Jokerit – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Riga – Viťaz 1:4 (kon.) | Záhřeb – Spartak Moskva 1:7 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 1:2 (po pr.)
Jokerit Helsinky
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Dynamo Moskva
Čtvrtek 17.09.2015, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (19:54:04)

Československá stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Jokerit Helsinky poráží Dinamo Moskva 2:1 a posouvá se a první místo v Západní konferenci KHL. Finský celek byl většinu času lepším týmem na ledě a připisuje si pátou výhru v řadě.

59:36
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Dinama a Lazušin se vrací do své branky.

59:15
    Jokerit zahnal Dinamo až do jeho obranné třetiny a hostům se teď nedaří rozehrávka.

58:53
    Zakázané uvolnění Jokeritu. Hosté si následně vyžádali oddechový čas.

58:25
    Dinamo se konečně dostalo do útoku a Lazušin opouští svou branku.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny a kotouč je za brankou Lazušina.

57:40
    Postavení mimo hru v podání Jokeritu. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Dinamo vůbec nepůsobí jako tým, který rychle potřebuje vstřelit branku.

56:12
    Jokerit teď chytře drží hru daleko od Karlsson a hostům rychle utíká čas na vyrovnání.

53:53
    Jokerit se ubránil a Rita se vrací na led.

53:10
    Jokerit se v oslabení dostal pod velký tlak, ale nyní se mu daří vyhodit kotouč do útočné třetiny.

52:42
    Tvrdou ránu Višněvského vyráží Karlsson ramenem!

51:53
    Jani Rita (JOK) dostává menší trest za hákování a Jokerit si komplikuje závěr zápasu.
    49:18. Maxim PESTUŠKO - 2:1

49:18
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Dinamo dává po skončení přesilové hry kontaktní branku! Na konci povedené kombinace byl v pravém kruhu MAXIM PESTUŠKO, který dnes jako první dokázal dostat kotouč za Karlssona. Asistence: Denis Kokarev, Dmitrij Višněvskij.

49:00
    Domácí jsou v plném počtu.

48:00
    První minuta přesilové hry Dinama je minulostí a Jokerit se zatím dobře brání.

47:00
    Mathis Olimb dostává menší trest za držení.

46:12
    Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka.

44:30
    Hráči Jokeritu velmi dobře bruslí a Dinamo není schopné zůstat delší dobu u puku.

42:21
    Jokerit vstoupil do třetí třetiny aktivně a Dinamo se zatím moc neohřálo s kotoučem v útočné třetině.

40:01

Ve druhé třetině se Jokerit dostal do dvougólového vedení a v závěru druhé hrací části kontroloval hru. Uvidíme, zda se Dinamo ještě vzchopí a zdramatizuje utkání. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Čtyry sekundy před koncem druhé periody se bude ještě jednou vhazovat před Lazušinem.

39:00
    Ohlášena je poslední minuta druhé třetiny a Jokerit drží kotouč v útočném pásmu.

37:22
    Jokerit je na koni a po druhé vstřelené brance je aktivní směrem dopředu.
    35:04. Mathis OLIMB - 2:0

35:04
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Lazušin vyrazil nahozený kotouč betonem jen přímo před sebe a osamocený MATHIS OLIMB bekhendem uklidil puk po víko. Asistence: Topi Jaakola, Pekka Jormakka.

33:06
    Aaltonen dostal parádní přihrávku za obranu a jel sám na brankáře, ale ve velké šanci minul branku!

32:44
    Sallinen se vrací zpátky na led.

32:24
    Jokerit se teď dobře brání a jeden z hráčů v modrém se dokonce dostal až do zakončení.

31:55
    Jokerit se dostal pod tlak, ale nyní se dokázal osvobodit a bránící čtveřice rychle uhání na střídačku.

31:01
    Hráči Jokeritu vyhazují kotouč přes všechny čáry.

30:44
    Jere Sallinen (JOK) dostává menší trest za sekání.

30:00
    Máme za sebou polovinu základní hrací doby a nadále platí, že zápas je skoupý na šance. Jedinou branku zatím vstřelil v úvodu druhé třetiny Jokerit, který se prosadil při vlastní přesilovce.

28:14
    Jokerit předvedl dobrý zámek v útočném pásmu a nadále zůstává u kotouče, ale přesilovka je již u konce.

26:14
    Jurij Babenko (DMS) si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

26:14
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

25:23
    Ohtamaa se ocitl v dobré střelecké pozici, ale rána mu příliš nesedla a Lazušin bez potíží zasáhl.

24:16
    Dinamo se snaží odpovědět a nyní drží kotouč v obranné třetině Žolíků.
    21:20. Peter REGIN - 1:0

21:20
    Finové využívají přesilovku! PETER REGIN přesnou střelou k tyči překonává Lazušina, který se nestihl včas přemístit. Asistence: Brandon Kozun.

20:17
    Alexej Cvetkov (DMS) s odpyká dvě minuty za hákování.

20:01

Statistiky 1. třetiny prozrazují, že oba týmy vystřelily na branku pouze čtyřikrát, což dokládá, že k vidění skutečně nebyla žádná ofenzivní smršť plná šancí.

První třetina nenabídla hokej v příliš strhujícím tempu a i gólově vyšla zcela naprázdno. V úvodu byl opticky lepší Jokerit, ale šancí bylo málo na obou stranách a hra se postupem času vyrovnávala. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38
    Tentokrát icing v podání hostů. Hra se v závěru první třetiny stěhuje před Lazušina.

18:48
    Zakázané uvolnění Jokeritu.

18:18
    Daugavinš si zpracoval kotouč před Karlssonem, ale jeho následné bekhendové zakončení dokázal švédský gólman vytěsnit nad branku!

17:09
    Oba týmy jsou v plném počtu.

16:28
    Kotouč se odrazil mimo hrací plochu a následovat bude vhazování ve středním pásmu.

15:09
    Po menší potyčce u Karlssonovy branky se bude vylučovat na obou stranách. Tommi Huhtala si odpyká dvě minuty za hrubost a to samé čeká i hostujícího Alexeje Cvetkova.

15:03
    Jeden z hráčů Dinama měl k dispozici dorážku do odkryté branky, jenže v rychlosti nezamířil přesně!

14:11
    Osipov mířil těsně nad beton, ale Karlsson dobře zasáhl lapačkou a přerušuje hru.

14:00
    Jokerit se zatím brání dobře a nyní vyhazuje kotouč přes celé kluziště.

13:02
    Oskari Korpikari (JOK) si odsedí dvě minuty za držení a za devět sekund začne přesilovka Dinama.

12:38
    Další dobrá práce obranné čtveřice Dinama a kotouč je u Karlssona.

12:15
    Dinamu se již dvakrát podařilo dostat kotouč ven ze své třetiny.

11:11
    Dmitrij Višněvskij (DMS) dostává dvouminutový trest za držení.

10:10
    Jokerit se dostal do přečíslení čtyř proti dvěma, ale Kozun nevyřešil situaci dobře.

09:26
    Většinu času mají kotouč na hokejkách domácí Žolíci, kteří se však zatím jen zřídka dostávají do šancí.

07:29
    Po přerušení hry přichází na řadu první komerční pauza.

06:52
    Jokerit teď drží Dinamo v jeho obranném pásmu a vytváří si tlak.

05:47
    Karpov se dostal s pukem až před branku Jokeritu, ale zblízka nepřekonal Karlssona!

04:52
    Aaltonen dostal přihrávku do mezikruží, odkud usměrnil kotouč na branku Lazušina, který však dokázal zasáhnout.

04:03
    Další snadná práce pro Lazušina. Zápas zatím naprosto postrádá tempo a dosud nebyla k vidění žádná nebezpečná akce.

02:37
    Nahození od modré čáry končí v lapačce Lazušina a následovat bude vhazování v obranném pásmu Dinama.

01:20
    Obě mužstva mají zatím potíže s přechodem do útočného pásma.

00:01

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Ohtamaa, Lajunen, Jensen, Larsen, Jaakola, Korpikari – Huhtala, Olimb, Jormakka – Hagman, Regin, Kozun – Sallinen, Kapanen, Aaltonen – Joensuu, Wirtanen, Rita.

Dinamo Moskva: Lazušin (Serebrjakov) – Barancev, Višněvskij, Robinson, Hietanen, Osipov, Solovjov, A. Volkov, Igumnov – Kokarev, Gorovikov, Pestuško – Daugavinš, Cvetkov, Karpov – Galimov, K. Volkov, Babenko – Dugin, Tarasov, Filatov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Sirotkin, Metalnikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Helsinský Jokerit přivítá v rámci KHL na svém ledě Dinamo Moskva, v souboji dvou předních celků této soutěže. Žolíci mají za sebou šňůru čtyř zápasů na venkovních stadionech, kterou zvládli naprosto na výbornou, jelikož v ní získali maximální možný počet dvanácti bodů. Jokerit celkově zažívá velmi dobrý vstup do soutěže, když v osmi zápasech vyšel pouze jednou bodově naprázdno a všechny ostatní vyhrál za tři body. Se ziskem 21 bodů je tým z Helsinek na druhém místě Západní konference pouze proto, že CSKA Moskva, které má 23 bodů, má odehráno o dva zápasy více. Hosté z Dinama jsou prozatím v konferenci čtvrtí a na Jokerit ztrácí šest bodů. Dinamo v minulém kole zaznamenalo cennou výhru na ledě Petrohradu a dnes by na ni rádo navázalo úspěchem na ledě dalšího z favoritů soutěže. Jak prestižní souboj v helsinské Hartwall Aréně nakonec dopadne, můžete sledovat prostřednictvím našeho textového online přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 22. Regin (Kozun), 36. Olimb (Jaakola, Jormakka) – 50. Pestuško (Kokarev, Višněvskij)

Dynamo Moskva: Lazušin (Serebrjakov) – Barancev, Višněvskij, Robinson, Hietanen, Osipov, Solovjov, A. Volkov, Igumnov – Kokarev, Gorovikov, Pestuško – Daugavinš, Cvetkov, Karpov – Galimov, K. Volkov, Babenko – Dugin, Tarasov, Filatov.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Sirotkin, Metalnikov

Diváci: 9 184