    Kotouč končí po zásahu Bauera mimo kluziště a vídeňský útočník si vysloužel dvě minuty za zdržování hry.

47:03
    Znojemské obraně ujel Großlercher a v samostatném nájezdu přestřeluje jihomoravskou bránu.

47:50
    Znojemší se až nyní usadili před Zopfem a Křípalova rána je zblokována Szabadem. Kotouč letí přes celé kluziště.

48:25
    Početní výhoda domácích se velmi rychle krátí a Orli zůstávají u své brány a nedaří se jim rozehrát.

48:45

49:36
    Zajíc obkroužil s pukem na holi útočné pásmo Znojma a z mezikruží zakončuje na vyrážečku Zopfa.

50:15
    Krátký vídeňský útok bleskově končí a Orli mohou jít do přečíslění.

50:20
    Pospíšil si objel kluziště i bránu Zopfa a snažil se zasunout k pravé tyči, která bez svého ochráně. Na poslední chvíli ale přispěchal Pelz a zabránil kotouči přejít brankovou čáru.

50:28
    Znenahlik (VIE) – menší trest za hru vysokou holí.

51:15
    Také Orli jdou do čtyř. Koňařík (ZNO) si odpyká menší trest za hákování.

52:35
    Při hře čtyři na čtyři jsou znojemští hokejisté výrazně aktivnější.

52:38
    Hosté v plném počtu. Začíná jejich kátká početní výhoda.

53:13
    I Orli jsou již kompletní, ani jedno vyloučení nepřineslo nějakou zajímavější příležitost. Utkání už se hraje opravdu v klidu.

53:30
    Zašlápnutý kotouč ve znojemském obranném pásmu a Pospíšil (ZNO) inkasuje dvě minuty za hrubost.

53:47
    Kotinsky od modré čáry netrefuje bránu a hosté se sami vyhánějí z útočné třetiny.

53:54
    Při návratu do útoku se dopouštějí ofsajdu.

54:35
    Kotinsky to znovu zkoušel od modré, tentokrát už byl přesnější, ale po teči Hackla před brankovištěm putuje puk jen do zadního mantinelu.

55:17
    Hosté dvakrát za sebou bleskově vytlačeni z pásma před Usem.

55:30

56:06
    Rušno i na druhé straně ledové plochy, kde celou situaci uklidňuje Zopf a ukrývá kotouč na svém rozkleku.

56:18
    Zajíc se rychle nahnal před Zopfa a z bezprostřední blízkosti nechává vyniknout gólmanovy betony.

56:50
    Tak Orli ještě navyšují své vedení. Ležícího Zopfa překonává z dorážky MARC ZAJÍC. Bez asistence.

57:28
    Bauer se pokoušel prosadit přes Švandu, ale ten jeho útočnému snažení vystavil stopku.

57:52
    Trochu se nám přiostřilo. U zadního mantinelu za bránou Zopfa zůstává ležet po zákroku Bauera (VIE) Jiří Lander. Rakouský hráč dostává pětiminutový trest za napadení. Dvě minuty pak inkasuje Koňařík (ZNO) – hrubost.

58:25
    Kruckovyč a Szabad se po sobě nepěkně dívají ve středním pásmu. Nakonec si to ale s nějakým pěstním vyřizováním účtu rozmysleli.

59:15
    Hokejisté Vídně si nyní opravdu neberou servítky, nyní bude pro Orly důležité nenechat se vyprovokovat a zranit.

60:00

Znojmo si ve zpočátku poklidném poslední dějství jen pohlídalo své vedení, již neinkasovalo, naopak jednou samo skórovalo. Trochu ostřejší byl až závěr duelu, kde přišlo několik nehezkých faulů a pošťuchování. Nakonec si ale oba týmy podávají ruce a Orli se mohou těšit ze zisku tří bodů. (20:05:04)

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 4. Račický (Pospíšil), 7. Svatuška (Krcho), 11. Krcho (Lander), 25. Koňařík (Lander, Švanda), 34. Račický (Zajíc, Mandát), 57. Zajíc – 27. Bauer, 35. Bolterle

HC LERAM Orli Znojmo: Us (Daňo) – Pospíšil M., Mandát, Švanda, Koňařík, Křípal, Nahodil, Forman, Salát, Toman, Kruckovyč – Račický, Zajíc, Abdul – Svatuška, Lander, Krco – Hačecký, Horák, Synek.
    spusu Vienna Capitals: Zopf (Tschrepitsch) – Kotinsky, Wieser, Pospíšil R., Worel, Hackl, Pelz, Preiser – Schlogl, Großlercher, Szabad – Bolterle, Maxa, Nißner – Bauer, Znenahlik, Ranftl – Schönwetter, Schneider, Köchl.