Japonsko – Itálie 3:2 (kon.) | Ukrajina – Maďarsko 2:4 (kon.) | Kazachstán – Polsko 3:2 (kon.)

Počet střel celkem: 26 – 26 (15:02:04)

Je konec velmi zajímavého utkání. Ve třetí třetině poslal Itálii do vedení Ramoser povedenou dorážkou. Čtyři minuty před koncem se ovšem Japonsko radovalo z vyrovnání. Kotouč dokázal dostat do branky Yanadori, který rozjásal japonské fanoušky. Za minutu a jedenáct vteřin zachytil špatnou přihrávku Yuširoh Hirano, který v úniku tváří v tvář proti Bernardovi nezaváhal a zajistil Japonsku první tři body do tabulky. Japonsko dnešním vítězstvím udělalo první krok k záchraně 1. Divize. Naopak Itálie si dnešní porážkou velmi zkomplikovala postup do elitní skupiny.

60:00

59:43
    Italové se nemohou dostat vůbec do útočné třetiny.

59:29
    Japonci dokázali dostat kotouč ven ze svého obranného pásma.

58:59
    Bernard zůstává na střídačce a Itálie to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:59
    Oddechový čas pro Itálii.

58:24
    Japonsko drží kotouč daleko od své branky.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Italové se ihned hrnou do útoku, ale do zakončení se nemohou dostat.
    Yuširoh HIRANO - 3:2

57:06
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je šok pro Itálii. Do samostatného úniku se dostal YUŠIROH HIRANO, jenž překonal Bernarda mezi betony. To je tedy obrat v podání Japonska! Bez asistence.
    Šinji YANADORI - 2:2

55:55
    Japonci jeli dva na dva. Na pravé straně zavezl kotouč do pásma Go Tanaka, který tahem vyprášil pravý beton Bernarda. Hostující brankář kotouč vykopl pouze k v olnému ŠINJI YANADORIMU, jenž po zemi dorazil kotouč za záda italského brankáře. Asistence: Go Tanaka, Mei Ušu.

55:36
    Obě mužstva bojovala o kotouč v rohu italského útočného pásma. Kotouč se dlouho nedařilo vylovil a tak rozhodčí přerušil hru.

55:08
    Seiji Takahaši skončil po jednom ze svých průniků na ledě a okusil, jak to bolí narazit tělem do tyčky.

54:18
    Anton Bernard zavezl kotouč do pásma Japonska, kde nasbíral několik vteřin k dobru. Ovšem neměl komu přihrát a tak o kotouč přišel.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 39. Ušu (Takahaši, Yanadori), 56. Yanadori (Go Tanaka, Ušu), 58. Hirano – 20. Frigo (Anton Bernard, Trivellato), 48. Ramoser (Ihnacak, Marchetti)

Japonsko: Fukufuji (Ito) – Ušu, Sasaki, Minošima, Yamada, Yanadori, Kumagai, Hašiba – Takahaši, Sato, Takagi, Nišiwaki, Ryo Tanaka, Go Tanaka, Mitamura, Obara, Kuji, Osawa, Hirano, Ueno, Yamašita
    Itálie: Andreas Bernard (Tragust) – Trivellato, Sullivan, Luca Zanatta, Hofer, Michael Angelo Zanatta, Egger, Marchetti, Helfer – Gander, Insam, Ihnacak, Frigo, di Casmirro, Felicetti, Morini, Anton Bernard, Andergassen, Kostner, Ramoser, Frei