Benátky n/J – Kadaň 5:2 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 5:4 (1:0 po s.n.) | Ústí n/L – Havířov 7:4 (kon.)
Šumperk – Jihlava 4:5 (po pr.) | Přerov – Most 4:1 (kon.) | Kladno – Třebíč 1:2 (1:3 po s.n.)
Prostějov – Slavia 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
7:4 (1:1, 5:0, 1:3)
AZ Havířov
Pondělí 14.09.2015, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 3. kolo

Nejlepší hráči: Ondřej Smetana (UNL) – Petr Kanko (HAV). (20:28:59)

Ústí vítězí v góly bohatém utkání 7:4. Viděli jsme poměrně herně vyrovnaný zápas, ve kterém se hodně dařilo útočníkům. Hlavně tedy těm Ústeckým, kteří tentokrát měli velmi úspěšnou koncovku. Za stavu 6:1 pro Ústí ještě zápas dokázal Havířov dramatizovat, ale tři body zůstávají na severu Čech.

59:21
    Ještě se bude vhazovat před ústeckým gólmanem Soukupem.

58:30
    Utkání se už dohrává, Ústí kontroluje třígólový náskok.

57:50
    Bárta dorážel před brankou, ale Soukup byl připraven.

57:17
    Pechanec trefil břevno!

57:15
    Oba celky pokračují v pěti hráčích. Nicméně je třeba říct, že v dnešním utkání rozhodčí rozhodně nejsou ozdobou.

55:33
    Vágner (UNL) vyloučen za hrubost.

55:33
    Kubica (UNL) vyloučen za vražení na hrazení.

55:33
    Bednář (HAV) za hrubost.

55:33
    Kurovský (HAV) vyloučen za faul kolenem.

55:33
    Po ostrém havířovském faulu se strhla mela u mantinelu, ale sudí už hříšníky od sebe odehnali.

55:28
    Využití přesilovek: 4:2, Petr Kanko je dnešním jediným dvougólovým střelcem.

54:35
    Havířov právě vstřelil branku!
    V přesilovce se Havířov prosadil, PETR KANKO dostal přihrávku do pravého kruhu a přesnou střelou nedal Soukupovi šanci. Asistence: Antonín Pechanec, Jan Maruna.

54:25
    Ostrčil zblízka nenachytal Soukupa!

54:12
    Havířov bojuje při přesilovce a dostal domácí pod tlak.

52:51
    Vyloučen Jiří Rys (UNL) za hákování.

52:30
    Havířovský Krisl od modré trefil Soukupa do helmy, ale hra pokračuje.

51:03
    Domácí Smetana získal puk v útočném pásmu a pálil z mezikruží do připraveného Matouška.

50:15
    Marek Macek (UNL) vyloučen za nedovolené bránění. Oba celky pokračují ve čtyřech.

50:12
    Pechanec ale chytil nepřesnou přihrávku domácích a okamžitě pálil na Soukupovo rameno. Ústecký gólman obstál.

50:03
    Ústí zakládá přesilovkou akci od vlastní branky.

49:46
    Martin Mazanec (HAV) vyloučen za hrubost.

49:31
    Nahození od modré dojížděl Maliník, ale Soukup byl u puku včas. Mezitím opustili trestnou lavici Křivohlávek s Marunou.

48:38
    Po delší době si připsal zákrok i gólman Ústí Soukup.

48:19
    Havířovskou akci zastavil ofsajd.

48:13
    Havířov v plném počtu.

47:17
    Jelikož se tresty za hrubost pokrátily, Ústí hraje nadále přesilovku při vyloučení Ostrčila.

46:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Křivohlávek) za hrubost.

46:50
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Maruna) za hrubost.

46:12
    Ostrčil (HAV) vyloučen za podražení.

45:27
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ústí znovu odskakuje. JIŘÍ RYS šel do souboje s obráncem jeden na jednoho, kterého obehrál a pak ještě bekhendovým blafákem vykoupal i gólmana Matouška. Asistence: Marek Macek.

44:35
    Dnešní utkání sleduje 782 diváků.

43:45
    AZet skutečně dramatizuje zápas! Střelu z levé strany propustil Soukup mezi betony a kotouč do sítě doklepl ještě RADIM OSTRČIL. Asistence: Antonín Pechanec, Jan Maruna.

43:30
    Kanko znovu střílel, tentokrát z mezikruží, oba celky hrají ve čtyřech.

43:11
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vágner).

43:11
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Sztefek).

43:06
    Teď to před Soukupem hořelo, Kanko střílel zblízka a ještě dorážel.

42:21
    Havířov se pomalu nadechuje, nyní má přesilovku, uvidíme, zda ještě zdramatizuje třetí třetinu.

41:58
    Kůrka (UNL) vyloučen za nedovolené bránění.

41:55
    Havířov se znovu natlačil před branku soupeře a ohrozil Soukupa.

41:41
    Havířov koriguje stav zápasu. V úvodu třetí třetiny se proháčkoval mezi obránci PETR KANKO a překonal Soukupa. Bez asistence.

40:01

To tedy byla třetina! Ústí nastřílelo v prostřední části hry pět branek, trefili se: Kuchler, Křivohlávek, Kubica, Smetana a Roubík. Havířov již nestíhal, Ústí využilo tři přesilovky a vede 6:1!

40:00

39:45
    Havířov se ubránil, již hraje v plném počtu.

38:31
    Havířov se brání ve čtyřech.

37:42
    Sztefek (HAV) vyloučen za sekání.

36:57
    Navarra to zkusil sám zpoza branky, ale neuspěl.

36:16
    Korím (HAV) vyloučen za sekání.

36:16
    Havířov si vzal time-out. A ještě při Roubíkově gólu sudí signalizovali další trest.

36:16
    Třetí využitá přesilovka Slovanu! Přihrávku na levý kruh dostal JAROSLAV ROUBÍK a svižnou ránou pod břevno nachytal Matouška.

36:00
    Tůma zblízka si vylámal zuby na Matouškovi.

35:40
    Havířov se zmítá pod velkým ústeckým tlakem.

35:30
    Marek Kalus (HAV) vyloučen vysokou hůl.

34:26
    Ústí skórovalo po nádherné kombinační akci, jako z učebnice! Domácí útočili po pravé straně, Kloz zavezl puk do pásma, před branku jej dostal Tůma a ten ještě za sebou našel ONDŘEJE SMETANU, který svižnou ránou nedal Matouškovi šanci. Asistence: David Tůma, Jan Kloz.

33:51
    Ústí zakombinovalo a nakonec z otočky střílel Navarra, ale jeho pokus byl zablokován.

33:11
    Petr Kanko střílel z otočky, ale znovu jen do Soukupa.

33:00
    Z mezikruží pálil Michal Sztefek, ale Soukup byl připraven. Hostující Sztefek je jinak velmi aktivní.

32:13
    Pěkná střela Roubíka, nyní se Matoušek osvědčil.

31:42
    Nyní ale Ústí vyhazovalo na icing.

31:34
    Ústí je ve druhé třetině při chuti, Havířov se sice snaží, ale nedaří se mu v koncovce.

30:15
    Gengel se vrátil z trestné lavice a hned dostal přihrávku do brejku, ale střelu z jeho nájezdu Matoušek vyrazil!

29:04
    Havířov se snaží při přesilovce střílet z každé pozice.

28:07
    Z předchozí situace si Gengel (UNL) odváží dvouminutový trest za sekání.

28:07
    Vypadalo to, že Ústí zaznamená pátou branku, na brankovišti poskakoval puk, ale nakonec sudí rozpažuje!

27:11
    Následně ZDENĚK KUBICA jel trestné střílení a jednoduchou střelou překonal gólmana Matouška!

27:11
    Zdeněk Kubica ujížděl sám do branky, ale byl faulován (bude nařízeno trestné střílení), leč při nájezdu pěkně položil gólmana, ale puk poslal podél brankové čáry vedle!

26:40
    Hostující Karol Korím pálil od modré, Soukup měl problémy!

26:10
    Maliníkovu střelu od levého mantinelu ukryl Soukup ve výstroji.

25:39
    Po přihrávce Roubíka trefil Tůma tyč!

25:25
    Tůmova střela byla ztečována do ochranné sítě.

24:45
    Havířov nyní bojoval v útočném pásmu, Soukup přerušil hru, bude se vhazovat.

24:19
    Dva ze tří dnešních ústeckých gólů vstřelili domácí hokejisté Slovanu v přesilovce! Havířov by se tedy neměl nechávat vylučovat.

23:31
    Dva slepené góly nyní pomohly Ústeckým, ti nyní vedou o dvě branky. Nejproduktivnějším hráčem Slovanu nadále zůstává Jiří Rys, který si znovu připsal asistenci (u třetího gólu) a aktuálně má v sezóně bilanci 0+4.

22:06
    Havířov mění gólmany: Svobodu nahradil v brance Matoušek.

22:06
    Ústecké staré mantinely pamatují už leccos, což nyní domácím pomohlo! Pro Navarrovo nahození si v klidu šel gólman Svoboda, jenže puk se odrazil nečekaně z rohu rovnou do branky a pak jej do sítě doklepl JAN KŘIVOHLÁVEK. Asistence: Roman Navrra, Ladislav Gengel.

21:35
    Využitá přesilovka! Před Svobodou vznikla trma vrma, kotouč různě poskakoval až jej zblízka trefil JIŘÍ KUCHLER. Asistence: Jiří Rys, Martin Vágner.

21:10
    Havířov vyhazuje přes všechny čáry.

20:43
    Maliník (HAV) vyloučen za podražení.

20:31
    Ústí jelo do přečíslení, ale Roubík chtěl přehodit ležícího obránce žabičkou, leč trefil pouze zadáka AZetu.

20:05
    Buly vyhrál Havířov a zakládá první útok ve druhé třetině.

20:01

Minutu před koncem první přestávky hráči již vjíždějí na led, za chvilku začne druhá třetina.

Po první třetině je stav vyrovnaný 1:1, v 18. minutě otevíral skóre domácí David Tůma, ale již o čtrnáct sekund později vyrovnal Roman Maliník. Sledujeme tvrdý boj, oba celky jsou velmi vyrovnané.

20:00

19:53
    Ještě jedno buly před ústeckým brankářem.

19:47
    Vhazuje se před Soukupem.

19:29
    Nebezpečná situace, Kanko tečoval puk směřující od modré čáry a málem puk zapadl do sítě.

18:46
    Ústí se tlačí do útoku, ale havířovská obrana odolává.

17:59
    ROMAN MALINÍK okamžitě vyrovnáná, s ničím se nepáral a ostrou střelou překonal Soukupa. Asistence: David Bahounek.

17:45
    Bleskově využitá přesilovka! Jaroslav Roubík po vyhrané buly poslal puk před branku, kde z první poslal kotouč do sítě DAVID TŮMA. Asistence: Jaroslav Roubík, Ondřej Smetana.

17:31
    Sztefek (HAV) vyloučen na dvě minuty za sekání.

17:10
    Nyní hosté pálili vedle branky!

17:05
    Z levé strany posílal puk před branku Staněk, ale Soukup situaci pokryl a ukryl kotouč ve výstroji.

16:55
    Po zákroku Svobody se bude vhazovat před havířovským brankářem.

16:38
    Havířov byl chvíli pod tlakem, následně vyvezl kotouč hostující Matějek, snažil se sám něco vymyslet, ale do koncovky se nedostal.

15:41
    Střelu Smetany od modré hosté zablokovali.

15:36
    Nyní si najížděl do prostoru Křivohlávek, ale pálil těsně vedle!

15:05
    Domácí Bernad nahazoval kotouč od modré a málem překvapil gólmana Svobodu!

14:45
    Až po návratu Ryse z trestné lavice se do dobré šance dostal Sztefek, ale nadvakrát Soukupa nepřekonal.

14:40
    Ústí v plném počtu.

14:18
    Havířov ale zbytečně ztrácí kotouřče, zatím tedy hraje při hře 5 na 5 lépe než při přesilovce.

13:54
    Nyní dokonce se AZet dopustil zákázaného uvolnění, hra se přesune před Svobodu.

13:27
    Pechanec vyjel zpoza branky a snažil se hledat spoluhráče, ale našel pouze domácího Kloze, jenž dostal puk do bezpečí z pohledu Slovanu.

12:37
    Rys (UNL) vyloučen za hákování.

12:37
    Akce Havířova skončila v ofsajdu, dříve do pásma vjel Sztefek.

12:24
    Vágner nahazoval do pásma.

11:47
    Na puku je více Havířov, nyní se ale do koncovky tlačí Slovan, ale zatím domácí puky létají mimo branku.

10:49
    Havířov dobře brání střední pásmo, domácímu týmu se zatím nedaří dostat do šancí.

10:00
    Ústí první oslabení ubránilo, ale nyní se mu nedaří v plném počtu dostat do pásma.

09:03
    Krisl znovu nahazoval od modré, před brankou ještě dorážel Kanko!

08:32
    Havířovský kapitán Krisl od modré trefil tyčku!

08:04
    Zatím se nedaří první přesilovka ani Havířovským, domácí vyhazují puky.

07:14
    Ústí se osvobozuje hned po buly.

07:09
    Vágner (UNL) sroloval u vlastní branky Marunu a vyfasoval od sudího dvě minuty za hrubost.

07:01
    Nyní ale naopak zasahoval Soukup a přerušil hru.

06:45
    Z mezikruží pálil domácí Kloz, ten je zatím z domácích hráčů nejvíce aktivní.

05:32
    Zatím sledujeme vlažný úvod utkání, střeleckých pokusů je pomálu.

04:57
    Nyní Rimmel střílel zblízka, Soukup musel být v pozoru!

04:29
    Havířov hraje již v plném počtu.

04:01
    Ústecká přesilovka je zatím dost marná, mnoho času strávil Havířov paradoxně v útočném pásmu nebo v klidu puky vyhazoval.

02:59
    Ústí rozehrálo svou přesilovkovou formaci, před brankou tečoval kotouč před gólmánem Kloz, Svoboda ale dostal kotouč do ochranné sítě.

02:19
    Martin Mazanec (HAV) vyloučen za napadení.

01:49
    Na stadion do Ústí dorazilo i několik fanoušků AZ Havířov, kteří již o sobě dali šlyšet. Bohužel zatím na stadion nedorazilo příliš domácích diváků, aréna je vesměs poloprázdná.

01:39
    Až nyní po střele Sedláčka si připisuje Soukup první zákrok a přerušuje hru.

01:16
    Nyní se nastěhovalo do útočného pásma Ústí, ale na první střelecký pokus stále čekáme.

00:30
    Úvodní buly vyhrál Havířov a snažil se vymyslet první útočnou akci, ale do pásma Slovanu se nedostal.

00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Lavinger) – Kurka, Smetana, Macek, M. Vágner, Bernad, Hes, Skočovský – D. Tůma, Roubík, Kloz – Rys, Kubica, Kuchler – Křivohlávek, Gengel, Navarra – D. Novák, Kopta. Trenér: Mach.

AZ Havířov: M. Svoboda (Matoušek) – Korím, Lenďák, Krisl, Bahounek, M. Mazanec, Ostrčil, Bail – Kalus, Maliník, A. Staněk – J. Bárta, Pechanec, Sztefek – Kanko, P. Sedláček, Maruna – Matějek, M. Rimmel, Kurovský – L. Bednář. Trenér: Mikeš.

Rozhodčí: Grech – Toman, Kokrment..
    Předzápasová rozcvička je v plném proudu

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Ústečtí hokejisté vstoupili do sezóny vítězstvím nad Mostem 3:1. V severočeském derby odehráli bojovné utkání, proti posílenému Mostu si vytvořili více šancí, a tak šlo jejich vítězství o dvě branky považovat za zasloužené.

Hned ve druhém kole ale Slovan zajížděl na led silné Jihlavy a prohrál 1:4. V průběhu zápasu dokonce prohrával už o čtyři branky, v 52. minutě snižoval už pouze Kuchler.

Ústí má tak po dvou kolech v tabulce tři body a nachází se na 8. místě.

Nejproduktivnějším hráčem Ústí je Jiří Rys, který sice ještě neskóroval, ale připsal si tři asistence.

V minulé sezóně Slovan porazil Havířov hned třikrát ze čtyř zápasů, prohrál jen v Havířově po prodloužení. Historicky se Ústeckým na Havířov daří, hlavně v domácím prostředí.

Ústecký kouč Tomáš Mareš před zápasem předesílá: "Očekáváme o dost lepší výkon než v Jihlavě. Musíme být o hodně agresivnější, více střílet a hlavně musíme mít důraz v předbrankovém prostoru soupeře. Na druhou stranu chceme hrát dobrou obranu, hlavně střední pásmo, které nás v loňské sezóně zdobilo. Doma musíme vyhrávat hlavně kvůli našim skvělým fanouškům a ti nám určitě opět hodně pomohou."

AZ HAVÍŘOV

Havířov má stejně jako Ústí v tabulce tři body. Narozdíl od Ústí Severomoravané v prvním kole prohráli, a to doma s Českými Budějovicemi 2:5. Hned ve druhém kole ale byli úspěšnější a doma přehráli Litoměřice 6:2. Havířov tak ve třetím kole poprvé vyjede na led soupeře.

Nejproduktivnějším hráčem AZetu je Michal Sztefek s bilancí 3+1.

Před sezonou se mluvilo o tom, že Havířov by se ohl stát farmou extraligového Třince, což ale v Havířově odmítli. I tak v kádru AZetu nalezneme několik borců se zkušenostmi z týmu Ocelářů. Například gólmana Miloslava Svobodu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 18. Tůma (Roubík, Smetana), 22. Kuchler (Rys, Vágner), 23. Křivohlávek (Navarra, Gengel), 28. Kubica (TS), 35. Smetana (Tůma, Kloz), 37. Roubík (Smetana, Kůrka), 46. Rys (Macek) – 18. Maliník (Bahounek), 42. Kanko, 44. Ostrčil (Pechanec, Maruna), 55. Kanko (Pechanec, Maruna)

AZ Havířov: M. Svoboda (od 23. Matoušek) – Korím, Lenďák, Krisl, Bahounek, M. Mazanec, Ostrčil, Bail – Kalus, Maliník, A. Staněk – J. Bárta, Pechanec, Sztefek – Kanko, P. Sedláček, Maruna – Matějek, M. Rimmel, Kurovský – L. Bednář. Trenér: Mikeš.

Rozhodčí: Grech – Toman, Kokrment.