Buffalo – Philadelphia 3:1 (kon.) | NY Rangers – Toronto 3:1 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (kon.)
Carolina – Colorado 3:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 1:3 (kon.) | Florida – Boston 1:3 (kon.)
Minnesota – Chicago 5:4 (kon.) | Calgary – Montreal 2:6 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:4 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 3:2 (2:1 po s.n.) | Dallas – San Jose 5:3 (kon.) | Los Angeles – Nashville 4:3 (po pr.)
po s.n. (2:1)
New Jersey Devils
3:2 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
New York Islanders
Sobota 31.10.2015, 18:05 • Prudential Center, Newark • NHL

Já vám děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (20:46:28)

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 15 zákroků, 89%
    Marek Židlický (NYI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:57

1. Bobby Farnham (NJD) 1+1, čas na ledě 7:54
    2. Frans Nielsen (NYI) 1+0, čas na ledě 20:17
    3. John Moore (NJD) 1+0, čas na ledě 16:59

Samostatné nájezdy nakonec dopadly lépe pro Devils. Domácí si tak připisují plný počet bodů z tohoto utkání. První třetinu vyhráli díky brankám Moorea a Farnhama domácí, ale hostům se povedlo ve druhé třetině vyrovnat. Trefil se Lee a Nielsen. Třetí třetina a prodloužení nám branky nenabídly, a tak se rozhodovalo v nájezdech, kde byli šťastnější domácí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
    Autorem vítězné branky je MIKE CAMMALLERI.
    Mike CAMMALLERI - rozhodující nájezd

4. série
    2:1
    Mike Cammalleri provedl svůj nájezd skvěle. Bekhendem poslal puk mezi nohy brankáře!

4. série
    1:1
    Josh Bailey také překonal Schneidera, ale trefil jen tyč.

3. série
    1:1
    Lee Stempniak Hálaka již překonal, ale bekhendem trefil jen břevno!

3. série
    1:1
    Call Clutterbuck neprostřelil Schneidera po zemi.

2. série
    1:1
    Jacob Josefson svůj nájezd zakončil krásnou kličkou a vyrovnává!

2. série
    0:1
    Kyle Okposo provedl bekhend, ale Schneider jej skvěle vybruslil.

1. série
    0:1
    Adam Henrique se rozjel rychle, ale svižnou střelou se mu nepovedlo skórovat.

1. série
    0:1
    Frans Nielsen se štěstím překonává Schneidera!

Samostatné nájezdy začínají.

A nakonec ani prodloužení nerozhodlo, ačkoliv byly šance na obou stranách. Prudential Center uvidí nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:43
    V poslední akci prodloužení ujel po pravé straně Travis Hamonic, kterému se dělovkou nepovedlo překonat Schneidera.

64:02
    Střela Franse Nielsena Schneiderovi vypadla a mířila do branky. John Moore jí ovšem zachytil a puk posunul pod Schneidera.

63:34
    Na druhé straně zakončoval akci Devils střelou z pravé strany jeden z hráčů. Jeho pokus Halák vyrazil betonem a na dorážku jeden ze spoluhráčů nedosáhl.

63:26
    Po špatné přihrávce se do skvělé pozice dostal Hamonic, ale ten minul branku Schneidera.

62:31
    Mike Cammalleri se prodral sám po pravé straně až před branku, odkud se mu ovšem nepovedlo zasunout puk za záda Haláka!

61:47
    Islanders kombinují v útočném pásmu, ale jen si nahrávají. Ostřejší střely se nejspíše obávají.

60:52
    První šanci si připravili domácí. Kyle Palmieri našel Andyho Greena, který zakončoval z úhlu a Haláka se mu překonat nepovedlo.

60:01

Třetí třetina, která nám nenabídla vůbec nic, končí. Devils a Islanders se proti sobě postaví v pětiminutovém prodloužení, které většinou rozhodne. Bude tomu tak i dnes?

Střely na branku: 22:15

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:24
    Až nyní se povedlo domácím vyprodukovat první střelu v této třetině. Pokus Cammalleriho byl pro Haláka snadnou lahůdkou.

58:40
    Od modré čáry vypálil Johnny Boychuk a jeho střela byla ztečována. Puk padal na branku Schneidera, ale nakonec se otřel o ochrannou síťku za brankou.

57:58
    Cory Schneider kryje další střelu od modré čáry. Ta byla nyní slabší a nenaděla mu moc problémů.

57:51
    První šanci třetí třetiny si vytvořil Kyle Okposo, jenž si najel před branku, ale střelou z blízkosti se mu nepovedlo překonat Schneidera do pravého horního růžku!

57:26
    Hosté to po rychlém útoku zkoušeli z pravé strany, odkud ovšem svou střelou neuspěli.

56:43
    Kyle Palmieri se prosmýkl po pravé straně až za branku, odkud hledal Zajaca před ní, ale našel jen hůl bránícího hráče.

55:54
    Hosté se svou kombinací v útoku moc neukázali. Následně se po chybné přihrávce z útoku vyhostili.

54:40
    Třetí třetina je hodně ubojována a defenzivní. Nikdo z týmů nechce inkasovat a je to na hře hodně vidět.

54:06
    Hraje se bojovně v útočné třetině Isles. Děj hry se ovšem odehrává spíše za brankou...

53:08
    Hodně neatraktivní třetí třetina pokračuje. Nyní domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

52:36
    Rychlou kombinací, která byla zakončena střelou od modré čáry, se prezentovali domácí. Pokus ale nezaskočil Haláka.

51:46
    Frans Nielsen pokoušel štěstí z levého úhlu, ale odtud se mu nepovedlo Schneidera nějak překvapit.

51:13
    Rozhodčí opět přerušuje hru. Puk totiž vyletěl mimo hřiště. Vhazovat se bude v obranné třetině Devils.

50:50
    Marek Židlický zachytil puk už za modrou čárou, a tak se píská další ofsajd. Puk se do hry dostane po další komerční pauze.

49:47
    Krásná akce mezi Larssonem a Palmierim, kteří si vyměnili puk a druhý jmenovaný byl sám před brankou. Puk jen tečoval, ale ten skončil jen vedle.

48:29
    Před komerční pauzou se do sebe pustili u střídačky Isles Cizikas a Zajac, ale na bitku nakonec nedošlo, rozhodčí jejich potyčku ukončil rychle.

48:10
    To zpozorovali fanoušci a chtějí alespoň svým miláčkům pomoct hlasitým povzbuzováním.

47:30
    Devils hrají v posledních dvou třetinách opravdu špatně. Domácím se nedaří něco kloudného vymyslet a jejich hra je spíše na náhodu.

46:05
    Následovaly dvě střely hostů. Tu první vyrazil Schneider lapačkou, druhá byla zblokována bránícími hráči.

45:42
    Snažení New Jersey v útočném pásmu bylo hodně bezzubí. Nikdo z hráčů svou akci nezakončil ve střelu.

44:27
    Začátek třetí části sledujeme opravdu nudný hokej. Ani jeden z celků nehraje vůbec dobře a je vidět hodně nepřesností.

43:17
    Steve Bernier posílal puk před branku, ale tam jej nikdo z hráčů nedokázal zužitkovat. U puku opět Devils.

42:38
    Tlak Devils pokračoval, ale ani jedna ze střel brankou neskončila. Všechny pokusy byly zablokované bránícími hráči Ostrovanů.

42:31
    Jacob Josefson posílal před branku nebezpečný puk, který se ale nikomu nepovedlo zakončit v gólovou situaci.

41:29
    V závěru početní výhody vyslal jedinou střelu na branku Gelinas, ale jeho pokus nikdo netečoval a nikdo nedorážel.

40:30
    Přesilovky Devils jsou ovšem dneska hodně špatné a jde to vidět i nyní.

40:01

Druhá třetina skončila stejně, jako ta první. Branky ovšem nyní stříleli jen hosté. Na začátku se v přesilové hře prosadil Anders Lee, jenž byl v brankovišti osamocen a nadvakrát překonal Schneidera. Vyrovnání přišlo v opačné situaci. Frans Nielsen ujel v oslabení a krásnou střelou pod víko zaslouženě vyrovnal.

Střely na branku: 13:16

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    V závěru druhé třetiny byl faulován Jordin Tootoo, a tak si domácí na startu třetí třetiny zahrají početní výhodu.

38:55
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale nikde nejsou k vidění šance. Snažení jsou hodně rychle ukončeny nepřesnou přihrávkou, či střelou.

37:53
    Po dalším odpískání se bude vhazovat ve středovém kruhu. Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:15
    Ani jeden z celků aktuálně nehraje tak, jak by si asi představoval. Oba celky spíše čekají na ukončení této periody.

36:15
    Po velkém vzruchu před Schneiderem se rozhodl domácí brankář situaci raději ukončit podržením puku.

35:35
    Ukrytou a nebezpečnou střelu vyslal Adam Larsson, ale Halák si jí svým betonem našel a vyrazil jí.

35:09
    Jaroslav Halák se po delší době musel činit, když zachytil hodně nebezpečnou střelu Cammalleriho. Vhazovat se bude před slovenským brankářem.

34:44
    Snažení domácích v útočné třetině bylo pokaženo nepřesnou přihrávkou jednoho z hráčů.

33:35
    Střela Nicka Leddyho od modré čáry skončila mimo branku. Puk se od zadního mantinelu dostal na hokejku domácích.

32:56
    Následně puk skončil na střídačce Islanders, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:42
    Kyle Palmieri se prodral po levé straně až před branku, odkud se mu nepovedlo svým důrazem dát třetí branku Devils. Skvěle zakročil Halák.

31:40
    Adam Henrique najel do útočného pásma, kde přenechal puk Cammallerimu, jenž puk posílal do ohně, ale tam jej nikdo neposlal do branky.

31:09
    Stav utkání je tedy vyrovnaný. Následuje komerční přestávka, po které se bude hrát opět od nuly!
    Frans NIELSEN - 2:2

30:28
    Islanders právě vstřelili branku!
    Bída domácích ve vlastní početní výhodě je potrestána vyrovnávací brankou! Po pravé straně pláchl FRANS NIELSEN, který přesnou střelou pod víko vyrovnává! Asistence: Brian Strait.

29:37
    A když už se jim to povede, je z toho gólová situace. Po střele od modré čáry se puk odrazil k Henriqueovi, který bekhendem trefuje boční síť!

29:20
    Pro domácí je přesilovka snad zakletá. Stále se domácím nedaří prodrat se do útočného pásma.

28:46
    Hosté se ale hned osvobozují svým vyhozením až za branku Coryho Schneidera.

28:35
    Domácí hokejisté budou mít přesilovku. Jordin Tootoo byl za brankou podražen Travisem Hamonicem.

27:47
    Puk se z levé strany dostal před branku na hůl Grabovského, ale tomu se nadvakrát nepovedlo překonat Schneidera. To byla zajímavá možnost k vyrovnání.

26:49
    Nyní se hokejisté Devils nedomluvili a jejich vyhození skončilo až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se tedy bude opět před Schneiderem.

26:38
    Johnny Boychuk ujel po pravé straně a vyzkoušel pozornost Schneidera, který ale jeho střelu do středu jeho výstroje pohotově chytil.

25:56
    Po ztrátě puku Grabovského, který se prodíral středem ledové plochy, zaútočili domácí, ale střela jednoho z nich skončila jen nad brankou.

24:37
    Tlak domácích hokejistů pokračuje, ale hokejistům v červeném chybí kýžená střelba, která se nedostavuje.

23:18
    Do dobré střelecké pozice se dostal Lee Stempniak, ale tomu se z levé strany nepovedlo trefit branku Jaroslava Haláka.

22:34
    Třetí lajna domácích zatápí defenzívě Islanders, ale branku se jim zatím vstřelit nepovedlo. Pod tlakem ovšem hosté byli dlouho dobu.
    Anders LEE - 2:1

21:38
    Nyní je ovšem stejný hráč úspěšný. ANDERS LEE dostal puk před branku od Marka Židlického a nadvakrát se mu povedlo kotouč dostat za záda Schneidera! Asistence: Marek Židlický, Nick Leddy.

21:16
    Cory Schneider nyní pohotově zasáhl proti střele Leea z levé strany.

20:43
    A opět je puk mimo obranné pásmo Devils. Střelu od modré čáry se povedlo zablokovat Josefsonovi.

20:22
    Domácím se povedlo puk rychle vyhodit a spěchal za ním také Henrique. Tomu se puk ovšem nepovedlo dostihnout, Halák jej rozehrál se svými obránci.

20:01

Oba celky jsou na ledě a druhá třetina tak může začít. Islanders mají početní výhodu.

První třetina končí výborným stavem pro domácí hokejisty. Devils do utkání vstoupili hodně aktivně a již po třech minutách se radovali ze vstřelené branky. Po důrazné hře se prosadil John Moore. Toho v patnácté minutě napodobil Bobby Farnham, který zužitkoval odražený puk ve svou první kariérní trefu v NHL. Islanders budou mít na začátku druhé periody k dispozici téměř celou přesilovku.

Střely na branku: 7:7

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Na konci celé třetiny je ještě potrestán Sergej Kalinin, který držel pronikajícího hráče Islanders. Vypadalo to spíše na sekání, ale rozhodčí posoudil jiný zákrok.

19:38
    Kyle Okposo se po levé straně prodral až před branku Schneidera, odkud se mu nepovedlo zamířit přesně na zadní tyčku!

19:03
    Až na konci své početní výhodu přišla první střela. Po rychlé kombinaci pálil z levého kruhu Kyle Palmieri, ale jeho pokus byl zblokován.

18:21
    Daemon Severson dostal přihrávku před modrou čáru a vypadalo to, že se konečně Devils dostanou do pásma, ale jeho přihrávka byla slabá a byla zachycena.

17:44
    Domácím se hra v početní výhodě vůbec nedaří. Stále se jim nepovedlo usídlit se v útočném pásmu a vyslat nějakou střelu.

17:12
    Následně byl stejný hráč vyloučen na dvě minuty za nedovolený zákrok. První přesilovka pro Devils.

17:10
    Call Clutterbuck dostal skvělou přihrávku před branku, odkud se mu trestuhodně nepovedlo překonat Schneidera!

16:10
    Stále se hraje spíše za brankou domácích, odkud ovšem hosté nemohou být nebezpeční. Devils stav utkání kontrolují.

15:15
    Hraje se za brankou Devils, kde se oba celky perou o puk. Nakonec z tohoto klání lépe odešli hráči Devils.
    Bobby FARNHAM - 2:0

14:36
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak to je debut pro BOBBYHO FARNHAMA! Nováček v sestavě Devils dává při svém prvním utkání v dresu Devils první gól v kariéře. Po střele z pravé strany se puk odrazil od zadního mantinelu k levému kruhu, kde stál právě Farnham, jemuž se nad rameno Haláka podařilo skórovat. Asistence: Stephen Gionta, Daemon Severson.

14:06
    Michai Grabovskij projel do útočné třetiny, odkud vyslal nebezpečnou střelu, která ale nakonec Schneidera neohrozila.

13:11
    Aktuálně sledujeme nudnější část utkání. Ani jeden z celků se nemůže do žádné šance dostat a vidíme hodně nepřesností.

12:06
    Anders Lee to nyní zkoušel od modré čáry. Jeho střela ale branku Schneidera neohrozila. Puk skončil jen mimo klec.

11:27
    Při útočné snaze se hosté dostali do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:46
    Kyle Palmieri se prodíral po pravé straně, kde jej ovšem sudí nachytal v ofsajdovém postavení. Před námi je druhá komeční přestávka. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:15
    Devils byli pod lehčím tlakem, ale nakonec se jim vše povedlo pohodlně přežít. S pukem na hokejce mohou zaútočit.

09:36
    Marek Židlický se vrátil na místo, kde delší dobu působil, střelou od modré čáry, kterou ale Schneider dokázal zkrotit.

08:48
    Jordin Tootoo objel branku a hledal své spoluhráče. Puk ovšem poslal jen mimo útočné pásmo. Severson se pro puk tedy musí vracet.

08:36
    Po střílené přihrávce Daemona Seversona se ocitl puk v ochranné síti za brankou. Vhazovat se bude po levici Haláka.

08:10
    A překvapit mohl Kyle Okposo. Ten se vydal do útočné třetiny, odkud pálil na vzdálenější tyč. Tu se mu ovšem nepovedlo trefit. Zamířil jen vedle.

07:33
    Devils se po skončení oslabení opět dostávají do kombinační hry v útočném pásmu. Aktuálně ale nebezpeční nejsou.

06:42
    Bobby Farnham se vrátil na ledovou plochu. Jeho spoluhráči první oslabení přežili bez jakékoliv úhony. Před první komerční přestávkou vedou domácí 1:0.

05:46
    A další povedený zákrok domácího brankáře. I nyní proti střele Kylea Okposa z pravé strany.

05:11
    Krásná kombinace, která byla zakončena střelou z pravé strany a také dobrým zákrokem Coryho Schneidera.

04:42
    Prvním vyloučeným hráčem utkání je Bobby Farnham, který si po buly počínal nedovoleně. Přesilovka pro Islanders.

04:07
    Další kombinace domácích hokejistů byla zakončena přihrávkou na Jona Merrilla, který vypálil do pravé šibenice. Tam se zjevila lapačka Haláka.

03:27
    Devils jsou i následně aktivnějším celkem a úvod střetnutí jim zatím náramně vychází.
    John MOORE - 1:0

02:51
    To se ovšem nyní daří! Po pravé straně zaútočil Bobby Farnham, kterému se sice nadvakrát branku dát nepovedlo, ale protlačil puk na brankoviště, kde byl JOHN MOORE. Ten měl lehkou úlohu! Asistence: Lee Stempniak, Bobby Farnham.

02:35
    Po střele Johna Moore se dostal odražený puk na hokejku Lee Stempniaka, který bekhendem nedává branku!

01:50
    Začátek dnešního utkání je hodně vlažný. Ani jeden z celků se nedostává do příležitostí a spíše se čeká na chybu jednoho z celků.

01:00
    Devils byli rozmístění v útočném pásmu, ale jeden z obránců nedokázal posunout puk na své spoluhráče.
    Legenda Devils a současný komentátor Ken Daneyko dal jasně najevo, že je Ďáblem, kteří se mohou těšit podpory i v České republice

00:07
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se hned hnali směrem dopředu, ale tam je zastavila obrana Devils.

00:01

Na ledové ploše Prudential Center jsou oba celky nastoupené a začátek utkání se nezadržitelným tempem blíží. Přeji příjemnou zábavu.

Krásný podvečer přeji všem fanouškům zámořské NHL, či jen jednotlivým celkům. V netradiční čas se proti sobě postaví Devils a Islanders. V sestavě hostů chybí kapitán Tavares, za Devils poprvé nastupuje Farnham.

New Jersey Devils: Schneider – Greene, Larsson, Moore, Severson, Gelinas, Schlemko, Merrill – Stempniak, Henrique, Cammalleri – Palmieri, Zajac, Tootoo – Kalinin, Josefson, O'Neill – Farnham, Gionta, Matteau

New York Islanders: Halák – Hamonic, De Haan, Boychuk, Leddy, Židlický, Strait – Okposo, Nielsen, Bailey – Bernier, Grabovskij, Kulemin – Strome, Nelson, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders 3:2sn. New Jersey Devils
    22. Bailey (Strome, Grabovskij), 51. Martin (Cizikas, de Haan), rozh. náj. Bailey – 13. Židlický (Gomez, Jágr), 16. Gomez (Jágr, Židlický)

10.1.2015
    New Jersey Devils 2:3pp. New York Islanders
    32. Zajac (Eliáš, Larsson), 48. Gomez (Henrique, Ryder) – 42. Bailey (de Haan, Tavares), 54. Tavares (Okposo, Boychuk), 64. Tavares

22.3.2015
    New Jersey Devils 0:3 New York Islanders
    8. Strome (Kuljomin), 53. Hamonic (Strome, Nelson), 60. Okposo

Ostrované už nejsou jen ligovým otloukánky, ba naopak. Banda kolem skvělého kapitána Johna Tavarase se dostává stále více na vrchol ligové tabulky. Aktuálně jsou Islanders na druhém místě své konference, ale na nějaké prognózy je brzo. Vedoucím hráčem týmové bodování je i letos John Tavares, který nasbíral již jedenáct bodů. Jen o dva body méně má Kyle Okposo, jenž je spolu s Tavarasem opora posledních let.

Ďáblům se před sezónou moc nedařilo, ale vypadá to, že nové vedení ví, co dělá. New Jersey má padesátiprocentní úspěšnost. Pět utkání se jim povedlo vyhrát, z pěti odcházelo jako tým poražený. Ve Východní konferenci jsou Devils na krásné osmé pozici, což jim zaručuje poslední místo do play-off. Na takovéto prognózy je ovšem příliš brzo. V čele týmového bodování je útočník Mike Cammalleri, kterému se během deseti zápasů povedlo nasbírat jedenáct kanadských bodů. V závěsu je Adam Henrique a Kyle Palmieri.

Dalšími zápasy pokračuje kanadsko-americká NHL. Netradičně v 18:00 českého času, se proti sobě v Newarku postaví New Jersey Devils a New York Islanders. Půjde o první derby mezi těmito celky. Komu bude po tomto dnu patřit New York? Devils již porazilo Rangers, tedy další tým z New Yorku. Utkání začíná v 18:00 a sledovat jej můžete prostřednictvím našeho onlajnu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 3. Moore (Stempniak, Farnham), 15. Farnham (Gionta, Severson), rozh. náj. Cammalleri – 22. Lee (Židlický, Leddy), 31. Nielsen (Strait)