Estonsko – Velká Británie 1:2 (kon.) | Chorvatsko – Litva 4:1 (kon.) | J. Korea – Nizozemsko 7:1 (kon.)
Estonsko
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Velká Británie
Úterý 14.04.2015, 13:30 • IJssportcentrum Eindhoven • Mistrovství světa - I. B Divize

Je dobojováno. Velmi vyrovnané utkání rozhodl v pětapadesáté minutě svým důrazem na brankovišti Robert Farmer, který vystřelil Británii druhé vítězství na tomto turnaji. Estonsko se ještě snažilo s výsledkem něco udělat, ale nezbývalo mnoho času. Domácí zkusili na pár vteřin hru bez brankáře, ale i to jim nepomohlo. S konstatováním, že Estonsko podlehlo Velké Británii 1:2, se s Vámi loučím.

Počet střel ve třetí třetině: 6 – 12

Počet střel celkem: 30 – 32 (15:34:00)

60:00

59:33
    Estonsko hraje se šesti bruslaři na ledě.

59:25
    Rozhodčí se po poradě omluvil a vhazovat se bude ve středu kluziště.

59:25
    Britové se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Bownsem.

59:11
    Šumichin se stále v brance, Estonci se nemohou dostat do útočné třetiny.

58:31
    Britové jsou v obranném pásmu Estonska a zatím mu nedovolují nic, natož, aby si vytvořili závěrečný tlak a popřípadě hru bez brankáře.

58:12
    Hosté jeli tři na jednoho, ale dostali se do postavení mimo hru.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31
    Oddechový čas pro Estonsko.

57:31
    Britové se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

57:21
    Estonci jsou nastěhovaní v útočné třetině, kde kombinují.

56:40
    Parras přejel modrou čáru a rychle tahem vystřelil na branku. Bowns rychle rozehrál a nenechal přerušit hru. Nechtěl, aby se vhazovalo v jeho obranném pásmu.

55:31
    Velká Británie brání ve třech lidech a čeká na mezery v obraně Estonska.
    Robert FARMER - 1:2

54:09
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Hosté hráli ve výhodě. Phillipsovu ránu z mezikruží vyrazil Šumichin před sebe, kde byl nejdůraznější ROBERT FARMER, který posílá necelých šest minut před koncem do vedení Británii. Asistence: Jonathan Weaver, David Phillips.

53:32
    Velká Británie přidává na otáčkách. Colin Shield vyslal další tvrdou ránu od modré čáry na Šumichina, který je dnes ve velmi dobré formě.

53:08
    Hostující obrana má kotouč u své vlastní branky a čeká, až jim celý útok dostřídá.

52:08
    Nyní předvedl krásný zákrok lapačkou Šumichin, který tak lapil pokus Dowda od modré čáry.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 34. Rooba (Makrov) – 16. David Phillips (Weaver, Cowley), 55. Farmer (Weaver, David Phillips)

Estonsko: Šumichin (Koitmaa) – Anohhin, Urušev, Auksi, Kerna, Levkovits, Švarogin, Lahesalu – Vorang, Fedoruk, Rooba, Titarenko, Sibircev, Sorokin, Andrejev, Karik, Kuzněcov, Parras, Embrich, Makrov, Jastrebov.
    Velká Británie: Bowns (Lyle) – Thomas, David Phillips, Weaver, Richardson, Swindlehurst, Cowley, O´Connor – Haywood, Lachowicz, Myers, Peacock, Farmer, Garside, Dowd, Blight, Boxill, Shields, Jonathan Phillips, Batch, Prince