Island – Belgie 3:0 (kon.) | Rumunsko – Austrálie 5:1 (kon.) | Belgie – Španělsko 6:2 (kon.)
Island – Srbsko 4:5 (kon.)
Rumunsko
5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Austrálie
Úterý 14.04.2015, 15:00 • Laugardalur Arena, Reykjavik • Mistrovství světa - II. A Divize

Já se s vámi pro dnešek loučím a u dalších zápasů z MS nižších divizí nashledanou. (17:03:38)

Nejlepším hráčem zápasu z týmu Austrálie vyhlášen střelec jediné branky Mitch Humphries, na druhé straně je oceněn brankář Otto Onodi, který dnes pochytal 19 z 20-ti střel.

V poslední minutě se již nic zajímavého neudálo a Rumunsko si tak připisuje vítězství 5:1. Australané sice předvedli velmi sympatický výkon, avšak ve třetí třetině jim došly síly a Rumuni jejich konto zatížili hned třemi brankami. Na kontě Austrálie tak zůstává nula a nic na tom nezměnilo ani snížení Humphriese, který se dnes prosadil ve 49.minutě.

60:00

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a také poslední minuta zápasu. Rumunsko míří jednoznačně za druhým vítězstvím.

58:37
    Potencionální dobrou šanci Austrálie zastavuje těsný ofsajd.
    Botond FLINTA - 5:1

57:21
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Prakticky hned z protiútok se prosazují opět rumunští hráči. BOTOND FLINTA se prosmýkl podél bočního mantinelu, vypálil z levé strany a Carson loví puk ze své sítě popáté. Asistence: Ioan Timaru, Jevgenij Pysarenko

57:11
    Cameron Todd se dostal za obranu Ruunska, ale jeho zakončení nemířilo mezi tři tyče!

56:31
    Austrálie hraje v plném počtu.

55:51
    Jednomu z australských hráčů se podařilo zablokovat ránu od modré čáry a puk se odráží do středního pásma. Čtveřice Australanů tak může vystřídat.

54:50
    Roberto Gliga se několikrát pokusil dorazit puk za ležícího Carsona, ale přes několik australských hráčů se mu to nepovedlo.

54:31
    5 minut a 29 sekund před koncem utkání bude k vidění ještě jedna přesilová hra. Za podražení je dvěma minutami potrestán Shannon McGregor (AUS).

54:23
    Nepřesnost v rozehrávce Austrálie znamená zakázané uvolnění.

53:02
    Mihaly se po obtočení brány dostal k zakončení, ale Fraser si poradil s jeho střelou i s následnou dorážkou Pappa.

52:36
    Malloy vůbec nepřemýšlel nad nějakým zdlouhavým útokem, po přejetí útočné modré čáry nahodil puk na Onodiho a získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

51:22
    Australané teď neví, kam dřív skočit a Carson musel vytáhnout výborný zákrok, kterým zastavil Timaruovu jedovatou ránu.

50:53
    Další útočnou akci táhli rumunští hokejisté, avšak tentokrát si Carson poradil a vyrážečkou vytěsnil Pappovu nevýraznou střelu do ochranné sítě.
    Ede MIHALY - 4:1

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 7. Gliga (Goga), 8. Lorincz (Bors, Goga), 47. Attila Goga (Bors, Mihaly), 50. Mihaly (Zsok, Gliga), 58. Flinta (Timaru, Pysarenko) – 49. Humphries (McDowell, Todd)

Rumunsko: Onodi (Catrinoi Cornea) – Goga, Bors, Pysarenko, Flinta, Papp (C), Sallo, Mastaleriu, Tapu – Zsok (A), Mihaly, Gliga (A) – Tranca, Imecs, Lorinz – Biro, Timaru, Molnar – Csergo, Munteanu, Irimia
    Austrálie: Carson (Broekman) – Harding (A), Malloy, McGregor, Baranzelli, Byers, Huxley, Sturrock – Geric, Darge, Todd – McDowell, McKenzie, Humphries – Funes, Powell, Webster (C) – Oddy (A), Kubara, Dunwoodie – Kyros

Rozhodčí: Roystian Hansen (NOR) – Maksims Bogdanovs (LAT), Havar Dahl (NOR)