Columbus – Ottawa 3:7 (kon.) | Philadelphia – Chicago 3:0 (kon.) | Colorado – Boston 2:6 (kon.)
Anaheim – Arizona 0:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:7 (2:1, 1:3, 0:3)
Ottawa Senators
Čtvrtek 15.10.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Hostující tým vyhrává zejména díky druhé a třetí třetině. V nich vstřelil shodně tři branky. Děkuji za pozornost. (03:48:06)

Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:45

1. Erik Karlsson (OTT) 0+4
    2. Kyle Turris (OTT) 1+1
    3. Mika Zibanejad(OTT) 1+2

59:20
    Anderson kryje střelu Karlssona. Buly před jeho brankou.

59:00
    Poslední minuta hry tohoto zápasu.

58:40
    Hostující tým má kotouč pod kontrolou.

57:44
    Za bitku vyloučeni na pět minut Borowiecki a Campbell.

Ottawa právě vstřelila branku!
    A je to jasné. Hostující celek vyhraje tento zápas. Sedmou branku Ottawy vstřelil BOBBY RYAN do prázdné domácí svatyně. Asistence: Mika Zibanejad, Erik Karlsson

55:52
    Domácí to zkouší bez brankáře.

55:14
    Po přerušení hry následovala šarvátka. Dubinsky a Borowiecki oba dvě minuty hrubost.

54:51
    Cam Atkinson stál na konci rychlé domácí akce, ale jeho střela postrádala přesnost a důraz.

54:15
    Minuta domácí přesilové hry je minulostí. Blue Jackets se nedostali do žádné vyložené šance.

53:40
    Senátoři vyhazují přes všechny čáry.

53:14
    Hra je přerušena. Bude se vylučovat na hostující straně. Erik Karlsson vyfasoval dvě minuty za sekání.

52:08
    Domácí byli několik desítek vteřin v útočném pásmu, ale k přímé střele na Andersona se nedostali.

51:12
    Domácí tým je střelecky aktivnější, ale doplácí na neproměňování šancí. Na druhou stranu, tento stav je poněkud krutý pro Columbus.

50:00
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.
    Mike HOFFMAN - 3:6

49:12
    Krásná rána ze střední vzdálenosti MIKE HOFFMANNA znamená vedení hostů již 6:3. Tomu všemu předcházela pěkná a rychlá kombinace Marka Stona a Kyle Turrise. Asistence: Mark Stone, Kyle Turris.

48:09
    Domácí postavení mimo hru.

47:58
    Zakázané uvolnění se nepíská, hraje se dál.

47:43

47:03
    Početní výhoda se Ottawě nedaří podle představ. O nějakém soustavnějším tlaku si může nechat tak maximálně zdát.

46:30
    Karlssonova střela skončila na tyči domácí branky. Velká šance hostujícího celku.

46:00
    Senátoři mají k dispozici další přesilovou hru.

45:43
    Vyloučen domácí Nick Foligno na dvě minuty za hru vysokou holí.

45:32
    Johansen měl před sebou takřka prázdnou branku, kterou ovšem nedokázal trefit. Možná do jeho rány vložil hůl.

44:43
    Zakázané uvolnění proti Ottawě.

44:29
    Bobrovskij kryje další šanci soupeře.

44:07
    Střelecky jsou domácí aktivnější, 29:17. Senátorům stačilo 17 střel na vstřelené pěti branek. Tomu říkám efektivní střelba.

42:30
    Columbus je evidentně další inkasovanou brankou zaskočený.
    Jean-Gabriel PAGEAU - 3:5

41:45
    JEAN-GABRIEL PAGEAU získal puk ve středním pásmu, vřítil se do útočné třetiny a rychlou střelou na vyrážečku překonat Sergeje Bobrovského. Asistence: Mark Borowiecki, Jared Cowen.

40:40
    Senátoři vstoupili do třetí třetiny aktivně, chtějí svůj náskok jednak udržet, ale také navýšit.

40:01

Druhá třetina vyšla hostům skvěle, prosadili se hned třikrát. Domácí vstřelili jen jednu branku, a tak v celkovém součtu prohrávají o gól.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:41
    Už se pravděpodobně nic nestane.

38:45
    Sledujeme poklidný závěr třetiny.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.
    Mika ZIBANEJAD - 3:4

37:21
    Senátoři poprvé vedou a znovu v tom měla prsty domácí obrana. MIKA ZIBANEJAB využil nedostatečného přístupu obrany Columbusu a po přihrávce Bobby Ryana otáčí zápas. Asistence: Bobby Ryan, Erik Karlsson,

36:45

36:27
    Poměr střel na branku je nyní 27:14. Skóre je však vyrovnané, oba týmy se prosadily celkem třikrát.

36:01

35:13
    Ryan Johansen a jeho kumpáni jsou před brankou Senátorů. Hodně to připomíná přesilovou hru o dva hráče. Pohyb domácích lze ohodnotit výborně. Ovšem střelba to už je jiná.

34:36
    Columbus kombinuje v útočném pásmu, ale hostující kvartet hráčů se stíhá se soupeřem pohybovat. Blue Jackets mnoho prostoru ke střele nemají.

34:25
    Johansen se dostal k dobré střele z oblasti mezikruží, ale nedokázal prostřelit Andersona.

34:01
    A právě Nick Foligno se dostal do dobré pozice, v níž ho fauloval Mac Methot, který usedá na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

33:25
    Nick Foligno obkroužil branku a pokusil se vystřelit. Rána bez přípravy se mu povedla, ale byl až moc přesný. Trefil tyčku hostující branky.

32:40
    Sledujeme velmi atraktivní a pohledný hokej. Ostatně, všechny vzájemné zápasy těchto dvou týmů nabízí zajímavou podívanou.

32:19
    Komerční přestávka.

31:45
    Střely na branku 19:19. Hned šest z nich skončilo za brankovou čárou.
    Kyle TURRIS - 3:3

29:32
    Obránci Columbusu nezvládli rozehrávku. Puku se zmocnil Mark Stone, který našel volného KYLE TURRISE. Ten si snadno poradil, brankář Bobrovski nevěděl, kde je kotouč, a tak měl střelec příjemnou úlohu – poslat puk do odkryté branky.

28:22
    Hostující tým napadá aktivně, domácí to nemají s rozehrávkou snadné.

27:44
    Senátoři po nevýrazné pasáži se vrací k tomu, co hráli na začátku druhé třetiny. Rychlé přihrávky, aktivní přístup k hráčům soupeře.

26:37
    Následuje komerční přestávka.

26:09
    Domácí komando je po vstřelené brance zase nabité energií. Útok za útokem žene se na hostujícího brankáře a defenzivu. Střelecky vedou hráči Columbusu 17:11.
    Brandon DUBINSKY - 3:2

24:34
    Columbus právě vstřelil branku!
    Atkinson přihrál v brejku dva na jednoho BRANDONU DUBINSKÉMU, který si vybruslil před branku a střelou bekhendem poslal domácí tým znovu do vedení. První branka v letošní sezóně pro rodáka z Anchorage. Asistence: Cam Atkinson.

24:17
    Ottawa vstoupila do této třetiny daleko aktivněji než do té předchozí.

23:47
    Sergej Bobrovskij v další velké šanci vychytal MacArthura, jehož střela už mířila za brankovou čáru, Několik centimetrů před ní puk ukryl do lapačky.
    Milan MICHÁLEK - 2:2

21:44
    Snad první vážnější šance v početní výhodě končí gólem. MILAN MICHÁLEK se zmocnil volného kotouče před domácí brankou a poslal jej přesně mimo dosah brankáře Blue Jackets. Druhý gól v sezóně pro českého hráče. Asistence: Bobby Ryan, Erik Karlsson

21:29
    Hoffman to zkoušel z mezikruží, ale na brankáře Bobrovského si nepřišel. Půlminuta přesilovky pryč, vážnější šancí si Senátoři nevytvořili.

20:56
    Vyloučen domácí tým na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

20:01
    Senátoři vyhráli vhazování. Ovšem byli to domácí, kteří se jako první dostali do útočného pásma.

20:01

Hned tři branky přinesla úvodní třetina, na jejímž konci vedou domácí poměrem 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    V první třetině už se nic nestane.
    Boone JENNER - 2:1

18:58
    Tak nyní stálo při domácích štěstí. Hostující brankář špatně rozehrál, puku se zmocnil BOONE JENNEER, který se nejlépe dokázal zorientovat a protlačit kotouč za čáru. Asistence: Ryan Johansen, Dalton Prout.

18:05
    12:7, takový je poměr střel na branku, ale skóre je vyrovnané. Když se dívám na opakované záběry střely Methota, nemohu se zbavit dojmu, že ji autor první branky Columbusu, Brandon Saad, tečoval. Původní střelu by pravděpodobně gólman chytil.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
    Marc METHOT - 1:1

16:05
    A je vyrovnáno. Z naprosto ojedinělé ani ne šance jako spíš střely se prosazují hosté! MARC METHOT vystřelil od modré čáry zatraceně přesně a trefil prostor přesně vedle tyčky domácí branky. Bobrovskij s tím nic moc dělat nemohl. Možná střelu tečoval obránce stojící v dráze střely. Bez asistence.

15:41

15:05
    Domácí brankář rozehrál na Prouta, který okamžitě zkoušel založit útočnou akci. Pas přesný nebyl, a tak kombinuje Ottawa.

14:10
    Columbus vede střelecky 10:5, rozdíl ve skóre je zatím jen minimální. Senátoři už dlouhou dobu Bobrovského nezaměstnali.

13:54
    Anderson si připisuje další zákrok. Johansen pálil od modré a hostující brankář měl co dělat, aby kotouč udržel mezi betony před brankovou čárou.

13:36
    Brandon SAAD - 1:0

12:16
    I v tomto zápase využil Columbus přesilovou hru. BRANDON SAAD stál na konci pohledné přesilovkové kombinace, kterou vymysleli domácí hráči. Získal přihrávku od Foligna, díky níž mohl zakončovat do odkryté branky. Asistence: Nick Foligno, Ryan Johansen.

11:51
    Přes minutu dlouhou přesilovku pět na čtyři si zahrají domácí.

11:51

11:28
    Hra čtyři na čtyři vyhovuje více domácímu Columbusu, který drží kotouč na holích.

11:02
    Vyloučen Alex Chiasson na dvě minuty za nedovolené bránění.

10:11
    Přesilovou hru nehrají Senátoři vůbec dobře. Nemohou se dostat stabilně do útočného pásma. Blue Jackets velmi dobře brání.

09:51
    Vyloučen domácí Ryan Johansen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro hosty.

09:00
    Nyní sledujeme pasáž bez nějakých vážnějších šancí. Tjutin to zkusil po křídle, ale k výraznějšímu zakončení se nedostal.

08:23
    Sedm střel jsme viděli v dosavadním průběhu zápasu. Pět jich zaznamenali domácí, dvě hosté.

08:17
    Anderson výtečně vychytal Dubinského, který se dostal do brejku. Následuje komerční přestávka.

07:59
    Columbus je i při hře pět na pět aktivnějším celkem. Domácí fanoušci své oblíbence zatím moc nepodporují, což je škoda. Nationwide Arena je velmi slušně zaplněná.

07:46
    Hosté v plném počtu. Blue Jackets si mnoho střeleckých pozic při přesilové hře nedokázali vytvořit. Senátoři jsou kompletní.

06:12
    Dva zákroky si připsal v přesilovce Columbusu Anderson, který se může spolehnout na obětavou hru hráčů před sebou.

06:00
    Domácí se nastěhovali před branku soupeře, vyslali několik střeleckých pokusů. Ty byly ovšem nepřesné.

05:46
    Omlouvám se za problémy způsobení připojením k internetu. V čase 04:46 vyloučen hostující Patrick Wiercioch na dvě minuty za hákování.

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté. Zahajovací formace se dlouhou dobu nemohly srovnat, dokonce to vypadalo na bitku. Nakonec vše dopadlo dobře a hraje se.

00:01

Domácí tým odehrál tři zápasy, v nich ani jednou nevyhrál, a tak přišly změny. Dalo by se říci, že jediné, co zůstane je přesilovková formace, která se prosadila ve všech zápasech.

Utkání začne o něco později.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Savard, Murray, Johnson, Tjutin, Prout, Connauton – Saad, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Foligno, Karlsson, Hartnell – Boll, Campbell, Bourque

Ottawa Senators: Anderson (O'Connor) – Karlsson, Methot, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Cowen – Stone, Turris, Hoffman – Ryan, Zibanejad, MacArthur – Lazar, Pageau, Michálek – Neil, Smith, Chiasson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ottawa spoléhá na to, že hokejisté mající skvělou první sezónu v NHL, na své výkony v té letošní sezóně naváží. Daří se to se střídavými úspěchy.

K domácímu týmu se před letošní sezónou připojil Brandon Saad, který by měl spolu s dalšími posilami přinést do týmu Jackets touhu a odhodlání vyhrávat. To se zatím nepodařilo, neboť tým nastoupil do tří zápasů a všechny prohrál.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Ottawa Senators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Saad (Foligno, Johansen), 19. Jenner (Johansen, Prout), 25. Dubinsky (Atkinson) – 17. Methot, 22. Michálek (Ryan, Karlsson), 30. Turris (Stone), 38. Zibanejad (Ryan, Karlsson), 42. Pageau (Borowiecki, Cowen), 50. Hoffman (Stone, Turris), 56. Ryan (Zibanejad, Karlsson)

Rozhodčí: Charron, Kimmerly – Devorski, Kovachik

Diváci: 13 803