Pittsburgh – NY Islanders 1:3 (kon.) | Columbus – Buffalo 4:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 1:3 (kon.)
Washington – NY Rangers 2:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis – Minnesota 4:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
San Jose Sharks
Sobota 11.04.2015, 21:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z mé strany definitivně vše, těším se na vás třeba u onlajnů z play-off NHL. Na počtenou! (23:38:38)

3. Robyn Regehr (LAK) 0+0

Ocenění pro nejlepší hráče utkání dostali hráči Králů, kterým v létě končí smlouva. Zaspekulujme si: Znamená to, že ani jeden z výše zmíněné trojice už se v černobílém dresu nepředstaví?

Domácí příznivci děkují svým miláčkům ovací vestoje, ačkoliv se Kings do play-off (stejně jako San Jose) neprobojovali, a v posledním zápase základní části si tak připsali jubilejní čtyřicáté vítězství v sezóně s poněkud hořkou příchutí. V táboře Žraloků se v létě dají čekat velké změny, židle se prý kýve pod trenérem McLellanem i generálním manažerem Dougem Wilsonem, nedotknutelní nejsou ani stárnoucí Joe Thornton a Patrick Marleau....

60:00

59:47
    V tomto zápase se už nic nestane.
    Andy ANDREOFF - 4:1

59:16
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je definitivně vymalováno, Toffoli nesobecky našel lépe postaveného ANDYHO ANDREOFFA a ten se tváří v tvář prázdné brance nemýlil. Asistence: Tyler Toffoli.

59:04
    Hosté to zkouší v šesti!

58:48
    Marián Gáborík mohl klidně přidat svůj druhý gól, Karlsson mu však na poslední chvíli zablokoval hůl.

58:13
    Dustin Brown se vydal na donquijotskou zteč, proti třem protihráčům neměl naději na úspěch.

57:29
    Kyle Clifford vypálil z mezikruží a Stalock nadvakrát zasáhl, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

57:03
    Do konce zbývají necelé dvě minuty, padne ještě nějaký gól?

56:37
    Jonathan Quick se v posledních minutách ponořil do svého vlastního světa, a tak mu nenadělala byť jen sebemenší problém relativně nebezpečně vypadající střela Irwina.

55:31
    Panečku, to byla oku lahodící paráda! Brent Burns našel před brankou úplně volného Melkera Karlssona, ale brankář Los Angeles vytáhl naprosto famózní zákrok!

54:42
    Marleau pálil z první, ale jeho šance evaporovala do ztracena, poněvadž McNabb do rány velezkušeného kanonýra vložil svou hůl.

54:09
    Na střely je to jednoznačné – 34:17 ve prospěch domácích. Pokud by už žádná další branka nepadla, mohli bychom tvrdit, že Kings vyhráli zaslouženě. Nyní je na řadě komerční brejk.

53:31
    Jarret Stoll hledal před brankou najíždějícího Toffoliho, toho však učebnicově obsadil Stollery a zabránil další pohromě.

52:58
    Alex Stalock vykopl svůj beton včas a přerušil hru, do konce třetí třetiny zbývá nějakých sedm minut.

52:18
    Drew Doughty napřáhl tak zvysoka, že málem škrtl o kostku nad ledem, jeho pokus ale nenadělal Stalockovi žádné vrásky.

51:44
    Drzoun Lerg uštědřil tvrdý hit o generaci staršímu Regehrovi, domácí však zůstávají u puku.

51:32
    Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.

50:34
    O zápletku je postaráno: Pohlídají si Kings dvoubrankové vedení, nebo San Jose ještě zdramatizuje vývoj utkání?
    Marián GÁBORÍK - 3:1

49:27
    Individuální dovednosti dvou hráčů Kings rezultují v gól na 3:1. Muzzin geniálně uvolnil MARIÁNA GÁBORÍKA, který ukázal obdivuhodnou trpělivost, zbavil se dvou protihráčů a ranou pod břevno nedal Stalockovi sebemenší šanci. Asistence: Jake Muzzin, Justin Williams.

48:55
    Carter se prosmýkl kolem Stolleryho, ale domácí se nemohou dostat z rohu do palebných pozic.

48:08
    Tlak Žraloků byl spíše symbolický, aby se neřeklo a Dustin Brown otáčí hru.

47:41
    Kyle Clifford dvakrát v krátkém časovém sledu uštědřil tvrdý hit Scottovi, na řadě je komerční přestávka.

47:22
    Jordan Nolan si to naštrádoval až před Stalocka, ale na gólmana Sharks nevyzrál!
    Brayden MCNABB - 2:1

46:03
    Tři sekundy před vypršením Dillonova trestu jdou domácí do vedení! Ránu jako z děla vyslal BRAYDEN MCNABB, Wingels puk nechtíc tečoval a kus pryže skončil v brance. Asistence: Drew Doughty, Jeff Carter.

45:46
    Justin Williams to vzal na sebe, ale z vrcholu kruhů nemířil přesně.

45:03
    Bum, prásk! Brayden McNabb parádním hitem uzemnil Tommyho Wingelse.

44:28
    Stalock si musel připadat jako u Verdunu, jeho "pevnost" ostřelovalo hned několik hráčů Kings, ale strážce žraločí svatyně dál odolává.

44:02
    Stalock přerušuje hru a Brenden Dillon (SJS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

43:13
    Pavelski dojel své vlastní nahození, ale u puku nebyl dříve než Jonathan Quick. Domácí míří do protiútoku.

42:45
    Andreoff s Brownem se snaží znepříjemnit život Brentu Burnsovi, ale zatím se jim to příliš nedaří.

41:51
    Šance pro domácí, Jeff Carter však z pravého kruhu nedostal touš za Stalockova záda.

41:24
    Nyní už to bylo o poznání lepší v podání zelenáče Žraloků, ale Couture po Lergově sehrání nepřekonal dezorientovaného Quicka!

40:55
    Bryan Lerg chtěl vyšperkovat celou akci přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.

40:17
    Kingův hit na Stolleryho nebyl nikterak třaskavý, zadák San Jose se rychle oklepal a pokračuje ve hře.

40:01

I v prostřední dvacetiminutovce padla jedna branka, tentokrát však do sítě San Jose – v polovině zápasu vyrovnal na průběžných 1:1 Tyler Toffoli. Vše se schyluje k dramatickému rozuzlení, tak zůstaňte s námi! Třetí třetina začne ve 22:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:42
    Před Quickem vznikl neskutečný závar, Irwin se toho snažil lišácky využít a rychle vystřelil, ale gólman Los Angeles si – hradby těl před ním navzdory – poradil!

38:56
    Doughty hledal rozjetého Jordana Nolana, avšak Brenden Dillon do skákavého pasu na poslední chvíli vložil hůl.

38:16
    Hosté v plném počtu, do konce druhé třetiny zbývají necelé dvě minuty.

37:49
    McNabb sice ještě udržel útočné pásmo, ale ihned poté se Sharks osvobodili vyhozením až ke Quickovi.

37:08
    Couture zakončoval ve vlastním oslabení, ale jeho nenápadné bekhendové nahození dvojnásobného vítěze Stanley Cupu Jonathana Quicka nerozhodilo.

36:16
    Tierney (SJS) a Brown se zamotali do sebe, dle mého názoru fauloval spíš druhý jmenovaný, ale sudí rozhodli o tom, že si přesilovku zahrají Kings.

35:28
    Pavelski se rozhodl vzít zakončení na sebe, ale z mezikruží přestřelil svatyni, v níž Quick málem ztratil rovnováhu v rozhodující moment.

34:27
    Dlouho se hraje bez přerušení, kotouč se stěhuje z čepele na čepel a z jedné strany hřiště na druhou a zase zpět.

33:18
    Lítá bitva o puk se svádí v rohu kluziště, tohle oslabení už Králové přečkají bez ztráty kytičky.

32:25
    Couture nahodil puk směrem na branku a Marleau tečoval kotouč z bezprostřední blízkosti, Quick na poslední chvíli zasáhl!

31:54
    Domácí se osvobozují, Stalock se zapojuje do rozehrávky.

31:36
    Po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku, na dvě minuty za podražení jde pykat Dustin Brown (LAK).
    Tyler TOFFOLI - 1:1

30:47
    Skutečně to tak vypadá, zapomněl jsem zaklepat na dřevo a rázem je vyrovnáno! Jarret Stoll svým důrazem vybojoval kotouč pro TYLERA TOFFOLIHO, jenž v pádu zakončil do poloodkryté branky: Asistence: Jarret Stoll, Andy Andreoff.

29:42
    Zakřikl jsem to? Jake Muzzin napřáhl na modré a stadionem to jen zahučelo. Domácí zůstávají v útočném pásmu, oba týmy hrají v plném počtu.

28:52
    Utkání se blíží ke své polovině, zatím jediná branka padla už po 98 sekundách hry. Od té doby je to obrana, obrana a znovu obrana.

28:04
    Pavelski upadl po souboji s Brownem, ale hra pokračuje dál.

27:19
    Mike Brown (SJS) a Kyle Clifford (LAK) jsou oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

26:37
    Nyní pálil pro změnu Williams, Stalockova neprůstřelnost trvá. Na řadě je komerční brejk.

26:24
    Dustin Brown se proháčkoval až do bezprostřední blízkosti Stalockovy klece, ale hostující brankář přitiskl beton k levé tyči včas!

25:23
    Právě proti rychlíkovi v modrém dresu musel Quick vytáhnout krkolomný zákrok, domácí se poté dostali do protiútoku a Stalock přerušil hru na poslední chvíli před dotírajícím Cliffordem.

24:57
    Domácím se nedaří kloudně rozehrát, nyní se puk dokutálel na čepel Nieta.

24:03
    Teď už vám to povím naprosto přesně, Alex Stalock právě skryl ve své výstroji nahození ze středního pásma.

23:49
    Hra je z neznámého důvodu znenadání přerušena, abych se přiznal, tak nevím, co se stalo.

23:26
    Ne tak Quick. Gólman Kings musel vytáhnout zákrok lapačkou a přerušit hru.

22:54
    Napodruhé už domácím přechod přes útočnou modrou vyšel a Jeff Carter se dokonce dostal ke střele. Alex Stalock ale nemusel vůbec zasahovat.

22:25
    Ofsajd a v něm Tyler Toffoli, hra je po delší době přerušena a bude následovat buly v neutrální zóně.

21:39
    Coutureova zadovka žádné nebezpečí pro Quickovu svatyni neznamenala, Králové otáčí hru.

21:16
    Kopitarův pokus Stalock vyrazil, následná střela Jasona Williamse byla zblokována a hosté vyhodili na icing.

20:32
    Melker Karlsson stíhá Doughtyho, který se vrací pro puk do vlastního obranného pásma.

20:01

Po první periodě vedou hosté, kteří otevřeli skóre už ve druhé minutě, kdy se z přesilovky prosadil Brent Burns. Oba celky měly k dispozici pár přesilových her, ale další gól zatím nepadl. Dočkáme se větší produktivity v další části hry? To se dozvíme ve 22:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:37
    Kotouč je za Stalockovou svatyní, v úvodní dvacetiminutovce se zřejmě už nic nestane.

18:46
    Do konce první třetiny zbývá něco přes minutu, oba týmy střídají.

18:09
    Brown se teď u trestných lavic srazil s Tommym Wingelsem, těžko říct, kdo se stal vítězem tohoto osobního souboje...

17:13
    Marián Gáborík si teď nepřišel na Joea Pavelskiho, jenž předvedl čistý obranný zákrok a vyhodil puk do středního pásma.

16:45
    Gáboríkovu ránu skryl Stalock ve své výstroji a přerušil hru – komerční přestávka.

16:31
    Regehr div, že neposlal Nieta předčasně střídat, to byl ukázkový hit v podání velezkušeného zadáka Králů.

15:59
    Po střele Lerga vznikla před Quickem trma-vrma, ale Marleau se v ní nedokázal zorientovat včas.

15:15
    Hertl je v první třetině hodně vidět, nyní vybojoval puk pro Brenta Burnse.

14:35
    Pavelski našel dobře postaveného Melkera Karlssona, jehož pumelici vyrazil Quick svou pravou rukou.

13:43
    Jason Williams se zbavil Stolleryho a uvolnil McNabba, ten ale nemířil přesně.

12:54
    Hertl pálil nad, kotouč drží Robyn Regehr.

12:08
    Ani třetí Doughtyho rána si cestu mezi tři tyče nenašla, tentokrát se do trajektorie puku obětavě postavil jeden z hráčů San Jose.

11:27
    Žraloci se ocitli v ofsajdu, na řadě je komerční přestávka.

10:33
    Hosté v plném počtu. Brent Burns peláší pro kotouč až ke Stalockovi.

10:25
    Střela Burnse se nebezpečně odrazila o zadní hrazení, ale Quick nakonec nemusel zasahovat.

09:49
    A znovu. Tyler Fedun musí zakládat novou akci z obranného pásma.

09:16
    Domácí se osvobozují golfovým odpalem přes všechny čáry.

08:40
    Thornton tečoval střelu od modré a při Quickovi stáli všichni svatí! Tato ošemetná situace málem skončila druhým gólem San Jose.

08:33
    Aktivní Hertl svým důrazem a pohybem vybojoval přesilovku, na dvě minuty je potrestán Alec Martinez (LAK) za hákování.

07:54
    Hosté v plném počtu, Scott je na ledě.

07:38
    Střelu Williamse vyrazil Stalock zpět k útočníkovi Kings, který z dorážky těsně minul pravou tyč!

07:05
    Pavelski s Marleauem se dostali dokonce do přečíslení, druhý jmenovaný prověřil Quickovu pozornost.

06:36
    Tečovaný Doughtyho projektil nemířil mezi tři tyče, ale Kopitar ještě udržel útočné pásmo.

05:54
    "Goon" John Scott (SJS) si jde odpočinout na lavici hříšníků – dvě minuty, vražení na hrazení.

05:29
    Puk se ocitl na střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:50
    Dwight King vypálil z levého kruhu, Stalock jeho pokus eliminoval a vyrazil puk do rohu.

04:11
    Připomínám, že Ottawa si zajistila účast v play-off, o poslední volné místo si to tak na dálku rozdá Boston s Pittsburghem. Zpět ale k utkání Kings – Sharks.

03:47
    Žraloci jsou na koni, Karl Stollery nyní od modré přesně trefil přesouvajícího se Jonathana Quicka.

02:33
    Tierney nahodil puk do útočného pásma, kde o něj v rohu bojuje Tomáš Hertl.
    Brent BURNS - 0:1

01:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Bleskurychle využitá přesilovka! Joa Pavelski našel přesným křižným pasem téměř neobsazeného BRENTA BURNSE, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.

01:25
    Na dvě minuty za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici Robyn Regehr (LAK).

00:51
    Šance i na druhé straně, Stalock jistě zasáhl proti pokusu veterána Regehra.

00:32
    Thornton vybojoval puk pro Stolleryho, který z mezikruží vyprášil Quickovy betony.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Regehr, Martinez, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Lewis, Stoll, Brown "C" – Clifford, Richards, Nolan.

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Burns, Dillon, Stollery, Irwin, Scott, Fedun – Pavelski, Thornton, Karlsson – Marleau, Couture, Hertl – Nieto, Tierney, Wingels – Brown, Smith, Lerg.

Rozhodčí: Dave Jackson, Francois St. Laurent – Shane Heyer, Vaughan Rody.

Československá stopa

Tomáš Hertl (SJS) 81 zápasů, 31 bodů (13+18)
    Marián Gáborík (LAK) 68 zápasů, 46 bodů (26+20)
    Andrej Sekera (LAK) 73 zápasů, 23 bodů (3+20) – zraněný

Vzájemné zápasy

8.10.2014 Los Angeles – San Jose 0:4
    27.12.2014 Los Angeles – San Jose 3:1
    21.1.2015 San Jose – Los Angeles 4:2
    21.2.2015 San Jose – Los Angeles 1:2

Žraločí parta má stále o co hrát. "Jsou to naši rivalové, chceme zvítězit," přitakal útočník Logan Couture. Páteční trénink Sharks byl zrušen, zatím není jisté, jakou sestavu trenér Todd McLellan pošle na led. Neměl by v ní chybět Tomáš Hertl.

Králové by se tuze rádi rozloučili se sezónou vítězně. Pokud by se jim to vyplnilo, zaokrouhlili by počet výher v probíhajícím ročníku na rovných 40. Kouč Darryl Sutter nebude šetřit žádné lehce zraněné hráče, mimo hru je pouze Slovák Andrej Sekera.

Dobrý den! Základní část kanadskoamerické NHL dnes napíše své dvaaosmdesáté, poslední, pokračování. Od 21 hodin je na programu duel dvou týmů, kteří se do play-off možná překvapivě neprokousaly – Los Angeles Kings zkříží hokejky s kalifornským rivalem San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 31. Toffoli (Stoll, Andreoff), 47. McNabb (Doughty, Carter), 50. Gáborík (Muzzin, Williams), 60. Andreoff (Toffoli) – 2. Burns (Pavelski, Thornton)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Regehr, Martinez, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Lewis, Stoll, D. Brown "C" – Clifford, Andreoff, Nolan.
    San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Burns, Dillon, Stollery, Irwin, Scott, Fedun – Pavelski, Thornton, Karlsson – Marleau, Couture, Hertl – Nieto, Tierney, Wingels – M. Brown, Smith, Lerg.

Rozhodčí: Dave Jackson, Francois St. Laurent – Shane Heyer, Vaughan Rody

Diváci: 18230