Boston – Colorado 2:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.) | Carolina – Minnesota 2:3 (po pr.)
NY Rangers – St. Louis 6:3 (kon.) | Ottawa – Vancouver 3:2 (kon.) | Tampa – Calgary 3:1 (kon.)
Florida – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Chicago – New Jersey 2:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 2:1 (kon.)

Československá stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) (0 + 0, 0 střel, čas na ledě 14:47)
    Marek Židlický (NYI) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 15:58)
    Jaroslav Halák (NYI) (20 zásahů, 2 inkasované góly)

Střely na branku v zápase

Los Angeles Kings: 22

New York Islanders: 32

Víc už se toho v dnešním utkání nestane, Los Angeles Kings uhlídali těsné vedení 2:1 a po bezbrankové třetí periodě vítězí 2:1 v základní hrací době. Sledovali jsme napínavý zápas až do jeho poslední vteřiny, Králové se ještě snažili o gól do prázdné branky. Ten sice nepadl, avšak i tak mohou být hokejisté kalifornského klubu spokojeni. Z dnešního mače pramení další dva body do tabulky pro Los Angeles a Kings si tak znovu polepší v postavení v rámci Pacifické divize. Islanders předvedli sympatickou bojovnost, jenže na body to nestačilo. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezky prožitý pátek.

59:25
    Kopitarova dobrá práce, která zajistila vyhození kotouče přes všechny čáry. Hosté budou už muset hodně spěchat, pokud ještě chtějí vyrovnat.

59:10
    Zakázané uvolnění Los Angeles, hra se vrací do obranné třetiny Kings.

59:03
    Začala poslední minuta základní hrací doby a puk mají na hokejkách hosté, přestože pouze ve středním pásmu.

58:28
    John Tavares zkoušel z otočky překvapit Enrotha, ale puk se nakonec odrazil mimo klec, takže velká šance přišla vniveč.

58:10
    Jaroslav Halák už navíc zůstane na střídačce, Islanders budou riskovat v šesti mužích bez brankáře.

58:10
    New York Islanders si vybírají oddechový čas.

58:10
    Enroth má po střele jednoho z útočníků v bílem trikotu puk ve výstroji, bude se vhazovat právě před gólmanem Los Angeles.

57:45
    Kopitar s Pearsonem řešili těžkou situaci kolem vlastní branky, kde jsou aktivní soupeři. Ale zatím se Kings daří bránit těsný náskok o jeden gól.

57:25
    Ještě jedna komerční přestávka ve třetí třetině, ještě před tím zakázané uvolnění Los Angeles Kings. Islanders budou mít k dobru vhazování v pásmu soupeře.

56:19
    Znovu sledujeme delší úsek, kdy nezazněla píšťalka rozhodčího, tento fakt samozřejmě zrychluje hru v jednotlivých pásmech.

55:38
    Tyler Toffoli puk v útočném pásmu u zadního mantinelu jako první, ale nedokázal se už dostat až k brance. Takový styl hry ale nyní bude domácím stačit.

54:58
    Kings se nikam netlačí a soustředí se zejména na obrannou hru, což je pochopitelné. Alespoň o jeden výpad se pokusil Marián Gáborík.

54:13
    Jaroslav Halák měl dostatek času na rozehrání kotouče, také jej hned poslal na prvního volného spoluhráče. Ale Ostrované se teď potřebují soustředit na rozehrávku.

53:40
    A další ofsajd, znovu špatná souhra, tentokrát ale v podání Los Angeles.

53:22
    Postavení mimo hru New York Islanders, vhazování proběhne ve středním pásmu.

52:45
    Andreoff obdržel dobrou nahrávku, ale vystřelit už v rychlé jízdě směrem k brance nestačil. Na druhou stranu hned míří hosté a snaží se rychle vypálit.

51:55
    Kuljomin se protáhl samotný až k brankáři Los Angeles, ten výborně zachránil situaci pravým betonem. Kings si budou muset dávat větší pozor.

51:05
    Los Angeles vytvořilo chybu za svou brankou a málem to mohlo Krále hodně mrzet, jelikož před Enrothem byl úplně volný Okposo do zakončení. Ten jen těsně netrefil puk.

50:50
    Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

50:36
    Okposo dobře obešel obránce Martineze a málem se dostal i do zakončení, nakonec mu ale puk přeskočil hokejku a bylo po šanci New York Islanders.

49:59
    Enroth má puk v lapačce po lehkém nahození Tavarese. Možná mohl ještě rozehrávat, ale nechtěl zbytečně riskovat.

49:25
    Puk se sklouzl zpátky do obranné třetiny Los Angeles a právě Kings se jej teď snaží rozehrát, zatím se jim před branku Haláka propracovává velmi těžko.

49:12
    Jaroslav Halák přerušuje hru po střele na jeho branku od Browna, zároveň uvidíme komerční přestávku. Pokračovat tak budeme za několik okamžiků.

48:29
    McBain nahodil puk z dálky a doufal, že jej bude někdo tečovat. To se ale nestalo a domácí o možnost šance přicházejí.

47:39
    Když už se Kings konečně také chystali zaútočit, Clifford přišel o šanci na modré čáře, když jej obral Leddy. Ale nepřerušovaná hra prospívá hokeji na ledě.

46:50
    Hraje se dlouho bez přerušení a hra má náboj, John Tavares měl dobrou šanci na brankovišti, když se snažil dorážet poskakující kotouč do sítě.

46:04
    Hala jásá spokojeností, Kings jsou totiž kompletní a oslabení zvládli velice dobře. Teď se domácí zase mohou vrhnout do útoku.

45:30
    Muzzin se pokusil v závěru domácího oslabení vyhodit kotouč daleko od branky, povedlo se mu to až napodruhé.

44:55
    Kings hrají ve čtyřech, ale stále jsou ještě sevřeni hráči v bílých trikotech. Po kotouči se natahoval také český obránce Marek Židlický, ale vystřelit nedokázal.

44:20
    Důležitý moment pro Los Angeles, obránci Kings vyhazují kus černé gumy a nejhorší chvíle třetiny mají pomalu za sebou, za chvíli se vrátí do hry McNabb.

44:05
    Po nahrávce Tavarese a Okposa pálil Lee od modré čáry, ale Enroth moc dobře viděl dráhu kotouče, takže vše proběhlo ze strany Kings hladce.

43:50
    Jenže pozor, domácí parta jde do tří, protože obránce Drew Doughty (LAK) dostává trest za hákování. Tohle je veliká šance pro Islanders, jak srovnat výsledek.

43:30
    Třetí vyhození puku v krátkém časovém rozmezí a polovina z vyloučení McNabba je pryč.

43:07
    Domácí se zatím ale dobře brání, už dvakrát vyhodili kotouč přes všechny čáry a nepouštějí Ostrovany na kotouč v pásmu.

42:34
    Po delší době uvidíme také přesilovou hru jednoho z týmů, hlavní rozhodčí zápasu totiž vylučuje za podražení. Dvě minuty musí odsedět domácí Brayden McNabb (LAK). Přesilovka pro Islanders.

42:12
    I zakončení Dustina Browna našlo pouze ochrannou síť za brankou, hráči si na začátku třetí části počínají hodně kouskovanou hrou.

41:58
    Aktivnějšími jsou nyní hráči New York Islanders, ale většina jejich střel končí buď mimo branku, nebo v náruči ochránce domácí klece.

41:28
    Znovu lapačka brankáře Enrotha, ten tak opět zařizuje vhazování před svými zraky.

41:08
    Milan Lucic se vydal na útočný výlet přes modrou čáru, ale neměl kolem sebe nikoho, kdo by ho v útoku podpořil, a tak o touš přišel.

40:27
    Na druhé straně hrací plochy si zákrok lapačkou připisuje brankář domácích, ale ten měl levou lapačkou poměrně snadnou práci.

40:09
    Na úvodním buly ve třetí třetině si nechali dařit Kings, ale jejich první šance nebyla tak vážná.

40:01

Střely na branku po dvou třetinách

Los Angeles Kings: 18

New York Islanders: 20

Druhá třetina se nesla v duchu rychlého tempa a spoustě šancí na obou stranách barikády. Los Angeles Kngs vedou díky trefě Milana Lucice 2:1, svůj náskok se budou snažit ve třetí periodě obhájit. To vše už po konci přestávky mezi třetinami.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:16
    Už se hraje poslední minuta druhé třetiny, puk na hokejkách mají domácí hokejisté.

38:39
    Kopitarova střela z pravé strany měla hodně blízko k úspěchu, vše zastavil včasný zásah Jaroslava Haláka.

38:18
    Znovu Enroth vyjel daleko za branku za pukem, tentokrát se mu risk vyplatil, protože dokázal zavčas touš dostihnout a rozehrát.

37:28
    Pokus o střelu v podání de Haana, ale ani on se zatím na branku Los Angeles netrefuje přesně, Kings vyhazují.

37:01
    Drew Doughty velmi trvdě srazil soka u mantinelu v obranném pásmu, ale šlo o naprosto čistý zákrok v rámci pravidel, takže nebylo co řešit.

36:15
    Enroth maliko zariskoval a vyjel za branku rozehrávat ve chvíli, kdy byli útočníci Islanders na blízku. Vhazovat se nakonec bude po levé ruce domácího gólmana.

35:09
    Kuljominova pecka z dálky sice vůbec netrefila prostor mezi třemi tyčemi, avšak měla pořádnou razanci.

34:39
    Drew Doughty se ještě snažil kus černé gumy udržet v útočném pásmu, ale nakonec mu na modré uklouzl touš, takže musel zpátky do střední třetiny.

34:10
    Hned po novém buly snadný zásah pro Haláka, takže se vhazování po jeho pravé ruce bude zanedlouho opakovat.

34:02
    Ještě jedna komerční přestávka ve druhé třetině, vhazovat by se po jejím konci mělo ve středním pásmu.

33:45
    Ale v dobrém světle se předvedla i hostující defenzíva, která nenechala snadno projít Jeffa Cartera. Následné zakončení Milana Lucice z dálky drží Jaroslav Halák v lapačce.

33:05
    Po odrazu od některého z hokejistů v černém trikotu puk končí v hledišti mezi diváky. Vhazovat by se mělo ve střední periodě hrací plochy.

32:39
    Obrana domácího mužstva je nyní velice dobře sevřená a Islanders se velice těžko přechází přes modrou čáru.

31:45
    Střela Kuljomina z mezikruží končí hodně vedle klece, Enroth nemusel vůbec zasahovat. Střelecky se nevedlo nakonec ani Hamonicovi.

31:08
    Marián Gáborík předvedl dobrou hru v pásmu soupeře. Přestože tam byl sám proti dvěma sokům, dokázal udržet puk na hokejce a nakonec i vykonat nahrávku.

30:53
    Komerční přestávka, po jejím konci pokračujeme před zařízením Los Angeles Kings.

30:45
    Nielsonův pokus zápěstím od levého mantinelu, ale letěl příliš vysoko, takže tohle nebyl žádný problém pro Enrotha.

30:15
    Islanders drží svého soupeře za jeho brankou, ale New York by se potřeboval dostat také před branku, odkud je pochopitelně možné zakončovat.

29:39
    Hned po novém vhazování střílel z dálky Kyle Okposo, ale jeho pokus nikdo netečoval, takže měl jen malou šanci na úspěch.

29:25
    Po delší odmlce, během které se vůbec nepřerušovalo, tu máme zásah brankáře Enrotha a zároveň první komerční pauzu druhé části. Za chvíli pokračujeme.

28:28
    Střílel i Dustin Brown kousek za modrou čárou, ale jeho puk si dokázal levým betonem Halák výborně pohlídat.

27:40
    Lewis zůstal nehlídaný před brankou a málem z toho byla třetí branka Kings, kdyby nebylo včasného zásahu Haláka. Domácí si teď v útočné třetině hodně věří.

26:49
    Cliffordův důraz u mantinelu stačil získat puk pro pálícího Andreoffa, Kings se navíc už dlouho drží v útočném pásmu a čekají na další šance.

26:03
    Toffoli a Lucic opět získali pásmo pro svůj celek, přestože nyní o šanci přišli hned za modrou čarou. Sledujeme každopádně hodně atraktivní část zápasu.

25:25
    Pozor musí nyní dávat právě ochránce svatyně Los Angeles, ale ten zatím není na startu druhé periody tolik vytěžovaný.

24:49
    Už se zase delší dobu nepřerušuje a to byla možnost pro Hamonica, jak uniknout na samotného Enrotha. Ten ale zatím zůstává velmi jistý.
    Milan LUCIC - 2:1

23:28
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Stačilo jen trochu důrazu a štěstěny, aby Kings šli dnes poprvé do vedení. Je pravda, že se nejednalo o žádnou branku do nejlepších akcí měsíce, ale i takové góly se počítají. Los Angeles se stačilo přesunout rychle do pásma, zatlačit na klec Islanders a propasovat kus černé gumy do sítě. Na konci celé akce před Jaroslavem Halákem stále střelec vedoucího gólu MILAN LUCIC, jenž jenom lehce zasáhl touš na brankovišti a nasměroval jej za čáru. I když šlo o první možnost Králů ve druhé třetině, je z ní hned branka. Asistence: Tyler Toffoli, Jeff Carter.

22:29
    Teď už ale Alec Martinez nucen rozehrávat zpoza vlastní svatyně, kolem které jsou Islanders dnes hodně důrazní. Na větší šanci ve druhé periodě čekáme.

21:42
    Kings nechtějí prospat začátek druhé třetiny a v útočné periodě se snaží co nejdříve dostat na puk, aby mohli vystřelit. To se nakonec také povedlo.

21:20
    Postavení mimo hru New York Islanders, vhazovat se tak bude na modré čáře.

20:50
    Už jsou ale Kings kompletní a sledujeme tak znovu hru v pěti proti pěti, za vlastní brankou nyní hráči hostů vymýšlejí novou rozehrávku.

20:08
    Také nyní se zadařilo na prvním buly třetiny Islanders, ti se vrhají ve zbytku přesilovky směrem k brance soka.

20:01

Zbývá jen několik okamžiků do začátku druhé třetiny, určitě se máme na co těšit.

Střely na branku v první třetině

Los Angeles Kings: 8

New York Islanders: 13

Máme za sebou úvodních dvacet minut utkání mezi Kings a Islanders, zatím se hraje za vyrovnaného stavu 1:1. Zatímco hosté skórovali v pěti hned na začátku utkání, Los Angeles na konci periody využilo přesilovku. Nechme se překvapit, co bude ve druhé třetině.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27
    Ještě jedno vyhození a do konce první třetiny zbývají už jen vteřiny.

19:04
    Ale Kings už vyhazují puk přes všechny čáry a mohou poprvé v tomto oslabení vystřídat.

18:40
    Začátek přesilovky Ostrovanů vypadá velice dobře, Židlický posunul na Tavarese, ten bez váhání pálil těsně vedle branky.

18:20
    A ještě minimálně jedno vyloučení do konce úvodní periody. Poprvé dnes ovšem usedne za katr hokejista domácího celku. Jedná se od obránce Jamieho McBaina (LAK), který je souzen za nedovolené bránění.

17:53
    Hra přerušena ve středním pásmu, kde se také bude vhazovat.

17:30
    Islanders ale pokračují aktivní hrou, kterou aplikují od začátku zápasu. Už jde ale znát, že také domácí hráči přidali na aktivitě směrem kupředu.
    Drew DOUGHTY - 1:1

16:23
    Zatímco první dvě přesilové hry se Kings vůbec nedařily a spíše je velice dobře zvládl soupeř, teď potřebovala domácí parta na využití početní výhody opravdu jen několik málo vteřin. Sotva se totiž rozehrálo před Jaroslavem Halákem, kotouč dostal po úspěšném buly na modrou čáru obránce Kings DREW DOUGHTY, jenž vůbec na nic nečekal a okamžitě pálil směrem na branku. Toto může být důležitý zásah pro Los Angeles, protože doposud domácí neměli tolik dobrých zakončení. Využitá přesilovka, hrajeme za vyrovnaného stavu. Asistence: Christian Ehrhoff, Anže Kopitar.

16:20
    Jenže hosté znovu chybují a připisují si na konto další faul, takže nabízejí Králům novou přesilovou hru. Na trestnou lavici míří dnes už podruhé Calvin de Haan (NYI), tentokráte za podražení.

15:20
    Již se opět hraje pět na pět a při vyrovnaném počtu hráčů na ledové ploše jsou opět aktivnější hostující muži. Kings si zatím s Islanders nevědí rady.

14:30
    Ani Andreoff nakonec nedokázal z pozice mezi kruhy dopravit puk na branku, i druhá přesilová hra domácí party zanedlouho bude u konce.

13:47
    McBain a Brown si vyměnili nadvakrát kotouč, ale ani tento pokus nevedl k zakončení na branku. Los Angeles se zatím střelecky trápí a potřebuje daleko lepší pokusy.

13:05
    Zatím se hosté stačili dvakrát osvobodit a problémy se střelami domácích zatím vůbec nemají.

12:38
    Je tu už druhé vyloučení pro hostující celek v první třetině, pykat jde Calvin de Haan (NYI) za krosček. Uvidíme, jestli druhá přesilovka Kings bude o něco lepší.

12:35
    Kyle Okposo se zpoza klece natlačil s kotoučem až před branku a moc nechybělo, aby zasunul po betony gólmana.

11:57
    Postavení mimo hru New York Islanders. Ti se teď daleko více snaží o aktivitu než jejich domácí sok.

11:50
    Po střele Baileyho z pravého kruhu Enroth raději puk podrží v lapačce, aby nemusel řešit další komplikace v podobě dorážek.
    Brock NELSON - 0:1

10:41
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak přeci jen se dočkáme první branky zápasu ještě v první třetině, dokonce ještě na začátku její druhé poloviny. Hosté se z ničeho nic dokázali dobře zorientovat v pásmu a založit pohlednou akci, která měla svůj počátek u pravého mantinelu. Tam domácí útočníci nezaváhali a propracovali kus černé gumy až na BROCKA NELSONA, který se nemýlil a pálil přesně do horní poloviny sítě Enrothovy klece. Navíc se jednalo o velmi pěkný gól, takže i slast pro oko diváka. Kings musejí hned od první třetiny dohánět náskok soupeře z New Yorku. Asistence: John Tavares, Kyle Okposo.

09:28
    Andreoffovi se vyplatil důraz v útočné periodě a málem z toho byla dobrá možnost pro muže v černých trikotech. Na poslední chvíli zmiňovanému sjel puk z hole.

09:04
    Už také Marek Židlický si připsal střelu na branku, i když ne moc přesnou, na druhé straně pak má práci Jaroslav Halák se zakončením Toffoliho.

08:23
    Kopitar posunul kotouč na Doughtyho a obránce Kings pálil z dálky. Ale docela dost minul, protože puk letěl několik centimetrů nad úroveň horní tyčky.

07:36
    Islanders se snaží být důrazní kolem své klece. Potvrdil to Leddy, jenž tvrdě srazil jednoho z domácích forvardů.

07:10
    Jen chyba domácích na modré čáře teď zajistila, že se hosté nedostali do úniku na branku a píská se ofsajdu. Jinak by totiž Ostrované dostali slibnou šanci.

06:53
    Anže Kopitar si dělal zálusk na přejití modré čáry, ale zastavuje jej ofsajd. Uvidíme první komerční přestávku.

06:15
    Po nahození z dálky si Enroth připisuje zákrok pravým betonem, avšak ani nyní nešlo o složitý zásah.

05:20
    Hosté už v pěti, teď se budou také oni zkoušet snažit útočit. Zatím ale nesledujeme příliš střeleckých pokusů ani na jedné straně hrací plochy.

04:47
    Už jen vteřiny zbývají do návratu vyloučeného Cizikase na ledovou plochu a Los Angeles určitě nemůže být s první přesilovou hrou spokojené.

04:02
    Islander nejen, že se dobře brání, ale dokonce se málem dostali v oslabení do úniku na klec soupeře. To se nakonec nestalo, ale Enroth se musel polekat.

03:28
    Teď už sice pecka z dálky od McNabba přišla, ale byla tečována mimo hrací plochu, takže ani nyní žádný větší problém pro Haláka.

03:13
    Hosté se ale zatím brání dobře, nepouštějí Kings ke střelám a snaží se co nejdříve vyhodit touš daleko od své klece.

02:53
    Máme tu první vyloučení zápasu, přesilovou hru si zahrají hokejisté Los Angeles Kings, jelikož Casey Cizikas (NYI) inkasuje od rozhodčího dvě minuty za podražení. Budeme nejspíše sledovat první zajímavé momenty.

02:37
    V mnohem slibnější možnosti už se nacházel Clutterbuck, avšak ani on netrefil svatyni tak, jak by si asi představoval.

02:10
    Už má domácí gólman Enroth kotouč v náruči, a to po střele z dálky od jednoho u hráčů Islanders. Ale tento zákrok nebyl nikterak obtížný.

01:25
    Jeff Carter zkusil rychlou nahrávku skrz útočné pásmo, ale spoluhráče na druhé straně nenašel. Stále čekáme na první větší šanci, který by ohrozila jednu z branek.

00:34
    Nelson už zastavoval úvodní možnost Kings přejít do pásma, a také si vedl velice dobře, ke střele z dálky vůbec nedošlo.

00:08
    Jako první se na buly dnes úspěšně zadařilo Tavaresovi, hned zavezl kotouč směrem za svou branku, aby od tohoto místa mohl rozehrávat první akci hostů.

00:01

Halou ještě zazní hymna a budeme moci začít.

Ještě jednou vítejte u dnešního utkání NHL, tak jako většinou, i dnes začneme asi s odchylkou deseti minut od času začátku utkání.

Los Angeles Kings: Enroth – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, McBain, Forbort – Gáborík, Kopitar, Pearson – Toffoli, Carter, Lucic – Lewis, Shore, Brown – Nolan, Andreoff, Clifford

New York Islanders: Halák – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Židlický, Strait – Okposo, Tavares, Nelson – Bailey, Nielsen, Lee – Bernier, Grabovski, Kuljomin – Clutterbuck, Cizikas, Martin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, ve kterém na sebe narazí celky z opačných konferencí. Los Angeles Kings přivítají ve své domácí aréně mužstvo z východu, které se vydalo na cestování po Kalifornii a po návštěvě San Jose dnes míří do Los Angeles. Sokem Kings se stanou New York Islanders.

Marián Gáborík (LAK) (1 + 1)
    Marek Židlický (NYI) (1 + 4)
    Jaroslav Halák (NYI) (8 odchytaných zápasů)

Předchozí vzájemné utkání

Oba týmy se spolu naposledy utkaly v březnu letošního kalendářního roku, ale ještě v rámci předchozí hokejové sezóny. Tenkrát se hrálo na východním pobřeží a těsné vítězství 3:2 si na své konto připsali Los Angeles Kings.

LOS ANGELES KINGS

Králové dávají zapomenou na špatný vstup do sezóny a na špatnou střeleckou mušku, které produkovala málo vstřelených branek do sítí soupeřů. Los Angeles je druhým nejlepším výběrem Pacifické divize, kousíček za rozjetými Vancouver Canucks. Kings stačili nakupit už osmnáct bodů do tabulky, dnes by rádi přidali další. Přestože předchozí domácí klání s Arizonou na svém ledě Králové nezvládli dotáhnout do vítězného konce a těsně podlehli o jednu branku, ještě o duel dříve si stejné mužstvo užilo výhru nad Columbus Blue Jackets. Bodování mančaftu i nadále vede dvojice Jeff Carter – Tyler Toffoli, druhý jmenovaný má na kontě velice úctyhodných deset branek. A rozhodně se nepodivujme, pokud vstřelí další i v zápase proti New York Islanders.

NEW YORK ISLANDERS

Ostrované na začátku letošní sezóny ukazují, že se s nimi rozhodně nemá počítat jako s odpadlíkem, za kterého je široká veřejnost mnoho předchozích let považovala. Jenže došlo ke změnám a Islanders už myslím minimálně na play-off, v blízkých letech i na vyšší mety. Aktuálně drží na kontě devatenáct bodíků, které jim stačí na čtvrté místo v Metropolitní divizi. Ztráta na druhý Washington a Pittsburgh ovšem činí jediný bod, takže je dost možné, že se Newyorčané brzy vyhoupnou ještě výše. Islanders se před minulým zápasem vydali na výlet do Kalifornie, tam odehrají celkem tři mače s kluby Západní konference. Ten první zvládli výborně, když porazili San Jose Sharks na jejich ledě 4:2. Podaří se Islanders přemoci i dalšího silného soka ze západního pobřeží?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 17. Doughty (Ehrhoff, Kopitar), 24. Lucic (Toffoli, Carter) – 11. Nelson (Tavares, Okposo)

Los Angeles Kings: Enroth (Quick) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, McBain, Forbort – Gáborík, Kopitar, Pearson – Toffoli, Carter, Lucic – Lewis, Shore, Brown – Nolan, Andreoff, Clifford
    New York Islanders: Halák (Berube) – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Židlický, Strait – Okposo, Tavares, Nelson – Bailey, Nielsen, Lee – Bernier, Grabovski, Kuljomin – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Watson, Lewis – Wheler, Rody

Diváci: 18 230