Chomutov – Ústí n/L 8:3 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:1 (kon.)
Mountfield HK
6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 18.08.2015, 16:00 • Málá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Přípravné zápasy mladšího dorostu

Máme za sebou další přípravný duel mladších dorostenců. Dlouho bylo utkání velice vyrovnané a nic nenasvědčovalo gólovým hodům, které se odehrály v poslední dvacetiminutovce. Dnešní zápas mnohem lépe vyšel hokejistům Mountfieldu HK, kteří rozstříleli svého soupeře z Ostravy poměrem 6:1. Já se s vámi za zvuků vítězného pokřiku domácích hráčů loučím a přeji vám hezký zbytek dne. Napočtenou. (18:18:46)

60:00
    Po odpískání byl ještě tvrdě atakován hostující hráč, který zůstal dlouho ležet na ledě. Už je však na nohách a zdá se, že bude v pořádku.

59:30
    V oslabení se ještě hostům naskytla příležitost na zkorigování stavu. Kvalitní teč však výborným zákrokem zastavil domácí Dvořák.

58:49
    Tak přece jenom ještě jedno vyloučení. Z řad hostů si půjde na trestnou lavici odpočinout Petr Kuboš za podražení domácího útočníka.

58:21
    Vhazování po levici Daniela Dvořáka.

56:37
    Tak gólů, kterých jsme si příliš neužili během prvních dvou třetin, jsme teď mohli vidět dostatek. Podaří se ještě nějakému týmu rozšířit gólový účet?

55:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak i hosté se dočkali alespoň částečného úspěchu. Od mantinelu se dokázal parádní střelou do horní poloviny branky prosadit ADAM URBAN. Bez asistence.

54:48
    Hradec právě vstřelil branku!
    Další chyba hostující defenzivy, která nechala dva hráče úplně volné před bezmocným Malíkem. Poppel skvěle předložil touš před MATĚJE MORONGA a ten už si věděl rady. Asistence: Petr Poppel, Štěpán Pokorný.

53:35
    A další přesný zásah! Domácí zavřeli soupeře v pásmu a několika přihrávkami za bránou je zmátli. Posledním, který dopravil puk do sítě byl TADEÁŠ JAKUBEC. Asistence: Vojtěch Síla, Tomáš Šlaicher.

52:30
    Tak to je kuriózní gól. Z tlaku se potřebovali vymanit domácí hráči a tak se JAKUB KYNČL opřel do kotouče a vyhodil jej přes celé hřiště. Povedlo se mu to tak náramně, že mihotající se puk přeskočil hůl Nicka Malíka a skončil v síti. Opravdu smolný okamžik ostravského brankáře. Asistence: Denis Martinec.

51:09
    S tresty se nám teď roztrhl pytel. Opět do tří putují domácí borci. Tentokrát se krosčekem provinil Tomáš Duben

50:09
    Dalším vyloučeným na hradecké straně je Petr Poppel, který si odsedí dvě minuty za napadení.

48:14
    Tak tomuto gólu předcházely snad tři tutové šance domácích. Nejdříve byl před bránou osamocen TOMÁŠ ŠLAICHER, který napoprvé neprostřelil brankáře, z další střely zvonila dokonce tyč, ale napotřetí už to konečně vyšlo a po skvělé přihrávce od Jana Klodnera měl už ŠLAICHER snadou pozici doklepnout touš do prázdné brány. Asistence: Jan Klodner

48:32
    Na ledě se nám ale přiostřilo a vidíme tak spousty osobních střetů. Ten poslední už byl rozhodčími posouzen jako nedovolený a na trestnou putuje Adam Beránek za krosček! 4 na 3

47:41
    Zápas teď trpí častým přerušením hry a nejsou tak k vidění nějaké zajímavější akce na jedné či druhé straně.

47:25
    Další šarvátka před brankou domácího celku. Opět se vylučuje na obou stranách. Tentokrát se však bude pokračovat ve čtyřech.

47:13
    Oba hráči Denis Martinec (HKM) a David Takáč (VÍT) dostali 2+2 minuty a pokračuje se tak v pěti na obou stranách.

47:13
    Obrovský závar před bránou domácích končí potyčkou mezi hráči.

46:14
    Oba týmy už jsou kompletní a vítkovické trápení v přesilovkách pokračuje.

45:30
    Štěpán Pokorný ujížděl sám na bránu v oslabení a pokusil se překvapit Malíka střelou nad beton, ten si s ní však poradil.

45:15
    Do tandemu dostal přihrávku jeden z hostujících hokejistů, ale Dvořák předvedl skvělý reflex!

44:14
    I vítkovičtí hokejisté se provinili proti pravidlům. Petr Fridrich oslabil svůj tým, protože sekl do rukavice domácího hráče. Hosté tak pokračují v přesilovce 4 na 3.

43:52
    A další komplikace pro domácí. Minutu a sedmatřicet vteřin budou hrát v oslabení 3 proti 5. Tomáš Duben je vyloučen za zdržování hry.

43:29
    Výhoda bude na sedm sekund dvojnásobná. Za sekání je vyloučen Tadeáš Jakubec.

42:38
    Zatím to tak nevypadá. První minuta přesilovky je pryč a hostům se nepodařilo ani zavézt puk do útočného pásma.

41:36
    Teď už se ale vylučovat bude. Dvě minuty si odsedí dnes již podruhé Matěj Morong tentokrát za hákování. Podaří se už Vítkovickým využít přesilovku?

40:55
    Velmi tvrdý, ale čistý zákrok teď ve středu hřiště předvedl hradecký bek.

40:31
    Rozhodčí dlouho signalizoval ofsajd domácích, ale útočník zřejmě přeslechl a tak se chopil puku.

40:01

Druhé dějství stejně tak jako první přineslo jedinou branku a opět na straně domácích Lvů. Po vydařené kombinaci se těsně po konci přesilové hry prosadil Tadeáš Jakubec a zajistil tak domácím ještě lepší výchozí pozici do poslední třetiny, která začne přibližně v 17:32.

40:00

39:28
    Na konci druhé třetiny se ještě pokusili ostravští hráči ohrozit domácího gólmana, ale střela byla díky skvělému bloku obránce sražena do rohu kluziště.

38:41
    Nyní je hra poněkud rozháraná a žádný z týmů nedokáže kloudně založit akci.

37:18
    Zatím se dnes přesilovky hostům nedaří. Ani ta předchozí nijak úspěšná nebyla a domácí brankář nemusel předvést žádný těžký zákrok.

36:59
    Po tvrdém hitu se na mantinelu octl Sulák, po chvíli se však zvedl a pokračuje dál v zápase.

36:00
    Vítkovická přesilovka 5 na 4 zatím nevedla k ničemu, co by mělo výrazně zaměstnat Dvořáka.

35:07
    Hned po buly se opřel do puku tvrdou ranou hostující bek, branku však netrefil.

34:57
    Oba týmy jsou v plném počtu, ale ne na dlouho. Domácí Matěj Morong je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

33:57
    Nahození domácích skončilo až za hrazením.

32:33
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici míří také domácí hráč.

32:27
    Hostující hráč Szymon Bieniek je potrestán na 2+10 za pozdražení. Za následné protesty mu byl navíc udělen osobní trest.

31:24
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení, skvělou přihrávku od přes celou šíři hřiště od Vojtěcha Síly dokázal brilantně využít TADEÁŠ JAKUBEC. Asistence: Vojtěch Síla.

31:14

30:31
    Hradečtí se usadili v pásmu soupeře, postupná kombinace však nevedla k ničemu závažnému.

29:40
    Hosté se zmocnili puku a drží jej v pásmu Hradeckých.

29:29
    Puk na horní síťce po povedeném zákroku Malíka.

29:14
    Dvouminutový trest si odpyká hostující Filip Zapletal, který zahákoval domácího útočníka.

28:31
    Icing hostů. Vzazování však skončilo na holích hráčů v modrých dresech.

27:45
    Na druhé straně skvěle sehraná situace 2 na 1, kterou zakončil střelou do ramene Malíka Šlaicher.

26:31
    Hosté se skvěle dostávají do slibných příležitostí, ale nedokáží je zužitkovat. Přihrávku před na půl odkrytou klec nedokázal ostravský hráč zpracovat.

26:22
    Snad vůbec poprvé v tomto zápase je pískán ofsajd i na straně domácích.

26:12
    Tentokrát si nahození téměř z nulového úhlu pohlídal Dvořák a v klidu jej skryl v lapačce.

24:24
    Další velká šance na straně hostů! Jakub Kylnar zavezl puk za bránu a nezištně jej vrátil na přední tyč, ale Jan Vojtovič byl tísněn a nedokázal skórovat.

23:50
    Domácí poprvé ve druhé třetině vystrčili růžky a střelou od modré čáry prověřili pozornost Malíka.

23:14
    Další postavení mimo hru na straně Moravanů.

22:07
    Velká šance ostravských hokejistů! Do úniku se dostal Adam Urban, který však ve vyložené šanci netrefil bránu.

21:20
    Hosté pokračovali v náporu a domácí se osvobodili pouze za cenu vyhození do útočného pásma.

20:30
    Hosté se pokusili proniknout do útočného pásma, zastavil je však ofsajd.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:45.

První třetina je u konce. Už od začátku zápasu bylo k vidění velké nasazení obou týmů a hrálo se ve slušném tempu. Několik nebezpečně vyhlížejících šancí Ostravských zlikvidoval zatím výborný Daniel Dvořák. Na druhé straně se naopak podařilo vsítit gól Vojtěchu Sílovi a stav po první třetině je tedy 1:0.

20:00

19:45
    Poslední minuta je v režii domácích, kteří motají hostující obranu v jejich pásmu.

18:22
    Hradečákům se teď podařilo sevřít hosty v pásmu a tento tlak završila nepříjemná střela Vojtěcha Síly, kterou ramenem zlikvidoval Nick Malík.

17:30
    Málem bylo vyrovnáno. Beránek přejel osu hřiště, ale z nadějné pozice trefil pouze hruď Dvořáka.

17:11
    Po další útočné akci domácích se strhla mela před před brankou, rozhodčím se však rychle podařilo nastolit pořádek

16:35
    Domácí se dostávají do vedení zásluhou VOJTĚCHA SÍLY, jenž obral obránce o puk a dostal se do samostatného úniku, který zakončil přesnou bekhendovou ránou pod břevno a nedal Malíkovi šanci. Bez asistence.

16:05
    Zajímavý průnik Jakubce, který se proháčkoval přes dva soupeře, ale ohrozit branku Malíka se mu nepodařilo.

15:06
    Hradečtí jsou uzamčeni ve svém pásmu, ale hostům se nedaří vymyslet žádnou nebezpečnou akci.

13:47
    Tak to byl pořádný závar Vítkovických před bránou Dvořáka, ani tentokrát však domácí brankář nepustil puk do své svatyně.

13:25
    Zakázané uvolnění Mountfieldu HK.

12:05
    Po přihrávce před odkrytou bránu měl první gól na holi Vavřík. Netrefil však kotouč ideálně a ten skončil mimo.

11:19
    Dubnovo nahození od modré čáry bylo tečováno a způsobilo Malíkovi velké problémy.

11:14

11:02
    Hradec se v přesilové hře tlačil do brány, ale Malík přikryl kotouč do lapačky.

10:26

10:07
    První šanci jsme mohli vidět na straně hostů. Mrva se z otočky pokusil prostřelit hradeckého brankáře, leč neuspěl.

09:14
    Výhoda hostů se zmenšuje o jednoho hráče, prvním vyloučeným na hostující straně je Vojtovič, který se provinil sekáním do lapačky Dvořáka.

09:07
    Hradec vyhazuje přes všechny čáry.

08:26
    Máme tu dvojnásobné vyloučení na domácí straně!
    Potrestanými jsou Matěj Síla a David Voňka. Hosté si zahrají dvouminutovou přesilovku 5 na 3.

07:48
    Domácí gólman raději přerušil hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

07:23
    Průnik domácích hráčů zastavila píšťalka sudího. Ofsajd.

06:25
    Potřetí v zápase zaúřadovala vyrážečka Dvořáka, ten si tentokrát poradil s lehkým nahozením Rašky.

06:00
    První pětiminutovka nám neukázala, že by nějaký z týmů měl mít dneska navrch. Zatím jsme žádnou vážnější situaci nezaznamenali.

04:59
    Nahození ostravského hráče od mantinelu udržel Dvořák raději v lapačce.

04:15
    Růta tvrdě narazil na mantinel Bílého, ale hostující hráč bude v pořádku.

03:15
    Urban prověřil pozornost Dvořáka z levého kruhu, ten si však připsal úspěšný zákrok.

02:52
    Po skrumáži v rohu obranného pásma se zmocnili puku domácí hráči.

01:58
    Hradečtí se dostali do úniku dva na dva, ale k zakončení díky dobrému zásahu obrany nedošlo.

00:57
    Beránkovo nahození vyrazil Dvořák do rohu.

00:10
    Hned po buly se domácí usadili v pásmu Ostravanů.

00:01

Hráči se už rozbruslují, za pět minut začínáme.

Mountfield HK: Dvořák (Novotný) – Martinec, Voňka, Klodner, Kynčl, Krištof, Junek, Kašpar, Duben – Šlaicher, Pokorný "C", M. Síla, V. Síla, Morong, Poppel, Vaňát, Jakubec, Růta, Hladík, Nedomlel, Müller. Trenér: Karel Soudek.

HC Vítkovice Steel: Malík (Piták) – Vícha, Kuboš, Šulák, Vacula, Takáč, Bieniek, Bílý, Zapletal – Fridrich "C", Mrva, Žemba, Kylnar, Beránek, Vojtovič, Konečný, Urban, Vavřík, Vjačka, Raška, Plánka. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Vítkovice Steel

Ostravští dorostenci mají bilanci ještě o něco příznivější. Mohou se pyšnit pěti vítěznými zápasy oproti dvěma porážkám. Nestačili pouze na Spartu, které podlehli 3:7, a také na CSKA Moskva, se kterým prohráli vysoko 0:6.

Poslední dva zápasy již byly z jejich pohledu povedenější. Nejdříve Vítkovičtí vrátili úder týmu z hlavního města (6:3) a o pár dní později si poradili i s Kometou Brno 5:4. Podaří se jim navázat na úspěšné vystoupení, nebo na ledě Mountfieldu HK ztroskotají? Odpověď na tuto otázku se začne psát v 16:00.

Hradečtí mladíci se během uplynulého víkendu zúčastnili turnaje v Chomutově, kde se mimo jiné představil i tým ze zámoří – Tampa Bay Lightning. Pátek vyšel Hradeckým náramně. Nejdříve dokázali přehrát Motor České Budějovice 2:1 po samostatných nájezdech a poté dokonce i Blesky z Tampy poměrem 4:2. Zato v sobotu museli skousnout porážky od Plzně a domácího Chomutova.

I přes prohry v posledních dvou zápasech mají však celkově kladnou bilanci předsezónních utkání 4:3.

Dobrý podvečer z malé haly hradecké FORTUNA arény, dnes je zde na programu další přípravný zápas mladších dorostenců, proti Hradci Králové se představí tým Vítkovic. Pro oba týmy je to v pořadí osmé přípravné utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 17. V. Síla, 32. Jakubec (V. Síla), 49. Šlaicher (Klodner, Jakubec), 53. Kynčl (Martinec), 54. Jakubec (V. Síla, Šlaicher), 55. Morong (Poppel, Pokorný) – 56. Urban

HC Vítkovice Ridera: Malík (Piták) – Vícha, Kuboš, Šulák, Vacula, Takáč, Bieniek, Bílý, Zapletal – Fridrich "C", Mrva, Žemba, Kylnar, Beránek, Vojtovič, Konečný, Urban, Vavřík, Vjačka, Raška, Plánka. Trenér: Mojmír Trličík.