Hamburg – Karlsruher SC 1:1 (kon.)
Hamburger SV
1:1 (0:1)
Karlsruher SC
Čtvrtek 28.05.2015, 20:30 • Imtech Arena, Hamburg • Německá Bundesliga • O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Příjemný čtvrteční večer, německá Bundesliga sice již oslavila své vítěze i poražené, nicméně jednu otázku je potřeba ještě zodpovědět. 16. tým Bundesligy Hamburger SV musí uhájit svou příslušnost mezi elitou v souboji s třetím týmem druhé nejvyšší soutěže, kterým se sta lKarlsruher SC.

Nechybělo moc a domácí by si nebezpečný dvojzápas mohli odpustit, jenže ani výhra v posledním kole nad Schalke nestačilo. Hertha sice měla stejně bodů, ale vytouženou patnáctou příčku uhájila. Na druhou stranu jen o bod méně získal Freiburg a ten o Bundesligu v příští sezónu určitě přišel.
    Trénink domácího týmu před utkáním

Karlsruher naopak v tomto dvojzápase nemá co ztratit. Třetí místo ve druhé nejvyšší soutěži sice na jistý postup nestačí, nicméně šance dostat se do Bundesligy přes soupeře určitě není malá.

Poslední vzájemný zápas navíc Karsruher vyhrálo, když v roce 2012 zvládlo utkání ligového poháru, gólová přestřelka skončila jejich výhrou 4:2.
    Hosté si již vyzkoušeli trávník v Imtech aréně

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hamburger SV: Adler – Ostrzolek, Rajković, Djourou, Westermann – Kačar, Diaz Rojas, Holtby – Iličevič, Olić – Lasogga.
    Náhradníci: Brunst-Zöllner – van der Vaart, Behrami, Cigerci, Götz, N. Müller.

Karlsruher SC: Gordon – Orlishausen, Max, Valentini, Gulde – Meffert, Peitz, Torres – Yabo, Nazarov – Hennings.
    Náhradníci: Vollath – Kempe, Klingmann, Mauersberger, Stoll, Barry, Krebs.

Pohledem na soupisku je zřejmé, že dvojice českých hráčů na straně Hamburgu – Jiráček s Drobným do utkání nezasáhnou a vůbec nejsou v zápise o utkání.

1

2
    Hamburg hrající v tradičních bílých dresech se pokouší o první ofenzivní akci utkání.

3
    Holtby pod tlakem hostujících hráčů skončil s míčem v zámezí.

4
    Karlsruhe právě vstřelilo branku!
    Překvapení je na světě, hned v samém úvodu se druholigové Karlsrue dostává do vedení. Po přihrávce Nazarova přesnou střelou, která se ještě otřela o tyč, poslal do sítě ROUWEN HENNINGS – 0:1.
    Rouwen HENNINGS - 0:1

5
    Tak to je šok pro domácí, inkasovat gól na vlastním hřišti, to v matematice barážového zápasu není pro Hamburg vůbec dobré.

7
    Domácí borci hrají s míčem na kopačkách, nyní jsou na polovině hřiště a snaží se něco vymyslet.

8
    Rajkovičův centr byl poměrně nepřesný, obrana Karlsrue si nyní může oddechnout.

9
    Hamburg kombinuje na útočné polovině hřiště.

10
    Domácí fotbalisté budou zahrávat rohový kop.

11
    Centr Holtbyho od rohového praporku hosté odvrátili do bezpečí.

13
    Žlutou kartu dostává Enrico Valentini (Karlsruher SC).

14
    Po faulu Valentiniho posílal míč ze standardky do vápna Iličevič, ale balon našel jen rukavice gólmana Orlishausena.

15
    Hamburg z bundesligy ještě nikdy nesestoupil, ale v posledních letech hraje pravidelně o záchranu, baráž hrál už loni a letos to proti druholigovému Karlsrue také nebude mít jednoduché.

16
    Nyní Adler vychytal Hennigse, který dostal pas za obranu, ale na gólmana Hamburgu už nevyzrál.

17
    Hostující Nazarov probíhal s míčem kolem obránců a nakonec i vystřelil, leč nepřesně.

18
    Nyní je na míči Hamburg, ale šance zatím měli jen hosté z Karlsrue.

19
    Hamburg bude zahrávat roh.

20
    Ani další domácí roh nenadělal potíže hostujícímu týmu.

21
    Olič pod tlakem nepřesně přihrál do autu.

22
    Karlsruhe si počíná s větší lehkostí, na domácí přichází tlak a občas zbytečně chybují.

23
    Hamburg se snaží něco vymyslet, hraje na míči, ale hostující hráči se stihli včas zatáhnout do obrany.

24
    Centr Holtbyho zpacifikovala defenziva Karlsrue.

26
    Žlutou kartu dostává Heiko Westermann (Hamburger SV).

27
    Valentinova standardka nebyla vůbec špatná, míč skončil kousek nad břevnem.

28
    Valentini byl znovu v akci, už posílal míč do finální fáze, ale na poslední chvíli zasáhl doácí Rajkovič.

29
    Karlsruhe bude kopat od rohového praporku, hráči se postěhují do vápna.

30
    Hosté mohli udeřit z rohového kopu, Gordon hlavičkoval jen těsně nad.

31
    Po faulu Rajkoviče bude hrát Karlsrue.

32
    Ze stanardky toho Karlsrue mnoho nevytěžilo a záhy střelu Henningse pokryl Adler v brance HSV.

33
    Ostrzolek vhazuje od pomezní čáry.

34
    Valentini si pomohl faulem, Hamburg zůstane u míče.

35
    Standardku HSV hosté ubránili, následná střela Diaze ze druhé vlny byla také zblokována.

36
    Hamburg je čím dál více na míči, Karlsrue brání, ovšem zatím nepouští HSV do šancí.

38
    Hamburg rozehrává akci od vlastní branky...

39
    Manuel Torres byl faulován a ztěžka se zvedá z trávníku.

40
    HSV rozehrávalo další standardku, ale k vyrovnávací brance to nevedlo.

41
    Iličevič střílel doprostřed branky, což si gólman Orlishausen pohlídal.

42
    S míčem si do prostoru naběhl Lassoga a přízemním pokusem vylekal gólmana Karlsrue, balon skončil jen o kousek vedle tyče.

44
    Nápor Hamburgu sílí, ale stále vede o gól Karlsrue.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje zápas o jednu minutu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase vede překvapivě Karlsrue 1:0, když už ve 4. minutě se trefil Hennings. Poté ještě hosté měli několik dalších šancí, ale postupem času převazli otěže zápasu domácí, ovšem vyrovnat se jim zatím nepodařilo. Hamburg by rozhodně ve druhém poločase měl zabrat.

46

47
    Hamburg hned po rozehrávce se žene do útoku...

48
    Nyní jsou ale na míči hosté.

49
    Hennigs pronikal do útoku, alespoň vybojoval roh.

50
    Marxův roh odvrátila defenziva HSV.

51
    Hamburg nepřesně kombinuje a nyní přišel o míč.

52
    Po centru Maxe trefil Yabo břevno!

53
    Karslruhe už mohlo vést o dvě branky, to byla velká šance.

54
    Vyprodaná aréna HSV žene domácí k úspěchu, ale zatím větší šance mělo Karlsrue a také vede o jeden gól.

55
    Hamburgu se zatím nedaří svůj jakýsi nápor nebo spíše územní převahu přetavit v gól.

56
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Heiko Westermann, přichází Dennis Diekmeier.

57
    Iličevič zbytečně přihrával do zámezí, nepřesná přihrávka zastavila akci HSV.

58
    Nepřesný centr HSV, vykopávat bude gólman Orlishausen.

59
    Hamburk útočí, ale naráží na obranou hráz Karlsrue.

60
    Hamburku utíká čas, po domácí prohře by baráž otáčel velmi ztěžka.

61
    Žlutou kartu dostává Lewis Holtby (Hamburger SV).

62
    Hamburk nadále operuje na útočné polovině.

63
    Diaz pálil jen těsně vedle!

64
    Územní převaha HSV sílí.

65
    Do vápna Karlsruhe létá jeden centr za druhým, ale hosté stále odolávají.

66
    Hamburk zahrával roh, následně hlavičkoval Lassoga, ale pouze do gólmana Orlishausena.

68
    Nápor domácích sílí, Karlsrue už víceméně pořád brání a HSV se snaží rozevřít obranu hostů.

69
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Lewis Holtby, přichází Zoltán Stieber.

70
    Po průniku Yaba bude karlsrue zahrávat roh.

71
    HSV se ubránilo rohu Karlsruhe a zmocnilo se míče.

73
    Hamburg právě vstřelil branku!
    HSV se přece jen dočkalo, míč do vápna dostal IVO ILIČEVIČ a prudkou ranou na vzdálenější tyč nedal gólmanovi šanci – 1:1.
    Ivo ILIČEVIČ - 1:1

74
    Hamburk přece jen vyrovnal, ale do odvety je stále výsledek 1:1 více vyhovující pro Karlsrue.

76
    Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Gaétan Krebs.

77
    Žlutou kartu dostává Dominic Peitz (Karlsruher SC).

78
    Hamburk je v náporu, nyní se na hostující branku valil další útok.

79
    Na míči je nyní už v podstatě pouze Hamburk a bude se pokoušet o vstřelení další branky, takže Karlsrue ve zbytku utkání nečeká nic snadného.

80
    Orlishausen uklidňuje hru dlouhým výkopem.

81
    Karlsruhe po dlouhé době hraje s míčem na útočné polovině.

83
    Žlutou kartu dostává Dennis Diekmeier (Hamburger SV).

84
    Žlutou kartu dostává Gojko Kačar (Hamburger SV).

85
    Trestný kop hostů HSV v klidu ubránilo.

86
    Lassoga pálil těsně vedle! Šance pro HSV.

87
    Standardku rozehraje Karlsruhe. Gólman Adler si staví zeď.

87
    Hosté zůstanou na útočné polovině hřiště.

88
    V závěru utkání drží míč spíše Karlsruhe. Místo tvoření šancí ale spíše šetří čas.

89
    A nebezpečný centr sebral Orlishausen.

90
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Ivica Olić, přichází Maximilian Beister.

90
    Sudí nastavuje dvě minuty.

90+2
    Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Rouwen Hennings, přichází Ilijan Micanski.

90+2

Úvodní barážové utkání mezi Hamburkem a Karlsruhe nakonec skončil remízou 1:1. A lze tvrdit, že zcela zaslouženou. Karlsruhe se dostalo do vedení už ve 4. minutě, když se trefil Hennigs, v 73. minutě pak vyrovnal Iličevič. Hamburk měl ve druhém poločase hodně šancí na vstřelení další branky, zase v první půli ale více hrozilo Karlsruhe, takže po zasloužené remíze bude odveta v Karsruhe naprosto otevřená. (22:25:06)