Švýcarsko – Slovensko 4:2 (kon.) | Česko – Německo 3:2 (kon.)
Švýcarsko
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Slovensko
Pátek 06.11.2015, 16:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj pěti zemí (ženy)

To by bylo ode mě vše, rozhodně se nezapomeňte dívat na večerní utkání mezi českým výběrem a reprezentací Německa. Úvodní buly bude vhozeno ve 20:15 a my vám tento zápas na serveru onlajny.com samozřejmě zprostředkujeme. Hezký zbytek pátečního dne! (18:03:18)

Na švýcarské straně je to Alina Müllerová, tříbodová hráčka dnešního utkání a strůjkyně švýcarského vítězství.

Slovenskou nejlepší hráčkou je, podle očekávání a naprosto po právu, zvolena Tatiana Korenková, střelkyně první slovenské branky.

Nyní se budou předávat ocenění pro nejlepší hráčky obou celků.

59:36 Alina MÜLLEREROVÁ - 4:2

59:36
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Je vymalováno! ALINA MÜLLEROVÁ pečetí výhru svého celku střelou do opuštěné klece a připisuje si třetí kanadský bod v zápase. Bez asistence.

59:20
    Slovenky podle předpokladů v šesti hráčkách na ledě bez brankáře, píská se zakázané uvolnění Švýcarek.

59:09
    Janine Alderová si poradila s pomalým pokusem od modré čáry z hole Ivety Klimášové, následně si celkem pochopitelně vybírá slovenská lavička oddechový čas. Vhazovat se bude před brankou Alderové.

58:23
    Švýcarsko zahrálo přihrávku rukou, hra se tak přesouvá až před brankářku Alderovou. Šance pro Slovenky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, na puku se nacházejí švýcarské hráčky a zakládají útočnou akci.

56:38
    Neuvěřitelně smolný gól pro brankářku Kvakovou a celý slovenský tým! Střela od modré čáry se odrazila od tyče a následně i od mantinelu tak nešťastně, že se vrátila před brankoviště, kde už EVELIN RASELLIOVÁ doklepávala do prázdné brány. Asistence: Alina Müller, Sandra Thalmannová.

55:38
    Švýcarky inkasovaná branka vůbec nepotopila, naopak vysunuly forčekiíng a začínají zlehka dohrávat souboje u mantinelů Velice sympatický přístup švýcarských hokejistek.
    53:45 Romana KOŠECKÁ - 2:2

53:45
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky z následného tlaku dokázaly srovnat stav utkání! Střela Angeliky Zálešákové od modré čáry byla nadvakrát tečovaná, jako poslední se dotkla kotouče ROMANA KOŠECKÁ, která lehkou změnou směru umístila puk přesně mezi betony Alderové. Asistence: Iveta Klimášová, Angelika Zálešáková.

53:39
    Janine Alderová naopak viděla střelu Klimášové na poslední chvíli a pouze vytěsňuje ramenem.

52:31
    Alina Müllerová nenachytala slovenskou brankářku v nedbalkách, Kvaková si povyjela proti střela z pravého křídla a bez problémů zasahuje.

51:38
    Švýcarky se krátce poté dopouštějí postavení mimo hru, vhazovat se bude v neutrální zóně.

51:29
    Kaleigh Quennecová výborným pozičním zákrokem odstavila pronikající Goreckou a ukořistila puk pro svůj celek.

49:53
    Korenková centrovala před bránu naslepo, a založila tak švýcarskou útočnou akci, která končí v rohu kluziště.

48:45
    Hráčky v modrém si zbytečně komplikují rozehrávku ve vlastním pásmu, až nyní se dostávají alespoň do středního pásma.

47:50
    Slovenky se usadily v pásmu, švýcarská defenzíva je zatím udržuje při mantinelech, tedy mimo střelecké pozice.

46:45
    Již dlouhou dobu se hraje bez jakéhokoliv přerušení, hra má ve třetí třetině pořádný spád, a doikonce i větší nasazení.

45:51
    Tatiana Korenková je dnes při chuti. Obešla soupeřku hbitou kličkou na osu hřiště a proveřila vyrážečku Janine Alderové.

44:41
    Nyní jsou k vidění velké zmatky kolem rozehrávky ve středním pásmu, kotouč střídá majitele jako na běžícím pásu.

43:04
    Sandra Thalmannová vůbec nerozehrála dobře, což mohla potrestat Záborská, jenže ta nedosáhla na příliš prudkou přihrávku své kolegyně z útoku.

41:46
    Viktória Maskalová nádherně uvolnila Korenkovou na pravém křídle, jenže ta se prezentovala nevýraznou přízemní střelou, která se odráží od betonů do rohu kluziště.

40:37
    Švýcarky začaly velice dobře, dnes velmi aktivní Evelina Raselliová se obtočila kolem branky a zkoušela zasunout kotouč za pravou tyč.

40:01

Nácvik curlingového umetání je u konce, hráčky se již sjíždí ve středovém kruhu.

Je to tady, jedna z čárových rozhodčích vyfasovala od ledařů stěrač na plexisklo a utírá ledovou plochu za oběma brankami.

Na protest slovenských hráček se čeká, až uschne mírný přebytek vody za jejich vlastní bránou. Poněkud kuriózní záležitost, na úvodní buly třetí dvacetiminutovky se teprve čeká.

Statistiky po druhé třetině:

Vyloučení: 3:2
    Využití: 1:0
    Střely na branku: 18:12
    Zásahy brankářek: 11:16

Čtyřicet minut hry je za námi, minimálně dalších dvacet nás ještě čeká. Švýcarky ztvrdily herní převahu z první třetiny vedoucím gólem, když v čase 23:36 Evelin Raselliová proměnila přesilovku. Dále se nic podstatného nestalo, Slovenky prohrávají o branku, herně však zaostávají větší měrou. Zda se jim to podaří napravit ve třetí periodě, to se dozvíme za několik minut. Další třetina začne přibližně v 17:27.

40:00

39:22
    Když nevíš co s kotoučem, vystřel. Tímto heslem se řídila Lucia Záborská na pravém křídle, Janine Alderová byla na svém místě a přidržela puk ve výstroji.

38:36
    Raselliová s Ryhnerovou měly šanci k tomu, aby se dostaly do brejku dvě na jednu, jenže je přibrzdilo psotavení mimo hru.

37:38
    Švýcarky se nakonec ubránily slovenskému tlaku a jsou v plném počtu.

36:53
    Slovenky drží své soupeřky pod zámkem, hráčky ze země helvétského kříže se ještě nestačily osvobodit. Slovenské přesilovce bohužel schází střelba na bránu.

35:38
    Tak to byl velice zbytečný útočný faul, Andrea Fischerová (SUI) podrazila rozehrávající soupeřku a oslabuje své mužstvo.

34:29
    Angelika Zálešáková obětavě zblokovala ránu od modré čáry svými chrániči, Švýcarky jsou stále na puku.

33:56
    Evelina Raselliová nestačila vyjet včas z útočného pásma, proto se Švýcarsku píská postavení mimo hru.

32:49
    Tým Švýcarska hraje v plném počtu, svěřenkyně kouče Crameriho předvedly ukázkovou hru v oslabení.

32:13
    Nina Waidacherová si nebezpečně pohrávala s kotoučem na hranici modré čáry, naštěstí pro hokejistky Švýcarska se jí nakonec povedlo odklidit puk do bezpečí.

30:49
    Teď to ale Lúčová udělala perfektně. Při průniku po levém křídle si výborně pokryla kotouč tělem, takže Livii Altmannové (SUI) nezbylo nic jiného, než faulovat. Dvě minuty za hákování pro Švýcarku.

29:56
    O několik okamžiků dokázala Kvaková ustát přízemní projektil z hole Sarah Forsterové i následné dorážky Švýcarek. Slovenské obránkyně momentálně neví, kam dřív skočit.

28:14
    Andrea Schranzová vyřešila přečíslení tři na dvě razantní střelou na bližší tyč, Kvaková bleskurychle zareagovala vytrčením pravého ramene. Slovenská brankářka dnes chytá opravdu skvěle.

27:36
    Monika Waidacherová zkoušela štěstí střelou přes obránkyni, Kvaková ovšem na celou situaci dobře viděla a skryla plachtící puk ve výstroji.

26:45
    Švýcarky navíc výborně napadají rozehrávku třetí obranné řady Slovenska, s touto konkrétní herní činností má v dnešním zápase slovenský tým potíže.

25:32
    Následně to z ostrého úhlu zkoušela Raselliová znovu, a vůbec to nebyla špatná myšlenka! kotouč jen o milimetry minul pravou tyč slovenské svatyně.
    23:36 Evelin RASELLIOVÁ - 2:1

23:36
    Hokejistkám Švýcarska se povedlo využít přesilovku, a berou si tak zpět ztracené vedení! Obránkyně Thalmannová přesně našla ideálně postavenou EVELINU RASELLIOVOU mezi kruhy, která bez přípravy prostřelila Kvakovou ve slovenském brankovišti. Asistence: Sandra Thalmannová.

23:08
    Švýcarky se vlastními chybami dostávají ven z útočného pásma a musí znovu rozehrávat přesilovkovou akci.

22:00
    Edita Raková (SVK) se provinila podražením, uvidíme druhou početní výhodu v podání švýcarského celku.

21:53
    Dominique Rüeggová se octila v obrovské šanci, když zkoušela dorážet zády k brance z otočky. Jenže nemohla vidět, že nani zívá poloprázdné brána a Kvaková odklouzala na opačnou stranu branky.

20:52
    Švýcarky opět vstupují do třetiny aktivněji, udělali slovenským obránkyním pěkný kolotoč, ale opět bez střelby.

20:01

Statistiky po první třetině:

Vyloučení: 1:1
    Využití: 0:0
    Střely na branku: 10:8
    Zásahy brankářek: 7:9

První dvacetiminutovka přinesla nerozhodné skóre, objektivně je nutno říct, že opticky měly více ze hry Švýcarky, které dobře začaly a zásluhou Niny Waidacherové šly v páté minutě do vedení. Na to zareagovala Tatiana Korenková drzým průnikem a trefou, která olízla pravou tyč a zapadla do sítě. Další třetina začne přibližně v 16:44.

20:00

19:09
    Slovenky přestály hru v oslabení bez úhony, Gáborčíková po opuštění trestné lavice okamžitě míří na střídačku.

18:18
    Dominique Rüeggová šikovně tečovala ránu Thalmannové od modré čáry, Kvaková ovšem stačila včas sklapnout betony k sobě! Vynikající reflexivní zákrok.

17:09
    První přesilovka pro Švýcarky, na trestnou lavici usedá Alexandra Gáborčíková (SVK) za podražení soupeřky při přechodu modré čáry.

16:55
    Lucia Drábeková byla při snaze o větší důraz na brankovišti zpacifikována švýcarskou obránkyní Altmannovou. Vhazování ve slovenském útočném pásmu.

15:54
    Monika Waidacherová stihla vypálit přes obránkyni a ještě si dorazit kotouč, ten vysokým obloukem o centimetry přeletěl klec Moniky Kvakové.

14:56
    Alina Müllerová spálila obrovskou šanci! Na hranici brankoviště měla dostatek prostoru k jakékoliv kličce, místo toho pouze napálila puk do betonů Moniky Kvakové. Sama toho lituje a naštvaně bouchla hokejkou do ledu.

14:30
    Viktoria Ihnaťová pálila pouze do holenních chráničů Niny Waidacherové, následně Švýcarsko otáčí hru na druhou stranu kluziště.

12:36
    To byl pořádný závar druhé slovenské formace, Alderové kmitaly nohy sem tam, aby ustála dorážky hráček v modrém! Švýcarská defenzíva se při této situaci tvářila poněkud nezúčastněně, nakonec Alderová přikryla kotouč pod lapačku.

11:55
    Slovensko přešlo modrou čáru nepovoleným způsobem, čárová rozhodčí proto píská ofsajd.
    10:44 Tatiana KORENKOVÁ - 1:1

10:44
    To slovenské hráčky ale vůbec nemusí mrzet! Maskalová vyslala na zteč TATIANU KORENKOVOU, která obešla švýcarské obranné řady a najednou se ocitla tváří v tvář brankářky Alderové. Střelou k pravé tyči jí nedala vůbec žádnou šanci. Asistence: Viktória Maskalová.

10:32
    Košecká pokazila průnikovou přihrávku na pravé křídlo, Slovenky by mohly jít do přečíslení tři na dva. Takto je z toho jen a pouze zakázané uvolnění.

09:26
    Puk si udělal výlet na švýcarskou střídačku, následuje vhazování ve středním pásmu.

08:29
    Sražená střela slovenských hráček nepříjemně padala obloučkem až za záda brankářky Alderové, ta naštěstí pro svůj tým dokázala zareagovat včas a zachytit kotouč do lapačky.

07:34
    Gáborčíková vyhrála závod o puk se Staiglerovou, píská se tedy zakázané uvolnění Švýcarska.

06:42
    Viktória Maskalová chtěla překvapit rychlou přízemní střelou na bližší tyč, pokus z otočky však byl hodně nepřesný.
    04:39 N. WAIDACHER - 1:0

04:39
    Hráčky ze země helvétského kříže se sice trochu se štěstím ubránili v oslabení, ale hned z první velké šance utkání udeřily! Gólový účet zápasu otvírá NINA WAIDACHEROVÁ, Švýcarky tak podobně jako včera vstupují do zápasu pravou nohou. Asistence: Alina Müller.

03:41
    Švýcarsko je v plném počtu, hráčky v modrém si vypracovaly spoustu střeleckých možností v přesilovce.

02:39
    Viktoria Ihnaťová hned nadvakrát dorážela pumelici Paľové od modré čáry, jenže Janine Alderová udržela betony na spravných místech a nepustila kotouč za svá záda!

01:41
    Ale budou to Slovenky, které si poprvé vyzkouší přesilovou hru. Dominique Rüeggová (SUI) nevybíravě poslala jednu ze svých sokyň k zemi a je potrestána za krosček.

00:42
    Švýcarky jsou hned od počátku mnohem aktivnější, první formace zamkla defenzívu Slovenska na dobrou půl minutu v jejich vlastní třetině, ovšem bez střeleckého pokusu.

00:01

Hráčky obou celků si již nasazují helmy a sjíždějí se u svých brankovišť. Za pár okamžiků bude vhozeno úvodní buly.

Všechny aktérky utkání včetně rozhodčích jsou již nastoupeny na modrých čarách, vyslechneme si tedy nejprve slovenskou, poté švýcarskou národní hymnu.

Švýcarsko: Alderová (Schellingová) – Wetliová, Hänggiová, Forsterová, Thalmannová, Benzová, Staigerová, Altmannová – Ryehnerová, Zimmermannová, Allemannová – Rüeggová, Müllerová, Raselliová – Enzlerová, Waidacherová M., Fischerová – Waidacherová N., Schranzová, Quennecová

Slovensko: Kvaková (Kiapešová) – Zálešáková, Klimášová, Gáborčíková, Ištocyová, Paľová, Raková – Lúčová, Ihnaťová, Gápová – Záborská, Trebulová, Gorecká – Maskalová, Košecká, Korenková – Drábeková, Mišková, Staroňová

Rozhodčí: Růžičková – Dopitová, Štefková.

Slovensko

Příslušnost: Divize IA
    Umístění ve světovém žebříčku: 13. místo
    Nejlepší postavení v žebříčku: 7. místo (2012)
    Nejhorší postavení v žebříčku: 19. místo (2006)
    Počet startů na MS IIHF: 2
    Nejlepší umístění na MS IIHF: 7.místo (2011)
    Počet startů na OH: 1 (2010)
    Nejlepší umístění na OH: 8. místo

Švýcarsko

Příslušnost: Top Divize
    Umístění ve světovém žebříčku: 4. místo
    Nejlepší postavení v žebříčku: 3. místo (2014)
    Nejhorší postavení v žebříčku: 9. místo (2003)
    Počet startů na MS IIHF: 13
    Nejlepší umístění na MS IIHF: 3. místo (2012)
    Počet startů na OH: 3
    Nejlepší umístění na OH: 3. místo (2014)

Slovensko také doposud odehrálo dvě utkání, včerejší hrací den byl pro ně volný. Svěřenkyně Andreje Schöbera nezvládly úvodní federální derby s českou reprezentací, v úterý odpoledne se nezmohly byť na jedinou branku a podlehly Česku 0:5. Ve středu večer si mohly spravit chuť v utkání s Německem.

Měly na to výborně našlápnuto, od osmé minuty slovenské hráčky vedly. Vitkoria Ihnaťová se odhodlala ke střele přes obránkyni a prvním pokusem svého mužstva zaskočila německou gólmanku. Na ni krátce po přestávce navázala přesilovkovou trefou Mária Herichová. Jenže Němky to vůbec nerozhodilo, ještě do přestávky stihly otočit skóre a po šedesáti minutách slavily vítězství 4:2.

Jak švýcarské, tak slovenské mužstvo ve dvou odehraných zápasech neukořistilo ani bod. Hokejistky ze země helvétského kříže se ve své premiéře představili proti silnému Rusku. Švýcarky zaspaly začátek a už od šestnácté minuty prohrávaly 0:4. Sborná v úvodním utkání turnaje předvedla doslova střeleckou smršť, v první třetině zasypala brankářku Schellingovou sedmnácti střelami! Švýcarky se ve zbytku zápasu malinko zvedly, ale stačily pouze korigovat stav na 1:4 zásluhou Andrey Fischerové.

Naopak do včerejšího zápasu s Německem vstoupily výborně, po první třetině si nesly do kabin vedení 1:0 po ráně Alin Müllerové. Jenže německé mužstvo předvedlo obrat ve zbylých dvou třetinách a po právu si připsalo do tabulky všechny body.

Všem fanouškům ledního hokeje přeji krásné páteční odpoledne. Ve čtvrtý hrací den turnaje jsou na programu dne hned dvě utkání. Náš on-line přenos půjde po stopách prvního z nich, tedy duelu mezi Švýcarskem a reprezentací Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Chramosta

Branky a nahrávky: 5. Waidacherová N. (Müllerová), 24. Raselliová (Thalmannová), 57. Raselliová (Müller, Thalmannová), 60. Müllerová – 11. Korenková (Maskalová), 54. Košecká (Klimášová, Zálešáková)

Trenér: Gian-Marco Crameri

Trenér: Andrej Schöber

Rozhodčí: Růžičková – Dopitová, Štefková