Spartak – FK Krasnodar 1:3 (kon.) | Dynamo – Ufa 3:1 (kon.) | Rostov – Lok. Moskva 0:1 (kon.)
Dynamo Moskva
3:1 (2:1)
FC Ufa
Neděle 08.03.2015, 14:00 • Arena Chimki, Chimki. Kapacita: 18000 diváků. • Ruská Premier Liga

Zatímco před přestávkou dokázala Ufa několikrát zahrozit, po změně stran na svůj povedený výkon z prvního dějství už nenavázala. V 71. minutě navíc po hlavičce Kurányiho potřetí inkasovala. Dinamo tak může slavit cennou výhru v poměru 3:1. (15:53:25)

90+3

90+3
    Dzsudzsák si příliš předkopl míč, vinou čehož o něj přišel.

90+2
    Gabulov vyboxoval načechraný centr k dobíhajícímu Aleksandru Suchovovi, který se do míče opřel z hranice šestnáctky a bránu Dinama vysoko přestřelil.

90+2
    Ještě jeden roh pro Ufu.

90+1
    V podstatě se už jen dohrává. Jak Ufa, tak ani Dinamo se již nikam neženou.

90
    Utkání je nastaveno o tři minuty.

89
    Rohové kopy dnes ani jednomu celku skutečně nejdou. Všechny přihlížející o tom znovu potvrdil Safronidi se svým přetaženým centrem.

88
    Teď měli hosté štěstí, že Zobnin neudržel míč pod svou kontrolou, jinak se mohl prodrat do zajímavé šance.

87
    Marcinhův roh odhlavičkovává Hubočan. Následná střela Suchova byla zablokována.

85
    Na nějaký závěrečný tlak ze strany Ufy to už skutečně příliš nevypadá. Hosté drží v posledních dvou třech minutách balón na svých kopačkách, ovšem pohybují se s nám daleko od Gabulovovy svatyně.

84
    Poslední změna na straně hostí: pro dnešek končí Ivan Paurević, jehož nahradí Nikolaj Safronidi.

83
    Marcinho centroval na zadní tyč, kde si pro míč v poklidu došel brankář Gabulov.

82
    Ufa bude zahrávat rohový kop.

80
    William Vainquer za bouřlivého potlesku opouští hrací plochu, na závěrečné minuty přichází talentovaný mladík Roman Zobnin.

80
    Nepříjemný Valbuenův centr směřoval přímo do brány, proto Jurčenkovi nezbylo nic jiného než povyskočit a míč vytěsnit do strany.

79
    Suchov podkopl nohy Valbuenovi, a tak tu máme přímý kop pro Dinamo.

78
    Marcinho se snažil zdramatizovat závěr utkání, ovšem v těžké pozici hlavičkoval vedle, takže připravený Gabulov zasahovat nemusel.

77
    Jurij Žirkov chtěl vyrazit do rychlého brejku, jenže jak posléze zjistil, neměl komu přihrát, a tak raději míč zasekl a počkal, až jej spoluhráči doběhnou.

Tomáš Honajzer

Branky: 10. Ionov, 19. Valbuena (Ionov), 71. Kurányi (Jusupov) – 29. Marcinho (pen.)

Karty:   63. Zasejev (UFA)

Dynamo Moskva: Gabulov – Kozlov, Samba, Hubočan, Žirkov – Ionov (39. Jusupov), Vainqueur (80. Zobnin), Igor Denisov, Dzsudzsák – Valbuena – Kokorin (64. Kurányi).
    Náhradníci: Berezovskij, Šunin – Rotenberg, Jarmolicki, Danilkin, Douglas, Büttner, Jusupov, Katrič, Tašajev, Zobnin, Kurányi.

FC Ufa: Jurčenko – Suchov, Alikin, Věrchovcov, Stočkij – Paurević (84. Safronidi), Zasejev, Frimpong (59. Semakin), Marcinho – Handžić, Gajsin (62. Carlos).
    Náhradníci: Veremko – Stěpanec, Brown, Safronidi, Semakin, Kilin, Golubov, Carlos.

Rozhodčí: Moskalev – Kalalajev, Suchoverchov.