Montreal – San Jose 2:0 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.) | Florida – Boston 2:1 (1:0 po s.n.)
New Jersey – NY Islanders 0:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.) | Winnipeg – Washington 3:0 (kon.)
Nashville – Buffalo 3:0 (kon.) | Dallas – Chicago 4:0 (kon.) | Arizona – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Edmonton – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Detroit – St. Louis 2:1 (po pr.) | Tampa – Boston 5:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
HC Olomouc
Neděle 22.03.2015, 15:00 • Home Credit Aréna • Play-out extraligy

To je ode mne již vše, děkuji za pozornost a u příštího přenosu na shledanou. (17:19:42)

Tygři se se sezónou rozloučili vítězně, Olomouc čeká ještě barážová skupina, ve které se utká se Slavií, Chomutovem a Českými Budějovicemi.

60:00

59:22
    Staněk opouští trestnou lavici, hosté jsou kompletní.

59:10
    Hosté se osvobozují.

58:41
    Tygři se již nikam neženou, dvougólové vedení jim naprosto vyhovuje.

57:22
    Robin Staněk (OLO) značně přitížil svým faulem spoluhráčům, ti se budou muset v posledních minutách duelu bránit.

55:45
    Filippi obdržel pěkný pas před branku, nicméně nedokázal zamířit přesně, a skóre se tedy nemění.

55:07
    Urbanův bekhendový pokus z mezikruží zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.

53:45
    Oba tresty již vypršely, uvidíme opět hru v pěti mužích na každé straně.

52:50
    Proti Jelínkově střele z první vysunul Urbisch svůj beton.

52:23

51:45
    Kohouti půjdou do tří, Robin Staněk (OLO) neuhlídal svoji hůl, která zamířila do obličeje jednoho ze severočeských forwardů.

51:40
    Jakub Matai (OLO) se provinil hákováním a oslabí svůj celek.

51:07
    Tygři se nepřesnou přihrávkou připravují o šanci, musejí začít znovu od své vlastní klece.
    Josef MIKYSKA - 5:3

49:18
    Liberec právě vstřelil branku!
    JOSEF MIKYSKA z trestné lavice zamířil před Urbischovu branku a po krásné Jonákově přihrávce skóruje. Asistence: Vít Jonák.

48:11
    Olomoucké přesilovce chybí střelba.

47:11
    Josef Mikyska (LIB) vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a inkasuje trest za zdržování hry.

46:03
    Škůrkovu střelu zachytil Vaněček do lapačky, i přestože letěla viditelně mimo zařízení.

44:46
    Vít Jonák (LIB) a Jakub Matai (OLO) obdrželi dvouminutové tresty za hrubost.

44:26
    Jonákova střela překvapila olomouckého brankáře, který chvíli nevěděl, kde kotouč vězí, nakonec se však zorientoval a nebezpečnou situaci vyřešil zákrokem.

43:59
    Ofsajd Kohoutů, hra je opět přerušena.

43:01
    Mikyskova střela z mezikruží provětrala Urbischovu lapačku, hostující gólman prozatím neinkasoval.

41:52
    Kohouti okupují útočné pásmo, Vaněček však prozatím odolává a udržuje liberecké vedení.

40:01

Ve druhé třetině zacílili Olomoučtí přesně hned třikrát, a snížili náskok Liberce z 4:0 na 4:3. Zbytek utkání bude zajímavý, další třetina začne v 16:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:36
    Marek Laš (OLO) a Jaroslav Vlach (LIB) přistoupili k pěstnímu souboji, ten skončil nerozhodně. Oba aktéři inkasují 2+2 minuty za hrubost. Vzhledem k zraněním způsobeným v bitce odpykají tresty Aleš Jergl a Josef Mikyska.

38:49
    Dlouhý se snažil z pravého kruhu vypálit, avšak bránící hráč stihl střelu zblokovat dříve než stačila ohrozit Urbische.
    Rostislav MAROSZ - 4:3

36:32
    Olomouc právě vstřelila branku!
    ROSTISLAV MAROSZ zacílil přesně a snižuje na 3:4! Kohouti docílili třetího gólu během dvou minut. Asistence: Jiří Řípa.

36:12
    Jaroslav Vlach (LIB) a Radim Kucharczyk (OLO) musejí po vzájemné roztržce opustit ledovou plochu. Na trestné lavici pobudou dvě minuty, trest je specifikován jako hrubost.
    Rostislav KNOTEK - 4:2

36:09
    Hosté snižují. Gólu předcházela obrovská šance, kterou Vaněček s pomocí Šimka ještě odvrátil, na střelu JANA KNOTKA z pravé strany již ale nestačil. Asistence: Dávid Buc, Jan Jaroměřský.

34:50
    Petr Jelínek (LIB) oslabuje svůj tým a nabízí hostům další příležitost ke snížení stavu.
    Jakub MATAI - 4:1

34:19
    JAKUB MATAI nechytatelně napálil kotouč z předbrankového prostoru pod horní tyč. Vaněček se po projektilu stačil pouze ohlédnout. Asistence: Matěj Pekr, Jan Jaroměřský.

33:23
    Michal Plutnar (LIB) je vyloučen, provinil se hákováním.

33:04
    Situace u brankoviště chvíli vypadala velmi nepřehledně, ale gólman Olomouce se dokázal zorientovat a puk zakryl lapačkou.

32:30
    Výtiskova střela od modré čáry si cestu mezi tři tyče nenašla.

31:13
    Valského projektil z první zachytil Urbisch do lapačky, hra je přerušena.

30:36
    Z duelu odstupuje Tomáš Vošvrda, jeho místo zastoupí mladičký Jakub Urbisch.
    Lukáš KRENŽELOK - 4:0

30:36
    LUKÁŠ KRENŽELOK si najel do ideální střelecké pozice mezi kruhy a přesnou ranou do levého horního rohu nedal Vošvrdovi sebemenší šanci. Asistence: Petr Jelínek, Petr Kolmann.

29:30
    Další obrovská šance Tygrů! Filippi posunul při přečíslení 2 na 1 kotouč na Urbana, Vošvrda ale nedovolil puku projít mezerou mezi betony a šanci eliminoval.

27:25
    Valského projektil z levé strany Vošvrda zkrotil na své hrudi.

24:40
    Neskutečný zákrok Vaněčka, liberecký gólman tygřím skokem vynuloval Matěje Pekra před kterým zívala poloodkrytá branka!
    Lukáš DERNER - 3:0

23:11
    LUKÁŠ DERNER napřáhl od modré čáry a tvrdým projektilem propálil vše, co mu stálo v cestě. Třetí využitá přesilovka Tygrů znamená třígólové vedení. Asistence: Petr Jelínek, Tomáš Filippi.

23:08
    Alex Rašner (OLO) obdržel dvouminutový trest, další početní výhoda pro Tygry.

22:15
    Vaněček se činil a zachytil několik olomouckých pokusů, přesilovka je následně u svého konce a Výtisk opouští trestnou lavici.

20:26
    Jan Výtisk (LIB) obdržel dvouminutový trest, hosté mají k dispozici přesilovou hru.

20:26
    Beták ihned po vhazování ujel domácí obraně a dokázal z pravé strany zakončit. Vaněček trochu se štěstím zakročil, když zaklapl skákající kotouč mezi své betony.

20:01

Tygři se v úvodních dvaceti minutách dokázali prosadit hned dvakrát. Nejprve využil dvojnásobnou početní výhodu Plutnar, na konci třetiny poté zamířil v normální přesilové hře Bakoš. Olomoučtí tak prozatím v jejich posledním utkání před baráží tahají za kratší konec a budou muset dohánět dvougólové manko.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41
    Icing Hanáků, hra se vrátí před Vošvrdu.
    Martin BAKOŠ - 2:0

19:28
    MARTIN BAKOŠ využívá početní výhodu tvrdou ranou z levé strany a zvyšuje náskok Bílých Tygrů. Asistence: Lukáš Derner.

18:51
    Olomouc dobře napadá a šetří cenné vteřiny z trestu.

18:16
    Martin Janáček (OLO) putuje na trestnou lavici, provinil se hákováním.

17:00
    Ofsajd Kohoutů.

16:40
    Lašova nepříliš razantní střela zamířila po teči Vaněčkova betonu za branku.

15:00
    Mataiova přihrávka na před brankou stojícího Hermana byla příliš prudká, hostující forward ji proto nedokázal usměrnit za záda libereckého gólmana.

13:10
    Tygři hrají v plném počtu, Valský je na ledové ploše.

12:50
    Houdkův pokus z levé strany vyrazil Vaněček mimo nebezpečné území.

12:07
    Domácí se osvobozují.

11:10
    Janáček byl v ideální střelecké pozici, ale zlomil hůl a kotouč nedokázal vyslat vstříc Vaněčkovi. Následně obdržel dvě minuty za nedovolené bránění Jakub Valský.

10:20
    Mora hraje v plném počtu, druhá přesilovka zůstala nevyužita.
    Michal PLUTNAR - 1:0

09:09
    MICHAL PLUTNAR vyslal od modré čáry projektil, na který nedokázal Vošvrda odpovědět. Asistence: Radim Šimek, Tomáš Filippi.

08:20
    Hosté hráli ve větším počtu hráčů než je dovoleno a budou potrestáni dalším trestem. Ten odpyká Aleš Jergl (OLO). Tygři mají k dispozici dvojnásobnou početní výhodu.

07:10
    Urban se obtáčel kolem Vošvrdovy klece, ale svým bekhendovým pokusem nakonec nezamířil přesně. Následně inkasuje dvouminutový trest David Škůrek (OLO) za vysokou hůl.

06:40
    Vaněček po jednom z nepříliš razantních pokusů raději přerušuje hru.

05:30
    Jonák z levé strany dvakrát ozkoušel Vošvrdu, olomoucký brankář i přestože byl mírně překvapen, kotouč zachytil.

05:00
    Herman se ocitl v obrovské šanci, před brankou se k němu totiž odrazil kotouč. Gólman domácích ale znovu ukázal svůj um a příležitost zlikvidoval.

04:28
    Severočeši okupovali útočné pásmo, avšak Filippi nakonec přišel o kotouč i o šanci.

02:40
    Hra je v úvodních minutách velmi nervózní a neuspořádaná, k vidění je mnoho nepřesností.

01:10
    Ofsajd Kohoutů, hra je přerušena.

00:40
    Staňkova střela od modré čáry se odrazila k v pravém kruhu strojícímu Bucovi, hostujícího forwarda ale skvělým zákrokem vychytal Vaněček, a skóre se tedy nemění.

00:01

Starting lineups:

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Fučík) – Šimek, Výtisk, Plutnar, Derner, Kolmann, Ulrych – Krenželok, Jelínek, Valský – Urban, Filippi, Bakoš – Jonák, Mikyska, Dlouhý – Vlach, Miškovský

HC Olomouc: Vošvrda (Urbisch) – Janáček, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Pekr – Vodný, Patera, Jergl – Beták

Referees: Mikula, Mrkva – Bryška, Kajínek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:
    Liberečtí na Olomouc v letošním ročníku hrát neumí, ovládli jediný duel z pěti a ani skóre nepůsobí příznivě. Jak již bylo řečeno poslední duel vyzněl lépe pro Moravany, kteří zvítězili 3:2.

HC Olomouc
    Kohouti se již smířili s baráží a v neděli tak budou mít k dispozici poslední generálku. V play-out si nevedli špatně z pěti zápasů vybojovali tři výhry, dvakrát na svého soupeře nestačili. V prvním utkání s libereckými Tygry dokázali zvítězit poměrem 3:2.

Mora v pátek nastoupila na ledě karlovarské Energie, tak je po dobu skupiny o umístění jednoznačně nejúspěšnějším týmem, což potvrdila i v souboji s Hanáky, když zvítězila 3:2 po velmi úspěšné druhé třetině.

Severočeši na svém kontě nemají příliš příznivé statistiky, v posledních čtyřech duelech nepoznali chuť vítězství a přišli o svůj vybojovaný náskok před karlovarskou Energií. Nyní se naposledy v letošním ročníku představí před vlastními fanoušky, mají tak si tak šanci zlepšit reputaci.

Omlazený kádr v pátečním pátém kole nestačil na výběr pražské Slavie, když celku z hlavního města podlehl 1:3, rozdíl vytvořila produktivita, ve které byli Pražané mnohem lepší.

Dobrý den, vítám vás u přenosu z 6. Kola Play-out extraligy ledního hokeje, dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

RR

Branky a nahrávky: 10. Plutnar (Šimek, Filippi), 20. Bakoš (Derner), 24. Derner (Jelínek, Filippi), 31. Krenželok (Jelínek, Kolmann), 50. Mikyska (Jonák) – 35. Matai (Pekr, Jaroměřský), 37. Knotek (Buc, Jaroměřský), 37. Marosz (Řípa)

HC Olomouc: Vošvrda (31.Urbisch) – Janáček, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Pekr – Vodný, Patera, Jergl – Beták

Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Bryška, Kajínek