Buffalo – Columbus 4:6 (kon.) | Washington – Boston 2:1 (2:0 po s.n.) | Carolina – Pittsburgh 2:1 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 3:2 (1:0 po s.n.) | Detroit – Toronto 4:2 (kon.) | Arizona – San Jose 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
4:6 (0:3, 0:2, 4:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 03.10.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • Příprava NHL

Československá stopa

Lukáš Sedlák (CBJ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:37 (03:45:09)

1. Jamie McGinn (BUF) 2+0
    2. Oliver Björkstrand (CBJ) 2+1
    3. William Karlsson (CBJ) 1+3

Columbus vedl po druhé třetině už 0:5, přesto závěrečná perioda ještě přinesla velké drama! Šavle se totiž nadechly k velké stíhací jízdě, když postupně dotáhly skóre až na 4:5. Domácí vrátily do hry dva slepené góly ze 45. minuty. Nejprve využil přesilovku pohotovou tečí Jamie McGinn a hned o 46 sekund později vypálil z levého kruhu přesně Zemgus Girgensons. Poté se už hrálo prakticky jen na jednu branku osm minut před koncem snížil na 3:5 další tečí Jamie McGinn. Když o minutu později dotlačil kotouč za záda McElhinneyho Evander Kane, prohrávali svěřenci Dana Bylsmy o jediný zásah. Senzační obrat už ale hráči Sabres nedotáhli a v čase 58:41 naopak pečetil výsledek trefou do prázdné branky Oliver Björkstrand.

Střely na branku ve 3. třetině – 18:5, celkem – 28:26.

59:20
    Od modré pálil Colaiacovo, McElhinney vyráží.

59:01
    Poslední minuta, domácí hrají opět bez brankáře.
    Oliver BJÖRKSTRAND - 4:6

58:41
    Columbus právě vstřelil branku!
    Obrat už domácí nedokonají! Hannikainen vysunul OLIVERA BJÖRKSTRANDA, který jel sám na prázdnou branku a zřejmě rozhoduje o vítězství Blue Jackets. Asistence: Markus Hannikainen a William Karlsson.

58:30
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

58:13
    Sabres zahráli jen na icing, hra se stěhuje před Lehnera.

57:58
    Hra přerušena, buly ve středním pásmu.

57:16

56:58
    V dobré pozici netrefil branku Larsson!

56:03
    Columbus je pod obrovským tlakem, vyrovnání visí na vlásku!

54:42
    Od modré střílel Colaiacovo, McElhinney vyráží.

54:21
    David Legwand střílel z mezikruží jen do vyjetého McElhinneyho! Hostující gólman je pod palbou.
    Evander KANE - 4:5

53:05
    Sabres právě vstřelili branku!
    To je neuvěřitelné! Po dvou třetinách by na Buffalo nevsadil ani ten nejzarytější optimista, ale teď už jsou Šavle definitivně zpět v utkání! Gionta vybojoval za brankou kotouč a předložil ho Eichelovi, který McElhinneyho nepřekonal, ale důrazný EVANDER KANE už puk za brankovou čáru dostal – 4:5. Asistence: Jack Eichel a Brian Gionta.
    Jamie MCGINN - 3:5

52:01
    Pozor! Už je to jen o dva góly! Puk se po střele Pysyka odrazil od bruslí JAMIEHO MCGINNA, který stál mezi kruhy a McElhinney nestihl na změnu směru letu kotouče reagovat – 3:5. Asistence: Mark Pysyk a David Legwand.

51:25
    Domácí se snaží, ale tříbrankové manko už asi bude velké sousto.

51:05
    Lehner si netroufl rozehrát a raději přidržel kotouč. Vhazovat se bude v obranném pásmu Šavlí.

50:43
    Domácí byli vykázáni do středního pásma.

50:36
    Máme tu reklamní přestávku.

50:19
    Tyler Ennis ani nadvakrát neuspěl před McElhinneym, který svému týmu udržel tříbrankový náskok! Buffalo se ve třetí třetině hodně zlepšilo.

50:03
    Moulson se dostal až před McElhinneyho, který si pohlídal svou bližší tyčku.

48:38
    Kane zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Před hostujícím brankovištěm ještě operoval Gionta, jehož počínání vyprovokovalo drobnou šarvátku. Vylučovat se ale nebude.

48:03
    Girgensons byl za brankou zastaven tvrdým zákrokem Goloubefa. Hraje se dál.

47:12
    Od modré střílel Connauton. Lehner puk viděl a zachytil ho.

46:28
    Domácí najednou ožili! Příležitost Deslaurierse zlikvidoval McElhinney.
    Zemgus GIRGENSONS - 2:5

45:00
    Pozor, Sabres snižují na 2:5! Reinhart našel z rohu kluziště ZEMGUSE GIRGENSONSE, který se z levého kruhu trefil nad rameno brankáře McElhinneyho. Asistence: Sam Reinhart a Carlo Colaiacovo.
    Jamie MCGINN - 1:5

44:14
    Domácí v přesilovce snižují! O'Reilly poslal puk od pravého mantinelu mezi kruhy na hůl Moulsona, který ho hned prodloužil před branku a JAMIE MCGINN jeho nabídku tečoval do protipohybu McElhinneyho. Asistence: Matt Moulson a Ryan O'Reilly.

43:59
    Za hákování je vyloučen hostující Andrew Bodnarchuk.

43:29
    Pysyk na modré přenesl hru na McCaba, ale také jeho střelu vyrazil McElhinney.

42:44
    Střela Bolla skončila ve výstroji Lehnera. Vhazovat se bude po jeho pravici.

42:01

41:43
    Domácí v přesilovce několikrát vyzkoušeli McElhinneyho. Brankáře Columbusu však neprostřelil ani Jack Eichel.

40:01
    S koncem druhé třetiny byl vyloučen Dean Kukan, který byl potrestán za zdržování hry.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:52.

Také ve druhé třetině na ledě dominovali hráči Columbusu, kteří navýšili svůj náskok o další dva góly. Ve 24. minutě zvýšil na 0:4 William Karlsson a krátce před polovinou utkání poslal pátý kotouč za Lehnerova záda Oliver Björkstrand. Sabres se trochu probudili až v závěru periody, ale zatím se nezmohli ani na čestný úspěch.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:4, celkem – 10:21.

40:00

39:58
    Ještě jedna šance domácích. Ennis minul poloodkrytou klec!

39:31
    Ennis nahrál mezi kruhy Fransonovi, který ve velké šanci neprostřelil McElhinneyho!

39:01
    Poslední minuta druhé periody.

37:59
    Ristolainen si vyjel až před branku a z otočky se pokusil zakončit. Ani on však nezrušil nulu na kontě Sabres.

37:04
    Eichel a Kane dobře zakombinovali. Střelu druhého jmenovaného však vyrazil McElhinney.

35:40
    McCabe se prezentoval nebezpečným nahozením, ale žádný ze spoluhráčů nedokázal dorazit puk za záda McElhinneyho.

35:34
    Nyní se jim to povedlo podruhé. McElhinney přerušil hru a tak tu máme reklamní přestávku.

35:21
    Domácí jsou dnes neskutečně marní, ve druhé třetině vystřelili jen jednou mezi tyče.

34:08
    Milano si před brankou zkusil prohodit obránce, ale to už chtěl příliš. Bránící hráč zasáhl bruslí.

33:51
    Puk se odrazil na střídačku Buffala. Vhazuje se ve středovém kruhu.

33:45
    Střelu Connautona Lehner vyrazil před sebe a obránce Weber puk zasunul zpět pod jeho chrániče. Následuje reklamní pauza.

32:46
    Sabres hrají hodně špatný zápas a na hráče širšího kádru Columbusu vůbec nestačí.

31:33
    Spíše propagační střelu Kanea pokryl McElhinney.

30:05
    Hosté hrají s velkou chutí. Calver hledal před brankou najíždějícího spoluhráče. Šavle se tentokrát ubránily.

29:25
    Oba hráči obdrželi pětiminutové tresty.

29:25
    Dalton Prout se popral s domácím Nicolasem Deslauriersem. Oba hráči se spíše přetahovali a rozhodčí je již od sebe odtrhli.
    Oliver BJÖRKSTRAND - 0:5

28:15
    Demolice pokračuje! Sedlák nahrál mezi kruhy Karlssonovi, jehož střelu Lehner ještě vyrazil, ale proti dorážce OLIVERA BJÖRKSTRANDA byl naprosto bezmocný. Asistence: William Karlsson a Justin Falk.

27:06
    Domácí oslabení přežili a jsou kompletní.

26:44
    Prudká střela Broadhursta prolétla vedle tyčky.

26:10
    Sledujeme dobrou přesilovku Columbusu, ale další gól zatím nepadl.

25:05
    Cody Franson podrazil Rychela a domácí se budou bránit v oslabení.
    William KARLSSON - 0:4

23:54
    Z levého kruhu vypálil WILLIAM KARLSSON a Robin Lehner opět loví puk ze síťky! Hosté zvyšují už na 0:4. Asistence: Matt Calvert.

23:08
    Zasahovat musel Lehner, ale jen proti nahození ze středního pásma.

22:45
    Ve druhé dvacetiminutovce jsme zatím neviděli žádnou střelu mezi tyče, hosté se pozorně brání.

21:27
    Domácí se v úvodu druhé třetiny snaží aktivněji forčekovat.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:01.

První třetina vyšla mnohem lépe hostujícímu Columbusu, který vede v Buffalu 0:3. Skóre utkání otevřel v 6. minutě z dorážky Lukáš Sedlák a o 85 sekund později přidal druhý gól hostí Dean Kukan. 41 sekund před sirénou navíc ujel obraně Sabres Markus Hannikainen, jenž zvýšil na rozdíl tří branek. Šavle zatím hrají hodně vlažně a kouč Bylsma bude mít v kabině o čem vyprávět.

Střely na branku v 1. třetině – 5:17.

20:00
    Markus HANNIKAINEN - 0:3

19:19
    Hosté v závěru třetiny zvyšují na 0:3! Craig poslal do samostatného úniku MARKUSE HANNIKAINENA, který udělal Lehnerovi dlouhou forhendovou kličku a poté přehodil jeho položený beton. Asistence: Ryan Craig a Dalton Prout.

17:02
    Franson pálil od modré, ale trefil jen nohy protihráče.

15:58
    Pokus Legwanda pokryl McElhinney, který přidržel puk.

15:43
    Hostující Lukáš Sedlák dostává dvouminutový trest za vražení.

15:14

15:04
    Nyní se hosté sami připravili o útočné pásmo.

14:20
    Domácím se podařilo vyhodit.

13:59
    Střelu Connautona našel Lehner ve své výstroji.

13:13
    Oba hráči dostávají pětiminutové tresty za rvačku a domácí McGinn navíc dvě minuty za rozpoutání šarvátky. Columbus tak bude hrát přesilovku.

13:13
    Domácí Jamie McGinn se popral s Jaredem Bollem!

12:39
    Falkovu ránu od modré vyrazil Lehner.

11:48
    Z ničeho nic přišla šance Buffala! Ristolainenovu střelu vyrazil McElhinney jen před sebe a měl štěstí, že Moulson dorážku netrefil.

10:59
    Další nebezpečná střela Björkstranda, která skončila v lapačce Lehnera.

10:23
    Lehner přerušil hru po střele Connautona. Následuje reklamní pauza.

09:45
    Mladíci Blue Jackets výborně bruslí. Nyní vybojoval kotouč Boll a hned pálil na Lehnera. Ten vyráží.

09:02
    Björkstrand střílel z levého kruhu hodně nebezpečně na vzdálenější tyčku. Lehner tentokrát předvedl výborný zákrok a zachytil puk efektním semaforem.

08:36
    Zakázané uvolnění Buffala.

07:20
    Domácí začali zápas hodně vlažně, naopak hráči Columbusu po ledě létají.
    Dean KUKAN - 0:2

06:30
    A je to 0:2 pro Modrokabátníky! Další chybu obrany Sabres potrestal DEAN KUKAN, který se z pozice obránce objevil až před Lehnerem a jeho nabídku na vzdálenější tyč si srazil do vlastní sítě bránící hráč. Asistence: Oliver Björkstrand a William Karlsson.

05:54
    McGinn před brankou nebezpečně tečoval puk, ale McElhinney byl na místě!
    Lukáš SEDLÁK - 0:1

05:05
    Skóre utkání otevírá český útočník LUKÁŠ SEDLÁK! Ristolainen z rohu namazal kotouč přímo na hůl Rychela, který z mezikruží vystřelil a Lehner puk vyrazil pouze k Sedlákovi, jenž ho bekhendem doklepl do odkryté klece. Asistence: kerby Rychel.

04:14
    Po pravé straně ujel domácí obraně Milano, bekhendem ale branku netrefil.

03:45
    Dobrou střelou od modré se prezentoval Franson. McElhinney jeho projektil vyrazil a hosté poté raději vyhodili na icing.

03:02
    Domácí hrají, narozdíl od soupeře, téměř kompletní, ale zápas začali poměrně opatrně.

01:51
    Lukáš Sedlák málem ve velké šanci! Před odkrytou brankou ale nedosáhl na puk.

01:37
    O'Reilly vypálil hned po přejetí do útočného pásma. Kotouč srazil do hlediště jeden z bránících hráčů.

01:00
    Icing Buffala, hra se stěhuje před domácího brankáře.

00:41
    Lehner zachytil nahození ze středního pásma a hned rozehrál.

00:10
    Kotouč opustil hrací plochu a máme tu tedy první přerušení hry.

00:01

Před zápasem zazní hymny Kanady a USA.

Buffalo Sabres: Lehner (Johnson) – Colaiacovo, Ristolainen, Weber, Franson, McCabe, Pysyk – Ennis (A), O'Reilly (A), Moulson – Gionta, Eichel, Kane – Reinhart, Larsson, Girgensons – McGinn, Legwand, Deslauriers. Trenér: Dan Bylsma

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Dansk) – Connauton, Prout (A), Bodnarchuk, Kukan, Falk, Goloubef – Milano, Broadhurst, Hannikainen – Björkstrand, Karlsson, Calvert (A) – Tynan, Chaput, Craig – Boll (A), Sedlák, Rychel. Trenér: Todd Richards

Rozhodčí: Luxmore, McCauley – Driscoll, Kovachik.
    Pohled na First Niagara Center.

Buffalo Sabres:
    Buffalo bylo v loňské sezóně vůbec nejhorším týmem celé soutěže. V závěru ročníku už situace nabrala až komické parametry, když si sami fanoušci přáli porážky vlastního klubu. Šlo totiž o co nejlepší pozici na draftu, kde jsou nejslabší celky zvýhodněny. Zástupci Šavlí nakonec vybírali jako druzí a ukázali na Jacka Eichela. 18letý centr, který se v květnu představil v dresu USA i na světovém šampionátu v Praze, ukazuje své kvality už v přípravě. Eichel odehrál v předsezóně tři zápasy, ve kterých nasbíral pět kanadských bodů (2+3). Hodně si v organizaci Sabres slibují také od nového kouče Dana Bylsmy. Vyhlášený stratég naposledy vedl v předloňské sezóně Pittsburgh, se kterým získal i Stanley Cup. Bylsma byl také koučem amerického národního týmu na OH v Soči v roce 2014.

V přípravě Šavle odehrály šest zápasů, z nichž hned čtyři vyhrály a jen dva prohrály. Naposledy si však hráči Buffala připsali vysokou porážku 1:6 na ledě Minnesoty Wild. Nejproduktivnějším hokejistou týmu v přípravě je útočník Tyler Ennis – 5b (3+2).

Columbus Blue Jackets:
    Modrokabátníci se v loňské sezóně potýkali s velkým množstvím zranění klíčových hráčů a nedokázali tak postoupit do play-off. Jednoznačným cílem pro blížící se ročník je tak kvalifikace do bojů o Stanley Cup. K tomu by měl kouči Toddovi Richardsovi pomoci i Brandon Saad, velmi kvalitní útočník, který v létě přišel z mistrovského Chicaga. Kromě dvojnásobného držitele Stanley Cupu budou v Columbusu spoléhat také na brankáře Sergeje Bobrovského, obránce Jacka Johnsona či útočníky Ryana Johansena a Brandona Dubinského.

V přípravě mají hokejisté Blue Jackets zatím vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek – hned na úvod padli s Pittsburghem až po nájezdech. Poslední dva zápasy navíc hráči Columbusu dokázali vyhrát, nejprve brali výhru 4:2 v Pittsburghu a poslední zářijový den zvítězili 5:2 na ledě nashvillských Predátorů. Předsezóna zastihla ve výborné formě útočníka Ryana Johansena, jenž v ní odehrál tři zápasy a zaznamenal hned osm kanadských bodů (4+4).

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci z pátku na sobotu pokračuje marathón přípravných zápasů na NHL a já Vám prostřednictvím textové on-line reportáže přiblížím duel mezi Buffalem Sabres a Columbusem Blue Jackets. V loňské sezóně se ani jednomu z klubů nepodařilo postoupit do play-off a Buffalu dokonce patřil nelichotivý primát nejhoršího týmu celé soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. McGinn (Moulson, O'Reilly), 45. Girgensons (Reinhart, Colaiacovo), 53. McGinn (Pysyk, Legwand), 54. Kane (Eichel, Gionta) – 6. Sedlák (Rychel), 7. Kukan (Björkstrand, Karlsson), 20. Hannikainen (Craig, Prout), 24. Karlsson (Calvert), 29. Björkstrand (Karlsson, Falk), 59. Björkstrand (Hannikainen, Karlsson)

Rozhodčí: Luxmore, McCauley – Driscoll, Kovachik