NY Rangers – Chicago 0:1 (kon.) | Edmonton – Columbus 3:4 (1:2 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Anaheim Ducks
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 19.03.2015, 03:30 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Hostující tým odehrál 69 utkání s bilancí 34-22-13. Vybojoval 81 bodů, což stačí na 16. pozice v celé tabulce. Nejproduktivnějším hráčem je Jeff Carter (24+28), druhým je Anze Kopitar (14+38). Jonathan Quick je brankář číslo jedna.

Domácí odehráli 71 utkání (44-20-7), s devadesáti pěti body je čtvrtý v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem je Ryan Getzlaf (23+41), druhý je Corey Perry (28+19). Jedničkou v brance je Frederik Andersen,

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání brzy začne.

Vše je připraveno, jdeme na věc.

00:01

00:25
    Hned v prvních sekundách zápasu se ke střele dostali domácí, nicméně Ryan Kesler svou šanci nedokázal využít. Tváří v tvář Quickovi neuspěl.

01:44
    Patrick Marron rychlou střelou zkoušel najít mezírku v postoji brankáře Quicka, nicméně ten byl pozorný a kryje druhou střelu.

02:26
    Hostující brankář vyrazil střelu nad svou branku do ochranné sítě, buly před jeho brankou.

03:50
    Aktivnější jsou v úvodu zápasu domácí, kteří jsou častěji v útočném pásmu.

05:05
    Andrej Sekera v dresu LA odehrál devět zápasů, ve kterých zaznamenal dvě asistence. Uvidíme, jak si povede dnes proti Ducks.

05:57
    Tvrdý ale čistý hit Patricka Maroona a Nicka Shorea.

06:20
    Buly před Gibsonem, který nakonec zasahovat nemusel, protože střelu Cartera od modré zblokoval jeden z obránců.

07:01
    Komerční přestávka. Na střely vedou domácí 3:1.

07:30
    Fleischmann zkoušel tečovat střílenou přihrávku před brankou, což se mu podařilo, ovšem směr teče nebyl podle představ.

08:10
    Postavení mimo hru, tímto se provinili domácí, a tak se vhazuje ve středním pásmu.

08:35
    Slovinský reprezentant Anze Kopitar si zahrál na tank. Hlava nehlava projel útočným pásmem, namířil si to mezi dva protihráče, které překonal. Dostal se ke střele, tu ovšem chytil Gibson.

09:56
    Naprosto čistý hit, který předvedl Brown proti Perrymu, předznamenal bitku. Za kterou jsou vyločeni domácí Simon Despres a hostující Dustin Brown. Navíc ještě domácí Clayton Stoner dvě minuty krosček, přesilovka pro hosty.

10:12
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Rychle využitá přesilovka. JEFF CARTER rychlou střelou do horní části branky nedal domácímu brankáři šanci. Králové, kteří jsou střelecky i herně méně aktivní, jdou do vedení. Asistence: Anze Kopitar, Drew Doughy.
    Jeff CARTER - 0:1

12:08
    Anze Kopitar ještě jednou, tentokrát už volil střelu, se kterou si Gibson poradil. Následuje komerční přestávka.

12:08
    "Dostali jsme gól, ale nic se neděje. Myslím, že hrajeme dobře, a tak věřím, že alespoň vyrovnáme," hlavní kouč Ducks v rychlém rozhovoru.

13:09
    Vyloučen Justin Williams na dvě minuty za držení, Právě přesilovka by mohla nastartovat domácí tým, byť v ohledu využití přesilovek patří na 23 místo v lize.

14:17
    Beleskey těsně před Quickem tečoval kotouč, ale hostující brankář stačil zareagovat, a tak celou situaci řeší zákrokem.

14:45
    Anaheimu se nedaří podle představ, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma, navíc mnoho střel při přesilovce nepřišlo.

15:09

16:50
    Nate Thompson dostal přihrávku do ideální pozice, více než polovinu (tu horní) měl volnou, ale Quick naskládal betony na sebe, a tak překazil vyrovnání. Thompsonův zklamaný výkaz nepotřebuje komentář.

17:19
    Vyloučen hostující Andy Andreoff na dvě minuty za nedovolené bránění.

18:00
    Tato přesilovka domácích je už lepší, ale stále to má k ideálu... no, řekněme, kus cesty.

18:50
    Keslerova střela z dolní hranice kruhu mířila mimo branku. Toto se nepovedlo.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla jednu branku, prosadil se v jedenácté minutě Jeff Carter, a tak díky jeho přesnému zásahu vedou Králově z Los Angeles 1:0.

20:01

20:01
    Jeff Carter vyhrál buly nad Natem Thompsonem.

20:40
    Andrew Cogliano to zkoušel střelou zápěstím, ale Quicka nepřekonal.

22:25
    Getzlaf hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče, ale křížná přihrávka neprošla.

23:46
    Sekerova nenápadná střela se dostala až ke Gibsonovi, který raději přerušil hru. Nechtěl riskovat nějaké problémy před vlastní brankou. Vyloučen Hampus Lindholm na dvě minuty za nedovolené bránění.

24:49
    Andrew Cogliano vystřelil příklepem, brankář hostů kotouč vyrazil jen nad sebe a nechybělo mnoho, aby puk dopadl do branky.

25:46

26:20
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střel na branky. Brankáři příliš práce nemají. Domácí jsou ale střelecky aktivnější, celkově vedou 13:8.

27:45
    Los Angeles je v útočném pásmu, kombinuje před brankou Gibnosa, ale ke střele se nemůže dostat.

28:55
    Vyloučen Simon Despres na dvě minuty za nedovolené bránění.

29:03
    Puk je mezi střídačkami, hra je přerušena. Buly následuje ve středním pásmu.

29:55
    Kings se početní výhoda nedaří podle představ, nemohou stabilně dostat do útočného pásma.

30:05
    Domácí v plném počtu. Los Angeles početní výhodu nedokázalo využít.

31:01
    Králové jsou střelecky aktivnější v této třetině, svého soka přestříleli poměrem 4:2.

31:32
    Corey Perry minul branku Quicka v dobré pozici, puk se mu postavil na hranu, a tak ho nemohl trefit ideálně.

32:45
    Sledujeme bitvu o střední pásmo, střel k vidění mnoho není, je to spíše taktická bitva o neutrální zónu.

33:16
    Buly v útočném pásmu hostujícího celku. Domácí ale vyhráli vhazování, a tak směr hry se otáčí.

33:29
    Cam Fowler se dostal do zajímavé šance, brankáře soupeře však překonat nedokázal, puk mu sjel z hole.

34:52
    Druhá třetina se blíží do své finální fáze.

35:25
    Hostující celek hraje dobře z obrany, nenechává soupeři prostor v jeho útočném pásmu.

36:50
    Los Angeles dostává svého soupeře pod tlak, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří svůj nesouhlas oznamují pískotem.

37:15
    Chvilku domácí poezie napsal Beleskey, jehož střela se mezi tři tyče nevešla.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:22
    Vyloučen Nick Shore na dvě minuty za podražení.

38:46
    Kyle Palmieri to zkoušel střelou z otočky, ale na Quicka byl krátký. Hostující brankář tým drží.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:31
    Ducks mají puk za svou brankou, zkouší ještě vymyslet jeden útok.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina gól nepřinesla, a tak stále platí vedení hostujícího týmu 1:0.

40:01

40:45
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají, v přesilovce to už není. Getzlaf přihrál PATRICKU MAROONOVI, který měl snadnou práci, poslal puk do odkryté části branky. Asistence: Ryan Getzlaf, James Wisniewski.
    Patrick MAROON - 1:1

42:30
    Domácímu týmu vstřelená branka pomohla, hraje aktivně, snaží se přidal další gól.

43:09
    Rickard Rakell obkroužil branku Quicka, ale nedokázal najít prostor pro zakončení.

45:02
    Ducks se nemůže dostat z obranného pásma.

45:30
    To se podařilo, a tak musel na druhé straně zasahovat brankář Králů proti střele Emersona Etema.

46:14
    Zakázané uvolnění domácích, buly před Gibsonem.

46:24
    Marián Gáborík se dostal do zajímavé pozice, ale trefil jen brankáře domácího týmu.

47:35
    Domácí se dostávají do vedení, prosazuje se z dorážky JAKOB SILFVERBERG. Domácí otáčejí vývoj zápasu. Asistence: Andrew Cogliano, Hampus Lindholm.
    Jakob SILFVERBERG - 2:1

47:59
    Komerční přestávka.

49:15
    Hosté se snaží vyrovnat, ale domácí jim nedává prostor pro kombinaci, budou to mít těžké.

50:58
    Komerční přestávka, pak bude následovat buly před Gibsonem.

51:25
    Vhazování ve středním pásmu, čas do konce základní hrací doby se blíží ke svému konci. Domácí stále drží jednobrankový náskok.

53:15
    Domácí mohli rozhodnout, ale brejk dva na jednoho nevyřešili dobře.

54:00
    Gibson kryje puk v rukavici.

54:30
    Icing proti domácím, buly v jejich obranném pásmu.

55:00
    Puk za brankou Králů, ti musí z obranného pásma. Následně se dostávají do postavení mimo hru.

55:46
    JUSTIN WILLIAMS dorážkou z brankoviště vyrovnává zápas. Gibson na tohle byl krátký. Asistence: Jake Muzzin, Trevor Lewis.
    Justin WILLIAMS - 2:2

57:00
    Hrají se poslední tři minuty základní hrací doby.

57:24
    Drew Doughty nedokázal překonat domácího brankáře střelou z otočky.

58:58
    Zdá se, že zápas půjde do prodloužení.

59:45
    Utkání se v klidu dohrává.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:45
    Gól, Game over, hotovo.RYAN KESLER rozhoduje o tom, že domácí získávají druhý bod. Quick se snažíl jak mohl, ale na tohle byl krátký. Kesler to udělal zkušeně, počkal na pohyb brankáře, a pak zakončil. Asistence: Cam Fowler.
    Ryan KESLER - 3:2

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 17:16

1. Ryan Kesler (ANA) 1+0
    2. Jacob Silfverberg (ANA) 1+0
    3. John Gibson (ANA) 29 zák., 2 góly, 93,5% (06:23:42)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 41. Maroon (Getzlaf, Wisniewski), 48. Silfverberg (Cogliano, Lindholm), 61. Kesler (Fowler) – 11. Carter (Kopitar, Doughty), 56. Williams (Muzin, Lewis)

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Beauchemin, Lindholm, Despres, Fowler, Wisniewski, Stoner – Perry, Getzlaf, Maroon – Palmieri, Kesler, Beleskey – Fleischmann, Rakell, Etem – Cogliano, Thompson, Silfverberg
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Regehr, Greene, Muzzin, Sekera, McNabb – Brown, Kopitar, Gáborík – Toffoli, Carter, Lewis – Williams, Shore, King – Nolan, Adreoff, Clifford

Rozhodčí: Devorski, Furlatt – Grandt, Shewchyk

Diváci: 17,174