Sturm Graz – Rheindorf Altach 5:0 (kon.) | Grödig – Austria 1:1 (kon.) | Wolfsberger – Admira 2:0 (kon.)
Wiener – Ried 0:1 (kon.)
SV Grödig
1:1 (0:1)
FK Austria Vídeň
Sobota 11.04.2015, 18:30 • Untersberg-Arena, Grödig • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer u sledování rakouské ligy. Dnes se společně podíváme na duel mezi týmy SV Grödig a FK Austria Vídeň.

SV Grödig

Domácí jsou v desetičlenné tabulce na osmém místě a na svém kontě mají 30 bodů. V lize má teď tým výkony proměnlivé, jednou se zadaří, podruhé zase ne. V minulém týdnu platila ta úspěšná varianta, Grödig vyhrál na Admiře 3:2. Dnes by to rád zopakoval, postaví se týmu, který teď v lize zrovna neoplývá velkou formou.

Posledních pět ligových utkání

Grödig – Sturm Graz 0:2
    Rapid – Grödig 4:0
    Grödig – Wolfsberger 2:0
    Grödig – Altach 0:1
    Admira – Grödig 2:3

Hosté jsou na tom o jednu příčku a tři body lépe, než dnešní soupeř, jedná se tak o bitvu sousedů. V lize to teď není žádný šlágr, už tři kola se čeká na výhru. Naposledy z toho byla prohra u vedoucího Salzburgu v poměru 3:1. Je na čase zapnout, uvidíme, zda se to podaří už právě dnes.

Sturm Graz – Austria 2:1
    Austria – Rapid 2:1
    Admira – Austria 1:1
    Austria – Ried 0:1
    Salzburg – Austria 3:1

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto duelu bude Oliver Drachta, kterému budou na pomezí asistovat Roland Brandner a Clemens Schüttengruber.

Zápas uvidí Untersberg-Arena a začínat se bude v 18:30. Rozhodně si nenechte zápas ujít, sledujte proto náš přenos. Jste zváni.

Hráči obou týmů jsou na trávníků, zápas za pár okamžiků začne.

SV Grödig: Stankovic – Potzmann, Maak, Strobl, Martschinko – Brauer, Völkl – Huspek, Nutz, Schütz – Gschweidl. Trenér: Michael Baur.
    Náhradníci: Strasser – Henrique, Emmanuel, Kerschbaum, Djurić, Hart, Strauss.

FK Austria Vídeň: Hadzikic – Ramsebner, Rotpuller, Ortlechner – Koch, De Paula, Holland, Meilinger, Salamon – Holzhauser – Kvasina. Trenér: Andreas Ogris.
    Náhradníci: Pentz – Frank, Gluhakovic, Serbest, Grünwald, Royer, Leitgeb.

Rozhodčí: Oliver Drachta – Roland Brandner, Clemens Schüttengruber.

1

2
    Úvod utkání je opatrný, hraje se kolem půlky.

3
    Grödig drží míč na kopačkách, jenže pokusy o přechod do útoku jsou zatím neúspěšné.

4
    Austria očividné přijela s vyčkávací taktikou...

5
    Píská se nedovolený zákrok v podání hostujícího Salamona, takže bude následovat přímý kop z pravé strany.

6
    Tohle se moc nepovedlo, centr skončil přesně v náruči gólmana Hadzikice.

7
    Další tvrdý zákrok v podání Austrie, nyní se provinil Holzhauser.

8
    Zatím sledujeme zápas plný nepřesností, čekáme na první šanci, na první střelu mezi tři tyče.

9
    Neuspěl ani z dálky pálící Nutz. Jeho rána skončila vysoko nad.

10
    Deset minut hry je za námi, stále vidíme stejný obrázek hry.

12
    Domácí Nutz rozehrál rohový kop, vysoký centr si stáhl pozorný Hadzikic.

13
    Hosté poprvé v náznaku akce. Na centr z pravé strany si nabíhal Kvasina, bylo to na něj ale příliš vysoké a prudké.

14
    Nad stadionem se nám rozlil dým z pyrotechniky, kterou odpálili hostující fanoušci, snad se brzy rozptýlí.

15
    Austria právě vstřelila branku!
    A hosté jdou do vedení! Do pokutového území přilétl další vysoký centr, Meilingerovo hlavičkové přiklepnutí našlo volného MARKA KVASINU a ten zblízka pohodlně doklepl za bezmocného Stankovice – 0:1!
    Marko KVASINA - 0:1

17
    Hosté opět u míče, nyní rozjíždí velice rozvážnou akci.

19
    Domácí mohli zareagovat prudkou střelou z 18 metrů, Rotpuller však obětavým zákrokem míč srazil. Hadzikic zasahovat nemusel.

20
    Grödig neuspěl ani z rohového kopu. De Paula uklidil míč na další standardku.

21
    Druhý centr poslal Nutz na bližší tyč, tam také celá akce skončila po Stroblově útočném faulu.

23
    Hosté podnikali akci po levém křídle, přihrávka mířila na Meilingera, před ním domácí ukopli míč na autové vhazování.

25
    Obrovská šance domácích na vyrovnání. Potzmann vypíchl soupeři míč, posunul jej na Gschweidla, který se uvolnil ve vápně, ale Hadzikice neprostřelil. Je z toho pouze roh!

26
    Nutzovi nepomohly ani dva centry od rohového praporku, Austria se ubránila.

28
    Hostující Meilinger si při souboji o míč pomohl nedovoleným způsobem, Grödig bude rozehrávat od vlastní branky.

30
    Další odkop od domácí branky, Austrii v posledních minutách odešla kombinace u pokutového území.

31
    Huspek mohl rychlým vhozením založit brejk Grödigu, chyběla mu ovšem podpora spoluhráčů Hosté se mezitím stačili vrátit.

33
    Rotpuller podrazil Nutze, ten je dnes opravdu hodně okopávaný.

34
    Myšlenka dobrá, provedení ovšem horší. Nutz rozehrál přímý kop jako signál, jenže přízemní přihrávka a pokus o prostrčení do uličky skončilo mimo hrací plochu.

36
    Ofsajd Grödigu, další akce je tak u konce.

38
    Po levé straně unikal hostující Meilinger, snažil se poslat do vápna centrovanou přihrávku, našel však pouze vracející se obránce Grödigu.

38
    Žlutou kartu za faul dostal hostující Raphael Holzhauser.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, hra nám upadla do průměru a schází šance.

42
    Dlouhý nákop domácích přelétl všechny a skončil u Hadzikice.

43
    Další vysoký míč do vápna Austrie a opět zaúřadoval pozorný Hadzikic.

45
    Přímý kop hostů, z levé strany centroval Holzhauser, ale i on našel pouze brankáře. Stankovic měl spoustu času na zákrok.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.

45+1

Skončil první poločas a do kabin se jde za stavu 0:1. O jedinou branku se v 15. minutě postaral Kvasina, když zblízka dorazil Meilingerovu příhru. Jinak jsme viděli hodně slabý fotbal, ve hře obou týmů bylo plno nepřesností. Doufejme, že po přestávce se vše zlepší.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

46

46
    Domácí udělali do druhého poločasu dvě změny, odstoupili Robert Völkl a Daniel Schütz, nastoupili Sandro Djurić a Lucas Henrique.

48
    Zatím pokračuje stejný obrázek hry, jako v první půli. Vládnou nepřesnosti.

50
    Míč je sice v síti hostujícího týmu, gól však neplatí pro dvojnásobný ofsajd.

51
    Další akce Grödigu, akci Djuriće vychytal pozorný Hadzikic.

52
    Opět ofsajdové postavení domácího hráče, nyní byl v nedovoleném postavení Gschweidl. Jeho zakončení tak bylo zcela zbytečné.

54
    Žlutou kartu za faul dostal hostující James Holland.

56
    Grödig právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Prvotní útok a střelu Gschweidla ještě Hadzikic vytáhl na břevno, ale už následný centr Huspeka udělal gólmanovi problémy, a STEFAN NUTZ pak měl jednoduchou úlohu – trefit zblízka branku.
    Stefan NUTZ - 1:1

57
    Další žlutá, nyní pro domácí. Dostal ji Christoph Martschinko.

59
    Hosté chystají první střídání, čeká se na vhodný okamžik.

60
    Je to tady, Raphaela Holzhausera nahrazuje Daniel Royer.

62
    Těsný souboj u půlící čáry, rozhodčí vše vyhodnotil jako faul Ortlechnera na domácího Gschweidla.

65
    Domácí jsou pod tlakem, skvělým obranným zákrokem se však blýskl Maak.

67
    Faul Brauera, Austria pokračuje v postupném útoku.

68
    Střela z útoku sice nebyla, hosté si vybojovali alespoň rohový kop.

68
    Vysoký centr byl odvrácen, vpřed už pádí domácí tým.

70
    Roh Grödigu.

70
    Ne ne, tohle se domácím nepovedlo. Centr do druhé vlny skončil úspěšným blokem a navíc se odehrál i útočný faul na Ramsebnera.

71
    Změna u hostů, David De Paula končím místo něj bude hrát Alexander Grünwald.

72
    Poslední změna domácího celku, Bernd Gschweidl pospíchá dolů, místo něj si zahraje Sunday Emmanuel.

73
    Emmanuel hned po svém vstupu na trávník absolvoval souboj s Ortlechnerem. Schytal tvrdý úder a musí být ošetřován.

75
    Ošetření pokračuje za postranní čárou, potřebuje stáhnout pravé rameno.

77
    Hra je teď hodně rozkouskovaná mnoha přerušeními, zápas postrádá tempo.

78
    Rychlá akce Austrie. Míč doputoval na levou stranu k Meilingerovi, jeho prudký centr lapil pozorný Stankovic.

79
    Obrovská šance domácích. Do centru z levé strany se položil Huspek a jeho tečovaná střela skončila těsně vedle. Gólman by neměl nárok, skákal totiž na opačnou stranu.
    Obrovská šance domácích

81
    Zápas konečně začíná nabírat tempo. Po dalším přesunu centroval Ortlechner, míč pouze prolétl vápnem.

83
    Hosté vystřídali, Marko Kvasina pospíchá dolů, do zápasu nastupuje Alexander Frank.

84
    Přímý kop pro Austii, gólman Stankovic si staví dvoučlennou zeď.

85
    Akce skončila tak rychle, jak začala, neboť hosté se dopustili útočného faulu právě na Stankovice.

86
    V pokutovém území Austrie upadl domácí Henrique, pokračuje se však ve hře.

87
    Austria v útoku, domácí Maak však Meilingera nepustil do vápna a čistě mu odebral míč od kopaček.

89
    Už to vypadá, že jsou oba týmy smířeny s remízou, čekáme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Tak ještě rohový kop pro domácí.

90+1
    Nutzův centr skončil u hostujících hráčů, ti odhlavičkovali do bezpečí.

90+2
    Za hostující obranu si už nabíhal Emmanuel, těsně před ním ale zasáhl Ortlechner.

90+3
    Přímý kop pro Austrii. Je to sice dálka, přesto by se dalo uvažovat o přímé střele.

90+3
    Martschinko odvrátil na rohový kop, závěrečný tlak hostů pokračuje.

90+4
    Domácím se podařilo centr odvrátit a to už bude zřejmě konec.

90+4

Zápas skončil a body se dělí po remíze 1:1. Ani po přestávce jsme neviděli kdovíjaký fotbal, přesto jsme se dočkali branky. V 56. minutě srovnal zblízka Nutz. Grödig byl dokonce blízko dokonaného obratu, jenže Huspekova rána byla na poslední chvíli sražena mimo tři tyče.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:28:52)