Den Haag – Heracles 1:3 (kon.) | Eindhoven – Groningen 2:1 (kon.) | Heerenveen – Ajax 1:4 (kon.)
Dordrecht – Feyenoord 1:2 (kon.)
SC Heerenveen
1:4 (1:3)
Ajax Amsterdam
Neděle 15.03.2015, 14:30 • Abe Lenstra Stadium • Nizozemská Eredivisie
    Tito fanoušci se dnes mohli radovat.

Utkání končí jasným vítězstvím hostujícího Ajaxu v poměru 1:4. Domácí se v úvodu druhé půle ještě snažili s vývojem zápasu něco udělat a několikrát obranu soupeře porádně vystrašili. Nejblíže snížení byl Bikel, který ale zamířil pouze do tyče. V 67. minutě naopak přidal svůj druhý gól Arkadiusz Milik, který zvýšil na 1:4 a na tomto stavu se až do konce duelu už nic nezměnilo. V 78. minutě ještě putoval do sprch po červené kartě obránce Heerenveenu van Anholt. Ajax si upevnil pozici na druhém místě tabulky, na vedoucí PSV, které dnes také zvítězilo, však stále ztrácí propastných jedenáct bodů. (16:30:16)

90+3

90+3
    Na závěr ještě žlutá karta pro Henka Veermana (SC Heerenveen), který skluzem sestřelil Bazoera.

90+2
    Zakončení rychlého protiútoku Ajaxu vzal na svá bedra Menig. Ten si míč navedl na roh velkého vápna a vystřelil nad.

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90
    Z pravé strany posílal míč do vápna El Ghazi, van Aken vše řeší odkopem.

89
    Bazoer sice dobře pronikl po levé straně, ale poté chtěl nahrávat patičkou a domácí obrana zachytila balón.

87
    Z ničeho nic přišla dobrá šance domácích. Veerman se s míčem natlačil až před Cillessena, ale místo zakončení se ještě snažil předložit balón na zadní tyč Slagveerovi, který na jeho přihrávku nedosáhl.

86
    Zápas se již spíše jen dohrává, hosté drží míč na svých kopačkách.

85
    Bazoer s Klaassenem si teď vyměňují míč u půlící čáry. Hosté se už nemusejí nikam hnát.

83
    K míči, který odvrátila obrana Heerenveenu, se dostal Klaassen. Z 20 metrů ho napálil nad.

82
    Hosté ze standardní situace nic nevytěžili, ale zůstávají v útoku.

82
    Sinkgraven byl faulován van den Berg. Standardka pro Ajax.

81
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Richairo Živković.

80
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mark Uth, přichází Jerry St. Juste.

79
    Přímý kop zahrával Milik, který nebyl daleko od hattricku. Míč poslal jen kousek vedle tyče.