Heerenveen – Arnhem 2:2 (kon.)
SC Heerenveen
2:2 (1:1)
SBV Vitesse Arnhem
Čtvrtek 28.05.2015, 20:45 • Abe Lenstra Stadion • Nizozemská Eredivisie • O Evropskou ligu - sk. A

ŽK: 2 – 4 (22:39:26)

To je z mé strany k tomuto utkání vše, přeji hezký zbytek večera.

Je konec utkání, které bylo mnohem zajímavější rozhodně ve svém druhém poločase. V něm, stejně jako před přestávkou, šli do vedení hosté, Heerenveen ale znovu neprohrával déle než deset minut a krok brzy srovnal. Znovu už se stav neměnil, ačkoliv na obou stranách ještě několik povedených akcí bylo. První boj o Evropskou ligu tak skončil nerozhodně 2:2, což je rozhodně lepší zpráva pro Vitesse, které odvetu odehraje doma a v tomto utkání ovládlo, byť jen lehce, většinu týmových statistik.

90+3

90+3
    Tak přece se ještě jednou k míči dostal brankář Heerenveenu Nordfeldt, pouze však stahoval vysoký centr do své náruče.

90+3
    Domácí se teď za míčem honí jako kočka za myší.

90+2
    Arnhem už jen kombinuje před svou brankou, remíza 2:2 mu směrem k domácí odvetě vyhovuje.

90+1
    Oproti první půli tentokrát Björn Kuipers nastavuje, a to rovnou tři minuty.

90
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází střelec gólu na 1:1 Luciano Slagveer, přichází Henk Veerman.

90
    Domácí si, stejně jako hosté před chvílí, připravili ještě poslední taktické střídání.

90
    Rozeběhla se poslední minuta utkání, míč je ve středovém kruhu.

89
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Zakaria Labyad, přichází Denis Olijnik.

88
    K hlavičce v šestnáctce se dostal kdo jiný, než aktivní Mori, míč ale jen lehce lízl a jeho směr příliš nezměnil.

88
    Vitesse Arnhem vybojoval ještě jeden rohový kop.

87
    Jestliže dění na hřišti s přibývajícími minutami gradovalo, v hledišti se pětihvězdičkové dění odehrává po celý zápas. Snad jen posledních pár minut je povzbuzování lehce slabější.

86
    Něco mezi nepovedenou střelou a přetaženým centrem právě stáhl ze vzduchu do svých rukavic Eloy Room.

85
    Podruhé v relativně krátké době od své branky vykopává Kristoffer Nordfeldt.

84
    Utkání se pomalu blíží ke svému konci, nasazení týmů ale nepolevuje. Oba soupeři by si do odvety chtěli přinést výhodnější výsledek, byť aktuální remíza 2:2 nahrává rozhodně do karet favorizovanému Arnhemu.

82
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Simon Thern, přichází Lerin Duarte.