Kladno – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:10 (kon.) | Sparta – Slavia 7:8 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:2 (po pr.)
Rytíři Kladno
7:3 (2:0, 3:0, 2:3)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 26.02.2015, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne. Vítám Vás u dnešního boje o play off DHL Extraligy juniorů mezi Rytíři Kladno a HC Plzeň 1929. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Domácí jsou aktuálně po pěti odehraných mačích na třetí příčce skupiny D a na svém kontě mají sedm bodů. Rytíři dokázali zatím dvakrát zvítězit, jednou prohrát v prodloužení a dvakrát v základní hrací době. Na druhou Spartu scházejí Kladnu dva body a na vedoucí Plzeň dokonce celých 8 bodů. V posledním kole stanuli domácí na svém ledě proti pražské Spartě a dokázali po napínavém průběhu urvat výhru 5:4.

Nejproduktivnější hráči v bojích o play off

1. Daniel Kružík (KLA) 5 zápasů (2+6)
    2. Petr Havlůj (KLA) 5 zápasů (4+3)
    3. Patrik Machač (KLA) 4 zápasy (2+5)

Hosté si zatím v soubojích ve skupině D vedou na podtrženou jedničku! Hráči Plzně jsou jednoznačně na první příčce s patnácti body a nezaváhali zatím ani v jednom utkání. Druhá Sparta má navíc na plzeňský celek ztrátu celých šesti bodů. Poslední utkání sehráli dnešní hosté na ledě Pardubic, kde si připsali vysokou výhru 9:3, pod kterou se podepsal David Michel svými čtyřmi body.

1. Václav Krliš (PLZ) 5 zápasů (6+1)
    2. Dominik Kubalík (PLZ) 3 zápasy (3+4)
    3. Jan Walter (PLZ) 5 zápasů (1+6)

Poslední vzájemný zápas

Oba celky se již v soubojích o play off utkaly, konkrétně v prvním kole. Rytíři si tehdy na ledě Plzně vybudovali vcelku luxusní tříbrankový náskok během první třetiny, jenže ve třetí třetině přišel nástup plzeňských juniorů, kteří si tak nakonec připsali výhru 5:3. Dokáží jim dnes Rytíři tuto porážku vrátit?

Rytíři Kladno: Vladař (Švihálek) – Větrovec, Potěchin, Bunda "A", Hulcr, Matula, Zelingr – Hajný, Machač, Šilhavý "C", Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Miura, Kružík

HC Plzeň 1929: Pacl (Štekr) – Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý "A", Prokop, Houfek – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Rajal, Polata, Michel "C", Opava, Suchý, Jakubec, Krliš, Kepka

Rozhodčí: Nečas – Střelka, Doležal.

00:01

00:07
    Na úvodním buly uspěl domácí kapitán Šilhavý a Rytíři zakládají první akci v tomto zápase.

00:13
    To se jim ale nedaří a kotouč putuje po mantinelu až na zakázané uvolnění. Hra se přesune před Vladaře.

00:25
    Domácí gólman už se musel mít na pozoru proti střele od pravého mantinelu.

00:49
    Domácí zahnali Plzeň až k jejich brance a následně Houfek přihrál nepřesně. Další icing.

01:10
    Nejproduktivnější formace Rytířů v soubojích o play off nyní zamkla hosty před jejich brankou. Pacl si ale poradil i se střelou Kružíka.

01:52
    Polívka vypálil rovnou od mantinelu, ale Vladař podržel puk v lapačce a následně rozehrává.

02:22
    Slánský vystihl přihrávku v rohu kluziště a obrana hostí je rázem v potížích.

02:34
    A tyto potíže nedokáže řešit jinak než posláním kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

02:45
    Šilhavý (KLA) je vyloučen za hákování.

02:54
    Doležal získal puk ve středním pásmu a ještě si připsal střelu na Paclovu klec.

03:38
    Hosté se až nyní dostávají do útočného pásma a kombinují.

03:58
    Kepka (PLM) je vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

04:21
    Rytíři kombinují za vlastní bránou a hledají skulinu v obraně hostí.

04:45

04:51
    Šilhavý ujížděl s Miurou rovnou do přečíslení, ale kladenská kapitán po obdržení puku rozvlnil síť jen zvenčí!

05:23
    Machač našel zadovkou u tyčky Šilhavého, ale ten nezamířil přesně ke vzdálenější tyči.

05:45
    Polívka odpaluje kotouč rezolutně přes celé kluziště.

05:58

06:34
    Michel si rychle pospíšil za kotoučem a zakázané uvolnění se tak nepíská. Hosté hrají za Vladařovou klecí.

07:34
    Kladno po chybě hostí v obraně získalo kotouč i pásmo, ale k zakončení se zatím nikdo neodhodlal.

08:07
    Beneš zakončoval z Vladařovy bezprostřední blízkosti bekhendem, ale kladenský brankář byl dobře postavený.

08:35
    Vlček se snažil projít individuálně až k brance domácích, ale Bunda mu v poslední chvíli vypíchl puk.

08:54
    Michel si sjel až na střed, odkud vypálil, jenže Vladařova lapačka byla včas na svém místě.

09:03
    Rytíři se dostali z vlastního pásma a hnali se do útoku, jenže ten zastavuje odpískaný ofsajd.

09:40
    Havlůj krásnou zadovkou zpoza brány nabízel před klec Miurovi, ale ten přihrávku nečekal a nedokázal zakončit!

10:13
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A domácí rázem jdou do vedení! Martin Slánský naznačil střelu, obkroužil ležícího obránce a přihrál přímo najíždějícímu PETRU JANEČKOVI, který už prostřelil vše, co před ním stálo. Asistence: Martin Slánský a Filip Doležal.

11:01
    Hosté se snaží o rychlou odpověď a drží útočné pásmo. Rajalova střela od modré ale pro Vladaře nebezpečí neznamenala.

11:36
    Kružík byl u mantinelu hodně ostře odstaven od kotouče Holým, ale rozhodčí je v klidu.

11:52
    Hosté se nyní srdnatě hnali za dorážkou do kladenské brány, ale obrana Rytířů nakonec vyhazuje kotouč do bezpečí.

12:36
    Až k Vlčkovi se odrazil nečekaně kotouč, ale Vladař se rychle přitiskl k bližší tyči!

12:59
    Bunda předvedl svoji ránu, když prověřil Pacla z pravé strany. Puk končí po zákroku hostujícího brankáře na zadním mantinelu.

13:47
    Walter posílal střílenou přihrávku na vzdálenější tyč, kde byl Michel! Hostující kapitán ale neposedný puk nezpracoval.

14:41
    Miura vysunul Kružíka, který ještě na středu našel Havlůje, ale ten už nedokázal individuálně zakončit proti Paclovi.

15:35
    Filipu Doležalovi utekl kotouč a hosté můžou v klidu hrát za svojí bránou.

15:42
    Holý (PLM) je vyloučen za zdržování hry.

15:54
    Machač nabídl před plzeňskou klec, ale Macháček jen promáchl nad pukem!

16:24
    A domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Patrik Machač odvedl parádní práci, když se uvolnil zpoza brány a přihrál ke druhé tyči VLADIMÍRU MACHÁČKOVI, který i v pádu dostal puk do brány za Pacla! Asistence: Vojtěch Šilhavý a Patrik Machač.

16:24
    Polívka (PLM) je vyloučen za hákování.

17:06
    Začátek další přesilové hry se ale domácím nedaří ani zpola tak, jako ta předchozí a Rytíři musí začínat od vlastní brány.

17:30
    A hosté v oslabení vyrazili i do protiútoku. Benešova střela nejprve Vladařovi vypadla, ale poté už puk odskákal do bezpečí.

18:04
    Machač už mohl zakončovat ze středu, ale nakonec si dovolil ještě přihrávku na Macháčka. Tomu ale puk prolétl jen kus kolem hole!

18:24
    Hosté v plném počtu. Domácí stále drží pásmo a snaží se udržet svůj tlak.

18:53
    Macháčkova střela na bližší tyč sjela po hokejce jednoho z bránících hráčů a puk končí v ochranné síti.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:14
    Slánského přihrávku Matula nezpracoval a domácí musejí rychle z útočného pásma.

19:42
    Janeček se ještě dostal k zakončení bekhendem, ale Pacl byl včas u bližší tyče.

20:00

V první třetině si vytvořili větší šance domácí, kteří také zaslouženě vedou. V jedenácté minutě se nejprve dokázal důraznou střelou prosadit Janeček a následně v sedmnácté minutě využil přesilovou hru Macháček, který stanovil skóre po dvaceti minutách, které je 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 16:44.

20:01

20:05
    V souboji kapitánů na úvodním buly uspěl Michel.

20:20
    Machač vybojoval kotouč a ujížděl s Macháčkem do přečíslení! Druhý jmenovaný ale střelu z první napálil jen do mantinelu!

20:54
    Machač (KLA) je vyloučen za hákování.

21:01
    Větrovec předvedl otočku a vysokým obloučkem posílá puk z obranného pásma.

21:45
    Doležal zablokoval Michelovi hůl a Rytíři bez problému vyhazují kotouč.

22:35
    Kepka obkroužil bránu a vyprášil Vladařovy betony! K následné možnosti dorážet už se ale nikdo nedostal.

22:46
    Petráš se snažil ještě tečovat před bránou Jakubcovu střelu, ale puk má ve své moci Vladař.

22:54

23:35
    Schildhabel v pádu poslal kotouč na branku Plzně, před níž ještě číhal Miura, ale ani japonský šikula, už nedokázal tečovat puk.

24:27
    Větrovec s vracejícím se Janečkem dokázal zabránit hostům v protiútoku a k brance soupeře znovu směřují Rytíři.

25:08
    Po chybě Plzně v rozehrávce se dostal k volnému puku Patrik Machač, ale jeho prudká střela zápěstím zamířila jen do tvrzeného skla!

25:30
    Petráš v rohu přitvrdil hru a poslal k ledu Zelingra. Ten však puk udržel a domácí můžou být v klidu.

26:06
    Větrovec svým nahozením do útoku nastřelil Houfka, ale napadající Macháček už nemohl hrát, protože byl v ofsajdu.

26:37
    Havlůj dal puk před brankoviště na hůl Schildhabelovi, ale tomu kotouč sjel z bekhendu.

27:41
    Po Doležalově střele zůstával puk chvíli ležet před Paclovým betonem, ale žádný další Rytíř se k němu nedostal.

27:49
    V souboji osmiček se pokusil Petráš obejít Bundu, ale ten mu vystavil bodyček a nepustil jej dál.

28:06
    Šilhavého dlouho přihrávku Macháček nezpracoval a puk dojede až na zakázané uvolnění.

29:01
    Machač si vypíchl kotouč směrem dopředu a zamířil do souboje s Kubíkem, který nyní zůstává ležet na ledě, kvůli čemuž je hra přerušena.

29:38
    Brankář Jindřich Pacl si nyní připisuje smolnou chvilku! PETR HAVLŮJ byl napadán jedním z bránících hráčů Plzně, ale ještě posunul puk směrem na bránu a právě tento kotouč Pacl neviděl,a ten mu tak prošel až do sítě. Asistence: Krešimír Schildhabel.

30:33
    Domácí odskakují do luxusního čtyřbrankového vedení! Po menším závaru u jedné z Paclových tyček dostal puk až do sítě PETR JANEČEK. Asistence: Martin Slánský a Lukáš Hulcr.

31:12

31:27
    Matula posílá puk daleko od Vladařovy brány, což nyní Rytířům vyhovuje.

31:44
    Krliš si sám sjel na modré ke střele, ale svojí dělovou ránou jen vyprášil betony Vladaře.

32:24
    I další Krlišova rána končí na Vladařových betonech a domácí se osvobozují.

32:49
    Beneš nabízel z otočky Michelovi, ale tomu chybělo dobrého půl metru na to, aby na kotouč dosáhl.

33:12

33:30
    Šilhavý napadal rozehrávku hostí, čímž získal puk pro Macháčka, ale ten následně přihrál nepřesně na Machačovu hůl.

34:03
    VOJTĚCH ŠILHAVÝ obdržel za bránou přihrávku od Patrika Machače, sjel si k bližší tyči a svým bekhendovým pokusem trochu šťastně našel mezírku mezi tyčkou a brankářem Paclem. Asistence: Patrik Machač a Vladimír Macháček.

34:40
    Domácí se stále ještě nenabažili útočení a hosté se nyní osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:08
    Matula se z pozice obránce vrhl do útočení, ale Slánský ani nadvakrát nedostal jeho přihrávku do sítě.

35:39
    Beneš měl trochu prostoru v útočném pásmu, ale ani on svým bekhendem do Vladařova protipohybu neuspěl.

36:19
    Vlčkovi střela nesedla a navíc puk sráží do rohu kluziště Bunda.

36:44
    Michel mohl ujíždět do úniku, ale na poslední chvíli se k němu stáhl Macháček, který mu nedovolil zakončit!

37:27
    Zelingr z pozice obránce obkroužil Paclovu klec, ale zpětnou přihrávkou už nikoho nenašel.

37:51
    Michel měl další zajímavou příležitost u jedné z tyček, jenže Vladař znovu včas natáhl svůj beton.

38:29
    Beneš zpoza brány našel přímo hůl Krliše, ale ten napálil jen Vladaře. Puk se poté ještě povaloval před brankovištěm, ale Vladař i bez hole zasáhl asi natřikrát na podtrženou jedničku!

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Michel svojí střelou napálil jen zadní mantinel, odkud se puk vrátil zpět před branku. Kepka měl výbornou příležitost snížit, ale vracející se puk vůbec netrefil!

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, které střelecky dominovali Rytíři! Těm se začalo dařit ve třicáté minutě, když zvýšil náskok na již tříbrankový Havlůj. Netrvalo však ani minutu a druhou slepenou branku přidal Janeček. O čtyři minuty později ještě upravil skóre po druhé třetině na 5:0 Vojtěch Šilhavý. V posledních minutách začali pořádně tlačit i hosté, ale Kladno zatím drží výtečně chytající Vladař. Třetí třetina začne přibližně v 17:28.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny nastupuje za Plzeň v brance Štekr!

40:45
    Patrik Machač přenechal na střed VOJTĚCHU ŠILHAVÉMU, který si zpracoval kotouč a následně jej důraznou střelou zápěstím poslal do brány! Štekr hned první těžší střelu nedokázal zastavit! Asistence: Patrik Machač.

41:18
    Beneš zakončoval bekhendem dobrého půl metru nad Vladařovu klec.

41:59
    Opava už kotouč nestihne a rozhodčí musí odpískat zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Štekra.

42:11
    Slánský nejprve přitvrdil u mantinelu hru, čímž získal kotouč, a následně ještě málem dokázal dorazit Doležalovu střelu za Štekrova záda.

42:50
    Kepkova střela byla sražena domácími obránci a puk je ve Vladařově moci.

43:03
    Polívka (PLM) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

43:17
    Beneš se pokusil individuálně dostat až před Vladaře, ale ztroskotal na posledním hráči, kterým byl Potěchin.

43:47
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Před Vladařem se vytvořil menší závar, při kterém ještě zůstával kotouč volný. K puku se nejrychleji dokázal dostat MARTIN BENEŠ, který už jej umístil nechytatelně do bližšího rohu branky. Asistence: Lukáš Vlček.

45:07
    Janeček zůstával ve středním pásmu bez hokejky, ale Rytíři i tak udrželi puk ve své moci.

45:32
    Houfek (PLM) je vyloučen za hrubost. Doležal (KLA) stejně tak.

45:57
    Šilhavý před brankovištěm přihrál krásně křížem na Machače, ale ten už přesouvajícího se Štekra nedokázal vymíchat!

46:47
    Na poslední chvíli vložil Holý hokejku do střely Slánského. Puk tak končí neškodně za bránou hostí.

47:47
    Yuki Miura jen přiťukl kotouč za sebe na PETRA HAVLŮJE, který nádherným golfákem přidává sedmou branku svého týmu! Asistence: Yuki Miura.

48:05
    Domácí udělali obrovskou hrubku v obranném pásmu a jsou trestáni! ŠIMON PETRÁŠ obdržel kotouč sjel si z levé strany na střed a poslal puk přesně mezi betony rozhozeného Vladaře. Asistence: Martin Beneš a Václav Krliš.

49:21
    Krliš byl v úniku podražen a nyní dostane k dispozici samostatný nájezd!

49:21
    A VÁCLAV KRLIŠ s ním naložil parádně! Už to vypadalo, že hostující útočník zkusí zakončit individuálně, ale nakonec se rozhodl pro důraznou střelu, která se od tyče odrazila do branky.

50:29
    Tentokrát se pro změnu hnal do útoku Jakubec, ale jeho střela nemířila přesně.

51:28
    Vlček dostal puk do zajímavé pozice na střed, ale přes Schildhabela puk na branku nedostal.

52:19
    Na ledě se dnes poprvé objevuje za Rytíře také Hajný, který je nyní na ledě s kapitánem Šilhavým.

52:50
    Větrovec jen nahodil ze středního pásma puk na Štekra a odjíždí střídat.

54:04
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří vytvářet si šance. Většina hry se odehrává ve střední třetině.

54:25
    Machač (KLA) dnes podruhé putuje na trestnou lavici. Tentokráte to bude za hákování.

54:43
    Rytíři vyhodili a hosté se museli znovu vracet do pásma, což jim příliš nevyšlo. Puk končí v hledišti a hra se vrací zpět do středního pásma.

55:06
    Větrovec nyní Krlišovi příliš nestačil, ale střela plzeňského útočníka končí mimo.

55:18
    Šilhavý vypálil zpoza obránce a vybojoval tak vhazování po pravici Štekra.

55:43
    Krliš poslal puk křižně vzduchem na sjíždějícího si Beneše, ale ten pouze promáchl!

56:23
    Jakubec se proháčkoval až před kladenskou bránu, ale tam nevyzrál bekhendovým blafákem na Vladaře!

56:25

57:23
    Vojtěch Šilhavý zkusil znovu střelu zápěstím, která mu už dnes jednou vyšla, ale puk zamířil mimo tři tyče.

57:48
    Machač zůstával ležet před brankou hostí a nyní v předklonu opouští kluziště. Abych byl upřímný, nevím, co se před Štekrem stalo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:48
    Holý rozehrává kotouč rychle až do útočného pásma, kde se ještě budou hosté snažit zahrozit.

59:09
    Hajný si své odpracoval, když vyvezl kotouč a odjíždí zpět na střídačku.

59:29
    Petráš se prosadil individuálně až před Vladaře, ale toho svými kličkami nerozhodil.

59:45
    Patnáct vteřin před koncem se ještě domácí provinili zakázaným uvolněním.

60:00

Domácí nakonec převahu v dnešním zápase dokázali proměnit v cenné vítězství. Hosté ve třetí třetině přidali na tempu, ale nedokázali již nic jiného, než snížit. Konečný stav utkání tak je 7:3, Rytíři si doma připisují cenné tří body, zatímco Plzeňští letos poprvé v bojích o play off ztrácejí. (18:01:48)

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 11. Janeček (Slánský, Doležal), 17. Macháček (Šilhavý, Machač), 30. Havlůj (Schildhabel), 31. Janeček (Slánský, Hulcr), 35. Šilhavý (Machač, Macháček), 41. Šilhavý (Machač), 48. Havlůj (Miura) – 44. Beneš (Vlček), 49. Petráš (Beneš, Krliš), 50. Krliš

HC Plzeň 1929: Pacl (41. Štekr) – Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý "A", Prokop, Houfek – Petráš, Beneš, Vlček, Rajal, Michel "C", Opava, Jakubec, Krliš, Kepka

Rozhodčí: Nečas – Střelka, Doležal