Chomutov – Kadaň 4:2 (kon.) | Most – Litoměřice 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Trenčín 4:2 (kon.)
K. Vary – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.) | Znojmo – Zlín 4:6 (kon.) | Havířov – Prostějov 5:4 (2:1 po s.n.)
Nový Jičín – SK Karviná 3:2 (kon.) | Přerov – Šumperk 8:3 (kon.) | Opava – Poruba 2011 4:4 (kon.)
SHK Hodonín – Piešťany 4:7 (kon.) | Břeclav – Trnava 3:1 (kon.) | Děčín – Bílina 8:3 (kon.)
Pelhřimov – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 0:7 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 4:3 (2:0 po s.n.)
Ústí n/L – Chabarovsk 2:4 (kon.) | Klášterec nO – Řisuty 7:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Čtvrtek 20.08.2015, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký čtvrteční podvečer při sledování online přenosu z přípravného utkání, v němž poměří síly Kometa Brno s týmem slovenské extraligy Duklou Trenčínem.

Kometa Brno

Modrobílé čeká sedmé přípravné utkání léta, z toho třetí na domácím ledě. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika si připsali tři výhry (s Třebíčí, Slovanem Bratislava a Českými Budějovicemi), dvě remízy (v Bratislavě a Olomouci), přičemž hořkost porážky poznali až v dosud posledním odehraném zápase. V úterý podlehli brněnští hokejisté ve Zlíně 1:3 domácím Ševcům. Kometa by dnes měla nastoupit v kompletním složení, které bude k dispozici. Absentovat ovšem bude jeden z klíčových ofenzivních hráčů Petr Ton, který si přivodil zranění, kvůli němuž pravděpodobně nestihne začátek nového extraligového ročníku.

Dukla Trenčín

Do Brna dnes přijíždí tradiční klub ze slovenské extraligy Dukla Trenčín. Trojnásobný mistr samostatné extraligy našich jihovýchodních sousedů se stal líhní několika slovenských hvězd, které později prorazily i v NHL. K hvězdným kariérám se tam odrazili například Zdeno Chára, Pavol Demitra nebo Marián Gáborík. V současnosti je klub z města na řece Váh trochu na ústupu. Za poslední tři sezony nedokázali hokejisté Trenčína překročit bránu čtvrtfinále, v roce 2014 dokonce teprve podruhé v historii slovenské extraligy nepostoupili do play off.
    Trenčínští již mají za sebou sedm přípravných zápasů, v nichž si nevedli špatně. V dosud posledním utkání sice podlehli kazašskému klubu Beibarys Atyrau 0:4, předtím však odehráli několik kvalitních zápasů. Na domácím Rona Cupu obsadili druhou pozici, když dokázali remizovat s pozdějším vítězem ze Zlína 2:2, během přípravy dvakrát porazili prvoligovou Duklu Jihlavu, nejprve 5:2 a na Rona Cupu 3:0, při výhře 4:1 si poradili rovněž s výběrem Francie.

HK Dukla Trenčín: Chábera (Kutěj) – Zaťko, Drgoň, Holenda, Hochel, Pavlikovský, Hatala, Trška, Nechala – Gašparovič, Zlocha, Melichárek – Petrovický (C), Hudec, Špankovič – Jakúbek. Trudman, Vozdecký – Nemec – Šišovský

Rozhodčí: Dědek, Held – Brabec, Pospíšil.

Obě mužstva vstoupila na ledovou plochu. Za malou chvíli bude moci dnešní mezinárodní utkání začít.

00:01

00:15
    Hosté vyhráli buly a vjeli do útočného pásma, Holenda pálil od modré, ale trefil jen Kaberleho.

00:39
    Na druhé straně pálil jako první Hruška z levého kruhu, Chábera vyrazil jeho pokus levým betonem.

01:08
    Druhá formace Komety si vytvářela tlak, ovšem Hanzlík trefil clonícího hráče.

01:20
    Káňa v dobré pozici přestřelil bránu, brněnskou arénou to jen zahučelo.

02:00
    Vondráček nabil na modrou Kubošovi, který svou ránu z první nasměroval mimo bránu.

02:26
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Úvodní branku utkání vstřelili překvapivě hosté. Hráč, který v Brně zanechal nesmazatelnou stopu,Róbert Petrovický vybojoval kotouč a nahrál jej do mezikruží MARTINU JAKÚBKOVI, který prostřelil Čiliaka. Asistence: Róbert Petrovický.

03:57
    Ostřížek se vydal na útočný výlet, ale kotouč táhl příliš dlouho bez přihrávky, až o něj přišel.

04:23
    Malcův projektil od modré čáry byl před Cháberou tečován, gólman Trenčína jej vyrazil mimo tři tyče.

04:50
    Čermák nahrál do mezikruží Káňovi, který pálil z první, mladý brněnský útočník trefil jen svého spoluhráče Zohornu.

06:06
    Vondráček nahrával zpoza brány do mezikruží Burianovi, tomu střela vůbec nesedla a Chábera nemusel zasahovat.

06:30
    Ptáčkova rána od modré čáry nebyla vůbec špatná, Chábera sice nevěděl jak, ale vyrazil kotouč do rohu kluziště výstrojí.

06:35
    Brňané si vytvořili tlak, ale Chábera zastavil i další střelu.

07:36
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí fanoušci nemuseli na vyrovnávací branku čekat dlouho. Při rychlém protiútoku nahrál Ostřížek do jízdy JANU HRUŠKOVI, který střílenou přihrávku svého spoluhráče usměrnil neomylně ke vzdálenější tyči. Chábera se za kotoučem jen ohlédl. Asistence: David Ostřížek, Vojtěch Němec.

07:51
    Modrobílí bleskové otáčejí skóre utkání. JOSEF KOVÁČÍK si po přihrávce Vondráčka najel do levého kruhu a v ponechané výhodě zaskočil Cháberu střelou pod lapačku. Asistence: Tomáš Vondráček, Jan Hanzlík.

08:08
    Kometa může bleskové přidat třetí branku, dvouminutový trest obdržel Marco Hochel a modrobílí si zahrají úvodní přesilovku zápasu.

08:50
    Po úvodním tlaku Brňané ztratili pozici, nyní jsou opět v tlaku.

09:11
    Pavlikovský se dostal ke kotouči a poslal jej pohodlně přes všechny čáry.

09:35
    Modrobílí se zatím nemohou trvale usadit v útočném pásmu.

09:52
    Zanedlouho se to domácímu celku povedlo a Hruška pálil z mezikruží hodně nebezpečně, Chábera jeho projektil vyrazil.

10:08
    Hochel opustil trestnou lavici a Trenčínští hrají v plném počtu.

10:48
    Při rychlém protiútoku modrobílého celku dostal přihrávku na pravý kruh Vondráček. Brněnský útočník si chvíli zpracovával kotouč a poté vypálil příklepem. Chábera zakročil.

12:00
    Šiškovský zavezl kotouč do útočného pásma. Neměl ovšem komu nahrát a přišel o puk.

12:28
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu. Modrobílí po vstřelení rozdílové branky tolik neútočí.

13:06
    Domácí si vytvořili tlak, k přímému ohrožení Chábery se nedostali.

13:33
    Trenčínští se dostali do útočného pásma jen za cenu ofsajdu.

13:44
    Němec vjel do útočného pásma a vyjel zpoza brány do levého kruhu, poté ovšem přihrál nepřesně.

14:42
    Kuboš nahrál od pravého mantinelu do mezikruží Zohornovi, jemuž střelecký pokus nesedl.

15:39
    Kaberle vyslal do útoku Martina Dočekala, který přebruslil jednoho vracejícího hráče Trenčína, udělal kličku na střed a vypálil. Jeho projektil zazvonil o tyčku.

16:00
    Hosté mohou vyrovnat, mají možnost přesilové hry, Tomáš Kaberle obdržel dvě minuty za sekání.

16:19
    Pavlikovský vypálil od modré čáry, Čiliak vyrazil puk na zadní mantinel.

16:39
    Vozdecký se dostal ke dvěma zajímavým šancím, nejprve střílel z otočky z pravého kruhu, podruhé pálil od modré čáry. Čiliak si s oběma pokusy poradil.

16:58
    Trenčínské zastavil ofsajd.

17:29
    Gašparovič sice zavezl kotouč do útočné třetiny, poté ovšem od levého mantinelu přihrál před bránu přesně na Malcovu hůl, který neměl problém vyhodit kotouč ven z vlastního obranného pásma.

17:41
    Následně se navíc podařilo domácím zaměstnat Cháberu, který raději přerušil hru. Modrobílí vybojovali v oslabení buly v útočném pásmu.

18:00
    Kometa bez větších problémů přečkala první oslabení, Kaberle již opustil trestnou lavici.

18:26
    Raška se šikovně dostal přes tři bránící hráče Trenčína do zakončení, zblízka si na Cháberu nepřišel. Mladý brněnský útočník se neprosadil možná i kvůli faulu Dominika Tršky, který zamířil na dvě minuty za sekání na trestnou lavici. Rozhodčí trestné střílení nenařídil.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:26
    Němec vyzval na pravém kruhu číhajícího Stehlíka ke střele, ten si připravil kotouč, Chábera jeho pokus vyrazil betonem.

19:52
    Hostům se povedlo vymanit z tlaku vyhozením kotouče až k Čiliakovi.

20:00

Do utkání vstoupili lépe hosté, když ve třetí minutě zaskočil slušně zaplněnou DRFG Arenu Martin Jakúbek po asistenci exbrněnského Róberta Petrovického. Hráči Komety Brno ovšem ve zbytku úvodní třetiny prokázali kvalitativní rozdíl a v osmé minutě v rozmezí patnácti vteřin otočili stav zápasu, když se postupně prosadil nejprve Jan Hruška a posléze Jozef Kováčik. Hadamczikovi svěřenci měli více ze hry i po otočení stavu zápasu, Chábera a jednou branková konstrukce za trenčínským gólmanem se postarali o to, že hosté prohrávají jen o jednu branku. Druhá třetina začne zhruba v 18:47.
    Do Brna se dnes vrátil v dresu Trenčína Róbert Petrovický.

20:01

20:17
    Brňané dohrávají na úvod druhé části přesilovku. Od modré to zkusil Stehlík, Chábera ukryl kotouč v lapačce.

20:24
    Hosté hrají v plném počtu.

20:31
    Ostřížek vypálil od pravého mantinelu, Chábera zastavil puk betonem a následně puk vyhodil jeden z obránců Trenčína.

20:48
    Čermák dostal za bránou přihrávku od Mrázka, jelikož měl spoustu času, dostal se před Cháberu, přes něj ovšem kotouč nepropasíroval.

21:10
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se vrátí před českého brankáře Jana Cháberu.

21:37
    Malec dostal kotouč na modrou čáru, místo střely volil přihrávku na nikým nehlídaného Kuboše, jenž mohl zakončovat do odkryté branky, obránce Komety ovšem kotouč promáchl.

22:57
    Dočekal hledal před bránou volného spoluhráče, do jeho přihrávky vložil hůl Drgoň.

23:35
    Brňané tlačili na obranu hostujícího celku a nakonec potřetí rozradostnili DRFG Arenu. VOJTĚCH NĚMEC se prokličkoval před bránu a poslal kotouč pod padajícího Cháberu. Asistence: Tomáš Kaberle.

24:30
    Vondráček dostal čas, nabruslil si do mezikruží a odtud pálil hodně nebezpečně, kotouč z jeho hole zamířil jen těsně vedle pravou tyčku Cháberovy brány.

25:08
    Gašparovič se dostal do přečíslení dva na jednoho, nakonec se rozhodl pro přihrávku, kterou mu zhatil obětavým pádem a zákrokem holí Kuboš.

25:57
    Hosté bleskově vstřelili kontaktní branku. Nechala zblízka Čiliaka nepřekonal, vzápětí se puk odrazil k DENISI HUDCOVI, jenž napoprvé trefil jen bránícího hráče, podruhé ovšem vyslal kotouč směrem k Tomáši Malcovi, od jehož brusle se kotouč odrazil do brány. Bez asistence.

26:20
    Domácí trochu zaskočil kontaktní gól Trenčína jsou to hosté, kteří mají v posledních pár minutách více ze hry.

26:59
    Brňané se mohou vrátit do dvoubrankového vedení. Dvě minuty za sekání obdržel Jakub Gašparovič.

27:25
    Kaberleho projektil od modré čáry vyrazil jeden z obránců Trenčína na hokejku Čermáka, který zblízka trefil opět jen bránícího hráče hostujícího celku.

28:08
    Káňa našel přesným pasem nikým nehlídaného Mrázka, který ovšem přesouvajícího Cháberu nepřekonal.

28:23
    Čermák se rozhodl na pravém kruhu ke střele, jeho projektil Cháberu zaskočil a brankáři ve službách Trenčína kotouč vypadl, nakonec jej ale bleskově dostal zpátky pod kontrolu.

28:32
    Modrobílí jsou vykázání při přesilové hře z pásma poté, co se jeden z nich ocitl v Cháběrově brankovišti.

28:50
    Malec pálil od modré do protipohybu Chábery, brankář Trenčína ovšem nakonec vyrazil puk betonem.

28:59
    Hosté hrají v plném počtu. Ve skončeném oslabení ovšem měli hráči Dukly namále.

29:40
    Po přihrávce Petrovického zkusil štěstí střelou z levého kruhu Gašparovič, Čiliak vyrazil puk před sebe, do rohu jej uklidil obránce Komety.

30:20
    Petrovický se po pravé straně hnal do samostatného brejku. Celou akci chtěl vyšperkovat, nevšiml si ovšem, že vedle sebe nemá žádného spoluhráče a přihrávku adresoval do ztracena.

31:26
    Malcův únik zastavil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.

32:11
    Káňa nahrával kotouč do Cháberova brankoviště, gólman Trenčína měl problém se zkrocením kotouče.

32:30
    Šnajnar pálil v jízdě z pravého kruhu jen těsně mimo vzdálenější tyč trenčínské brány.

33:03
    Šišovský se prohnal po pravém křídle do zakončení z kruhu, Čiliak zneškodnil jeho pokus.

33:17
    Brňané si zahrají další přesilovou hru. Miroslav Zatko obdržel dvě minuty za hákování.

33:30
    Hudec pálil ihned po přejezdu modré čáry přes obránce, Čiliak jen zkontroval kotouč, který mířil mimo jeho pravou tyč.

34:02
    Němec si elegantně vyměnil kotouč s Hruškou a druhý jmenovaný vypálil nad bránu.

34:18
    Domácí přišli o pásmo a musí začínat novou akci od Čiliaka.

34:30
    Mrázkova střela zaplachtila nad břevno Cháberovy svatyně.

35:16

36:15
    Šišovský se nechtěl rozjet proti několikanásobné přesile bránících hráčů Komety a tak vypálil ze středního pásma na Čiliaka a odjel střídat. Slovenský gólman vyrazil puk do rohu.

37:10
    Od modré čáry pálil Nechala, Čiliak vyrazil puk před sebe, kde dorážel Jakúbek, slovenský gólman tuto šanci eliminoval. Hosté jsou ovšem v této pasáži zápasu nebezpeční.

37:49
    Konec druhé třetiny si Trenčíňané zpříjemní přesilovou hru. Rozhodčí udělil dvouminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí Tomáši Malcovi.

37:54
    Modrobílí vyhráli buly a Ostřížek pohodlně poslal kotouč až za soupeřovu bránu.

38:32
    Vozdecký nahrával kotouč "do ohně", ovšem tam jej zpomalil Kaberle a vzápětí hru přerušil Čiliak.

38:43
    Drgoňova rána od modré čáry k Čiliakovi neprošla.

39:00
    Petrovický si najel do mezikruží a svižně vypálil příklepem, Čiliak jeho pokus vyrazil.

39:30
    Ve vlastním oslabení se utrhl Čermák, který vyzkoušel Cháberovu pozornost střelou přes obránce, gólman Trenčína si poradil.

39:49
    Domácí hrají v plném počtu, oslabení se ubránili bez větších potíží.

40:00

Brňané se ve 24. minutě dostali do trháku, když síť za Cháberovými zády rozvlnil Vojtěch Němec. Poté si ovšem trochu smolně dorazil kotouč do brány obránce Tomáš Malec a po brance připsané Denisi Hudcovi prohrávali hosté ze Slovenska opět jen o jeden gól. Modrobílí se mohli vrátit do dvoubrankového vedení v následující přesilovce, žádnou ze svých vyložených šancí ovšem nevyužili. Ke konci třetiny začali více útočit i Trenčínští a chvílemi byli aktivnější než domácí celek. Třetí část tak ještě může být zajímavá, začne v 19:37.

40:01

40:50
    V úvodní minutě třetí třetiny se obě mužstva podívala do útočné třetiny. Po nedorozuměních ovšem ani jeden z gólmanů zatím nemusel zasahovat.

41:27
    První brněnská střela ve třetí třetině znamená branku. Domácí se znovu dostávají do trháku. Káňa vyslal do samostatného nájezdu PETRA MRÁZKA, který si udělal kličku do bekhendu a poslal kotouč mezi Cháberovu vyrážečku a tělo. Asistence: Jan Káňa.

43:10
    Trenčínští se usadili v útočném pásmu, dlouho se nemohli dostat ke střele, nakonec vyzkoušel Čiliakovu pozornost tvrdou střelou z levého kruhu Zaťko, gólman Komety vyrazil tuto ránu do rohu kluziště.

44:14
    Kometu čeká přesilová hra poté, co dvouminutová trest za napadení dostal Ján Zlocha.

44:36
    Čermák byl u konce kombinace přesilovkového komanda Komety, jeho pokus z levého kruhu vyrazil Chábera mimo bránu.

44:57
    Hostům se povedlo dvakrát odpravit kotouč přes všechny čáry, modrobílí se nedokážou při aktuální početní převaze udržet v pásmu.

45:28
    Nyní se to Hadamczikovým svěřencům povedlo, Kubošové střela od modré k Cháberovi neprošla.

45:35
    Koreis se nacpal před Cháberu, jehož ovšem zblízka nepřekonal.

46:14
    Trenčínští přečkali i další oslabení.

47:13
    Modrobílí budou zahrávat trestné střílení poté, co byl Jan Hruška při svém samostatném nájezdu podražen Matúšem Holendou.

47:13
    Jan Hruška se ujal exekuce trestného střílení, nejprve naznačil střelu, ale poté si kotouč potáhl, Chábera lehce vystrčil hůl a ukončil nájezd.

48:30
    Šnajnar našel přesným pasem zpoza brankového čáry před Cháberou nehlídaného Buriana, který zblízka trefil připraveného gólmana Trenčína.

49:21
    Další početní převahu si zahrají modrobílí. Dvě minuty za držení dostal Adam Drgoň.

49:32
    Kaberleho střela od modré čáry byla před Cháberou zblokována, následně se povedlo hostům dostat puk do středního pásma.

50:03
    Stehlíkova střela zápěstím k Cháberovi prošla, gólman Dukly vyrazil puk pravým betonem do rohu.

50:26
    Po Kaberleho přihrávce pálil Čermák z první na zadní tyč, Chábera zakročil lapačkou.

50:32
    Hosté vyhráli buly a vzápětí poslal Šišovský kotouč přes všechny čáry.

51:12
    Znovu se povedlo trenčínským vyhodit puk, konkrétně Gašparovičovi.

51:21

52:58
    Z pravého kruhu pálil z první po přihrávce zpoza brány Ptáček, Chábera zasáhl.

53:24
    V této pasáži utkání se hraje bez střeleckých šancí.

Dnešní utkání sleduje 4218 diváků.

54:20
    Zaplněná aréna stojí na nohou při oblíbeném pokřiku, na ledě je to momentálně bez větších šancí, utkání už se spíše jen dohrává.

55:50
    Hosté se ocitli v útočném pásmu, ke střele se ovšem nedostali.

57:00
    Domácí hráči se už soustředí spíše na obranu a nadále nepouští hosty ke střelám.

57:38
    Čermák vyzkoušel z levého kruhu štěstí střelou pod víko, bránu ovšem přestřelil.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a i zápasu.

58:29
    Ptáčkovu žabičku od modré čáry Chábera zkrotil bez větších problémů.

58:37
    Stehlík napřáhl a od modré vyslal razantní střelu, která ovšem nemířila mezi tři tyče svatyně hostů.

59:00
    Ještě závěrečný tlak pro domácí celek, který chce ještě jednou potěšit fanoušky.

59:20
    Raškův projektil z levého kruhu vyrazil Chábera levým betonem.

59:40
    Fanoušci v DRFG Areně aplaudují ve stoje svým oblíbencům.

Hokejisté Komety vítězí i své třetí domácí utkání v přípravě. Ve 42. minutě dostal domácí celek do trháku svým gólem Petr Mrázek. Ve zbytku utkání svěřenci trenéra Hadamczika bez větších problémů kontrolovali stav zápasu a mohli přidat ještě další branku, to se jim nakonec nepovedlo i díky výbornému Cháberovi v trenčínské bráně. Přesto modrobílí potěšili 4218 diváků, kteří si našli cestu do DRFG Areny. Poté co rolba vyžehlí led, uvidíme ještě samostatné nájezdy, které jsou součástí každého přípravného zápasu.

Jako první se k samostatnému nájezdu rozjel zástupce Komety Vojtěch Němec. Ten se pokusil o bekhendový blafák, jenomže záměr mu nevyšel, když mu puk ujel.

Tibor Melichárek poslal kotouč neomylně mezi Čiliakovy betony a Trenčín vede po první sérii 1:0.

Petr Mrázek se pokusil napodobit střelou mezi betony Melichárka, trefil jen Cháberův beton.

Martin Vozdecký si na Čiliaka nepřišel. I tak vedou po dvou sériích Trenčínští 1:0.

Martin Dočekal přestřelil bránu.

Róbert Petrovický ukončil dnešní samostatné nájezdy nepovedenou kličkou do bekhendu. Hráči Trenčína vyhráli v nájezdech 1:0.

Za mohutného aplausu tribun nyní přebírá cenu pro nejlepšího hráče Róbert Petrovický. Fanoušci v DRFG Areně nezapomněli na působení slovenského hráče v moravské metropoli. Na straně Brna byl vyhlášen nejlepším hráčem Vojtěch Němec.

To je ode mě pro dnešek všechno. Z Brna Vám přeji pěkný zbytek večera. (20:14:22)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 8. Hruška (Ostřížek, Němec), 8. Kováčík (Vondráček, Hanzlík), 24. Němec (Kaberle), 42. Mrázek (Káňa) – 3. Jakúbek (Petrovický), 26. Hudec

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Stehlík, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec, Ptáček – Němec, Hruška, Ostřížek – Zohorna, Čermák (C), Káňa – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Raška, Dočekal – Honejsek
    HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kutěj) – Zaťko, Drgoň, Holenda, Hochel, Pavlikovský, Hatala, Trška, Nechala – Gašparovič, Zlocha, Melichárek, Petrovický (C), Hudec, Špankovič, Jakúbek, Trudman, Vozdecký, Nemec, Šišovský

Rozhodčí: Dědek, Held – Brabec, Pospíšil