Den Haag – Heracles 1:3 (kon.) | Eindhoven – Groningen 2:1 (kon.) | Heerenveen – Ajax 1:4 (kon.)
Dordrecht – Feyenoord 1:2 (kon.)
SC Heerenveen
1:4 (1:3)
Ajax Amsterdam
Neděle 15.03.2015, 14:30 • Abe Lenstra Stadium • Nizozemská Eredivisie
    Tito fanoušci se dnes mohli radovat.

Utkání končí jasným vítězstvím hostujícího Ajaxu v poměru 1:4. Domácí se v úvodu druhé půle ještě snažili s vývojem zápasu něco udělat a několikrát obranu soupeře porádně vystrašili. Nejblíže snížení byl Bikel, který ale zamířil pouze do tyče. V 67. minutě naopak přidal svůj druhý gól Arkadiusz Milik, který zvýšil na 1:4 a na tomto stavu se až do konce duelu už nic nezměnilo. V 78. minutě ještě putoval do sprch po červené kartě obránce Heerenveenu van Anholt. Ajax si upevnil pozici na druhém místě tabulky, na vedoucí PSV, které dnes také zvítězilo, však stále ztrácí propastných jedenáct bodů. (16:30:16)

90+3

90+3
    Na závěr ještě žlutá karta pro Henka Veermana (SC Heerenveen), který skluzem sestřelil Bazoera.

90+2
    Zakončení rychlého protiútoku Ajaxu vzal na svá bedra Menig. Ten si míč navedl na roh velkého vápna a vystřelil nad.

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90
    Z pravé strany posílal míč do vápna El Ghazi, van Aken vše řeší odkopem.

89
    Bazoer sice dobře pronikl po levé straně, ale poté chtěl nahrávat patičkou a domácí obrana zachytila balón.

87
    Z ničeho nic přišla dobrá šance domácích. Veerman se s míčem natlačil až před Cillessena, ale místo zakončení se ještě snažil předložit balón na zadní tyč Slagveerovi, který na jeho přihrávku nedosáhl.

86
    Zápas se již spíše jen dohrává, hosté drží míč na svých kopačkách.

85
    Bazoer s Klaassenem si teď vyměňují míč u půlící čáry. Hosté se už nemusejí nikam hnát.

83
    K míči, který odvrátila obrana Heerenveenu, se dostal Klaassen. Z 20 metrů ho napálil nad.

82
    Hosté ze standardní situace nic nevytěžili, ale zůstávají v útoku.

82
    Sinkgraven byl faulován van den Berg. Standardka pro Ajax.

81
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Richairo Živković.

80
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Jerry St. Juste.

79
    Přímý kop zahrával Milik, který nebyl daleko od hattricku. Míč poslal jen kousek vedle tyče.

78
    Pele van Anholt stáhl pronikajícího El Ghaziho, a protože v tu chvíli byl posledním bránícím hráčem, dostává rovnou červenou kartu!

77
    Slagveer zahrál rohový kop na bližší tyč, hosté se ubránili.

75
    Tak Marten de Roon přeci jen není stoprocentně v pořádku a je střídán. Nahrazuje ho Henk Veerman.

74
    Střídající Menig zabíhal za domácí obranu, k balónu to však měl mnohem blíže brankář Nordfeldt.

73
    Už se opět hraje, de Roon je v pořádku.

73
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Younes Namli.

72
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Lucas Andersen, přichází Queensy Menig.

71
    Na trávníku zůstal ležet domácí kapitán de Roon, který je ošetřován.

69
    Hostující tým již pohodlně kráčí ke třem bodům. Heerenveen musí bodovat v jiných zápasech.
    Arkadiusz MILIK - 1:4

67
    Ajax právě vstřelil branku!
    Myslím, že je hotovo! El Ghazi poslal přesný centr na vzdálenější tyč, který nabíhající ARKADIUSZ MILIK levačkou pohodlně uklidil do sítě.

66
    Cillessen teď zahrál na nervy fanouškům Ajaxu, když trefil pouze napadajícího Utha. Balón se ale odrazil jen do zámezí.

65
    Heerenveen s míčem na kopačkách, hosté se ale dobře brání.

63
    Žlutou kartu dostává Joost van Aken (SC Heerenveen).

63
    Domácí teď napadají rozehrávku soupeře daleko odvážněji než v první půli. Hráči z Amsterdamu musejí být obezřetní.

62
    Cillessen vyřešil závar před svou bránou vyboxováním míče.

61
    Hosté zahráli roh nakrátko. Nakonec se dostal k dalekonosné střele van Rhijn, ale mezi tyče se netrefil.

60
    Van den Berg odehrál míč před nabíhajícím El Ghazim na roh.

59
    Druhý poločas se zatím odehrává převážně na polovině Ajaxu.

57
    Z rohu už domácí nic nevytěžili. Míč uvede do hry Cillessen.

56
    V šestnáctce se natlačil k zakončení van Anholt, van Rhijn míč srazil na roh.

55
    Další dobrá akce domácích. Po pravém křídle opět pronikl Slagveer, který hledal na přední tyči Marka Utha. Ten nedokázal balón usměrnit mezi tyče. Bude se tak jen kopat od brány Ajaxu.

53
    Domácí se v úvodu druhé půle snaží hrát aktivně a ještě tak se zápasem něco udělat.

51
    Tak Nicolai Boilesen nemůže pokračovat, střídá ho Mike van der Hoorn.

50
    Nicolai Boilesen je po souboji se Slagveerem ošetřovám.

49
    Tak teď měli domácí obrovskou smůlu! Slagveer převálcoval bránícího Boilesena a předložil míč před bránu, kde byl Uth. Tomu sice v jasné šanci balón odskočil, ale pouze ke spoluhráči Bikelovi, který nastřelil bližší tyč brány Ajaxu!

49
    Milik vybojoval na pravém křídle míč, ale následně neobešel van Anholta

48
    Larsson zahrával standardní situaci, ale nacentroval jen do rukavic Cillessena.

46
    Do druhého poločasu oba celky vyběhly ve stejných sestavách, v jakých odehrály první dějství.

46
    Arkadiusz Milik se raduje z gólu, kterým v 6. minutě otevřel skóre utkání.

První poločas vyšel mnohem lépe Ajaxu, který zahrával tři rohové kopy a zaznamenal po nich tři góly. Skóre otevřel už v 6. minutě Arkadiusz Milik a o pět minut později zvýšil na 0:2 Davy Klaassen. Domácí sice ve 35. minutě snížili zásluhou Marka Utha, ovšem hned v zápětí zaúřadoval Jöel Veltman, který nejdříve hlavou přidal třetí trefu celku z Amsterdamu a o chvíli později zastavil Uthovu střelu na brankové čáře.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Po centru Larssona se hosté ubránili.

44
    Jeden z domácích hráčů vyslal nebezpečnou střelu zpoza šestnáctky, ale míč mířící k zadní tyči vytáhl na roh Cillessen.

40
    Obrovskou chybu udělal Klaassen, jehož malou domů vystihl Uth, který se už řítil sám na bránu Ajaxu. Domácí útočník obešel Cillessena a posílal míč do prázdné brány, ale na brankové čáře hosty zachránil Veltman. Ten se tak v posledních minutách stal hrdinou před oběma brankami.
    Jöel VELTMAN - 1:3

38
    Ale nyní hosté zvyšují na 1:3! Sinkgraven rozehrál rohový kop, JÖEL VELTMAN se dostal k hlavičce v bezprostřední blízkosti před Nordfeldtem a pohodlně rozvlnil síť za jeho zády.

36
    Domácí jsou při chuti! Před bránu Ajaxu letěl hodně nebezpečný balón a Uthovi chyběl kousek k tomu, aby na něj dosáhl.
    Jöel VELTMAN (vlastní) - 1:2

35
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Je sníženo! Ajax se sice po rohu ubránil, ale domácí zůstali v útoku a nakonec udeřili. Slagveer na pravé straně předal míč Larssonovi, který ho následně poslal do malého vápna a Mark Uth ve skluzu překonal Cillessena... Gól je nakonec připsán jako vlastní JÖELU VELTMANOVI, který šel s Uthem do souboje.

34
    Po zásahu Boilesena budou domácí zahrávat rohový kop.

33
    El Ghazi byl v postavení mimo hru, domácí budou rozehrávat.

32
    Hráči Heerenveenu přeci jen přidávají, Larsson ale nedokázal dostat míč až do ohně před bránu.

31
    Larsson se snažil vysokým balónem najít někoho ze spoluhráčů. Cillessen vyběhl a stáhl si míč ze vzduchu.

31
    Míč posílal do šestnáctky Bikel, ale hostující obrana zapracovala dobře.

30
    Veltman snad 10 vteřin stál na míči a hledal komu by přihrál. Domácí ho totiž vůbec nenapadali, což diváci ocenili pískotem.

28
    Hosté už zase drží míč a snaží se kontrolovat hru.

26
    Roh Slagveera vyboxoval do bezpečí brankář Cillessen.

25
    Obrana Ajaxu nyní odvrací míč na rohový kop.
    Šance Ajaxu

23
    Hosté sehráli rychlý protiútok, na jehož konci byla dobrá šance Klaassena. Ten dostal míč od El Ghaziho a zakončoval z pravého rohu pokutového území. Nordfeldt jeho přízemní ránu vyrazil.

22
    Van Rhij si v souboji s Larssonem na polovině hřiště pomohl nedovoleně. Míč pro Sportclub.

22
    A je tu postupná a rozvážná rozehrávka Ajaxu.

20
    Hosté zahrávali standardní situaci. Van Rhijn to zkusil z 35 metrů přímo, ale Nordfeldt má míč v náručí.

19
    K centru z pravé strany se dostal Marzo, míč končí jen v rukavicích Cillessena.

18
    Pronikajícího Andersena obral o míč van den Berg. Domácí mohou dopředu.

17
    Po dvou trefách hostí tempo hry hodně uvadlo. Oba týmy střídavě drží míč ve středu hřiště.

15
    Hráči Heerenveenu opět kombinují na vlastní polovině. Potřebovali by ale dostat míč blíže šestnáctce soupeře.

13
    Domácí nyní drží balón, ale pouze na své polovině, odkud Ajaxu nebezpečí nehrozí.
    Davy KLAASSEN - 0:2

11
    Také druhý rohový kop přinesl hostům gól! Na přední tyči se dostal k hlavičce DAVY KLAASSEN a Nordfeldt se za balónem pouze ohlédl – 0:2.

10
    El Ghazi se z pravé strany řítil proti domácímu brankáři, ale do jeho zakončení skočil obránce. Bude z toho roh pro Ajax.

8
    Druhý celek tabulky zahájil utkání velmi dobře. Heerenveen bude muset přidat, pokud chce v bitvě o Evropskou ligu uhrát nějaký bod.
    Arkadiusz MILIK - 0:1

6
    Hosté jdou do vedení! Před šestnáctkou se dostal k míči ARKADIUSZ MILIK, s trochou štěstí si ho narazil o bránícího hráče a přízemní střelou k bližší tyči otevřel skóre zápasu.

5
    El Ghazi se sice k přihrávce Boilesena nedostal, ale hosté budou kopat alespoň roh.

3
    Utkání začalo ve slušném tempu. Do šestnáctky Ajaxu nyní letěl nebezpečný centr, který musel před domácími útočníky stáhnout Cillessen.

1
    Předzápasová rozcvička obou týmů právě skončila. Fotbalisté se na chvíli vrátí do šaten a za pár minut je čeká úvodní výkop.

SC Heerenveen: Nordfeldt – Marzo, Otigba, van Aken, van Anholt – van den Berg, de Roon (C), Bikel – Slagveer, Uth, Larsson.

Náhradníci: De Fockert – Thorsby, Veerman, Namli, St. Juste, van Amersfoort, Warmolts.

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, N. Moisander (C), Boilesen – Klaassen, Bazoer, Sinkgraven – El Ghazi, Milik, Andersen.

Náhradníci: Boer – van der Hoorn, Riedewald, Schøne, Serero, Živković, Menig.

Rozhodčí: B. Nijhuis – R. van de Ven, C. Schaap.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

První vzájemné utkání v této sezóně, které se hrálo v Amsterdamu, skončilo výhrou domácího Ajaxu v poměru 4:1. Heerenveen slavného soupeře naposledy porazil v sezóně 2008/09, kdy zvítězil v obou duelech. Poslední dva zápasy na půdě Sportclubu pak přinesly remízy.

SC Heerenveen (7. místo, 11 výher, 8 remíz, 7 porážek, skóre 39:30, 41 bodů)
    Heerenveen má dobrou šanci na postup do play-off Evropské ligy. Aktuálně drží sedmé, tedy poslední postupové místo a na osmé Twente má pětibodový náskok. Z posledních čtyř ligových zápasů má Sportclub vyrovnanou bilanci dvou výher i proher. Naposledy hráči Heerenveenu zvítězili 1:0 na půdě Den Haagu. Svěřenci kouče Lodewegese si vedou velmi slušně na domácím trávníku, na stadionu Abeho Lenstry mají z 12 zápasů bilanci 7-3-2 při skóre 25:11.

Ajax Amsterdam (2. místo, 17 výher, 5 remíz, 4 porážky, skóre 56:24, 56 bodů)
    Fotbalisté Ajaxu už asi vypadli ze hry o mistrovský titul. Obhájci prvenství sice před dvěma týdny zvítězili 3:1 na trávníku suverénního Eindhovenu, ale předtím se nevyvarovali zbytečných ztrát a tak na svého rivala ztrácejí už jedenáct bodů. Na druhou stranu má amsterdamský celek osmibodový náskok na třetí Feyenoord, což mu dává slušnou šanci na start v příštím ročníku Ligy mistrů. Ajax ještě bojuje i v Evropské lize, vstup do osmifinále mu však úplně nevyšel, když si přivezl porážku 0:1 ze hřiště ukrajinského Dněpropetrovsku.

Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! Nedělní program 27. kola nizozemské Eredivisie nabídne také zajímavé utkání, v němž fotbalisté Heerenveenu přivítají Ajax Amsterdam. Domácí celek se aktuálně pohybuje na sedmém místě ligové tabulky a bojuje o pohárové příčky. Ajax je druhý, a jelikož na vedoucí PSV ztrácí už jedenáct bodů, prioritou pro zbytek sezóny bude především udržet aktuální umístění, které zaručuje účast v play-off Ligy mistrů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.