CSKA Moskva
Neděle 05.04.2015, 17:00 • Ice Palace • Play-off KHL

Československá stopa

Roman Červenka (PET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:02 (19:51:55)

O vítězi této semifinálové série tak stále není rozhodnuto a Petrohradu se povedl parádní obrat, když dokázali ze stavu 0:3 vyrovnat na 3:3 na zápasy. Rozhodující zápas se odehraje na ledě moskevského CSKA, ale psychickou výhodu můžou mít hráči SKA, kteří si přivezou třízápasovou vítěznou šňůru.

Stav série 3:3

Po téměř celé prodloužení byli aktivnější hosté, kteří ale nedokázali vyzrát na brankáře Koskinena. Naopak domácí si dokázali vytvořit dvě veliké příležitosti rychle po sobě a tu druhou už proměnili. Patrick Thoresen ukázal v šedesáté deváté minutě svůj um, když překonal brankáře Lalandeho a vystřelil vítězství pro svůj tým.
    Výsledek dnešního zápasu 2:1 po prodloužení.

Patrick THORESEN - 2:1

68:59
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A máme rozhodnuto! První velikou šanci ještě Anton Bělov neproměnil, ale následně se už domácí prosazují! Kablukov poslal kotouč trochu naslepo za sebe do mezikruží, kam si sjel PATRICK THORESEN, který svojí přesnou střelou k tyči urval vítězství pro Petrohrad! Asistence: Ilja Kablukov.

68:15
    Muršakovu nabídku nasměroval ještě na branku Radulov, ale Koskinen alespoň vyrazil svojí lapačkou.

67:14
    Makarov vykoukl zpoza obránce a vypálil k bližší tyči, jenže střela mu nevyšla.

67:03
    Bondarevova tvrdá střela prošla mezi všemi hráči před brankou a spíše jen se štěstím trefila Koskinenův beton.

66:51
    Střela od modré čáry zůstala v chumlu těl před Koskinenovou bránou a odtamtud se vytočil ještě Muršak, který ovšem nezamířil přesně!

66:19
    Šipačjov se výborně vrátil do obrany a hostím je odpískán ofsajd.

65:26
    Anton Bělov vypálil hodně tvrdě hned po vhazování, ale jeho tvrdá rána nezamířila mezi tři tyče.

65:21
    Kovalčuk nastřelil puk na Lalandeho z velikého úhlu a hostující brankář drží puk ve své moci.

64:34
    O kotouč se vede lítý boj za brankou Petrohradu. Hosté jsou zatím v prodloužení aktivnějším týmem.

63:44
    Makarov u mantinelu ostře sestřelil soupeře, ale nyní se překvapivě nevylučuje.

62:54
    Kiselevičova střela také Koskinena neohrozila a skončila sražená v ochranné síti.

62:25
    Radulovovi se dnes nic nedaří. Tentokrát si hostující útočník připravil střelu, ale napálil ji jen do chráničů Antona Bělova.

62:06
    Po Koskinenově přikrytí puku u bližší tyče se bude vhazovat v obranném pásmu Petrohradu.

61:57
    Červenka číhal na přihrávku před brankou, ale nakonec mu byla hokejka zablokována a nemohl zakončit.

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 9. Kovalčuk (Šipačjov, Panarin), 69. Thoresen (Kablukov) – 25. Da Costa (Bondarev, Hjalmarsson)

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – A. Bělov, Čudinov, Kutějkin, N. Bělov, Rukavišnikov, Chafizullin, Judin – Kovalčuk "C", Martensson, Thoresen "A" – Dadonov, Šipačjov "A", Panarin – Červenka, Ericsson, Burdasov – Ponikarovskij, Kablukov, Chochrjakov – Barabanov
    CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Zajcev, Děnisov "C", Kiselevič, Bondarev, Panin, Jegoršev, Mišarin – Radulov "A", Ljubimov, Grigorenko – Da Costa, Muršak, Hjalmarsson – Volkov, Korotkov, Žarkov – Makarov, Stas, Mamin – Kuzmenko

Rozhodčí: Anisimov, Olenin – Sivov, Šeljanin

Diváci: 12330