Lotyšsko – Německo 5:3 (kon.) | USA – Česko 7:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:3 (kon.)
Finsko – Slovensko 3:0 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 0:5 (kon.)
Finsko
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Slovensko
Čtvrtek 23.04.2015, 18:45Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

Slovenská cesta turnajem končí ve čtvrtfinále, Finové si naopak užijí boje o medaile.

Nejlepší hráči: Vili Saarijarvi – Radovan Bondra

Čtvrtfinálový duel mezi Slováky a Finy je u konce. Dvě třetiny držel severský tým těsné vedení a rozhodující krok udělal k výhře ve třetím dějství. Finsko nakonec zvítězili 3:0.

60:00

59:56
    Finové jsou ve čtyřech a o vítězství už nepřijdou.

59:44
    Finové jdou do tří. Menší trest za podražení dostává Jesper Mattila. Slováci budou jedenáct vteřin hrát pouze proti třem protihráčům.

59:10
    Slovákům už moc času nezbývá a i přes přesilovou hru se pohybují ve vlastní třetině.

58:55
    Přesně minuta zbývá z přesilovky. Vhazovat se bude po Vehvilainenově levé ruce.

58:37
    Už se usazují v pásmu a kombinují na pravé straně.

58:10
    Slováci zahajují výhodu u vlastní branky.

57:54
    Sadecký se probíjel po levém křídle a byl faulován. Dvouminutový trest za držení dostává Juuso Valimaki.

57:04
    Slováci vyhodili, ale hra se vrátí před Húsku. Kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

56:52
    Finsko se po delší pauze usazuje v útočné třetině a drží kotouč za slovenskou brankou.

56:03
    Slováci zlobí Finy i nadále. Vehvilainen ale znovu ukazuje, že je asi nejlepším gólmanem letošních osmnáctek.

55:40
    Slováci přesilovku nevyužili. Hned několikrát ale ohrozili finskou branku a přiblížili se snížení.

54:42
    Velkou šanci měl Bondra. Ten se ocitl na spodní hraně kruhu a pálil pod horní tyč. Vehvilainen ale vytáhl parádní zákrok lapačkou.

54:14
    Grman od modré vyprášil Vehvilainenův pravý beton. Následně stejně dopadl Osko, jenž střílel z pravého kruhu.

53:31
    Menší trest z adržení dostává finský zadák Otto Leskinen. Slováci si podruhé v zápase zahrají přesilovou hru.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 7. Laine, 46. Tavernier (Ruotsalainen), 49. Tavernier (Ruotsalainen)

Finsko: Vehvilainen (Heljanko) – Leskinen, Saarijarvi, Niemelainen, Vainio, Jesper Mattila, Valimaki, Salo – Palmu, Tammela, Nattinen – Saarela, Puljujarvi, Laine – Bjorkqvist (C), Niemela, Julius Mattila – Ruotsalainen, Tavernier, Piipponen.
    Slovensko: Húska (Cibulka) – Vadovič, Hatala, Roman, Grman, Trška, Bodák, Kosecký, Kolesár – Bondra, Valent (C), Andrisik – Murín, Osko, Lešťan – Horvath, Žitný, Solenský – Sadecký, Sloboda, Hecl.

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Oskirko (RUS) – Espinoza (SUI), Piche (CAN)