Hurikán Bratislava – Košice 4:5 (1:2 po s.n.) | Florko Košice – Záhorská Bystrica 5:6 (kon.) | Prešov – ŠK 1. FBC Trenčín 2:9 (kon.)
po s.n. (1:2)
VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava
4:5 (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
ATU Košice
sk Neděle 15.03.2015, 11:30 • H FTVŠ, Nábrežie L.Svobodu 9, Bratislava • Slovenská Salming extraliga mužů

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.

Pekný deň, vítam Vás pri sledovaní on-line textového prenosu zo 4. štvrťfinálového zápasu mužskej Salming extraligy. Do Bratislavy za stavu 0:2 pricestovali už o deň skôr, v piatok, hráči z ATU Košice, ktorí zdolali minulý víkend na domácom ihrisku Hurikán Bratislava dvakrát, 6:4 a 2:1 po samostatných nájazdoch. Sobotný zápas bol pre Bratislavčanov v znamení „buď, alebo". Buď vyhrá a vybojuje si aj štvrtý, prípadne piaty zápas alebo prehrá a sériu ukončia Košičania. Hurikán si v sobotu v treťom zápase, najmä po výbornej tretej tretine, ktorú vyhral 4:0, poradil s košickým ATU 9:6 a znížil stav série na 1:2.

Bratislavčania budú hrať opäť pod tlakom, keďže tak ako v sobotu, tak aj v nedeľu musia vyhrať. Oba tímy majú perfektné obrany. Bratislavsky celok má najlepšiu defenzívu v Extralige, keď v základnej časti dostali „vysokoškoláci" len 94 gólov za 22 odohraných zápasov. Košičania majú tretiu najlepšiu obranu v Extralige, keď v základnej časti dostali iba o štrnásť gólov viac než Hurikán, 108.

Úvodné buly je na programe od 11:30.
    Rozcvička

Úvodné zostavy oboch tímov:

Hurikán Bratislava

ATU Košice

Po pokriku ATU nasleduje pokrik domácich hráčov. Zápas sa o niekoľko sekúnd začne.

01:16
    Laštík posunul loptičku za vlastnú bránu na Murcka, ten ju pri prenášaní do útočného pásma stratil.

01:39
    Nádejný útok Košíc, Kerekeš z ľavého rohu strieľal, loptička tesne minula Kalčokovu bránu.

01:51
    Živčákovú prihrávku po mantineli zachytil Škarupa, ktorý poslal loptu na stred voľnému Nehilovi. Jeho strela bola zblokovaná.

02:15
    Benedig za bránou Košíc bojuje o loptu, avšak je napádaný dvoma hráčmi ATU.

02:38
    Jurčo mal dobrú príležitosť na strelenie úvodného gólu. Jeho strela z bezprostrednej blízkosti Turekovej brány šla tesne mimo.

03:12
    Burianovi sa pri strele pošmykla loptička z čepele.

04:10
    Prvé vylúčenie v tomto zápase. Za sekanie dostal 2 minúty Dominik Németh.

04:37
    Štandardná situácia Hurikánu z rohu ihriska na útočnej polovici. So Škarupovou strelou si poradil Turek.

05:04
    FTVŠ Bratislava dala gól!

MICHAL ČACHAN sa po strele ťahom gólovo presadzuje.
    Asistencia: Tomáš Škarupa.

05:36
    ATU Košice dali gól!

Rýchla odpoveď Košíc. Po strele MICHALA CHUDINU loptička prešla medzi nohy brankára Adama Kalčoka a pomalým tempom smerovala až za bránovú čiaru. Chudina si loptičku včas všimol a dorazil ju do brány.
    Bez asistencie.

06:43
    Škarupovu prihrávku po výške prečítal Halás, no jeho následnú prihrávku prečítal Čachan, ktorú ju už úspešne poslal na Bereša.

07:14
    Kerekeš vyskúšal pozornosť Kalčoka, keď strieľal z polovice ihriska. Kalčok chytá.

07:55
    Chudinovu krížnu prihrávku na Čonku Skybu tečoval za mantinel Martinák. Loptu majú košickí florbalisti.

08:27
    Talarovičov strelecky pokus z polky ihriska končí v náručí brankára Kalčoka.

09:06
    Škarupa poslal z rohu ihriska peknú prihrávku do pomysleného medzikružia, odkiaľ z prvej vystrelil Bereš. Lopta bola tečovaná, a tak opäť loptu majú domáci hráči.

10:21
    Pekná Čonkova strela, no tú tečoval Čachan tyčkou svojej hokejky.

10:53
    Košičania sú usadení v útočnom pásme Hurikánu.

11:00
    Presilová hra pre ATU Košice. Michal Liszkay dostal dvojminútový trest za sekanie.

11:49
    Pekná akcia hostí, keď sa po kombinácii k strele dostal Kerekeš. Kalčok strelu vykryl svojim telom.

12:16
    Hurikán sa zatiaľ dobre bráni. Halásvou strelu zblokoval Laštík.

12:42
    Pažák nahrával na Kerekeša tesne pred bránou Hurikánu, prihrávku pár centimetrov od Kalčokovej svätyne zachytil Máder, ktorý j ihneď odpálil preč zo svojho obranného pásma.

13:56
    Košičania si zahrajú ďalšiu presilovku. Za bránenie v hre si ide sadnúť na trestnú lavicu Marek Novák – 2 minúty.

14:24
    Pelegrin po Čonkovej strele zdvíhal ruky po góle, no Čonka trafil len bočnú sieť.

14:48
    Hurikán hrá túto oslabovku naozaj dobre. Bereš drží loptičku v útočnom pásme Košíc.

15:01
    Loptu získal Čachan, ktorý ju ihneď odpálil do bezpečia.

15:46
    Pelegrinovi vypichol loptu Nehila, ktorý šprintoval do protiútoku, no vzápätí ho obral Halás, ktorý šprintuje do útoku.

15:52

Rýchly protiútok ATU-čka využitý. MICHAL KROĆKO využíva presilovú hru a posiela tak svoj tím do vedenia.
    asistencia: Samuel Kerekeš.

16:03
    Ďalšie vylúčenie na strane domácich. Za hru s vysokou hokejkou mieri na trestnú lavicu Tomáš Burian – 2 minúty.

17:27
    Košičania utvorili presilovkový útvar a strieľajú na Kalčoka hlava-nehlava.

17:56
    Pekný protiútok Hurikánu, no Martinákov volej končí v rukách Tureka.

18:03
    Hurikán sa ubránil a hrá v plnom počte.

18:23

TOMÁŚ MÁDER sa dostal pred malé bránkovisko hostí, odkiaľ vyslal na košickú bránu strelu, tá skončila za chrbtom Dominika Tureka, a tak je stav vyrovnaný, 2:2.
    Bez asistencie,

19:01
    Hrá sa posledná minúta prvej tretiny.

19:44
    Košičania držia loptičku v obrannom pásme.

19:58
    O poslednú strelu v prvej tretine sa pokúsil Filip Čonka Skyba.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Pred začiatkom druhej tretiny dostali dvojminútový trest Košičania, ktorí neskoro prišli na hraciu plochu. Trest si šiel odsedieť Samuel Kerekeš.

20:43
    Hurikán tlačí svojho súpera, no žiadna strela neprichádza.

21:19
    Po Čachanovej prihrávke mal prázdnu bránu pred sebou Marek Novák, ktorý však zo strely z prvej netrafil loptičku úplne ideálne a tí nakoniec smerovala mimo košickej brány.

22:00
    Košičania hrajú v plnom počte.

22:46
    Burianova nastrelená prihrávka nenašla žiadneho adresáta. Lopta prišla až ku Dominikovi Turekovi, ktorý ju poslal na svojich obrancov.

24:18
    Liszakyova strela z vysokého uhla našla košickú bránu, no v tej bol pozorný Dominik Turek, ktorý strelu chytá.

25:35
    Bučákovi sa pri otočke v strede ihriska lopta skĺzla z čepele, zobral ju Škarupa, ktorý ju drží v útočnom pásme.

26:57
    Aktuálne je to boj o stredné pásmo. Hrá sa zo strany na stranu v rýchlom tempe.

27:21
    Čonka nahrával pred bránu Hurikánu, no žiaden z jeho spoluhráčov tam nebol, Loptu zachytil Kalčok.

28:34
    Laštík vyskúšal pozornosť Tureka po strele z polky ihriska. Turek mal veru že čo robiť, no nakoniec ju aj keď s menšími problémami dokázal chytiť.

29:13
    Pekná strela spoza tela od Jurča, Turek pohotovo chytá.

30:33
    Berešova pekná strela, no ešte krajší zákrok Dominika Tureka, ktorý v týchto minútach drží Košičanov nad vodou. V priebehu troch minút Turek čelil štyrom veľkým šanciam Hurikánu, no všetky úspešne zlikvidoval.
    Aktuálny pohľad na hraciu plochu.

32:11
    Halás po strele triafa prilbu Adama Kalčoka!

33:52

MICHAL ČACHAN prekvapil Dominika Tureka, keď vystrelil nečakane z polky ihriska. Lopta smerovala presne k pravej tyčke košickej brány.
    Asistencia: Peter Nehila.

35:10
    Vylúčenie na strane hostí. Michal Kročko dostal dvojminútový trest za hru rukou.

36:47
    Nepresná prihrávka Nováka na Škarupu. Adam Kalčok musel vybehnúť až na hranicu polovice ihriska, aby aspoň čiastočne vykopol loptu preč zo svojej polovice.

37:10
    Ani táto presilová hra sa nekončí gólom Hurikánu. ATU hrá v plnom počte.

38:08
    Pazdera sa snažil vybojovať loptu v súbojoch s Čonkom a Kročkom, avšak v oboch prípadoch ťahal za kratší koniec.

38:34
    Pelegrin napádaný Berešom a Čachanom stále drží loptu na svojej čepeli.

38:45

Vyrovnané. PATRIK PELEGRIN vyrovnáva stav na 3:3.
    Asistencia: Michal Pažák.

39:25
    Hurikán stále útočí, no gólom sa bratislavské akcie nekončia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:17
    Košičania začali tretiu tretinu svižne. Už po pár sekundách Talarovič založil útočnú akciu, no jeho prihrávku cez celú os ihriska zblokoval Máder.

41:21
    Miščík bojuje o loptu so Žovčákom, košický hráč je úspešnejší.

42:18

Jakub Talarovič z ľavého rohu svojho obranného pásma chcel nahrať po mantineli svojmu spoluhráčovi, no nastrelená loptička trafila oproti stojacého Petra Nehilu, ktorý poslal peknú prihrávku pred bránu, kde si ju dobre spracoval TOMÁŚ ŚKARUPA a prekonáva Dominika Tureka.

43:32
    Miščíkov rýchly prienik zastavil Pažák.

45:10
    Fanúšikovia hostí kričia „My chceme gól!" No aktuálne dianie na ihrisku tomu nenasvedčuje. Hurikán už tri minúty neustále útočí na bránu Košíc.

45:54
    Miščíka sa snažil za bránou Hurikánu obrať Živčák, no Miščík úspešne po mantineli nahral Jurčovi.

46:27
    Halás po mantineli na Pažáka, ktorý o loptu prichádza, keď ho o ňu obral Škarupa.

46:48
    Vylúčenie na strane Hurikánu Bratislava.
    Tomáš Máder smeruje na trestnú lavicu za hrubosť – 2 minúty.

46:59
    Halásovu strelu zblokoval Murcko.

47:12
    Halás vzápätí strieľa spoza tela, no strelu teraz naopak zachytil Laštík.

47:52
    Halásova strela do Bereša. Halás mal teraz tri príležitosti na vyrovnanie, pozorní obrancovia Hurikánu, však odolávajú košickému tlaku.

48:52
    Hurikán hrá v plnom počte a hneď z toho bola obrovská šanca! Tomáš Máder sa ihneď po opustení trestnej lavice dostal k lopte a šprintoval ku košickej bráne. Jeho strela však letí nad!

49:27
    Skákajúcu loptu odpálil volejom Bereš, s jeho strelou si poradil Turek.

50:29
    Štandardná situácia Hurikánu nevyužitá. Ani po bekhendovom pokuse od Buriana sa skóre zápasu nemení.

51:40
    Talarovičovu nepresnú prihrávku zachytil Kalčok.

52:01
    Murcko drží loptu za svojou bránou.

52:59
    Kombinačná akcia Murcko-Pazdera-Jurčo sa gólom nekončí po tom, čo sa loptička Jurčovi pri strele skĺzla z čepele.

53:24
    Veľkú šancu na vyrovnanie mal Pažák, Kalčok sa hodil po lopte a zabraňuje vyrovnaniu.

54:01
    Aj na strane domácich bola veľká gólová šanca, keď sa cez všetkých hráčov predieral Nehila, jeho zakončenie chytil Turek.

55:02
    Zvýšená aktivita hostí. Do konca tretej tretiny zostáva päť minút.

55:12
    Menšia úprava výstroje Adama Kalčoka. Chvíľku sa nehrá.

55:54
    Menší útočný tlak Hurikánu. Gólom sa ale nekončí.

57:16
    Šefčíka s loptou napáda Martinák.

58:25
    Napätie v hale by sa dalo krájať. Košičania sa snažia o strelenie gólu, no nedarí sa im to.

58:45

Neuveriteľné! Záverečný tlak prináša hosťom ovocie, keď sa minútu a pätnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny presaduje MATÚŚ BUĆÁK, ktorý vyrovnáva stav stretnutia na 4:4!
    Asistencia: Patrik Pelegrin.
    Gól ATU Košice

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo, a tak bude nasledovať desaťminútové predlženie.

Strely po 3. tretine Hurikán – ATU 40:42

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:17
    Už v úvode predĺženia sa o rozhodnutie zápasu pokúšal Dudovič s Halásom, no Halásova strela mierila nad.

60:47
    Halásova dobrá strela spoza tela mieri tesne vedľa Kalčokovej brány.

61:24
    Vylúčenie na strane Hurikánu. Michal Čachan smeruje na trestnú lavicu za hrubosť – 2 minúty.

61:45
    Nádherná strela zápästím od Halása, ktorá nebyť Pazderovej hokejky sa skončí gólom!

62:22
    Halás po strele trafil svojho spoluhráča, Michala Kročku.

63:21
    Liszkay napáda pri mantineli Palegrina a získava tak k dobru pár sekúnd.

63:25
    Ĺuboš Šefčík mieri na trestnú lavicu za sekanie. Hurikán má tak veľkú príležitosť skórovať.

64:06
    Hurikán usadený v útočnom pásme. Máder strieľa nad.

64:28
    Máder strieľa, no jeho strela smeruje len do mantinelu. K odrazenej lopte sa dostal Novák, ten gól nedáva.

65:25
    ATU v plnom počte.

65:52
    Strelou z otočky sa presadil Michal Čachan, strela mieri and.

66:20
    Samuel Kerekeš triafa tyčku Kalčokovej brány!

66:37
    Máder sa snažil prekvapiť z polky ihriska Tureka, strela sa však k nemu nedostala.

67:00
    Pažák sa hnevá na verdikt rozhodcov, no dohovára mu aj tréner, Róbert Bučko a kapitán, Patrik Pelegrin, aby sa upokojil.

67:54
    Máderov strelecky pokus smeroval len Kerekeša.

68:32
    Ani Pelegrinov prienik cez celé ihrisko sa nekončí gólom. Hurikán má v predĺžení viac z hry. ATU útočí len z protiútokov.

69:30
    Posledných 30 sekúnd predĺženia!

70:00
    Predĺženie sa skončilo.

V Bratislave uvidíme nájazdový roztrel. Ak ATU vyhrá, tak postupuje do semifinále, ak Hurikán vyhrá, tak sa v stredu odohrá v Košiciach posledný piaty zápas série!

Samostatné nájazdy začínajú.

1. série
    0:0
    Dominik Turek vychytal pravou rukou Juraja Pazderu!

1. série
    0:0
    Adam Kalčok sa hodil do strely Patrika Pelegrina. Pelegrin trafil prilbu!

2. série
    1:0
    Michal Čachan po kľučke prekonáva Dominika Tureka!

2. série
    1:0
    Adam Kalčok sa nenechal zmiasť pohybom Samuela Kerekeša a nájazd chytá!

3. série
    1:0
    A opäť Dominik Turek vytiahol svoju pravú ruku, ktorou vyráža strelu Dávida Benediga!