Liberec – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 7:3 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:5 (0:1 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 2:4 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:1 (kon.)
Mountfield HK
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 17.09.2015, 18:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Ode mě to je dnes vše, děkuji za pozornost a někdy příště u dalšího onlajn přenosu ,,Napočtenou". (20:11:59)

A máme tu konec dnešního derby. Musím říci, že z pohledu diváka se nejednalo o příliš atraktivní hokej, přesto ale měl pestrý závěr. Hradečtí se zmohli na kontaktní branku, kterou v 55. minutě vstřelil David Košař. Pardubice však nepřipustily žádný obrat a soupeři vsítili rozhodující gól do odkryté brány. Letošní první derby mezi Mountfieldem a Dynamem tak ovládl hostující celek.

59:51
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A dílo je dokonáno. ADAM RUŽIČKA si vybruslil až k modré čáře, odkud strefuje prázdnou bránu. Bez asistence.

59:30
    Dynamo vyhazuje a střídá.

58:57
    Hradec stále kombinuje a přihrává. Střela stále nepřichází.

58:45
    Hradec zkouší hru šest na pět.

Dnešní utkání sleduje 400 diváků.

58:45
    Oddechový čas pro domácí.

58:37
    Hradečtí se dostali do pásma a mají 75 sekund na vstřelení gólu.

57:58
    Mountfield zkouší vše možné, aby vyrovnal. Šance však má, a ne malé.

57:28
    Kotouč byl vyhozen ze hřiště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:34
    Rozehrávka Hradce byla pozastavena už v jeho obranném pásmu, Pardubice útočí.

56:01
    Tentokrát byl Mountfield zastaven postavením mimo hru.

55:46
    Hradec tlačí na soupeře zuby nehty, nedokáže se však usadit v pásmu a něco vymyslet.

54:51
    Hradec právě vstřelil branku!
    A přece jenom se nám zdramatizuje závěr klání. DAVID KOŠAŘ se připletl k puku v mezikruží a přesnou střelou nad lapačku zavěsil do sítě hostů. Asistence: František Hnik.

54:02
    Domácí hrají v plném počtu. Hostům se vůbec nepovedla tato přesilová hra, Hradec v ní dokázal i zaútočit na svého protihráče.

53:52
    Zakázané uvolnění Dynama. Vhazovat se bude u branky hostů.

53:33
    Hradečtí překvapivě utočí za početní nevýhody.

52:49
    Mountfield po 45 sekundách vyhazuje kotouč a může vystřídat.

52:02
    Aleš Krátoška si odsedí dvě minuty za hrubost. Pardubice mají možnost teoretiky rozhodnout tento duel.

52:02
    Aleš Krátoška vyslal na golmana tvrdou střelu. Ta vyskočila nad hlavu Otakara Husára a vznikla nepřehledná situace před brankovištěm, kterou nakonec ukončil sám brankař.

51:44
    Aleš Krátoška skončil ve vlastní síti. Vhazovat se bude po pravici Františka Veselého.

50:29
    Kapitán Hradce dostal nabito a měl úžasnou pozici ke skórování z levého kruhu. O pár centimetrů ale přestřelil bránu.

49:18
    Hosté nahodili kotouč do pásma a odcházejí střídat.

48:28
    Karel Nedbal pálil z modré do nepřehledné situace před bránou, puk skončil ve výstroji Františka Veselého.

48:05
    Puk byl nastřelen ještě před červenou čárou. Zakázané uvolnění Pardubic.

47:24
    Aleš Krátoška se prokličkoval až před Otakara Husára, přestřelil však pouze jeho rameno.

46:05
    Oba týmy jsou v plném počtu.

45:52
    Nepřesná přihrávka končí zakázaným uvolněním Mountfieldu.

45:14
    Špatná přihrávka Hradce zapříčinila ztrátu puku i útočného pásma.

44:23
    Radek Pilař zkoušel zavést puk, pardubická obrana však byla na něj příliš.

44:04
    Je tu oboustranné vyloučení. Dvě minuty za nedovolený bránění si odsedí Aleš Suda, a na straně Pardubic Tomáš Pipek za napadení. Hra bude pokračovat za stavu čtyři na čtyři.

43:32
    Aleši Krátoškovi byla sejmuta helma pomocí hole, hra ale pokračuje dále.

42:44
    Dynamo se snaží rozehrát, domácí jím však dělají problémy.

41:21
    Pardubice jsou pod tlakem Hradce, který se však znovu nedokáže dostat ke střele.

40:39
    Hosté hrají v plném počtu.

40:36
    První akci třetí třetiny zastavil Otakar Husár.

40:05
    Hradečtí jí vyhráli a zakládají útok zpoza své brány.

40:01

Oba týmy jsou již nastoupené k zahájení třetí třetiny. Do úvodní bule poslední periody zbývají vteřiny.

Třetí třetina začne přibližně v 19:34.

Je za námi druhá třetina. V ní už byl Hradec jasně viditelnější než v předchozí dvacetiminutovce. Přidal první gól v utkání, ale i přes velký tlak vytvořený u branky Dynama se na další nezmohl. Hra se i značně přitvrdila. K vidění je mnoho hitů a nebezpečných zákroků. Hradec Králové a Pardubice tak po druhé třetině 1:3.

40:00

39:31
    Radek Pilař nastřelil nejbližšího hráče, čímž ztratil Hradec útočné pásmo.

38:38
    Ondřej Panna si odpyká dvě minuty za hákování. Mountfield zkusí další štěstí v následující přesilové hře.

38:31
    Hradečtí mají výhodu, v ní ale předvádí překrásný výkon. Z akce plné šancí ale opět nenašli recept na pardubickou svatyni.

37:02
    Několik dělovek domácích od modré čáry si nenašlo cestu k brankovišti. Štěpán Havránek poté předvedl ukázkový hit na jednoho z pardubických hráčů.

36:17
    Filip Zadina zkoušel střílet z levého kruhu. Puk však zůstal pouze ve výstroji domácího brankaře.

35:00
    Oba celky se nyní drží spíše ve středním pásmu a chrání si své území. Nahozený kotouč ze strany Hradce si Otakar Husár ponechal v lapačce.

33:59
    I když se tlak domácích znatelnější z pohledu diváka, žádnou další branku Hradečtí nepřidali.

32:56
    Hosté hrají v plném počtu. Velmi slabá přesilová hra ze strany domácích. Ti se nedostali téměř k ničemu, přicházeli o puky i pásmo. Z nadějné početní převahy tak nevstřelili kontaktní gól.

32:00
    Pardubičtí jsou ve čtyřech.

31:37
    Mountfield prozatím zůstává jen u přihrávek, ty jim však nejsou platné.

30:56
    Josef Horyna odchází na trestnou lavici za vysokou hůl, Hradečtí si zahrají 64 sekund přesilovou hru pět na tři.

30:40
    David Malík pálil na Otakara Husára, neúspěšně.

30:11
    Domácí hrají v plném počtu a mají početní výhodu pět na čtyři.

30:01
    Denis Kusý si okusí trestnou lavici. Dvě minuty si odpyká za sekání. Hra bude probíhat osm sekund v počtu čtyři na čtyři.

29:26
    Pardubice drží pod tlakem hradeckou čtyřku, ta brání z posledních sil.

28:09
    Další oslabení na straně Mountfieldu. David Malík si odsedí dvě minuty za hákování.

26:37
    Plácanou v obranném pásmu domácích ukončili Hradečtí vyhozením puku. Momentálně se nahází v rohu u soupeře.

26:17
    Aleš Krátoška pálil od modré švihem, nenašel se však nikdo, kdo by clonil golmanovi, popřípadě tečoval puk.

26:07
    Jakub Orság završil pokusy hradeckého kádru o vstřelení branky. Hra se ze strany Hradce zvedla a tým předvádí o něco lepší výkon.

24:54
    A jak to najednou jde se dostat do pásma! Tomáš Drašnar objevil na modré volného ŠTĚPÁNA HAVRÁNKA, který čistou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Drašnar.

24:13
    Hradec stále vymýšlí recept, jak překonat modrou čáru Dynama a udržet se za ní. Zatím neúspěšně.

23:10
    Ačkoliv se Mountfield dokáže probojovat do útočného pásma, snadno o něj přichází a nevytváří si žádné šance ke vstřelení gólu.

22:38
    Hradec dostal svého soupeře až za bránu, ten měl problémy s rozehrávkou.

22:22
    Radek Pilař dostal nabito do mezikruží, jeho střela však zamířila do výstroje pardubického brankaře.

21:03
    Tak toto byl opravdu krásný sólo unik ze strany FILIPA ZADINY. Ten probruslil mezi dvěma beky a skvostným bekhendovým zakončením prostřelil betony golmana. Asistence: Adam Ružička, Karel Nedbal.

20:17
    Další pokus Mountfieldu o usazení nevyšel, Pardubice vytvořily nebezpečný protiútok.

20:01

Obě mužstva jsou již na ledě, formulují se nám i úvodní pětky. Druhá třetina je před svým začátkem.

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

Je za námi první část zápasu. V něm se o něco lépe předvedl pardubický celek, který v ní střelil dvě branky. Zásluhu na tom mají i časté oslabení Hradce, kolikrát velmi zbytečné, které dávají prostor hostům ke skórování. Dynamo bylo v úvodní periodě jasně viditelnějším celkem. Lépe kombinovalo, vytvářelo akce, bruslilo, ale především méně faulovalo. Pardubice tedy vedou v Hradci Králové po první třetině 2:0.

20:00

19:52
    Domácí hrají v plném počtu.

19:33
    Krásnou kombinaci předvedl hostující celek. Po smršti přihrávek před brankovištěm Hradce mohl zakončit Adam Ružička, jeho pokus ale Františka Veselého nezmátl.

18:54
    Mountfield vyhodil kotouč ze svého pásma a může vystřídat.

18:04
    Pardubičtí kombinují před domácí brankou. Jejich střelecký pokus z mezikruží zneškodnil František Veselý.

17:51
    Mountfield si znovu koledoval a doplatil na to. Za příliš mnoho hráčů na ledě si odsedí dvě minuty na trestné lavici Jakub Orság.

17:25
    Hradečtí jsou znovu před bránou Dynama. Prozatím bez jakékoliv střely.

16:24
    Radek Pilař obdržel kotouč od Davida Malíka a ihned pálil, neúspěšně.

15:27
    Hra se opět odehrává převážně ve středním pásmu, oba týmy se nemohou usadit v pásmu.

14:38
    Hradec je znovu v plném počtu. Nepříliš podařená přesilovka ze strany Pardubic. Ty si vytvořily pouze několik nepřesných střel, část přesilovky strávily mimo útočné pásmo.

13:59
    Hradec se osvobozuje a vyváží puk ze svého pásma.

12:38
    Ve stejném čase byl vyloučen na straně Mountfieldu David Košař za hákování.

12:38
    Pardubice navyšují své vedení. Martin Krajňák našel u druhé tyče volného ONDŘEJE PANNU, který skóroval do prázdné brány. Asistence: Marin Krajňák, Jakub Hoskovec.

12:27
    Opět je puk ve středním pásmu, Pardubice se nedokáží dostat do pásma.

11:40
    Domácí se podruhé dostali z pásma, pardubická přesilovka zřejmě neprobíhá dle jejich představ.

11:02
    Karel Nedbal pálil od modré čáry do chumlu hokejistů. Kotouč však se štěstím František Veselý vyrazil.

10:43
    A je tu další vyloučení na straně Mountfieldu. Kryštof Hroudný si odpyká dvě minuty za zdržování hry – sevření kotouče.

09:47
    Hosté hrají v plném počtu. Hradec měl možnost vyrovnat stav utkání pouze ze střel od modré, většina přesilové hry však nebyla ze strany domácích ideální.

08:59
    Štěpán havránek dostal nabito na modrou čáru, s jeho střelou si však Otakar Husár poradil.

07:47
    Vojtěch Faltys a Miroslav Rohlík si odsedí dvě minuty. Prvně zmiňovaný za držení, druhý za vražení na hrazení. Mountfield má možnost skórovat ve hře pět na tři.

07:10
    Velká šance pro Hradec, Jakub Orság se dostal před branku Otakara Husára, obtočení k druhé tyči mu ale překazil jeden z pardubických obránců.

06:19
    Hradec se konečně delší dobu udržel okolo branky Dynama, přesto se znovu ke střele nedostal.

05:56
    Hra byla přerušena postavením mimo hru ze strany Pardubic.

05:30
    Obě mužstva se převážně drží ve středním pásmu a nemohou se usadit před brankami soupeře.

04:44
    Pardubice nepřesně rozehrály, přesto se dostaly do pásma protihráčů.

03:47
    Mountfield prozatím pouze nahazuje puk do pásma hostů, k zajímavější šanci se ale zatím nedostal.

03:01
    Domácí hrají v plném počtu. Velmi nadějnou přesilovou hru odehráli Pardubičtí. Svého soupeře nepouštěli z pásma a pálili na brankaře střelu za střelou. Druhý gól na jejich konto nepřidali.

02:21
    Hradečtí se konečně dostali z pásma a vyhazují kotouč.

01:46
    Dynamo dlouho drželo hradeckou čtveřici pod tlakem, jejich akce vyvrcholily pokusem Martina Krajňáka, který se pokusil překonat Františka Veselého u vzdálenější tyče.

01:02
    A je tu první přesilovka v zápase. Lukáš Junek si odsedí dvě minuty za krosček. Pardubice si zahrají přesilovou hru.

00:30
    Tak toto byl opravdu rychlý start ze strany Pardubic. Samuel Rudy našel při protiútoku na druhé straně kluziště TOMÁŠE PIPKA, který v úniku podél pravého mantinelu skóruje mezi betony golmana. Asistence: Samuel Rudy.

00:05
    Hradečtí nahodili kotouč do pásma a drží se v rohu soupeře.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, utkání začne za několik sekund.

Mountfield HK: Veselý (Bechný) – Suda, Hroudný, Havránek, Junek, Košař, Lier – Hnik, Pilař "C", Orság – Drašnar, Miškář, Krátoška – Chalupa, Zahradník, Hofman – Malík, Gančarčík, Šeda. Trenér: Aleš Krátoška.

HC Dynamo Pardubice: Husár (Červený) – Horyna, Rudy, Nedbal "C", Kučera, Beran, Faltys – Pipek, Krajňák, Panna – Zadina, Ružička, Kusý – Barkóci, Hoskovec, Rohlík – Dušek, Hlaváček, Voženílek. Trenér: Pavel Rohlík.

Rozhodčí: Veinfurter – Novák, Potůček..

HC Dynamo Pardubice:

I Dynamo může být spokojeno s úvodními výsledky této sezóny. Ačkoliv v prvním kole bylo krátké na sparťanské hokejisty a prohrálo 2:7, chuť si spravilo na Mladé Boleslavi, kterou porazilo 4:2. Hned další vítězství si posléze připsalo v duelu s Libercem, jenž porazilo 5:3. Se stejným počtem bodů jako jeho protivníci se nyní nachází na šesté příčce. Svoji šňůru výher ale může natáhnou už v následujícím zápase v derby s Hradcem Králové.

Mountfield HK:

Premiérový vstup do extraligy juniorů se Hradeckým povedl na výbornou. Hned v prvním klání přivítali na svém ledě rivala z Českých Budějovic. Toho se však nezalekli a odnesli si ze zápasu plnohodnotnou výhru poměrem 7:2. Druhý duel je čekal na severu Čech, kde chtěli ulovit další body od libereckých Tygrů. Ti ale v druhém kole nezaváhali a porazili Východočechy 4:2. Mountfield si chtěl následně napravit reputaci opět doma, kde hostil pražskou Spartu. Deklasující výhrou 6:0 všem celkům ukázal, jak silný tým letos trenér Aleš Krátoška sestavil. Po třech kláních má tak Hradec na svém kontě šest bodů a čtvrté místo v tabulce.

Příjemný den Vám přeji z hradecké Fortuna arény. Hokejová sezóna po několikaměsíční odmlce opět začala a má za sebou již odehrané úvodní duely. Jinak na tom není ani nejvyšší česká juniorská soutěž. Ta nám však tentokrát přinese v dalším kole velmi pestré rozlosování, které ocení zejména východočeští fanoušky. Je to tak přátelé! Pod Bílou věží změří své síly jedni z dvou největších tuzemských rivalů Mountfield HK s HC Dynamo Pardubice. Start utkání je naplánován na 18:00 a vy u něj můžete být prostřednictvím našeho zpravodajství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Janeček

Branky a nahrávky: 25. Havránek (Drašnar, Krátoška), 55. Košař (Hnik) – 1. Pipek (Rudy), 13. Panna (Krajňák, Hoskovec), 22. Zadina (Ružička, Nedbal), 60. Ružička

Rozhodčí: Veinfurter – Novák, Potůček.