Winnipeg – Vancouver 5:4 (kon.) | Boston – Toronto 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Tampa 0:4 (kon.)
NY Islanders – Buffalo 3:0 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 6:1 (kon.) | Minnesota – Detroit 2:3 (2:3 po s.n.)
Ottawa – Washington 4:3 (po pr.) | Nashville – Dallas 3:4 (po pr.) | Arizona – San Jose 5:3 (kon.)
Edmonton – Calgary 0:4 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:1 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Detroit – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.)
New York Islanders
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Neděle 05.04.2015, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL
    Andrej Makarov ve svém prvním zápase v NHL pokryl 33 střel, dlouho držel naděje Buffala na body a vysloužil si chválu od svých spoluhráčů i kouče Teda Nolana.

Československá stopa
    Lubomír Višňovský (NYI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:35
    Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 21 zákroků, 0 gólů, 100%
    Andrej Meszároš (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:58 (03:44:36)

1. Jaroslav Halák (NYI) 21 zák., 0 gólů, 100%
    2. Kyle Okposo (NYI) 1+0
    3. Brock Nelson (NYI) 1+0

Dnešní utkání navštívilo 16170 diváků.

Je konec! Hokejisté New Yorku Islanders přehráli Buffalo 3:0 a podle očekávání si tak proti nejhoršímu týmu soutěže trochu vylepšili sebevědomí. Domácí však dlouho neměli nic jistého. V 7. minutě sice otevřel skóre Kyle Okposo, ale brankář Sabres Andrej Makarov pak při své premiéře v NHL klec Šavlí na dlouhou dobu uzavřel a pořádně tak napínal hráče i fanoušky soupeře. Jeho kouzlo zrušil až v 50. minutě Brock Nelson a o chvíli později ještě přidal třetí branku Isles Nikolaj Kuljomin, jenž svého krajana pokořil přesnou tečí.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:4, celkem – 36:21.

60:00

59:25
    John Tavares jel sám na Makarova, zkusil zakončení mezi betony, ale brankář Sabres puk zastavil na brankové čáře!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí části.

58:34
    Dvě minuty za nesportovní chování pro oba hráče. Bude se dohrávat ve čtyřech na obou stranách.

58:34
    Náznak bitky mezi Boultonem a Kaletou. Rozhodčí už si ale nechtěli přidělávat starosti a oba borce od sebe odtrhli dříve, než padla pořádná rána.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.

57:21
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Poslední reklamní brejk.

57:10
    Halák musel ven z branky proti dotírajícímu protihráči. Zvládl to a rozehrál puk na svého obránce.

56:18
    Zakázané uvolnění Buffala, hra se vrací před Makarova.

55:52
    Hamonic nahazoval puk před branku, Makarov hru raději přerušil.

55:33
    Ve třetí třetině jsou domácí jasně lepší, o čemž nejlépe vypovídá poměr střel 13:4.

55:33
    Straitovu střelu ukryl ve výstroji Makarov. Reklamní přestávka.

54:57
    Domácí už mohou hrát s klidem, do konce zbývá pět minut.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Okposo (Tavares, Nielsen), 50. Nelson, 54. Kuljomin (Hamonic, Višňovský)

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Boychuk, Leddy, Hamonic, Strait, Višňovský, Hickey – Strome, Tavares (C), Kuljomin – Okposo (A), Nielsen (A), Bailey – Clutterbuck, Nelson, Lee – Martin, Cizikas, Boulton. Trenér: Jack Capuano
    Buffalo Sabres: Makarov (Lindbäck) – Bogosian, Strachan, Ristolainen, Meszároš, Benoit, Zadorov– Gionta (C), Ennis (A), Larsson – Foligno, Deslauriers, Grigorenko – Dalpe, Varone, Hodgson – Kaleta (A), Schaller, Ellis. Trenér: Ted Nolan.

Rozhodčí: McCauley, Morton – Amell, Knorr

Diváci: 16170