Izrael – Čína 3:4 (1:2 po s.n.) | Mexiko – Nový Zéland 3:5 (kon.) | Jihoafrická rep. – Bulharsko 1:2 (kon.)
Mexiko
3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Nový Zéland
Úterý 14.04.2015, 16:40 • Grandwest Ice Arena, Kapské Město • Mistrovství světa - II. B Divize

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (18:51:36)

V tomto zápase vyhrávají hokejisté Nového Zélandu 5:3, svého soupeře vyškolili z produktivity, vstřelili pět banek z 27 střel. Naopak Mexiko vyslalo na branku 42 puků, na svém místě skončily jen tři.

60:00

59:50
    Už se nic nestane.

59:33
    Vyloučen domácí Fernando Ugarte na dvě minuty za nedovolené bránění.

59:02
    Rozhodčí odpískali Mexiku hru v šesti, ovšem to bylo v pořádku, neboť hráli bez brankáře. Buly ve středním pásmu.

58:32
    Vzájemné vyloučení. Domácí Alejandro Rosette dvě minuty hrubost, hostující Jeremy Chai dvě minuty hrubost.

57:50
    Obrázek hry je stále stejný, střelecky aktivnější Mexiko nemůže najít recept na hostující celek.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Parry mnoho práce nemá, beci před ním spoustu střel zblokují.

56:21
    Domácí to ještě nezabalili, velmi sympaticky se snaží s výsledkem něco udělat.

55:46
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Střelou mezi betony brankáře Grama se prosazuje PARIS HEYD, střílí tak svou druhou braku v zápase. Pokud jsme někomu gól přál, tak právě tomuto hráči, za aktivní hru si to opravdu zaslouží. Asistence: Andrew Cox.

55:11
    Konec zápasu se blíží, jihoamerickému týmu mnoho času už nezbývá. Nový Zéland hraje ze zabezpečené obrany.

54:01
    Vhazování před brankářem domácího týmu, který si po chvíli připisuje další důležitý zákrok. Ostrované jsou velmi aktivní, nevyužili dvojnásobnou přesilovku, i tak se ale dál snaží.

53:24
    Konec přesilové hry hostů, Mexiko kompletní.

52:38
    Domácí hrají ve čtyřech.

52:32
    Zéland hraje přesilovku poměrně dobře, přihrává si v útočném pásmu, ale kam se poděla střelba, to netuším.

51:24
    Přesilovka pět na tři tři pro hostující celek.

51:24
    Vyloučen další domácí hráč Alejandro Rosette na dvě minuty za podražení. Následuje oddechový čas hostů.

51:21

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Vega (Gomez, Sierra), 22. Majul (Chabat, Ugarte), 41. Chabat (Majul) – 7. Tommasi (Adrian, Majul), 14. Heyd, 25. Fraer (Lawrence), 40. Challis, 56. Heyd

Mexiko: Garma (Alba) – Escandon, Colas, Ugarte, Rosette, Vega, Gonzales, Padilla – Majul, Sierra, Cervantes – Carrero, Smithers, Chabat – Ramirez, Arroyo, Gomez – Linares, Tommasi
    Nový Zéland: Parry (Pine-Murphy) – Lawrence, Frear, Hay, Wannalmaker, Haines, Sandoy, Ceslett, Tappin – Henderson, Heyd, Cox – Attwell, Chai, Hay – Harrison, Harrop, Challis – Macharg, Burns, Apps

Rozhodčí: Nikolič – Hurtik, Park