Řisuty – Jindř. Hradec 7:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 5:0 (kon.) | Nymburk – Sokolov 4:2 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 8:3 (kon.) | Frýdek-M. – SK Karviná 7:1 (kon.) | Kopřivnice – Technika Brno 3:4 (0:1 po s.n.)
Břeclav – Vsetín 0:9 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 0:7 (kon.) | Mor. Budějovice – Opava 4:2 (kon.)
Klatovy – Pelhřimov 8:4 (kon.) | Bílina – Jablonec n/N 1:3 (kon.) | Trutnov – Klášterec nO 8:2 (kon.)
Děčín – Kolín 0:3 (kon.) | Tábor – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 5:7 (kon.)
HC Kobra Praha
5:7 (1:2, 2:2, 2:3)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 03.10.2015, 18:00 • Praha - Braník • 2. liga skupina Západ • 6. kolo

Vrchlabí nečekaně vítězí na hřišti Kobry Praha. Ve třetí části opět přišlo o své vedení a o tři minuty později dokonce prohrávalo. Úchvatný závěr však odstartovala vyrovnávací branka Matějky. O minutu později poslal hosty k radosti většiny fanoušků do vedení Urban a do prázdné branky potvrdil vítězství Vrchlabí Šimoníček.

Zápasem vás provázel Marek Komárek. Brzy opět u dalšího utkání na počtenou. (20:14:50)

59:47
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Vrchlabí tu dnes zvítězí. Prázdnou branku trefil JIŘÍ ŠIMONÍČEK. Asistence: Bláha.

59:32
    Domácí odvolávají brankáře.

59:09
    Ofsajd Kobry. Hosté jsou zase o kousek blíž vítězství.

58:17
    Provinilec Jakeš nahodil kotouč na hostující branku, ale Jelínek zasahovat nemusel. Naopak přišel pas na druhou stranu, kde se zjevil proti Langerovi PATRIK URBAN a zakončil přesně pod lapačku Langera. Asistence: Beneš.

57:31
    Hosté vyrovnávají! Matějka byl ve velké šanci,ve které nejprve neuspěl. Langer po svém zákroku ale kotouč nepřikryl a právě JAN MATĚJKA doslova došťouchal puk za brankovou čáru. Bez asistence.

57:15
    Ve stejném čase Jakeš zbytečně fauloval a dává hostům šanci. Dvě minuty za hrubost.

57:15
    Do dobré šance se dostávali domácí hráči, ale přes několik ležících těl se jim puk nepodařilo propasírovat.

56:46
    Po krátké návštěvě útočného pásma, se Kobra znovu osvobodila.

55:57
    Jedlička vyzkoušel pozornost Jelínka.

55:45
    Až nyní přišla střela z úctyhodné vzdálenosti. Langer neměl potíže.

55:11
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma, aby bylo možné něco s výsledkem udělat.

54:25
    Benešova rána byla zblokovaná. Kobře se daří rozbíjet útoky Vrchlabí.

53:30
    Hra se teď přelévala z jedné strany na druhou. V pásmu se nakonec na delší dobu usadili domácí a vše skončilo přerušením hry po zákroku Jelínka.

52:15
    Kobra se přesilovce Vrchlabí ubránila.

51:32
    Šteiner v samostatném úniku provedl perfektní kličku, ale Jelínek až téměř zázračně betonem vykopl jasný gól.

50:50
    Kobra právě vstřelila branku!
    Vteřinu před začátkem přesilové hry Vrchlabí se ve hře čtyři na čtyři prosazují domácí. MILOSLAV CAFOUREK vystřelil přesně nad beton Jelínka. Asistence: Slanina, Jakeš.

50:23
    Maďar mířil jen těsně vedle levého horního rohu.

50:01
    Po uplynutí první minuty domácí přesilovky je vyloučen také domácí hráč. Za nedovolené bránění je vyloučen Jedlička. Bude se hrát ve čtyřech.

49:45
    Karel Drahorád vystřelil na vyrážečku Jelínka, ten ale jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

49:31
    Výborně nyní zasáhl Jelínek. Verbík byl natlačený v brankovišti a snažil se přetlačit jeho beton. Nepodařilo se mu to.

49:10
    Kobra má rázem šanci utkání otočit. Svého soupeře zamkla ve svém útočném pásmu.

48:51
    Po další šanci hostí je tu velmi nečekaný verdikt hlavního rozhodčího. Vylučuje hráče Vrchlabí na dvě minuty za sekání. Provinivším se je Tomáš Šťastný.

48:39
    Dnes si tady Vrchlabí nezaslouží prohrát. Jirků v dobré šanci nadvakrát nepřekonal Langera.

48:07
    Puk se projel brankovištěm Langera, ale nikdo z hostujících hráčů ho nezasáhl.

47:31
    Další branka ze seriálu šťastných. JIŘÍ JAKEŠ tečoval střelu Hantáka přesně k pravé tyči a Jelínek byl bez šance. Asistence: Hanták.

47:16
    Šťastný se už už dostával do šance. Na poslední chvíli zasáhl bruslí obránce.

46:10
    Langovu střelu tečoval Slanina vedle branky.

45:46
    Vrchlabí opět v plném počtu.

45:29
    Lukáš Lang vyslal střelu od modré čáry, na kterou Jelínek viděl a v klidu ji pokryl do své lapačky.

44:48
    Hosté vyhazují až za branku Langera.

44:10
    Slanina netrefil branku z prostoru mezi kruhy. Nebyla to vůbec špatná pozice.

Dnešní utkání sleduje 139 platících diváků.

43:44
    Martin Klement si odsedí dvě minuty za podražení.

43:20
    Šťastný nenechal rozehrát Langera a vybojoval vhazování v útočném pásmu.

42:15
    Slabá a sražená Kadavého střela nabídla domácím protiútok. Vrchlabí ale dnes brání lépe než v předešlých zápasech.

41:31
    Daniel Vlach vystřelil na vzdálenější tyč a Jelínek měl hodně práce, aby jeho střelu nepustil mezi rukou a betonem za svá záda. Následovalo další zakázané uvolnění Vrchlabí.

41:27
    Další icing hostí.

40:30
    Hostující fanoušci se zlobí. Viděli totiž zákrok na hranici pravidel ve středním pásmu. Hra se hodně přiostřila.

40:14
    Slanina trefil Jelínka do masky. Následovalo zakázané uvolnění hostí.

40:01

Po druhé části mohou být opět spokojenější hosté. Ztratili sice svoje vedení na začátku třetiny, následně se ale opět ujali vedení zásluhou Šťastného. Ani to ovšem nevydrželo. Čtyři minuty před sirénou srovnal po dobré individuální akci Hanták. Že půjdou do šaten šťastnější hosté, o tom rozhodl Šimoníček šestatřicet vteřin před koncem této části. O všem rozhodne poslední část.

40:00

39:24
    Po obrovské chybě jednoho z domácích obránců opět vrací vedení hostům JIŘÍ ŠIMONÍČEK. V samostatném úniku se trefil přesně nad lapačku Langera. Bez asistence.

39:06
    Zakázané uvolnění hostí.

38:53
    Vrchlabí v plném počtu.

38:33
    Šteiner vystřelil na vyrážečku Jelínka, který byl ale připravený.

38:02
    Kobra se usadila v útočném pásmo a zasahovat musel už i Jelínek. Tlak trvá.

37:06
    Do přečíslení tři na dva se dostali hosté. Vše skončilo zblokovanou střelou. Beneš se ve druhé vlně na své spoluhráče jen zle podíval. V době střely byl úplně osamocený.

36:53
    Aktivitu nyní přebírají hosté. Logickým vyústěním je vyloučení Pavla Mrni na dvě minuty za krosček.

35:43
    Martin Filip měl puk na hokejce na modré útočné čáře, ale zbytečně ho ztratil. K puku se dostal FILIP HANTÁK, udělal kličku poslednímu obránci a Jelínkovi nedal šanci. Asistence: Jakeš.

34:48
    Jirků z levého křídla trefil Langera do masky. Ten následně puk ukryl a přerušil hru.

34:40
    Hlinka v dobré pozici nepropálil hostujícího hráče.

34:18
    Hra vysokou holí v podání Klementa. Vhazuje se po pravé ruce Jelínka.

33:42
    Přihrávku do samostatného úniku obdržel Martin Filip a měl spoustu času rozmyslet si zakončení. Langer ho však dobře vystál a nedal mu šanci skórovat.

32:59
    Další střela hostí. Tentokráte Langer nemusel předvést tak dobrý zákrok, jako před pár sekundami proti deCarvalhovi.

32:39
    V obrovské šanci deCarvalho! Dostal přihrávku mezi kruhy přesně na hokejku, ale ve stoprocentní šanci trefil pouze Langera do hrudi.

32:03
    Slanina z dobré pozice minul levý horní kout hostující svatyně. Jelínek se přesouval a nechal hodně volného místa. Pokud by Slanina branku trefil, bylo by pravděpodobně vyrovnáno.

31:21
    Jakeš dorážel do protipohybu Jelínka, který ale svůj beton na poslední chvíli vykopl a puku cestu do síti pokazil.

30:43
    Početná skupinka hostujících fanoušků vytváří utkání alespoň trochu hokejovou atmosféru.

30:38
    Maďar skryl svou střelu za obránce, ale Langer byl pozorný.

29:50
    Lenoch nahodil na Langera. Jeho střela ale neměla dostatečnou razanci, aby skončila v síti.

29:26
    Hosté jsou v plném počtu.

28:48
    Šteiner neudržel pásmo. Píská se ofsajd domácích.

27:41
    V signalizované výhodě se po levé straně prohnal TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, natlačil se před Langera a zakončil přesně pod jeho lapačku. Branka padla ve hře čtyř proti čtyřem. Asistence: Filip.

27:26
    Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě dostanou hosté. Filip sice zkoušel tuto situaci diplomaticky vyřešit, ale Jan Matějka už usedá na trestnou lavici.

27:18
    Šimoníček s Jebavým tvrdě narazili při pokusu probít se do útočného pásma.

26:54
    Přesně jednu minutu před koncem přesilové hry hosté kazí rozehrávku a připisují si další zakázané uvolnění.

26:32
    Klementova rána byla zblokovaná.

26:17
    Domácí vyhazují a po hře vysokou holí jednoho z hostujících hráčů uvidíme vhazování po pravici Jelínka.

25:54
    Kobra bude hrát v oslabení. Kučera dostává dvě minuty za nesportovní chování.

25:54
    Ofsajd domácích.

25:37
    Matějka dobře napadal domácí rozehrávku až se nakonec ke kotouči hosté dostali, ale k žádné výraznější situaci se neprodrali.

24:54
    Pokus o rychlý protiútok hostí konči zakázaným uvolněním.

24:09
    Pavel Mrňa udělal na modré kličku a vystřelil kousek od levého rohu.

23:23
    Po přihrávce od Šteinera si do dobré pozice sjel LUDĚK ŠKOP a z přibližně dvou metrů vymetl přesně pravou šibenici hostující branky. Asistence: Šteiner.

22:47
    Matějka byl sám před Langerem, ale nedokázal ho ze statické pozice překonat.

22:38
    Jirků poslal kotouč do střední třetiny a následně se domácí provinili vyhozením přes všechny čáry.

22:14
    Cafourkova skrytá střela od modré skončila na betoně Jelínka.

21:42
    Vrchlabí hned na začátku oslabení vyhazuje.

21:36
    Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen hostující Martin Klement.

21:09
    Šimoníček vyslal lehkou střelu na Langera, který ale nedokázal jeho střelu zachytit a kotouč skončil těsně vedle.

20:36
    Vrchlabí začíná druhou třetinu zakázaným uvolněním.

20:01

Po první části hry vede překvapivě Vrchlabí. Kobra Praha se sice dostala velmi rychle do vedení zásluhou Jakeše. O čtyři minuty později ale srovnal s trochou štěstí Bláha a následně využil přesilovku Maďar. Uvidíme, jak se bude vyvíjet třetina druhá, ale body získané na ledě takto silného celku by pro Vrchlabí měly opravdu vysokou cenu.

20:00

19:52
    Domácí v ofsajdu.

19:40
    Puk je v obranném pásmu Kobry. Pravděpodobně další branku v této třetině neuvidíme.

19:15
    Hlavní rozhodčí Veselý dlouho diskutoval u hostující střídačky. Nic zásadní jejich diskuse nepřinesla.

19:07
    Vrchlabí se ubránilo. Drahorád a Jedlička ale nyní nebyli daleko k vyrovnávací brance.

18:28
    Škop posílal puk před Jelínka, ale nikdo z jeho spoluhráče v tomto prostoru nebyl.

17:56
    A opět hosté vyhazují. Ještě minuta zbývá z přesilové hry.

17:30
    Hosté ve čtyřech. Střelu na branku jsme v dvojnásobné přesilovce neviděli.

17:06
    Domácí se zahrají dvaadvacet vteřin přesilovou hru pěti proti třem. Vyloučen je Beneš za sekání.

16:55
    Další zásah Jelínka. Vhazování po jeho levé ruce.

16:35
    Šťastný dobře napadá rozehrávku domácích a několik desítek fanoušků z Vrchlabí začíná být pořádně slyšet.

16:07
    Cafourek ve velké šanci těsně před Jelínka neuspěl.

15:45
    Hodně nyní riskovali domácí za vlastní brankou, ale nikdo z hostujících hráčů se k volnému puku nedostal.

15:28
    Lang zavezl kotouč do pásma, kde se zrodil další faul. Přesilovou hru si zahrají domácí. Vyloučen je Maďar za hákování.

14:37

14:36
    Teč Klementa skončila těsně nad horní tyčkou!

14:27
    Deset vteřin zbývá z přesilové hry. Vhazuje se po pravé ruce Langera.

13:45
    Beneš nahodil kotouč přesně na hůl vrchlabského útočníka, který svou teč otřel o tyč branky Langera.

13:25
    Benešovo nahození Langera s přehledem kryje.

13:06
    Rozehrávka hostí vázne.

12:37
    Dvě minuty si odsedí Hanták. Provinil se napadením. Hostí měli v ponechané výhodě dvě zajímavé šance, ale ani deCarvalho, ani Martin Filip nedokázali protlačit kotouč za záda Langera.

11:58

11:42
    A opět končí akce Kobry až za modrou čarou. Přesilovka brzy skončí.

11:13
    Vrchlabí vyhazuje přes všechny čáry.

10:58
    Borovanský dorážel z velmi nebezpečné oblasti. Jelínek se ale nyní zaskvěl dobrým zákrokem.

10:26
    Cafourek nepřihrál přesně a Kobra musí kombinaci začít znovu.

09:58
    Přesilovou hru si zahrají také domácí. Vyloučen je na dvě minuty za nedovolené bráněn Dalibor deCarvalho.

09:45
    PATRIK MAĎAR si vybruslil až do bezprostřední blízkosti domácí branky a střelou k pravé tyči brance Langera využívá přesilovku. Asistence: Šťastný.

09:31
    Hosté jsou venku z útočného pásma. Přesilovku zatím nehrají dobře.

08:59
    Maďar se dostal nikým neatakován až ke střele, ale minul. Po něm dorážel ještě Bláha, ale byl velmi dobře bráněn.

08:33
    První přesilovou hru si dnes zahrají hosté. Vyloučen je Jiří Jakeš za faul loktem. Odsedí si dvě minuty.

08:10
    Opět u toho byl aktivní Šimoníček. Langer si připsal už několikátý dobrý zákrok.

07:44
    Nejprve Vlach, jehož střela byla zblokována, a poté Hanták vyzkoušeli své štěstí ze střední vzdálenosti někde na hranici kruhů.

06:54
    Kobra by ráda rychle odpověděla. Vrchlabí pod mírným tlakem zahrálo na zakázané uvolnění.

06:17
    V mezikruží se dostal ke střele TOMÁŠ BLÁHA a zásluhou teče domácího hráče se kotouč objevil až za překvapeným Langerem. Asistence: Šimoníček.

06:10
    Šimoníček se opět s trochou štěstí dostal do dobré šance, ale Langer byl opět pozorný.

05:53
    Na levém křídle se ke střele dostal Slanina a Jelínek měl hodně práce s jeho více tvrdou než přesnou ranou.

05:11
    Hosté vysoko napadali a ke střele díky tomu dostal Martin Filip, který ale slabou střelou Langera v brance domácích nepřekonal.

03:52
    Rozvážná rozehrávka v podání domácí Kobry skončila nepřesnou přihrávkou přes střední pásmo.

02:52
    Za záda hostujících obránců se dostal JIŘÍ JAKEŠ a střelou pod lapačku překonal bezmocného Jelínka. Domácí se ujímají vedení z první vážnější akce. Bez asistence.

02:14
    Jirků vypálil pouze do domácího bránícího obránce.

01:32
    Hosté využili mírné teče a místo zakázaného uvolnění se na pár vteřin usadili v útočném pásmu. Na výraznější šanci však nadále čekáme.

00:24
    Do první šance se zkoušel natlačil domácí Slanina, zastavil ho však Lenoch.

00:01

A nyní se na hřišti objevují i hlavní aktéři. Hráči obou celků.

Na ledové ploše už máme celou trojici rozhodčích.

Necelá desetiminutovka zbývá do začátku klání v rámci šestého kola druhé hokejové ligy mezi domácí Kobrou Praha a hostujícím HC Stadionem Vrchlabí. Na kluzišti právě ukončila své působení místní rolba a za příchodu malých hloučků fanoušků sledujeme finální úpravu hrací plochy.

HC Kobra Praha: Langer (Bílek) – Cafourek, Verbík, Drahorád, Šteiner, Drábek, Lang, Bureš, Kulich – Jakeš (C), Slanina, Borovanský, Vlach, Škop, Hanták, Jedlička, Kučera, Hlinka, Kysela, Strnad

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Klement, deCarvalho, Jebavý, Kadavý, Chleborád – Jirků, Urban, Maďar, Šťastný, Filip (C), Matějka, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Vacek, Srnský

Rozhodčí: Veselý – Černý, Rubáš.

Vzájemné zápasy posledních dvou sezón jsou poměrně vyrovnané. Loni vyhrál každý tým na své půdě (Vrchlabí 6:3, Kobra 9:5), v předloňské sezóně to bylo podobné, pouze Vrchlabí dokázalo zvítězit až na nájezdy (4:3). Bude dnes domácí neporazitelnost pokračovat, nebo bude prolomena?

23.11.2013 HC Stadion Vrchlabí – HC Kobra Praha 4:3sn
    16.2.2014 HC Kobra Praha – HC Stadion Vrchlabí 5:3
    4.10.2014 HC Stadion Vrchlabí – HC Kobra Praha 6:3
    27.12.2014 HC Kobra Praha – HC Stadion Vrchlabí 9:5

Čeká nás souboj mezi týmem na třetím místě tabulky a na místě jedenáctém. Kobra má za sebou pět utkání, ve kterých nasbírala celkem 12 bodů. Nestačila pouze v Táboře na domácí Kohouty. Na svém ledě odehrála tři utkání a zatím na něm nepoznala porážku. I díky tomu se drží na třetím místě, se ztrátou tří bodů na první Kolín.

Vrchlabí má o jedno odehrané utkání méně. Ve čtyřech zápasech nasbíralo 6 bodů, za výhry doma proti Děčínu a v Nymburku. Naopak se jim nedařilo v úvodním utkání na ledě Bíliny, v posledním utkání nestačili vrchlabští hokejisté doma na silný Tábor. Loňskou sezónu zakončili na páté příčce a určitě se budou chtít vyšplhat výš.

(celkem 6b, skóre 16:19)

Na programu je šesté kolo 2. ligy, v branické hale se spolu střetnou domácí HC Kobra Praha a hosté HC Stadion Vrchlabí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Komárek

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 3. Jakeš, 24. Škop (Šteiner), 36. Hanták (Jakeš), 48. Jakeš (Hanták), 51. Cafourek (Slanina, Jakeš) – 7. Bláha (Šimoníček), 10. Maďar (Šťastný), 28. Šťastný (Filip), 40. Šimoníček, 58. Matějka, 59. Urban (Beneš), 60. Šimoníček (Bláha)

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Klement, deCarvalho, Jebavý, Kadavý, Chleborád – Jirků, Urban, Maďar, Šťastný, Filip, Matějka, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Vacek, Srnský

Rozhodčí: Veselý – Černý, Rubáš