Novosibirsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Kazaň – Omsk 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:2 (kon.)
CSKA Moskva
4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 19.03.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall • Play-off KHL

Československá stopa

Petr Koukal (JOK) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:58 (19:58:01)

Alexander Radulov se raduje a spolu s ním i celé CSKA Moskva. Domácí zvládli parádně třetí třetinu, ve které díky trefám Grigorenka a Žafjarovova otočili vývoj utkání a v závěrečné minutě si dokázali ještě pojistit postup Paninovou střelou do prázdné klece.

CSKA Moskva tak vítězí 4:1 na zápasy, ale hosté si určitě ve svém premiérovém ročníku v KHL ostudu neudělali.

60:00

59:40
    Hosté se provinili icingem a Karlsson musí zpět do brány.

59:40
    Domácí znovu útočili na odkrytou klec Jokeritu, ale nezamířili přesně!
    Grigorij PANIN - 4:2

59:19
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je to tak! Domácí s největší pravděpodobností postoupí dál v play off! Aaltonen zahrál hodně smolně na modré čáře, když kvůli němu hosté přišli o útočné pásmo a následně ještě svedl sprinterský souboj s GRIGORIJEM PANINEM, který z úhlu trefil odkrytou klec. Bez asistence.

59:13
    Galimov už musel zasahovat jedou, když se puk odrazil k levé tyči k Aaltonenovi, ale ten z vynikající pozice nezamířila do branky!

59:04
    Až nyní drží hosté útočné pásmo.

58:19
    Puk zamířil přes celé kluziště do odkryté klece, ale nakonec jen těsně míjí jednu z tyčí!

58:15
    Karlsson zůstává na střídačce a hosté to zkusí s šesti muži v poli.

58:15
    Hostí si vyžádali oddechový čas.

58:15
    Toto je pro domácí nepříjemné! Igor Makarov (MOS) totiž vyhodil puk z hřiště a půjde si odpykat trest za zdržování hry.

58:12
    Puk je v obranném pásmu Jokeritu, což aktuálně domácím vyhovuje.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Aaltonen už byl téměř ve středním pásmu, ale ještě nastřelil puk za Galimovovu bránu.

56:39
    Linus Omark byl v útočném pásmu poslán k ledu, ale takovéto zákroky už rozhodčí dnes pískat nebude.

56:07
    Rázem vidíme zvýšenou aktivitu od hostí, ale těm se nedaří získat útočné pásmo.
    Damir ŽAFJAROV - 3:2

55:41
    A domácí jdou poprvé v zápase do vedení a jsou blízko postupu! Jan Muršak nejprve přihrál kotouč za bránu DAMIRU ŽAFJAROVOVI, který se mu následně pokusil vrátit puk zpět před brankoviště, ale hostující obránce si srazil sám kotouč mezi betony svého brankáře! Asistence: Jan Muršak.

55:13
    Následuje další icing hostí. Tlak CSKA se stupňuje.

54:45
    Puk od modré čáry prolétl nebezpečně kolem Karlssonovy brány a hostující brankář dokonce zůstával bez hole. Hráči Jokeritu se nakonec osvobozují.

54:41
    Hosté řeší tlak CSKA jen vyhozením na zakázané uvolnění.

54:10
    Muršak byl důkladně masírovaný hokejkou u mantinelu, ale rozhodčí přesto nevylučuje.

53:21
    Koukal tvrdě dohrál Žarkova, ale ten i přesto zůstává v držení puku.

53:12

52:40
    Aaltonen se snažil před brankou najít někoho na teč, ale následně ani Huhtala nedosáhl na dorážku.

51:55
    Hráči Jokeritu jsou vyhnáni z útočného pásma a budou se muset vrátit k vlastní brance.

51:35
    Hosté drželi vcelku dlouho pásmo, ale vše na sebe nakonec vzal Omark, který rychle o puk přišel.

51:12
    Georgij Mišarin (MOS) je vyloučen za podražení.

51:03
    Poysti se parádně individuálně uvolnil za obránce, ale poté byl faulovaný.

50:39
    Po sérii chyb hostí Karlsson raději přidrží puk ve své moci.

50:20
    Aaltonen rozehrál před vlastní bránou trochu ledabyle a k dorážce se málem dostal Mamin.

49:27
    Na ledě je znovu Koukalova formace, ale Moses nepřešel přes střední pásmo.

48:27
    Obránci hostí se srazili před vlastní bránou a hned z toho byly nepříjemnosti. K puku se dostal Volkov.

47:42
    Aaltonen dostával pěkně nabito na střelu z první, ale ta mu vůbec nesedla.

47:28
    Hahl v nouzi napálil kotouč alespoň na bránu, ale nemířil vůbec přesně.

47:14
    Moses se od zadního mantinelu protlačil až před Galimovova, kterého se pokusil překonat bekhendem a ani ruský brankář v první chvíli nevěděl, kde je kotouč a jen se bezmocně rozhlížel. Puk nakonec skončil v jeho výstroji!

46:39
    Omark zabojoval o kotouč a hosté po delší době přecházejí do útočného pásma.

45:58

45:42
    Radulov znovu našel soupeře ve vynikající pozici v mezikruží, ale ten zamířil vedle Karlssonovy brány!

45:26
    Muršakova střela z levé strany skončila bezpečně v Karlssonově lapačce.

44:47
    Zajcev vracel odražený kotouč rychle na bránu z velikého úhlu, ale nezamířil přesně.

44:14
    Domácí byli ve třech před brankovištěm, ale nikdo nedoklepl Radulovovu nabídku za ležícího Karlssona!

43:58
    Eetu Poysti (JOK) je vyloučen za vražení na hrazení.

43:19
    Domácí mají obrovský tlak! Tentokrát ujížděli ve třech na jednoho, ale nakonec celou situaci trochu zpomalili a Hjalmarsson z bezprostřední blízkosti Karlssona nepřekonal!

42:23
    A domácí mohli jít rázem do vedení! Po nahození z rohu kluziště přišla ještě dorážka, ale Karlsson se stihl výtečně přesunout!

41:59
    Začínáme znovu od nuly, což znamená, že hráči z Finska budou muset znovu být aktivnější směrem vpřed.
    Igor GRIGORENKO - 2:2

40:47
    A máme znovu vyrovnáno! Radulovovo nahození zůstalo ležet před Karlssonem a tam se parádně zorientoval IGOR GRIGORENKO, který už byl na jednom koleni, ale i přesto dokázal dorazit puk za záda švédského brankáře. Asistence: Alexander Radulov.

40:33
    Mišarin si sjel od modré čáry až k levému kruhu na střelu, ale přestřelil!

40:04
    Na úvodním buly uspěli hosté, ale ti pouze odevzdali puk hráčům v červeném.

40:01

Máme za sebou závěrečnou sirénu druhé dvacetiminutovky, která nám už branky přinesla. Naprosto famózní start do třetiny měl Aaltonen, který vystihl rozehrávku domácích a vsítil první branku. Ve čtyřiatřicáté minutě odpověděli domácí zásluhou Žarkova, ale z vedení se dlouho neradovali, neboť v šestatřicáté minutě znovu poslal Jokerit do vedení Omark. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:33
    Aktivní forčeking Sallinenovy formace drží hráče CSKA daleko od Karlssonovy brány.

39:16
    Hráči Jokeritu jen nahodili puk na zadní mantinel a odjeli střídat.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Mišarinovo nahození se ještě snažil přímo před Karlssonem tečovat Žarkov, ale puk nakonec stejně skončil mezi betony švédského brankáře.

38:19
    Žafjarov spěchal za nastřeleným pukem, ale Karlsson vyjel z branky a byl u zadního mantinelu jako první.

37:52
    Hosté se nikam neženou a raději se v poklidu vrací s kotoučem do vlastní třetiny.

37:23
    Radulov znovu hodně nahněvaně pokřikuje po rozhodčím, který mu znovu odpískal ofsajd.

37:16
    Wirtanen znovu drží kotouč za Galimovovou klecí, ale domácí přitvrzují hru.

36:50
    Domácí chtěli až příliš do útočného pásma a nyní je jim pískáno zakázané uvolnění.

36:25
    Hosté rychle vracejí hru za Galimovovu bránu.
    Linus OMARK - 1:2

35:46
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Vyrovnaný stav dlouho nevydržel! LINUS OMARK dostal puk na levou stranu, natlačil se před Zajceva a přesnou střelou do protipohybu Galimovova posílá Helsinky znovu do vedení! Asistence: Steve Moses a Petr Koukal.
    Vladimir ŽARKOV - 1:1

33:44
    A máme srovnáno! VLADIMIRU ŽARKOVOVI sice visel na zádech obránce, ale on se i přesto dokázal vytočit před branku hostí a z otočky ještě usměrnit puk přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Damir Žafjarov.

33:30
    Z mezikruží prověřil Galimovova Gunderson, který se nyní ještě osekává s Děnisovem.

32:50
    Puk od modré čáry proskákal mezi chumlem nohou až před branku k Ritovi, který ale nedokázal dorážet.

32:26
    Radulov nyní hodně rozezleně vystartoval na hlavního rozhodčího, který odpískal ofsajd moskevského celku.

31:33
    Na druhé straně musel být v permanenci Galimov proti Hagmanově střele, ale zasáhl dobře betonem.

31:10
    Ljubimov se dostal ke střele od levého kruhu, ale brankář Karlsson byl rychle u bližší tyčky a zasahuje!

30:19
    Grigorenko střílel zajímavě z první ze středu útočného pásma, ale puk zamířil pouze nad Karlssonovu bránu.

29:51
    Ohtamaa musel zpacifikovat napadajícího Mamina a dostat jej pryč od brankoviště.

29:29
    Domácí museli odjet vystřídat a Gunderson může rozehrávat z klidu.

28:44
    Petr Koukal zahrál buly v útočné třetině výborně a Omark drží puk u mantinelu.

27:59
    Wirtanen byl v pásmu až moc rychle a rozhodčí píská ofsajd.

27:25
    Sallinen přitvrdil hru u zadního mantinelu, díky čemuž se hosté dostali na chvíli k puku, ale následně hrají znovu hráči CSKA.

26:54
    Stas zahrál šikovně a nepustil před sebe napadajícího útočníka Jokeritu.

26:03
    Hjalmarsson se pěkně prohnal po pravé straně a dokonce i zakončil, jenže jeho střela přišla téměř z úrovně brankové čáry a prošla jen podél vnější konstrukce brány.

25:45
    Lajunen ještě pálil z první, ale proti jeho střele Galimov zasahuje.

25:41

25:11
    Lajunen hraje s pukem již mimo třetinu. Přesilová hra Helsinek zatím není moc přesvědčivá.

24:44
    Volkov se ujal puku a teď jej drží v rohu kluziště za Karlssonem.

24:22
    Hráči finského celku byli vyhnání z útočné třetiny, ale nyní se do ní znovu vracejí.

23:51
    Díky Mosesově zachycení puku u modré čáry se hosté stále drží v útočném pásmu.

23:41
    První přesilovou hru si vyzkoušejí i hosté. Igor Makarov (MOS) je vyloučen za nedovolené bránění.

23:21
    Paninova střela je sražena v ochranné síti nad Karlssonem.

23:01
    Hráči CSKA po obdržené brance vystupňovali svůj tlak a nyní drží Jokerit pod zámkem.

22:31
    Domácí zavezli puk za Karlssonovu svatyni, ale Jaakola rychle rozehrává.

22:01
    Oba týmy v plném počtu.

21:39
    Domácí se snaží rychle odpovědět a hráči Jokeritu posílají puk přes všechny čáry na icing.
    Juhamatti AALTONEN - 0:1

20:08
    Zajcev vyrobil obrovskou hrubici v obraně, když mu kotouč sjel přímo do volného prostoru, kam si sjel JUHAMATTI AALTONEN, který svým bekhendovým blafákem nedal Galimovovi šanci! Bez asistence.

20:01
    Steve Moses (JOK) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Grigorij Panin (MOS) je vyloučen za krosček.

20:01

První perioda nám branku nepřinesla. Hosté byli v úvodních minutách mnohem aktivnější, ale domácí si nakonec na tempo zvykli a dokázali si vytvořit šance. Tu největší měl v patnácté minutě Grigorenko, který ovšem nepřehodil Karlssonův beton. Druhá třetina začne přibližně v 18:19.

Omark se do sebe ještě po konci třetiny začal pouštět s jedním ze soupeřů, ale nakonec je od sebe rozhodčí roztrhávají a vypadá to, že budou i vylučovat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33
    Vaananen ještě vybojoval kotouč v útočné třetině, ale jeho střela Galimovova neohrozila rovněž.

19:00
    Ritova střela z jízdy byla hodně nepřesná a odráží se od zadního mantinelu jen na hole hráčů CSKA.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:10
    Karlsson pomáhá hostím s rozehrávkou, a ti tak vyrážejí na zteč.

17:41
    Hosté posílají puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

17:37
    Hjalmarsson se znovu vytočil až před bránu, ale tentokrát nezakončil, protože přišel o puk.

17:04
    Muršak výborně nabral rychlost ve středním pásmu a následně ještě přihrál Hjalmarssonovi, jenže jeho střela mířila vedle.

16:11
    Korotkov zakládal další útok domácích, ale byl v útočném pásmu sám a přišel o puk.

15:40
    Tak to je neuvěřitelné! Grigorenko již zůstával úplně sám před ležícím Karlssonem, ale nedokázal z bezprostřední blízkosti přehodit jeho beton!

15:39

14:57
    Naumenkov střílel od modré čáry na bránu, ale nastřelil jen zadní mantinel.

14:15
    Nyní navíc byli hráči moskevského celku vykázáni z útočné třetiny a následně hosté vyhazují.

14:05
    Domácí teprve nyní získali útočné pásmo.

13:39
    Ville Lajunen (JOK) je vyloučen za podražení.

13:30
    Aaltonenovi si sjížděli před branku hned dva spoluhráči, ale jeho nahození srazili hráči CSKA.

12:30
    Radulov zpoza brány nabil volnému Grigorenkovi, ale ten přihrávku nezužitkoval a napálil jen před sebou stojícího hráče!

12:24

11:31
    K výjezdu z rohu kluziště se dostal Muršak, který si nebezpečně sjel na střed, ale nakonec zamířil nepřesně ke vzdálenější tyči.

10:58
    Děnisov dostal kotouč do první zajímavější pozice, když dostal hodně prostoru u modré čáry, ale jeho střela nakonec našla jen připraveného Karlssona.

10:30
    Gunderson namazal puk rychle po hrazení a hosté se osvobozují.

10:24
    A máme zde první vyloučení v dnešním utkání. Atte Ohtamaa (JOK) je vyloučen za podražení.

10:03
    Lajunen dostal na krátkou chvíli kotouč do útoku, ale dlouho si hosté v pásmu nepobyli.

09:12
    Koukal na buly v útočném pásmu neuspěl a první formace CSKA postupuje vpřed.

08:55
    Počáteční tlak hostí je pryč a naopak jsou nyní nebezpeční domácí.

08:12
    Od zadního mantinelu se puk odrazil až k Zajcevovi, který měl hodně volného prostoru, ale nakonec celou situaci přehrál a napálil jen do před sebou stojícího obránce.

07:50
    Hjalmarssonova střela byla sražená a končí v ochranné síti.

07:36
    Omark předvedl parádní zrychlení, když přebruslil hned dva hráče domácího celku, ale následně o puk stejně přišel.

07:14
    Grigorenko prověřil Karlssona od levého mantinelu, ale pro toho nemohla být tato střela nebezpečím.

06:48
    Radulov aktivně forčekoval rozehrávku hostí za bránou, ale žolíci si dokázali poradit.

06:39
    Přechod domácích směrem vpřed zastavuje odpískaný ofsajd.

05:56
    Žarkov nabral rychlost na levém křídle a tvrdě vypálil, jenže kotouč zamířil jen do chráničů obránce Lajunena.

05:35
    Muršak se prohnal pěkně po pravé straně a vypálil k bližší tyči, jenže kotouč zaplul přímo do lapačky brankáře Karlssona.

05:07
    Jaakola nechával doklouzat puk přes všechny čáry, ale nakonec musel hrát, protože icing se nepíská.

04:35
    Ale hráči helsinského celku posílají kotouč jen přes celé hřiště jako pozdrav Galimovovi.

04:08
    Omark se dostal ke kotouči na středu útočného pásma, ale hned u něj byli dva obránci, kteří jej připravili o puk.

03:40
    Jegoršev rozehrává zpoza vlastní brány a domácí se pokusí odpovědět na tlak Jokeritu.

03:07
    Poysti ukázal svoji sílu, když se za brankou zapřel do soupeře a díky němu hrají hosté nadále v útočné třetině.

02:30
    Po jednom ze soubojů zůstával na ledě ležet Moses, ale nyní na střídačce vypadá již v pořádku.

01:19
    Omark se hnal dravě za kotoučem, ale Jegoršev mu zkřížil cestu a rychle rozehrává za Galimovovou klecí.

00:50
    Sallinen spíše jen nahodil kotouč na Galimova a ten raději přerušuje hru.

00:37
    První útok hostím nevyšel, ale i přesto se hráči finského celku drží u puku.

00:10
    Na úvodním buly byl úspěšnější Wirtanen, a s kotoučem tak hrají hosté.

00:01

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Děnisov, Zajcev, Bondarev, Mišarin, Panin, Jegoršev, Naumenkov – Grigorenko, Radulov, Prochorkin – Muršak, Hjalmarsson, Makarov – Korotkov, Žafjarov, Žarkov – Stas, Volkov, Mamin

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Vaananen, Gunderson, Todd, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Wirtanen, Aaltonen – Huhtala, Sallinen, Poysti – Moses, Koukal, Omark – Maki, Rita, Hahl

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ondřej Němec (MOS) 4 zápasy (0+0)
    Petr Koukal (JOK) 9 zápasů (2+3)

Dosavadní průběh série

První utkání na ledě moskevského celku bylo poměrně vyrovnané, ale domácí si i přesto pohlídali zápas a připsali si důležitou výhru 3:2. Ve druhém zápase už byl průběh jednoznačnější a CSKA vybojovalo i druhé vítězství, tentokráte vysoko 4:0. První zápas na ledě finského celku byl znovu velmi vyrovnaný, ale i přesto si nakonec dnešní domácí tým připsal první zaváhání a první prohru v play off 2:3. Zatím poslední zápas se odehrál také na ledě Jokeritu, kdy byla poněkud zajímavě neuznána domácímu Jokeritu regulérní branka, a hráči CSKA si tak připsali další výhru 3:0

Stav série před dnešním zápasem 3:1

Domácí tak mají možnost rozhodnout sérii a připsat si postup do finále Západní konference. Naopak hosté z Helsinek budou muset bojovat o svoje setrvání v play off. Rozhodně se tak máme na co těšit!

Další nováček Kontinentální hokejové ligy nevstoupil do premiérového ročníku vůbec špatně. Hráči Jokeritu se umístili na čtvrté příčce Západu, a stanuli tak proti pátému Dinamu Minsk. Hráči finského celku klopýtli jen v prvním utkání, kdy si připsali prohru 2:3 po prodloužení, ale zbytek série si již pohlídali. Ve druhém domácím zápase porazili Dinamo 4:1 a v prvním venkovním mači dokonce vysoko 5:0. Minsk nezvládl ani druhý domácí zápas, přestože bojoval, a hráči Jokeritu získali mečbol po výhře 2:1. Vybojovaný mečbol využili dnešní hosté hned v dalším zápase, kdy rozdrtili Dinamo Minsk 7:1 a připsali si vítězství 4:1 na zápasy.

Nejproduktivnější hráči týmu v play off

1. Linus Omark (JOK) 9 zápasů (2+6)
    2. Tommi Huhtala (JOK) 9 zápasů (5+1)
    2. Steve Moses (JOK) 9 zápasů (5+1)

CSKA Moskva

Domácí postoupili do play off z první příčky Západní konference, a v osmifinále se tak utkali s osmým týmem tabulky – HC Soči. Hráči CSKA potvrdili roli favorita a po jasných výhrách doma 3:0 a 3:1 si připsali i dvě venkovní výhry. Třetí zápas byl asi nejvyrovnanější, ale hráči moskevského celku i přesto dokázali zvítězit 2:1 a ve čtvrtém zápase už dominovali a poradili si s týmem Soči vysoko 6:2. CSKA tak zaznamenalo v osmifinále jednoznačnou výhru nad nováčkem soutěže 4:0 na zápasy.

1. Igor Grigorenko (MOS) 6 zápasů (8+2)
    2. Alexander Radulov (MOS) 8 zápasů (4+6)
    3. Simon Hjalmarsson (MOS) 8 zápasů (5+3)

Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního čtvrtfinálového utkání mezi CSKA Moskva a Jokerit Helsinky. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 34. Žarkov (Žafjarov), 41. Grigorenko (Radulov), 56. Žafjarov (Muršak), 60. Panin – 21. Aaltonen, 36. Omark (Moses, Koukal)

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Děnisov "C", Zajcev "A", Bondarev, Mišarin, Panin, Jegoršev, Naumenkov – Grigorenko, Radulov "A", Prochorkin – Muršak, Hjalmarsson, Makarov – Korotkov, Žafjarov, Žarkov – Stas, Volkov, Mamin – Ljubimov
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Vaananen "A", Gunderson, Todd, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Wirtanen, Aaltonen – Huhtala, Sallinen, Poysti – Moses, Koukal, Omark "A" – Maki, Rita, Hahl "C"

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov