Kladno – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:10 (kon.) | Sparta – Slavia 7:8 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:2 (po pr.)
Berani Zlín
2:10 (1:1, 1:3, 0:6)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 26.02.2015, 17:30 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím vás u přenosu z extraligy juniorů mezi domácím PSG Zlín a HC Vítkovice Steel. Pojďme si oba soupeře trošku přiblížit.

Ševci jsou v tabulce na posledním místě a jako jediný tým nemají ani bod. Za odehraných pět zápasů vstřelili berani pouhé čtyři góly a čtyřiadvacet jich obdrželi. Tým navíc sužují zranění a Zlín musel do několika utkání nastoupit jen na tři útoky. Vítkovice získaly za pět zápasů devět bodů a jsou na 3. místo tabulky, které jim zajišťuje postup do play off. Třetí Třinec je za nimi jen o horší skóre.

PSG Zlín: Haloda (Čáp) – Macharáček ,Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Řezníček, Talán – Hořanský, Hlaváč, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Peška, Hladiš, Werbik.

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Wanecki) – Adamík, Hawlík, Puzič, Charvát, Weinhold, Bail, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Švarc..

00:01

00:29
    Hosté se hned v úvodu nastěhovali do útočné třetiny, ale pak jim puk utekl a je pískán ofsajd.

00:54
    Sysala se dostal až před Halodu, zkoušel ho překonat bekhendem, ale neuspěl. Neujala se ani následná dorážka.

01:38
    Zlín neměl kam, takže puk dal jen na zakázané uvolnění.

02:02
    Zdráhal to zkoušel od mantinelu, ale jeho střela těsně minula pravou tyč.

02:50
    Vítkovice se snažily vymyslet co nejhezčí kombinaci, ale při přechodu do útočného pásma je zastavil ofsajd.

03:22
    Ševcům se povedlo dostat puk do bezpečné vzdálenosti od branky, ale puk je znova na hokejkách Vítkovic.

04:16
    Vyoral se šikovně dostal mezi dvěma hráči až k zakončení, ale jelikož byl tísněn, tak si Svoboda poradil bez velkých potíží.

04:40
    Máme tu první vyloučení v utkání. Dvě minuty za hákování inkasuje zlínský Stuchlík.

05:06
    Už podruhé se Zlínu podařilo dostat puk přes všechny čáry až za branku Svobody.

05:33
    Střela od modré šla do Halody a puk mu vypadl. Sudí však přerušuje hru a vykazuje hosty z útočné třetiny. Útočník Vítkovic stál v brankovišti.

06:05
    Kotouč je znova v bezpečné vzdálenosti od svatyně domácích.

06:30
    Česlík zakončuje z kruhu, ale jeho střela míjí branku.

06:43
    Ševci oslabení ustáli a jsou v plném počtu.

06:59
    Buly po levici Halody.

07:37
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté jsou po brejku do vedení. Zlínská obrana propadla v útočném pásmu, Charvát přiťukl puk PATRIKU ZDRÁHALOVI, ten jel se svým spoluhráčem sám na jednoho obránce, zvolil střelu, ta v sítí neskončila, ale následná dorážka už ano. Asistence: Marek Charvát, Jakub Gelnar.

08:53
    Po ofsajdu Zlína se bude vhazovat ve středním pásmu.

09:59
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci rychle odpovídají. Dalajka obloučkem poslal do třetiny Karolu, ten zpracoval puk, vrátil ho za sebe, kde se do puku plnou sílou opřel MICHAL STUCHLÍK a jeho projektil skončil až za zády Svobody. Asistence: Daniel Karola, Patrik Dalajka.

11:25
    Rána od modré končí jen na bruslích zlínského obránce.

12:12
    Vítkovičtí se sami vyhání z útočné třetiny, když nikdo nedokázal zachytit puk směřující na modrou čáru.

13:22
    Svoboda zastavuje nahození na svou branku a hosté se chystají rozehrát útočnou akci.

13:55
    V pozoru musel být nyní také Haloda, ale kotouč zastavuje a ševci za brankou uklidňují hru.

14:48
    Kotouč lízl síť za brankou Zlína a tak se bude vhazovat. Sudí ukazují, že po pravici Halody.

15:40
    Česlík se krásně a nečekaně lehce proháčkoval až před bránu, zvolil kličku do bekhendu, ale jeho zakončení dokázal Haloda lapačkou vytáhnout mimo branku.

16:31
    Zlínský gólman opět v akci a opět úspěšně. Uvidíme tak buly.

17:25
    Stuchlík na poslední chvíli stihl odklidit puk, jenž směřoval do míst, kde stál před brankou útočník Vítkovic.

18:51
    Třetina se blíží ke svému závěru, puk je za brankou hostí a v držení Vítkovic.

19:07
    Zakázané uvolnění Ostravanů přesune hru znovu před branku Svobody.

19:54
    Přihrávka letěla před bránu Zlína, ale prošla kolem hráčů a končí na mantinelu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:11.

První třetina je za námi. Viděli jsme svižný hokej. O něco lepším týmem byli možná hosté, ale domácím se povedlo zásluhou rány Stuchlíka vyrovnat a od té doby hrají mnohem pečlivě a jde vidět, že branka jim pomohla.

20:01

20:25
    Nejprve skončil puk mimo led a teď je pískán ofsajd.

21:36
    Střelu od modré likviduje Haloda a to měl před sebou poměrně velké množství hráčů, kteří mu stáli ve výhledu.

22:20
    Dalajka se probojoval až k bráně, ale byl dost z boku a tak jeho střela skončila jen na zadní síti.

22:31
    Z následné protiakci ale hosté udeřili. Gelnar dal puk na DOMINIKA RUDLA, jehož střela skončila až za zády brankáře Halody. Asistence: Jakub Gelnar.

23:56
    Hladiš se dostával do dobré pozice mezi kruhy, ale byl tísněn obránce. Nakonec zakončil, ale Svoboda si dobře povyjel a jeho pokus vyrazil.

25:55
    Je vyrovnáno. Peška svou přihrávkou našel NICOLASE WERBIKA. Ten byl sám na Svobodu, ale napoprvé ještě neuspěl. Ovšem jeho další dorážka už proklouzla kolem betonů a zapadla do sítě. Asistence: David Peška, David Macharáček.

27:31
    Po zakončení Hořanského z kruhu si vychutnal zákrok lapačkou Svoboda.

27:53
    Vítkovický hráč zůstal po nárazu na mantinel ležet na ledě, ale po chvíli se sebral a po vlastních odjel. Hra tak bude pokračovat v pěti na obou stranách.

29:13
    Kombinace Vítkovic je přerušena a dopředu míří domácí.

29:25
    Dalajka dostal dvě minuty za podražení, což se mu vůbec nelíbilo. Následně mu sudí udělili poměrně přísný osobní trest do konce utkání. Ševci tak budou hrát v oslabení.

29:39
    Sudí vykazují hru z útočné třetiny Vítkovic do středního pásma.

29:53
    Hosté přesilovku využívají a berou si vedení zpět. Blahuta vystřelil na branku, puk před gólmanem tečoval JAKUB ILLÉŠ a dostal tak kotouč do sítě. Asistence: Martin Blahuta, Filip Kuťák.

29:58
    Zlín si zahraje přesilovku. Vítkovický hráč už míří na trestnou.

30:16
    A je to o dvě branky. MARTIN BLAHUTA se dostal za obranu ševců, jel sám na Halodu a celou akci vyřešil zasunutím puku mezi betony přemisťujícího se Halody. Asistence: Jakub Illéš, Marek Bail.

31:58
    Hosté oslabení přestáli, vstřelili branku a jsou v plném počtu.

32:56
    Ševci však jsou i nadále aktivní a Svoboda má více práce než na druhé straně Haloda.

33:49
    Vhazování ve středním pásmu.

34:52
    Vítkovičtí jsou vykázáni z útočné třetiny. Jeden z útočníků stál v brankovišti.

36:05
    Ofsajd hostí a uvidíme buly ve střední třetině.

36:31
    Nahození na branku z kruhu Haloda schovává bezpečně do své lapačky.

36:44
    Zlín bude hrát přesilovku. Česlík si jde odsedět dvě minuty za podražení.

37:32
    Přesilovka Zlína bude dokonce dvojnásobná. Na trestnou usedl Hawlík za krosček a ševci mají jedinečnou šancí aspoň snížit.

38:15
    Nepovedená střela od modré a hosté vyhazují puk.

38:45
    Vítkovice jsou ve čtyřech.

39:00
    A také se jim povedlo vyhodit. Zlínu se přesilová hra příliš nedaří.

39:35
    Nyní už jsou hosté v plném počtu.

39:53
    Po vyhraném buly Vítkovic ještě úspěšně zasahuje Haloda. Vhazování se tak bude opakovat.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:00.

Ve druhé části převzali hosté otěže zápasu do svých rukou. Rozhodlo vyloučení Dalajky, ve kterém Vítkovice skórovali a následně ve vlastním oslabení přidali čtvrtý gól. Zlín bude mít v poslední periodě co dělat.

40:01

40:39
    Nahození z vlastní poloviny hřiště Svoboda bezpečně kryje a rozehrává puk.

41:30
    Hosté drží puk za brankou, čekají až se vystřídá a rozjedou útočnou akci.

41:48
    Nechci si hrát na proroka, ale řekl bych, že tento gól je definitivně rozhodujícím. Rimmel naservíroval pas na hokejku PATRIKA ZDRÁHALA, ten se dostal na kruh, odtud si všiml volného místa u bližší tyče Halody a svou střelu poslal přesně tam, kam chtěl. Asistence: Mikuláš Rimmel, Marek Bail.

43:48
    U puku jsou hosté a kombinují v útočné třetině.

44:29
    Haloda zasahuje a bude následovat buly po jeho pravé ruce.

45:09
    V sítí domácí se třepetá šestý puk. DAVID BALLNER se proháčkoval až do brankoviště, položil si Halodu a na dvakrát procedil puk do sítě. Asistence: Marek Charvát.

45:21
    Trvalo to jen pár vteřin a je tu další gól. MIKULÁŠ RIMMEL dostal nahrávku přes šířku útočné třetiny, vypálil z vrcholu kruhu a na první pohled nepříliš nebezpečná střela končí v sítí. Asistence: Patrik Zdráhal.

45:21
    Oddechový čas pro domácí. Haloda odchází střádat, místo něj jde do branky Čáp.

47:50
    Zlín už rezignoval hosté na ledě dominují.

48:59
    Kdyby domácí trenér mohl, asi by na led hodil ručník a zápas ukončil. Po ráně Kuťáka se k odraženému kotouči dostal JAKUB ILLÉŠ a dorazil ho za bezmocně ležícího Čápa v brankovišti Zlína. Asistence: Filip Kuťák, Martin Blahuta.

51:10
    Stuchlík to vzal na sebe projel celým hřištěm a akci zakončil střelou, která končí někde ve výstroji Svobody.

51:59
    Hosté už trošku vymýšlí a hrají na krásu. Nakonec ale musel Čáp zasahovat proti střele z kruhu, která mu nadělal problémy.

52:30
    Illéš dostal puk od lépe postaveného spoluhráče, pokoušel se z výhodné pozice před brankou zakončit, ale střela, jenž směřovala mezi betony Čápa, mezi betony také zůstala.

54:00
    Domácí museli ven z pásma tak alespoň podrží puk a nechají se vystřídat.

54:42
    Čáp musí své spoluhráče upozorňovat klepáním hole. Opět byl za obranou ševců úplně volný útočník hostí.

55:02
    Vítkovice vyhrály buly, přišla ostrá rána, ale Čáp zasahuje a drží puk. Buly uvidíme znova.

55:37
    Devátá trefa je na světě a na svědomí ji má autor hattricku PATRIK ZDRÁHAL. Ten se dostal za děravou obranu beranů, šel sám na Čápa a i jednoruč propasíroval puk mezi jeho betony do sítě. Asistence: Marek Charvát.

57:15
    Hosté kombinují v útočné třetině a ještě se asi budou snažit vstřelit pověstnou desítku.

58:05
    Kuťák hledal ze strany své spoluhráče před brankou, ale jeho pas těsně neprošel.

58:35
    Že by přece jen ta desátá branka ještě padla? Zlínský Hlaváč jde na trestnou za nedovolené bránění.

59:00
    Vítkovice se sami dostali z útočné třetiny.

59:15
    Zlínská obrana šla střídat zapomněla za sebou hráče a ten byl sám proti Čápovi. Naštěstí pro domácí jeho střela zazvonila jen o tyč!

59:38
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

59:50
    Tak ještě se vylučuje. Hosté budou hrát 5 na 3:

59:50
    Tak pozor! Dokonce 6 na 3. Svoboda odjel na střídačku.

59:56
    Exhibice v poslední třetině je dokonána. Odvolat brankáře se hostům vyplatilo. Po vyhraném buly se k ráně od modré dostal Hawlík, jehož rána před brankou tečoval TOMÁŠ GŘEŠ a puk zapadl do sítě. Desátá trefa a toto je pro Zlín opravdu hořká pilulka na závěr. Asistence: Adam Hawlík.

60:00

Je po zápase. Ten kočí možná až příliš krutým výsledek pro domácí tým, který nezvládl třetí třetinu a inkasoval v ní šest branek. Výsledek mluví za vše, netřeba dalšího komentáře.

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (19:31:58)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 10. Stuchlík (Karola, Dalajka), 26. Werbik (Peška, Macharáček) – 8. Zdráhal (Charvát, Gelnar), 23. Rudl (Gelnar), 30. Iléš (Blahuta, Kuťák), 31. Blahuta (Illéš, Bail), 42. Zdráhal (Rimmel, Bail), 46. Ballner (Charvát), 46. Rimmel (Zdráhal), 49. Iléš (Kuťák, Blahuta), 56. Zdráhal (Charvát), 60. Gřeš (Hawlík)

Berani Zlín: Haloda (Čáp) – Macharáček ,Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Řezníček, Talán – Hořanský, Hlaváč, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Peška, Hladiš, Werbik.
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Wanecki) – Adamík, Hawlík, Puzič, Charvát, Weinhold, Bail, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.

Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Švarc.