Pittsburgh – NY Islanders 1:3 (kon.) | Columbus – Buffalo 4:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 1:3 (kon.)
Washington – NY Rangers 2:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis – Minnesota 4:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
San Jose Sharks
Sobota 11.04.2015, 21:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý den! Základní část kanadskoamerické NHL dnes napíše své dvaaosmdesáté, poslední, pokračování. Od 21 hodin je na programu duel dvou týmů, kteří se do play-off možná překvapivě neprokousaly – Los Angeles Kings zkříží hokejky s kalifornským rivalem San Jose Sharks.

Králové by se tuze rádi rozloučili se sezónou vítězně. Pokud by se jim to vyplnilo, zaokrouhlili by počet výher v probíhajícím ročníku na rovných 40. Kouč Darryl Sutter nebude šetřit žádné lehce zraněné hráče, mimo hru je pouze Slovák Andrej Sekera.

Žraločí parta má stále o co hrát. "Jsou to naši rivalové, chceme zvítězit," přitakal útočník Logan Couture. Páteční trénink Sharks byl zrušen, zatím není jisté, jakou sestavu trenér Todd McLellan pošle na led. Neměl by v ní chybět Tomáš Hertl.

Vzájemné zápasy

8.10.2014 Los Angeles – San Jose 0:4
    27.12.2014 Los Angeles – San Jose 3:1
    21.1.2015 San Jose – Los Angeles 4:2
    21.2.2015 San Jose – Los Angeles 1:2

Československá stopa

Tomáš Hertl (SJS) 81 zápasů, 31 bodů (13+18)
    Marián Gáborík (LAK) 68 zápasů, 46 bodů (26+20)
    Andrej Sekera (LAK) 73 zápasů, 23 bodů (3+20) – zraněný

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Regehr, Martinez, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Lewis, Stoll, Brown "C" – Clifford, Richards, Nolan.

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Burns, Dillon, Stollery, Irwin, Scott, Fedun – Pavelski, Thornton, Karlsson – Marleau, Couture, Hertl – Nieto, Tierney, Wingels – Brown, Smith, Lerg.

Rozhodčí: Dave Jackson, Francois St. Laurent – Shane Heyer, Vaughan Rody.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:32
    Thornton vybojoval puk pro Stolleryho, který z mezikruží vyprášil Quickovy betony.

00:51
    Šance i na druhé straně, Stalock jistě zasáhl proti pokusu veterána Regehra.

01:25
    Na dvě minuty za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici Robyn Regehr (LAK).

01:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Bleskurychle využitá přesilovka! Joa Pavelski našel přesným křižným pasem téměř neobsazeného BRENTA BURNSE, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Joe Pavelski, Joe Thornton.
    Brent BURNS - 0:1

02:33
    Tierney nahodil puk do útočného pásma, kde o něj v rohu bojuje Tomáš Hertl.

03:47
    Žraloci jsou na koni, Karl Stollery nyní od modré přesně trefil přesouvajícího se Jonathana Quicka.

04:11
    Připomínám, že Ottawa si zajistila účast v play-off, o poslední volné místo si to tak na dálku rozdá Boston s Pittsburghem. Zpět ale k utkání Kings – Sharks.

04:50
    Dwight King vypálil z levého kruhu, Stalock jeho pokus eliminoval a vyrazil puk do rohu.

05:29
    Puk se ocitl na střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

05:54
    "Goon" John Scott (SJS) si jde odpočinout na lavici hříšníků – dvě minuty, vražení na hrazení.

06:36
    Tečovaný Doughtyho projektil nemířil mezi tři tyče, ale Kopitar ještě udržel útočné pásmo.

07:05
    Pavelski s Marleauem se dostali dokonce do přečíslení, druhý jmenovaný prověřil Quickovu pozornost.

07:38
    Střelu Williamse vyrazil Stalock zpět k útočníkovi Kings, který z dorážky těsně minul pravou tyč!

07:54
    Hosté v plném počtu, Scott je na ledě.

08:33
    Aktivní Hertl svým důrazem a pohybem vybojoval přesilovku, na dvě minuty je potrestán Alec Martinez (LAK) za hákování.

08:40
    Thornton tečoval střelu od modré a při Quickovi stáli všichni svatí! Tato ošemetná situace málem skončila druhým gólem San Jose.

09:16
    Domácí se osvobozují golfovým odpalem přes všechny čáry.

09:49
    A znovu. Tyler Fedun musí zakládat novou akci z obranného pásma.

10:25
    Střela Burnse se nebezpečně odrazila o zadní hrazení, ale Quick nakonec nemusel zasahovat.

10:33
    Hosté v plném počtu. Brent Burns peláší pro kotouč až ke Stalockovi.

11:27
    Žraloci se ocitli v ofsajdu, na řadě je komerční přestávka.

12:08
    Ani třetí Doughtyho rána si cestu mezi tři tyče nenašla, tentokrát se do trajektorie puku obětavě postavil jeden z hráčů San Jose.

12:54
    Hertl pálil nad, kotouč drží Robyn Regehr.

13:43
    Jason Williams se zbavil Stolleryho a uvolnil McNabba, ten ale nemířil přesně.

14:35
    Pavelski našel dobře postaveného Melkera Karlssona, jehož pumelici vyrazil Quick svou pravou rukou.

15:15
    Hertl je v první třetině hodně vidět, nyní vybojoval puk pro Brenta Burnse.

15:59
    Po střele Lerga vznikla před Quickem trma-vrma, ale Marleau se v ní nedokázal zorientovat včas.

16:31
    Regehr div, že neposlal Nieta předčasně střídat, to byl ukázkový hit v podání velezkušeného zadáka Králů.

16:45
    Gáboríkovu ránu skryl Stalock ve své výstroji a přerušil hru – komerční přestávka.

17:13
    Marián Gáborík si teď nepřišel na Joea Pavelskiho, jenž předvedl čistý obranný zákrok a vyhodil puk do středního pásma.

18:09
    Brown se teď u trestných lavic srazil s Tommym Wingelsem, těžko říct, kdo se stal vítězem tohoto osobního souboje...

18:46
    Do konce první třetiny zbývá něco přes minutu, oba týmy střídají.

19:37
    Kotouč je za Stalockovou svatyní, v úvodní dvacetiminutovce se zřejmě už nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první periodě vedou hosté, kteří otevřeli skóre už ve druhé minutě, kdy se z přesilovky prosadil Brent Burns. Oba celky měly k dispozici pár přesilových her, ale další gól zatím nepadl. Dočkáme se větší produktivity v další části hry? To se dozvíme ve 22:02.

20:01

20:32
    Melker Karlsson stíhá Doughtyho, který se vrací pro puk do vlastního obranného pásma.

21:16
    Kopitarův pokus Stalock vyrazil, následná střela Jasona Williamse byla zblokována a hosté vyhodili na icing.

21:39
    Coutureova zadovka žádné nebezpečí pro Quickovu svatyni neznamenala, Králové otáčí hru.

22:25
    Ofsajd a v něm Tyler Toffoli, hra je po delší době přerušena a bude následovat buly v neutrální zóně.

22:54
    Napodruhé už domácím přechod přes útočnou modrou vyšel a Jeff Carter se dokonce dostal ke střele. Alex Stalock ale nemusel vůbec zasahovat.

23:26
    Ne tak Quick. Gólman Kings musel vytáhnout zákrok lapačkou a přerušit hru.

23:49
    Hra je z neznámého důvodu znenadání přerušena, abych se přiznal, tak nevím, co se stalo.

24:03
    Teď už vám to povím naprosto přesně, Alex Stalock právě skryl ve své výstroji nahození ze středního pásma.

24:57
    Domácím se nedaří kloudně rozehrát, nyní se puk dokutálel na čepel Nieta.

25:23
    Právě proti rychlíkovi v modrém dresu musel Quick vytáhnout krkolomný zákrok, domácí se poté dostali do protiútoku a Stalock přerušil hru na poslední chvíli před dotírajícím Cliffordem.

26:24
    Dustin Brown se proháčkoval až do bezprostřední blízkosti Stalockovy klece, ale hostující brankář přitiskl beton k levé tyči včas!

26:37
    Nyní pálil pro změnu Williams, Stalockova neprůstřelnost trvá. Na řadě je komerční brejk.

27:19
    Mike Brown (SJS) a Kyle Clifford (LAK) jsou oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

28:04
    Pavelski upadl po souboji s Brownem, ale hra pokračuje dál.

28:52
    Utkání se blíží ke své polovině, zatím jediná branka padla už po 98 sekundách hry. Od té doby je to obrana, obrana a znovu obrana.

29:42
    Zakřikl jsem to? Jake Muzzin napřáhl na modré a stadionem to jen zahučelo. Domácí zůstávají v útočném pásmu, oba týmy hrají v plném počtu.

30:47
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Skutečně to tak vypadá, zapomněl jsem zaklepat na dřevo a rázem je vyrovnáno! Jarret Stoll svým důrazem vybojoval kotouč pro TYLERA TOFFOLIHO, jenž v pádu zakončil do poloodkryté branky: Asistence: Jarret Stoll, Andy Andreoff.
    Tyler TOFFOLI - 1:1

31:36
    Po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku, na dvě minuty za podražení jde pykat Dustin Brown (LAK).

31:54
    Domácí se osvobozují, Stalock se zapojuje do rozehrávky.

32:25
    Couture nahodil puk směrem na branku a Marleau tečoval kotouč z bezprostřední blízkosti, Quick na poslední chvíli zasáhl!

33:18
    Lítá bitva o puk se svádí v rohu kluziště, tohle oslabení už Králové přečkají bez ztráty kytičky.

34:27
    Dlouho se hraje bez přerušení, kotouč se stěhuje z čepele na čepel a z jedné strany hřiště na druhou a zase zpět.

35:28
    Pavelski se rozhodl vzít zakončení na sebe, ale z mezikruží přestřelil svatyni, v níž Quick málem ztratil rovnováhu v rozhodující moment.

36:16
    Tierney (SJS) a Brown se zamotali do sebe, dle mého názoru fauloval spíš druhý jmenovaný, ale sudí rozhodli o tom, že si přesilovku zahrají Kings.

37:08
    Couture zakončoval ve vlastním oslabení, ale jeho nenápadné bekhendové nahození dvojnásobného vítěze Stanley Cupu Jonathana Quicka nerozhodilo.

37:49
    McNabb sice ještě udržel útočné pásmo, ale ihned poté se Sharks osvobodili vyhozením až ke Quickovi.

38:16
    Hosté v plném počtu, do konce druhé třetiny zbývají necelé dvě minuty.

38:56
    Doughty hledal rozjetého Jordana Nolana, avšak Brenden Dillon do skákavého pasu na poslední chvíli vložil hůl.

39:42
    Před Quickem vznikl neskutečný závar, Irwin se toho snažil lišácky využít a rychle vystřelil, ale gólman Los Angeles si – hradby těl před ním navzdory – poradil!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I v prostřední dvacetiminutovce padla jedna branka, tentokrát však do sítě San Jose – v polovině zápasu vyrovnal na průběžných 1:1 Tyler Toffoli. Vše se schyluje k dramatickému rozuzlení, tak zůstaňte s námi! Třetí třetina začne ve 22:53.

40:01

40:17
    Kingův hit na Stolleryho nebyl nikterak třaskavý, zadák San Jose se rychle oklepal a pokračuje ve hře.

40:55
    Bryan Lerg chtěl vyšperkovat celou akci přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče, ale to se mu nepovedlo.

41:24
    Nyní už to bylo o poznání lepší v podání zelenáče Žraloků, ale Couture po Lergově sehrání nepřekonal dezorientovaného Quicka!

41:51
    Šance pro domácí, Jeff Carter však z pravého kruhu nedostal touš za Stalockova záda.

42:45
    Andreoff s Brownem se snaží znepříjemnit život Brentu Burnsovi, ale zatím se jim to příliš nedaří.

43:13
    Pavelski dojel své vlastní nahození, ale u puku nebyl dříve než Jonathan Quick. Domácí míří do protiútoku.

44:02
    Stalock přerušuje hru a Brenden Dillon (SJS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

44:28
    Stalock si musel připadat jako u Verdunu, jeho "pevnost" ostřelovalo hned několik hráčů Kings, ale strážce žraločí svatyně dál odolává.

45:03
    Bum, prásk! Brayden McNabb parádním hitem uzemnil Tommyho Wingelse.

45:46
    Justin Williams to vzal na sebe, ale z vrcholu kruhů nemířil přesně.

46:03
    Tři sekundy před vypršením Dillonova trestu jdou domácí do vedení! Ránu jako z děla vyslal BRAYDEN MCNABB, Wingels puk nechtíc tečoval a kus pryže skončil v brance. Asistence: Drew Doughty, Jeff Carter.
    Brayden MCNABB - 2:1

47:22
    Jordan Nolan si to naštrádoval až před Stalocka, ale na gólmana Sharks nevyzrál!

47:41
    Kyle Clifford dvakrát v krátkém časovém sledu uštědřil tvrdý hit Scottovi, na řadě je komerční přestávka.

48:08
    Tlak Žraloků byl spíše symbolický, aby se neřeklo a Dustin Brown otáčí hru.

48:55
    Carter se prosmýkl kolem Stolleryho, ale domácí se nemohou dostat z rohu do palebných pozic.

49:27
    Individuální dovednosti dvou hráčů Kings rezultují v gól na 3:1. Muzzin geniálně uvolnil MARIÁNA GÁBORÍKA, který ukázal obdivuhodnou trpělivost, zbavil se dvou protihráčů a ranou pod břevno nedal Stalockovi sebemenší šanci. Asistence: Jake Muzzin, Justin Williams.
    Marián GÁBORÍK - 3:1

50:34
    O zápletku je postaráno: Pohlídají si Kings dvoubrankové vedení, nebo San Jose ještě zdramatizuje vývoj utkání?

51:32
    Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.

51:44
    Drzoun Lerg uštědřil tvrdý hit o generaci staršímu Regehrovi, domácí však zůstávají u puku.

52:18
    Drew Doughty napřáhl tak zvysoka, že málem škrtl o kostku nad ledem, jeho pokus ale nenadělal Stalockovi žádné vrásky.

52:58
    Alex Stalock vykopl svůj beton včas a přerušil hru, do konce třetí třetiny zbývá nějakých sedm minut.

53:31
    Jarret Stoll hledal před brankou najíždějícího Toffoliho, toho však učebnicově obsadil Stollery a zabránil další pohromě.

54:09
    Na střely je to jednoznačné – 34:17 ve prospěch domácích. Pokud by už žádná další branka nepadla, mohli bychom tvrdit, že Kings vyhráli zaslouženě. Nyní je na řadě komerční brejk.

54:42
    Marleau pálil z první, ale jeho šance evaporovala do ztracena, poněvadž McNabb do rány velezkušeného kanonýra vložil svou hůl.

55:31
    Panečku, to byla oku lahodící paráda! Brent Burns našel před brankou úplně volného Melkera Karlssona, ale brankář Los Angeles vytáhl naprosto famózní zákrok!

56:37
    Jonathan Quick se v posledních minutách ponořil do svého vlastního světa, a tak mu nenadělala byť jen sebemenší problém relativně nebezpečně vypadající střela Irwina.

57:03
    Do konce zbývají necelé dvě minuty, padne ještě nějaký gól?

57:29
    Kyle Clifford vypálil z mezikruží a Stalock nadvakrát zasáhl, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

58:13
    Dustin Brown se vydal na donquijotskou zteč, proti třem protihráčům neměl naději na úspěch.

58:48
    Marián Gáborík mohl klidně přidat svůj druhý gól, Karlsson mu však na poslední chvíli zablokoval hůl.

59:04
    Hosté to zkouší v šesti!

59:16
    Je definitivně vymalováno, Toffoli nesobecky našel lépe postaveného ANDYHO ANDREOFFA a ten se tváří v tvář prázdné brance nemýlil. Asistence: Tyler Toffoli.
    Andy ANDREOFF - 4:1

59:47
    V tomto zápase se už nic nestane.

60:00

Domácí příznivci děkují svým miláčkům ovací vestoje, ačkoliv se Kings do play-off (stejně jako San Jose) neprobojovali, a v posledním zápase základní části si tak připsali jubilejní čtyřicáté vítězství v sezóně s poněkud hořkou příchutí. V táboře Žraloků se v létě dají čekat velké změny, židle se prý kýve pod trenérem McLellanem i generálním manažerem Dougem Wilsonem, nedotknutelní nejsou ani stárnoucí Joe Thornton a Patrick Marleau....

Tři hvězdy zápasu:

1. Jason Williams (LAK) 0+1
    2. Jarret Stoll (LAK) 0+1
    3. Robyn Regehr (LAK) 0+0

Ocenění pro nejlepší hráče utkání dostali hráči Králů, kterým v létě končí smlouva. Zaspekulujme si: Znamená to, že ani jeden z výše zmíněné trojice už se v černobílém dresu nepředstaví?

Československá stopa:

Marián Gáborík (LAK) 1+0, +2, 4 střely, čas na ledě 13:52
    Tomáš Hertl (SJS) 0:0, -1, 1 střela, čas na ledě 11:02

Dnešní utkání sledovalo 18230 diváků.

To je z mé strany definitivně vše, těším se na vás třeba u onlajnů z play-off NHL. Na počtenou! (23:38:38)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 31. Toffoli (Stoll, Andreoff), 47. McNabb (Doughty, Carter), 50. Gáborík (Muzzin, Williams), 60. Andreoff (Toffoli) – 2. Burns (Pavelski, Thornton)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, Muzzin, Regehr, Martinez, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Lewis, Stoll, D. Brown "C" – Clifford, Andreoff, Nolan.
    San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Burns, Dillon, Stollery, Irwin, Scott, Fedun – Pavelski, Thornton, Karlsson – Marleau, Couture, Hertl – Nieto, Tierney, Wingels – M. Brown, Smith, Lerg.

Rozhodčí: Dave Jackson, Francois St. Laurent – Shane Heyer, Vaughan Rody

Diváci: 18230