Olomouc – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.)
Zlín – Liberec 1:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 16.10.2015, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 11. kolo

Dnešní utkání sledovalo 8667 diváků!

60:00
    Tomáš Marcinko to na poslední chvíli zkoušel, jenže v osudný moment mířil mimo tři tyče Sparty. Z následné potyčky, která později vyústila v bitku, si jak Tomáš Marcinko (PCE), tak Robert Sabolič (SPA) odnesli menší trest za hrubost.

57:02
    Robert Kristan na střídačce – Dynamo hraje v šesti!
    Curtis HAMILTON - 2:4

55:01
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tohle už bude mít Dynamo těžké, Sparta odskakuje na rozdíl dvou branek! Petr Sýkora nedokázal ubránit CURTISE HAMILTONA, který po pasu od Réwaye posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Martin Réway.

53:36
    Střelu Tybora vyrazil Pöpperle pouze před sebe, odkud se pokoušel dorážet Michal Šeda! Pardubický obránce ale netrefil kotouč, jelikož mu jej stihl pohotovým zákrokem vypíchnout Vladimír Eminger.

51:02
    Robert Kristan výtečně podržel svůj tým! Nadvakrát zlikvidoval dorážku Lukáše Pecha a drží tak Dynamo nad vodou.

48:14
    Ladislav Havlík předvedl skvělý obranný zákrok, díky kterému se do samostatného úniku dostal Petr Sýkora! Jenže obávaný střelec nedokázal naservírovanou šanci zužitkovat.

42:56
    Radoslav Tybor se dostal do stoprocentní šance! Slovenský útočník těsně minul klec Pöpperleho. Veliká škoda po Dynamo.
    Jaroslav HLINKA - 2:3

41:20
    Sparta jde po oku lahodící kombinaci do vedení! Daniel Přibyl stál před Kristanem, ovšem místo střely se raději rozhodl pro pas na JAROSLAVA HLINKU, který už měl naprosto triviální úlohu, když před ním byla zcela odkrytá klec. Asistence: Daniel Přibyl, Jan Buchtele.
    Jaroslav HLINKA - 2:2

39:45
    Sparta ale bleskurychle srovnává! Střelu Mikuše od modré Kristan sice zastavil, ovšem kotouč mu vypadl z výstroje, čehož si všiml JAROSLAV HLINKA. Kapitán Sparty měl už jednoduchou úlohu. Asistence: Juraj Mikuš.
    Jan STARÝ - 2:1

38:22
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Obrat dokonán! JAN STARÝ se v mezikruží zmocnil kotouče po pasu Marcinka a nádhernou střelou do levé šibenice posílá Dynamo do vedení. Asistence: Tomáš Marcinko, Jan Kolář.

35:56
    Sparta pokazila rozehrávku a ke slovu se tak dostalo Dynamo! Jenže Nahodilův pas nedokázal Patrik Poulíček usměrnit do sparťanské klece.

28:41
    Do gólové šance se dostali hosté. Konkrétně Petr Kumstát hledal Michala Čajkovského, který skončil po tvrdém zákroku na ledě a vyndal branku Pardubic ze správného postavení. Hra se tedy přerušuje, trestné lavice zůstávají prázdné.

26:26
    Martin Štajnoch se ocitl v dobré šanci, což se nelíbilo Jurajovi Mikušovi (SPA), který faulem beka Pardubic zastavil. Faul rozhodčí viděl, tudíž Dynamo čeká další přesilová hra.
    Petr SÝKORA - 1:1

21:43
    Srovnáno! Tomáš Pöpperle se za svou brankou zmocnil kotouče a snažil se jej vyhodit z pásma. Jeho vyhození doputovalo na modrou čáru, kde už stál připravený PETR SÝKORA. Věhlasný střelec tak srovnává stav tohoto utkání ranou do odkryté klece. Bez asistence.

21:13
    Pardubičtí si mohou vyzkoušet dvojnásobnou početní převahu ještě jednou. Na dvě minuty si jde sednout Lukáš Cingel (SPA) za podražení.

19:46
    Hosté jdou do třech! Andrej Kudrna (SPA) se provinil zdržováním hry – vyhození puku mimo hřiště.

18:31
    Michal Čajkovský (SPA) si jde sednout na dvě minuty za napadení. Využije Dynamo tuto početní výhodu?
    Jan BUCHTELE - 0:1

16:42
    Přesilovka využita, do vedení jde Sparta! Hosté dokonale vyšachovali obranu Pardubic. Jaroslav Hlinka poté našel zcela volného JANA BUCHTELEHO, který odkrytou klec Dynama trefil bez potíží. Asistence: Jaroslav Hlinka, Martin Réway.

15:14
    Další početní výhoda pro hosty. Radoslav Tybor (PCE) si jde sednout na dvě minuty za podražení.

13:11
    Těsně před Kristanovou klecí se zničehonic zmocnil kotouče Jan Buchtele! Bývalý útočník Dynama pálil těsně nad klec Kristana.

11:42
    Další šance pro Spartu Praha. Na dvě minuty si jde za vysokou hůl sednout Martin Štajnoch (PCE).

08:07
    Lukáš Cingel se po chybě v defenzívě Pardubic dostal do skvělé šance! Naštěstí pro Pardubice nedokázal zamířit přesně.

07:52
    Na druhé straně ihned uháněli Redenbach s Rolinkem. Druhého jmenovaného fauloval Michal Čajkovský (SPA), který si jde sednout na dvě minuty.

06:21
    Početní výhodu si zkusí hosté. Michal Šeda (PCE) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

02:53
    Šance pro Pardubice, Michal Barinka (SPA) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

01:11
    Nyní zahrozilo Dynamo! Projektil Tybora zkoušel dorážet Lukáš Nahodil, jenže netrefil klec Pöpperleho.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 22. Sýkora, 39. Starý (Marcinko, Kolář) – 17. Buchtele (Hlinka, Réway), 40. Hlinka (Mikuš), 42. Hlinka (Přibyl, Buchtele), 56. Hamilton (Réway)

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Ščotka, Čáslava (C), Štajnoch, Šeda, Bokroš, L. Havlík, Nedbal, Zdráhal – Sýkora, Redenbach, Rolinek – Tybor, Nahodil, Svoboda – Poulíček, Marcinko, Starý – A. Havlík, Tomášek, Kolář
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Barinka, Čajkovský, Eminger, Piskáček, Hrbas, Mikuš, Polášek, Kalina – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Hamilton, Cingel, Réway – Klimek, Černoch, Kudrna

Rozhodčí: Šír, Polák – Komárek, Ondráček.