Ingolstadt – Znojmo 2:3 (po pr.) | Klatovy – Písek 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Wolfsburg 3:2 (kon.)
HC Slovan – Záhřeb 1:3 (kon.)
ERC Ingolstadt
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Sobota 08.08.2015, 14:30 • Saturn Arena, Ingolstadt • Přípravné zápasy

Orli Znojmo tak po včerejším skalpu českého mistra poráží i německého vicemistra z Ingolstadtu, tentokrát poměrem 3:2 v prodloužení. Domácí fanoušci přesto děkují svým oblíbencům, vytvořili jim zde na začátku srpna fantastickou atmosféru, kterou může většina klubů v jiných zemích závidět.

Znojmo nyní čeká dlouhá cesta zpět domů, na konci příštího týdne se svěřenci Jiřího Režnara a Miroslava Vybírala vydají na kvalitně obsazený turnaj do Švýcarska. Uvidíme, zda se jim bude dařit podobně jako tento víkend! Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (16:52:11)

64:54
    Orli právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto. Podobně jako včera rozhoduje Znojmo v samotném závěru, tentokrát si rozhodnutí nechalo až na prodloužení. Na levém křídle se rozjel dopředu PETR KOUSALÍK a krásnou ranou příklepem nad beton brankáře ke vzdálenější tyči rozhoduje zápas. Asistence: Radek Číp a Marek Špaček.

64:22
    Domácí už jsou v plném počtu, ale dále se brání znojemskému útoku.

64:02
    Stehlíkova střela od modré míří mimo branku.

63:12
    Orli svírají soupeře před Eisenhutem, ale zámku chybí více střelby.

62:28
    Roman Tomas teď hezkým příklepem z první pravděpodobně orazítkoval vnitřní tyč v brance Eisenhuta, jenže rozhodčí předtím odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

62:06
    Další nejistota v obraně domácích končí faulem. Za držení odchází Davídek (ING).

60:42
    Bartoš v útočném pásmu málem vybojoval kotouč z hole nejistého McNeilla, domácí bek nakonec situaci zvládl.

60:01

Vypadá to, že si zahrajeme pětiminutové prodloužení a poté případně nájezdy.

Po šedesáti minutách končí utkání nerozhodně. Uvidíme, na čem se nyní oba týmy domluví, zda budeme sledovat prodloužení či nájezdy.

60:00

59:27
    Ingolstadt získal kotouč a ještě to zkusí dopředu.

59:01
    Orli v útočném pásmu, Tomas s Podešvou operují za brankou.

58:35
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Domácí se po vyhraném buly vydali hned dopředu, ALEXANDER BARTA nekomplikoval situaci a z ostrého úhlu na pravém křídle se trefil přesně do horního růžku pod břevno Nechvátalovy branky. Bez asistence.

58:23
    Teď se domácím nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

58:02
    Orli jsou v plném počtu.

57:37
    Ingolstadt svírá Orly ve vlastním pásmu, ale znojemští hráči k soupeři dobře přistupují a Patrik Nechvátal zatím nemusel řešit jedinou ošemetnější situaci v tomto oslabení.

56:34
    Friesen se na modré čáře netrefil do prudce letícího puku, Nechvátal nemusel zasahovat a vzápětí Orli vyhazují.

56:02
    Birův zákrok na pronikajícího hráče posouzen jako faul, znojemský obránce dostává dvě minuty za hákování. Šance pro domácí.

55:33
    Po levém křídle se vydal dopředu Číp a díky sražené střele vybojoval vhazování v útočném pásmu.

54:55
    Buck v dobré střelecké pozici na pravém kruhu ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, a tak celou akci domácích zcela zazdil.

54:11
    Teď naopak na druhé straně zahrozil Podešva, jehož příklep kousek za modrou notně vylekal Eisenhuta.

53:52
    Domácí zvýšili tempo a snaží se o vyrovnání, zatím naráží na pozornou znojemskou defenzivu.

51:58
    Kubalík hledal z rohu kluziště před brankou volného spoluhráče, ale Orli se stihli vrátit a rodící se nebezpečí zažehnat.

50:52
    Velký závar před znojemskou brankou. Lebler, Laliberte a Buck se pohybovali na hraně brankoviště a lovili volný puk ve změti těl před Nechvátalem, nakonec si znojemská defenziva se situací poradila.

49:33
    Také Znojmo dnes využívá přesilovku a v Německu znovu vede! Po Novákově střele si volný puk na brankovišti našel DAVID BARTOŠ, obhodil ležícího brankáře a bekhendem skóruje. Asistence: Patrik Novák, Ondrej Šedivý.

49:08
    Tečovaná střela Šedivého končí v Eisenhutově náručí.

48:54
    Lebler (ING) dostává menší trest a přesilovku si po delší době zahrají také Orli.

48:29
    Čípův hezký švih ke vzdálenější tyči přes obránce našel v lapačce Eisenhut, kterého nyní vyvolává domácí publikum.

47:58
    Hned po vyhraném buly pálil nebezpečně Lattner, Eisenhut vyráží.

47:53
    Zakázané uvolnění Ingolstadtu vrací hru před Eisenhuta.

46:32
    Dá se říct, že u všeho nebezpečného, co přichází z domácí strany, je Jared Ross. Teď z brankoviště dorážel volný kotouč za ležícího Nechvátala, jenže znojemský gólman pohotově uvolnil lapačku a puk klouzající po ledě za čáru stihl zachytit.

46:17
    Friesenovu střelu od modré kryje před dotírajícím Irmenem Nechvátal. Irmen byl na brankovišti hodně důrazný, a tak si s bránícím Liborem Šulákem vyměnili několik políčků. Vylučovat se nebude.

45:02
    Skórovat mohli naopak Orli, poté co zůstal sám před Eisenhutem Šeda. Jenže skákající kotouč nezpracoval podle představ a trefil jen přesouvajícího se brankáře.

44:44
    Ingolstadt je sice nastěhovaný ve znojemském pásmu, ale s pukem hraje převážně po rozích.

44:00
    Bořuta (ZNO) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

42:35
    Znovu Jared Ross se dostal za záda znojemské defenzivy a mířil sám na brankáře, jenže zamířil špatně a branku míjí.

42:14
    O chvíli později znojemský gólman viděl na Friesenovu ránu od modré a ukryl ji v náručí.

41:11
    Po několika nepřesnostech na obou stranách se do střelecké pozice dostal Ross, Nechvátal si s jeho střelou poradil.

40:01

Po čtyřiceti minutách zůstává skóre v souboji německého vicemistra a Orlů ze Znojma vyrovnané. Hraje se také vyrovnaný zápas. Ve srovnání s úvodní částí byla druhá třetina mnohem otevřenější s mnoha střelami na obou stranách. Prosadili se ale jen Radek Číp na jedné a Jared Ross na druhé straně. Další třetina začne přibližně v 16:08.

40:00

39:48
    V samotném závěru druhé třetiny pálil od modré Kronthaler, Nechvátal vyráží.

38:54
    Na druhé straně zakončoval situaci tři na dva Číp, jenže vzdálenější tyč míjí.

38:12
    Kohl mohl v situaci dvou na jednoho skórovat poté, co Orli propadli ve středním pásmu, ale Nechvátal reflexivním zásahem ramenem vytěsnil puk nad břevno.

37:03
    Teď se do náporu dostali domácí. Kronthalerovu střelu Nechvátal vyrazil před sebe, domácí si ale nerozuměli a k volnému puku se dříve dostal vracející se znojemský bek.

36:17
    Hezká kombinace prvního znojemského útoku. Rehuš hledal před brankou najíždějícího Podešvu, na poslední chvíli zasáhl jeden z vracejících se obránců.

35:38
    Číp hledal v brejku dvou na jednoho spoluhráče, do přihrávky ale vložil hůl jeden z vracejících se obránců a ztečoval puk za branku.

35:14
    Na rozdíl od úvodní části se nyní hraje hokej nahoru dolů, i když stoprocentní šance chybí. Lalibertův švih ke vzdálenější tyči Nechvátal vykopává betonem, z protiútoku zkusil štěstí příklepem Lattner. Eisenhut vyráží.

34:28
    Znojemský brankář si poradil i s bekhendem Schmidpetera, který jej zblízka trefil do masky.

33:08
    Pohledná kombinace i na druhé straně, Bartův příklep z mezikruží bez přípravy vyráží Nechvátal.

32:44
    Podešva hezky nabil mezi kruhy Tomasovi, ten přestřeluje.

31:58
    Na druhé straně měl hodně prostoru Pucher, brejk dvou na jednoho řešil střelou, ale horní růžek branky těsně minul.

31:33
    Brandon Buck se uvolnil na levém křídle před Nechvátalem, jeho pokus znojemský gólman vyráží.

31:02
    Nepříjemnou žabku ze středního pásma Eisenhut raději svým prvním zákrokem raději kryje a přerušuje hru.

30:03
    Oba celky vystřídaly brankáře. Ve znojemské brance je nově Patrik Nechvátal, v domácí Marco Eisenhut.

29:50
    Rehuš s Tomasem si v brejku tři na dva ideálně neporozuměli a Pielmeier nemusel zasahovat.

29:12
    Další Fučíkův zásah přichází společně s návratem Šedy na led. Orli jsou kompletní.

29:01
    Další zákrok znojemského gólmana proti ráně Kronthalera od modré.

28:54
    Nyní měli Znojemští před svou brankou i trochu štěstí, když Schmidpeter na hranici brankoviště nedokázal usměrnit volný puk do sítě, ale poslal jej pouze pod betony přesouvajícího se Fučíka.

28:06
    Orli byli v těžké situaci, Šedivý bez rukavice, Biro na ledě, přesto dokázali ožehavé vteřiny přežít bez úhony, poté co McNeillovu tvrdou ránu vytěsnil Fučík mimo.

27:18
    Ránu českého útočníka ve službách domácích Martina Davídka vyráží Fučík betonem.

27:10
    Za znojemskou brankou si faulem pomohl Šeda (ZNO) a inkasuje dvě minuty za podražení.

26:28
    Jan Lattner a chvíli po něm také Radek Číp si nabruslili do dobrých pozic v útočném pásmu, obě střely ale vyráží pozorný Pielmeier.

25:11
    Pokračuje se ve velkém tempu. Bartoš se tísněn obráncem nedokázal prosadit do lepší střelecké pozice a trefuje jen boční síť.

24:53
    Z protiútoku naopak skórují domácí. JARED ROSS našlápl na pravém křídle, udržel se na kotouči, vybruslil před branku a zblízka našel mezeru ve Fučíkově postoji. Přesilovka je tak využita. Asistence: Dustin Friesen.

24:19
    Radek Číp vystihl rozehrávku soupeře na vlastní modré čáře a pelášil sám na Pielmeiera, pokus o střelu mezi betony však domácí gólman vystihl!

23:54
    Tečovaná střela od modré čáry proskotačila znojemským brankovištěm mimo nebezpečí.

23:17
    Patrik Novák (ZNO) dostává dvě minuty za faul kolenem. Ingolstadt dostává možnost přesilovky.

23:10
    Orlům se skvěle daří přechod z obranného pásma do útoku, nyní nadějně se rozvíjející akci přibrzdila nepřesná přihrávka na útočné modré čáře.

22:25
    Ofsajd domácích, kteří zatím ve druhé třetině nemůžou najít rytmus.

21:49
    Mohlo být vyrovnáno, ale Schmidpeter sám před Fučíkem poslal puk jen do výstroje znojemského gólmana.

21:36
    Pokračující tlak končí gólem v domácí síti. RADEK ČÍP si nejprve elegantně obhodil jednoho z domácích beků, následně nabil na modrou Antonínu Bořutovi a jeho střela, tečovaná zřejmě Čípovým kolenem, zaplula přesně do mezírky v Pielmeierově postoji. Asistence: Antonín Bořuta a Jan Lattner.

21:03
    Úvod druhé části patří jednoznačně Orlům, kteří domácí svírají v jejich obranné třetině.

20:27
    Včerejší dvougólový střelec Branislav Rehuš měl blízko ke skórování i dnes. Zůstal zcela sám mezi kruhy, měl čas si puk připravit, ale trefil jen Pielmeierův beton. Také dorážku si německý gólman pohlídal.

20:01

První třetina v Ingolstadtu je za námi a stav zůstává bezbrankový, i přes vysoký počet osmi vyloučených hráčů a obrovskou šanci Ingolstadtu v samotném závěru. Na tribunách, kde se v parném počasí přišlo zchladit odhadem dva tisíce diváků, přesto panuje skvělá atmosféra. Další třetina začne přibližně v 15:18.

20:00

19:30
    Největší šance první třetiny přišla třicet vteřin před koncem. Schopper v brejku dvou na jednoho poslal perfektní přihrávku na hůl Elsnera, ten mířil do odkryté branky, jenže kde se vzal, tu se vzal, vynořil se beton Tomáše Fučíka, který vyškrábl letící kotouč mimo tři tyče. Fantastický zákrok znojemského gólmana!

18:36

17:27
    Brankář Timo Pielmeier si teď pohrál s domácími fanoušky, když dotírajícímu Janu Lattnerovi nasadil takovou polokličku. Publikum aplauduje, ale znojemský hráč nebyl daleko od vypíchnutí kotouče před prázdnou klecí.

17:07
    Fučík si pohlídal prostor u bližší tyče a lapil Irmenovu pohotovou střelu.

16:56
    Kohl dostal skvělou přihrávku na levý kruh, pálil z první příklepem, jenže do puku se netrefil ideálně a mířil příliš vysoko.

16:36
    Trest za příliš mnoho hráčů na ledě nyní dostává i Znojmo. Odpyká jej Podešva (ZNO).

15:52
    Birova tečovaná rána končí mimo nebezpečí.

15:02
    Radek Číp využil nejisté rozehrávky domácích, dostal se k odraženému kotouči a okamžitě jej přes obránce pálil na Pielmeiera. Ten pohotově vyráží betonem.

14:24
    Znojmo pokračuje v náporu, Stehlíkova střela od modré míjí branku.

13:54

13:29
    Asi první klasická přesilovková kombinace, kterou jsme dnes viděli. Tomasova sražená rána si málem našla cestu až k volnému Podešvovi před brankou, ale domácí defenziva na poslední chvíli odvrátila nebezpečí.

13:02
    Tomas je zpátky na ledě a Znojmu začíná zkrácená přesilovka.

12:43
    Znojmo kombinuje u hrazení v útočném pásmu, ale domácí zatím nedovolují vážnější šanci. Nyní po nepovedené rozehrávce zahrávají zakázané uvolnění a hra se vrátí před Pielmeiera.

11:54
    Brian Lebler (ING), který Znojmo hodně dobře zná, teď v přesilovce nezvládl situaci, namazal přímo na hůl Čípa a poté ve snaze zachránit situaci poslal znojemského útočníka na hrazení – 2 minuty za vražení a pokračujeme ve čtyřech.

11:20
    Znojmo vyhrálo buly a prakticky okamžitě vyhazuje přes celé kluziště.

11:01
    Roman Tomas (ZNO) se sice hodně zlobí, ale po souboji s Kohlem je vyloučen za nedovolené bránění. Německý útočník se z ledu zvedal hodně těžce.

10:37
    Po delší době se hraje v pěti na obou stranách. Domácí fanoušci v ochozech vytvářejí skandovanými pokřiky a chorály na toto roční období opravdu nevídanou atmosféru.

10:08
    Nyní Znojmo dokonce vybojovalo vhazování v útočném pásmu.

09:46
    Orli několikrát v krátkém sledu vyhazují a brání se s přehledem.

09:06
    Irmenova kličkovaná za Fučíkovou klecí k úspěchu nevedla, mladý brankář si spolu s obránci poradil. Domácí už jsou kompletní a začíná jim zkrácená přesilovka.

08:37
    Hezká kombinace Ingolstadtu skončila u Briana Leblera, který v pokusu o zakončení inkasoval sekeru od Marka Bira (ZNO). Dvě minuty pro znojemského obránce.

07:32
    Greilinger naskočil z trestné lavice zpátky na led, hned vybojoval kotouč a pádil k Fučíkovi. Ránu z pravého křídla znojemský brankář vyráží.

07:12
    Orli přišli o pásmo, ale rychle se do něj vracejí.

07:02
    Kohl (ING) vyloučen za sekání. Znojmo bude hrát 19 vteřin pět na tři.

07:02
    A vzápětí mohli Orli jít do vedení, když Radek Číp proskočil mezi obránci až před brankáře, ale v poslední chvíli byl faulován a poslal kotouč mimo branku. Znojmo si zahraje přesilovku.

06:12
    Friesen se natahoval po dlouhé přihrávce před branku, ale nedosáhl na ni. Každopádně po úvodním tlaku Ingolstadtu dokázalo Znojmo úspěšně hru vyrovnat.

05:49
    Roman Tomas se proti dvěma obráncům proháčkoval až k zakončení, jeho střela byla sražena mimo nebezpečí.

05:21
    Ingolstadt navíc špatně střídal. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Greilinger (ING). Pokračuje se ve čtyřech.

05:19
    Minuta oslabení je pryč a Tomáš Fučík zatím nemusel zasahovat.

04:51
    Orli zatím hrají oslabení velmi dobře a nepouští soupeře do střeleckých pozic.

04:21
    Šulák (ZNO) vyloučen za sekání.

04:21
    Greilinger dostal skvělou přihrávku před Fučíka, už se chystal zakončit, když zezadu přišla sekera od Libora Šuláka. Orli budou hrát podruhé v oslabení.

03:59
    Bartoš už je zpátky na ledě, v šanci u pravé tyčky se ale zjevil Buck, jehož nadvakrát vychytal betonem Fučík.

03:36
    Číp po levém křídle vyvezl kotouč až do útočného pásma.

02:47
    Greilinger si vyměnil puk s Kubalíkem na modré, dostal se před Fučíka, ten nadvakrát pohotově kryje.

02:20
    Orli skvěle zapracovali za vlastní brankou. Lattner vybojoval puk pro Bira, který vyhazuje.

01:48
    David Bartoš (ZNO) zadržel protihráče a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

01:21
    Orli se na okamžik dostali do útočného pásma, ale útočí znovu domácí. Alex Barta z pravého kruhu prověřil Fučíka.

00:29
    Domácí útočí směrem na kotel svých příznivců, který hned od úvodních sekund rozjel v hledišti fantastickou atmosféru. Buck se proháčkoval obranou až před Fučíka, ale z ostrého úhlu se neprosadil.

00:01

Oba týmy vyjely na ledovou plochu ve vynikající atmosféře, o kterou se stará velmi slušně zaplněná Saturn Arena. Do ní dorazila i hrstka příznivců znojemského klubu.

ERC Ingolstadt: Pielmeier (Eisenhut) – McNeill, Wagner, Kronthaler, Schopper, Friesen, Kohl, Köppchen – Lebler, Buck, Davídek, Laliberte, Tatíček, Irmen, Schmidpeter, B. Barta, Greilinger, Ross, Elsner, Kubalík, A. Barta. Trenéři: Manny Viveiros, Peppi Heiss.

Orli Znojmo: Fučík (Nechvátal) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Kousalík, Bořuta, Němčík – Tomas, Podešva, Číp, Šedivý, Bartoš, Novák, Lattner, Pucher, Manushin, Špaček, Rehuš, Šeda, Csamangó. Trenéři: Jiří Režnar, Miroslav Vybíral.

V sestavě ERC Ingolstadt najdeme všechny tři Čechy – Davídka, Tatíčka i Kubalíka – stejně jako dva hráče se zkušenostmi z EBEL. Brian Lebler byl ještě loni nejlepším střelcem Linze, Danny Irmen ve stejném klubu působil před třemi sezónami.
    Jedním ze tří Čechů v sestavě Ingolstadtu je i Martin Davídek, který je na jihu Německa spokojen

Orli absolvovali v Ingolstadtu ranní rozbruslení. Jak hodnotí včerejší zápas Braňo Rehuš? A jak se v Německu líbí Martinu Davídkovi, útočníkovi domácích ERC Ingolstadt?

Posted by HC Orli Znojmo on Saturday, 8 August 2015

Ještě jednou dobré odpoledne z Německa, v Saturn Areně právě probíhá rozbruslení obou týmů. Pro ERC Ingolstadt, německého mistra a vicemistra z posledních dvou sezón, se jedná o vůbec první přípravné utkání a zároveň jediný přátelský duel v sezóně.

Orli mají za sebou dlouhou cestu a včerejší utkání v Litvínově. Uvidíme, jak se s touto skutečností popasují. V brance by se znovu měli vystřídat oba gólmani – Patrik Nechvátal i Tomáš Fučík.

Ingolstadt spojil dnešní přípravné utkání s Orly s opening party na úvod nové sezóny. Po odpoledním utkání se fanouškům v prostoru před arénou v rámci bohatého doprovodného programu představí kompletní kádr včetně realizačního týmu.
    Orli si den před tímto utkáním vyšlápli na úřadujícího českého mistra a v Litvínově zvítězili 3:2. Brankář Patrik Nechvátal, který v Litvínově hokejově vyrůstal, si tak mohl vychutnat speciální vítězství.

Jak hodnotí Patrik Nechvátal vítězný návrat na litvínovský led? A komu fandila jeho přítelkyně?

Posted by HC Orli Znojmo on Friday, 7 August 2015

Hezkou sobotu z Německa! Orli Znojmo po včerejším úvodním přípravném utkání na ledě českého mistra z Litvínova čeká další náročný soupeř. Tentokrát půjde o vicemistra německé ligy ERC Ingolstadt. Domácí tým hraje své zápasy v Saturn Areně a pro českého fanouška je zajímavý hned z několika důvodů.

Dres německého klubu obléká trojice českých hráčů: Martin Davídek, Tomáš Kubalík a Petr Tatíček. Davídek v sezóně 2008/09 dokonce v osmi utkáních nastoupil v dresu Znojma. Kubalík má na kontě 12 duelů v NHL, působil také v dresu pražského Lva. Sportovním manažerem Ingolstadtu je navíc brněnský rodák Jiří Ehrenberger, který skládá dohromady tým pro jeden z nejbohatších klubů německé DEL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 25. Ross (Friesen), 59. Barta – 22. Číp (Bořuta, Lattner), 50. Bartoš (Novák, Šedivý), 65. Kousalík (Číp, Špaček)

ERC Ingolstadt: Pielmeier (31. Eisenhut) – McNeill, Wagner, Kronthaler, Schopper, Friesen, Kohl, Köppchen – Lebler, Buck, Davídek, Laliberte, Tatíček, Irmen, Schmidpeter, B. Barta, Greilinger, Ross, Elsner, Kubalík, A. Barta. Trenéři: Manny Viveiros, Peppi Heiss.
    HC LERAM Orli Znojmo: Fučík (31. Nechvátal) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Kousalík, Bořuta, Němčík – Tomas, Podešva, Číp, Šedivý, Bartoš, Novák, Lattner, Pucher, Manushin, Špaček, Rehuš, Šeda, Csamangó. Trenéři: Jiří Režnar, Miroslav Vybíral.