Belenenses – Rio Ave 3:3 (kon.) | Porto – Guimarães 3:0 (kon.)
CF OS Belenenses
3:3 (1:1)
Rio Ave FC
Sobota 15.08.2015, 19:30 • Restelo • Portugalská Primeira Liga • 1. kolo

To je z mé strany k tomuto utkání mezi Belenenses a Rio Ave vše, přeji všem hezký zbytek večera. (21:24:32)

Tváře domácích příznivců, kteří na zápas dorazili (a že jich není mnoho), nabízí nepřítomné pohledy. Poté, co domácí před poločasovou přestávkou dotáhli manko a po přestávce přidali další dva góly, opět – podobně jako v první půli – vypnuli a jen sledovali, jak se soupeř vrací do zápasu. Výsledek 3:3 je zcela zasloužený. Přitom v poslední nastavené minutě se vedení ještě mohlo stočit na obě strany.

90+4
    90+4. Poslední dvě vzrušení před brankami, obě ofsajdová

90+4
    Tento zápas skutečně nemohl nabídnout lepší podívanou. V jednu chvíli to vypadalo, že z vítězství se přeci jen budou radovat domácí, avšak gólu bylo dosaženo z ofsajdového postavení. Krátce poté se Rio Ave odhodlalo k poslednímu brejku, který nabídl další vzrušení před Venturovou brankou a zakončení osamoceného hráče, avšak také z ofsajdu. Stav už se dále nezměnil.

90+2
    André Sousa ještě zkusil na Cássia vyslat jednu pumelici, branku ale netrefil.

90+2
    Nyní už se zápas skutečně dohrává, ani jeden ze soupeřů nechce udělat v nastaveném čase fatální chybu.

90
    Žlutou kartu dostává Wakaso (Rio Ave FC).

90
    Rozhodčí Manuel Mota nastavuje 4 minuty.

89
    Držení míče: 53% – 47%

88
    Domácí ještě vybojovali rohový kop, který rozehraje střídající Miguel Rosa.

87
    Rio Ave bude s remízou zřejmě spokojené, přesto se snaží o další a další ohrožování branky Belenenses. Nejlepší obranou je totiž útok, jak zní veřejné tajemství. Domácí zato, pokud zápas takto skončí, budou zpytovávat svědomí.

86
    Rio Ave mělo znovu výhodu přímého kopu, tentokrát si ale obránci Belenenses dali záležet na kvalitní práci.

85
    Tento zápas nepřestává překvapovat. Šest gólů, dva návraty do zápasu, v jednom případě dokonce o dva góly... portugalská Primeira liga nemohla začít lépe.
    82. GUEDES - 3:3

82
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Heldonův centrovaný míč z přímého kopu přistál přímo na hlavě střídajícího a již jednou skórujícího GUEDESE, který přesně zamířil k tyči a vrátil Rio Ave do zápasu. Trenérovi se tento tah se střídáním náramně vyplatil.

82
    Žlutou kartu dostává Geraldes (CF OS Belenenses).

81
    Nový muž na trávníku João Vilela pocítil tvrdost, s jakou Rio Ave do sezony 2015/16 vstoupilo. Byl doslova slisován mezi dvěma hráči soupeře.

80
    Čeká nás posledních deset minut zápasu, který, ač tomu zprvu mnoho nenapovídalo, nabídl hned pět gólů a několik dalších pohledných akcí.

Petr Jiříček

Branky: 44. Gonçalo Brandão, 55. Rúben Pinto, 59. Carlos Martins – 27. Bressan, 74. Gonçalo Brandão, 82. Guedes

Karty:   45+1. Carlos Martins (BLN), 82. Geraldes (BLN) – 45+1. Lionn (AVE), 90. Wakaso (AVE)

CF OS Belenenses: Ventura – Geraldes, Tonel, Gonçalo Brandão, Filipe Ferreira – André Sousa, Rúben Pinto, Carlos Martins – Sturgeon, Camará, Dálcio
    Náhradníci: Ricardo Ribeiro – João Amorim, João Vilela, Miguel Rosa, Tiago Caeiro, João Afonso, Traquina

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Capela, Nélson Monte, Marvin – Bressan, Tarantini, Wakaso, Novais – Yazalde, Hassan
    Náhradníci: Rui Vieira – Guedes, André Villas Boas, Ukra, Pedro Moreira, Heldon, Pedrinho

Rozhodčí: Manuel Mota – Vieira, Gomes