Winnipeg – Toronto 6:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Boston 3:2 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Tampa 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 03.12.2015, 04:30 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Hezké dobré ráno přeji všem ptáčatům-hokejovým fanouškům! Vítám vás u sledování atraktivního duelu National Hockey League, v němž od 4:30 změří síly loňský semifinalista Anaheim Ducks s finalistou minulé sezóny Tampa Bay Lightning. Přeji příjemný hokejový zážitek.

Ani jednomu týmu se však v probíhajícím ročníku příliš nedaří, Anaheim i Tampa jsou až na jedenáctých příčkách svých konferencích. Svěřenci Bruce Boudreaua ztrácí na postupové pozice čtyři body, Blesky pak o dva méně.

Vzhledem ke zranění Frederika Andersena se ve svatyni Ducks nejspíš počtvrté v řadě objeví John Gibson, po vleklém zranění ramene se už uzdravil bývalý útočník Tampy Nate Thomspson, jenž by podle Boudreaua mohl dnes nastoupit. Do sestavy Bolts se pak naopak dost pravděpodobně vrátí Jonathan Drouin a Cédric Paquette.

Dosud jediné vzájemné měření sil v Amalie Areně jednoznačně ovládl floridský tým, který Kačery rozstřílel 5:0. Asistencí na vítězný gól Kučerova se blýskl český zadák Andrej Šustr, Ben Bishop pochytal všech třicet střel soupeře.

Do dnešního zápasu by pravděpodobně měli zasáhnout Ondřej Palát a Andrej Šustr. Na soupisce Ducks figuruje Jiří Sekáč, jenž však zatím odehrál jen zhruba polovinu zápasů svého týmu.

Anaheim Ducks: Gibson (Chudobin) – Bieksa, Fowler, Manson, Lindholm, Stoner, Vatanen – Perry, Getzlaf, Rakell – Silverberg, Kesler, Ritchle – Cogliano, Horcoff, Hagelin – Stewart, Thompson, Santorelli

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasiljevski) – Stralman, Hedman, Garrison, Carle, Šustr, Coburn – Stamkos, Filppula, Killorn – Kučerov, Namestikov, Drouin – Callahan, Boyle, Brown – Nesterov, Condra, Vermin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Krásné brzké čtvrteční ráno! Střetnutí nám začne za pár chvil, tudíž později, jako vždy u této soutěže. Přeji příjemnou zábavu.

Halou nám zní hymna Spojených států, vše je tak připraveno na úvodní buly!

00:01

00:28
    První akce Ducks skončila nepřesnou přihrávkou, domácí musejí tak od vlastní brány začínat znovu.

01:02
    Tentokrát to bylo nepřesné založení akce, co zastavilo Anaheim. Výsledkem je zakázané uvolnění a buly před Gibsonem.

01:48
    Tampa se dokázala přes půl minutu držet v útočné třetině, brankáře soupeře ale neohrozila.

02:10
    Máme tady první vyloučení utkání, za držení protihráče je vyloučen Filpulla z týmu Tampy.

02:48
    Fowler dvakrát střílel od modré a oba jeho pokusy byly tečovány, Tampa ale odolává a navíc se osvobozuje.

03:25
    Na střelu z vrcholku kruhu si sjel Rakell a měl před sebou prázdnou bránu, kotouč ale protečoval jen do tyčky!

04:10

04:45
    Tentokrát to bude početní výhoda pro Tampu, taktéž za držení protihráče je vyloučen Stoner.

05:24
    I v oslabení domácí založili akci, situaci dva na dva ale nedokázali vyřešit,

06:02
    Po střele Hedmana se v brankovišti vytvořil závar a sudí znovu vylučuje na straně Ducks! Za krosček s jde sednout Hardcoff. 43 sekund trvající početní dvou mužů v poli výhoda pro Tampu!

06:15
    Domácím se ale hned v vodu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

06:45
    Celkem v pohodě se této šanci soupeře Anaheim ubránil a hraje již ve čtyřech.

07:34
    Veliké problémy dělá Bleskům dostat se do útočného pásma, přičemž zbývají už jen sekundy do návratu vyloučeného Hardcoffa.

08:02
    No a ten je na ledě, na úvodní trefu tak budeme muset čekat dál.

08:43
    Nahození ze střední třetiny Gibson kryje, vhazovat se bude po jeho levici.

09:25
    Po zakázaném uvolnění Tampy se hra přesune před Bishopa.

09:59
    Šustrova střela končí v náručí domácího gólmana, před kterým se tak po komerční pauze vhodí buly.

10:28
    Sice se Stoner sympaticky napřáhl a vypálil, jeho pokus byl ale odkloněn do ochranné sítě.

11:39
    Zaváhání v rozehrávce hostujícího celku znamená icing a další vhazování před brankářem Bishopem.

12:14
    Brown hledal nahrávkou skrze třetinu dobře postaveného Šustra, tomu ale kotouč přeskočil hůl.

12:53
    Stamkos zkoušel procedit puk do branky střelou z úhlu, Gibson ale svou tyčku dobře utěsnil.

14:01
    Ritchie bekhendovým nahozením získal pro svůj celek útočnou třetinu.

14:13
    Brown ale hned po buly ve vlsatní obranné třetině obral soupeře o puk, zrychlil a najedou se dostával do slibné situace. Tu nakonec háčkem zastavil Vatanen (Anaheim).

14:45
    Dvojice domácích se dostala do přečíslení dva na jednoho a Manson to vzal na sebe. Jeho střele ale chyběla přesnost.

15:36
    Na Hedmanův pokus Gibson dobře viděl a kotouč tak ukryl do svého náručí.

16:13

16:37
    Killorn se dostal k doraženému puku od domácího gólmana, kus černé gumy ale poskakoval a tento kanadský hokejista jej netrefil.

17:50
    Aktivní napadání soupeřovi rozehrávky nese Kačerům ovoce, získali totiž puk a i útočné pásmo ve svůj prospěch.

18:17
    Stewartův pokus orazítkoval pouze zadní mantinel.

18:49
    Dva ostré hity v podání borců Anaheimu vyvolaly nějaké emoce na hřišti, hra ale pokračuje.

19:29
    Puk mají za vlastní brankou na hokejkách hráči Tampy, kteří jsou dnes oděni do bílých dresů. Domácí celek má variantu černou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První dvacetiminutovka je za námi a branku jsme neviděli. Na střely vede Tampa 8:5, a to i díky tomu, že na vyloučení vedou Kačeři 3:1. Další třetina začne přibližně v 5:34.

20:01

20:28
    Tak to byla šance jako hrom! Od zadního mantinelu se puk odrazil na hůl Horcoffovi, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu, ovšem kotouč poslal doprostřed brány a po ledě, kde špičkou betonu zasáhl gólman Bishop.

21:04
    Další šance pro Anaheim, Getzlaf v samostatném pniku ale minul zařízení.

22:37
    Tampa právě vstřelila branku!
    A tak to je kruté pro Kačery, kteří do druhé třetiny vlétli určitě s větším nasazením než Tampa. Pokus Namestikova se dostal zpět před branku, kde kotouč za pomocí tyčky dostal do sítě JONATHAN DROUIN. Asistence: Vladimír Namestikov a Nikita Kučerov.
    Jonathan DROUIN - 0:1

24:15
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno! Zpoza branky dostal puk do brankoviště Getzlaf a z úhlu jej do branky dopravil COREY PERRY. Hostující trenéři ještě uvažovali o využití Trenérské výzvy, protože situaci předcházel sporný ofsajd, nakonec se pro ni ale nerozhodli. Asistence: Ryan Getzlaf a Rickard Rakell.
    Corey PERRY - 1:1

26:01
    Kučerov dostal nabito mezi kruhy, kotouč poslal ale jen do hrudi Gibsona.

27:11
    Hosté docílili branky, prozkoumává se však videozáznam hry.

27:11
    Blesky se mohly dostat do vedení, nestává se však tak. Pokus Carla od modré čáry tečoval mezi betony Gibsona NIKITA KUČEROV. Sudí ale u videa dospěl názoru, že branky bylo docíleno vysokou holí.

27:57
    Fowler se na modré opřel do rány, ta ale byla zblokována.

28:29
    Zpoza branky vyjel někdo z domácích a snažil se prostřelit Bishopa, ten ale vystrčil hokejku a forvardovi Anaheimu puk vypíchl.

29:26
    Domácí se opět stěhují do útočné třetiny.

30:01
    Tentokrát se prozkoumává videozáznam hry z důvodu možné branky Anaheimu.

30:01
    Tak ne, ani teď se skóre nemění. Thompson nahrál před branku Stewartovi, který vyslal kotouč na Bishopa. Tomu se hrací předmět dostal do výstroje, brankovou čáru ale nepřekročil

30:36
    Perryho pokus nešťastně tečoval Garrison, brankář Tampy Bishop ale na poslední chvíli natáhl za pukem lapačku.

30:44
    Buly v útočné třetině Kačerů se bude opakovat, hosté totiž vyhodili na icing.

31:17
    Netrvalo dlouho a stejný prohřešek vidíme i na druhé straně.

31:43
    Stamkos dostal nabito na vrcholek kruhu, jeho pokus ale končí v náručí Gibsona.

32:27
    Ofsajd pozastavil postup hráčů v bílém.

33:42
    Nějaký Kačer se nevybíravě nacpal do brankoviště Bishopa a nemohlo to dopadnout jinak, než vykázáním hry do střední třetiny.

34:47
    Audy-Marchessault byl přímo před očima sudího krosčekován Stonerem, jenž už tak putuje za katr.

34:54
    Další neuznaný gól, v pořadí dnes již třetí! Pro postavení útočícího hráče v brankovišti neplatí trefa hostujícího Killorna. Jeho spoluhráč totiž natlačil Lindholma na Gibsona.

34:54
    Tak pozor, na scénu jde opět video. Hosté totiž využili Trenérské výzvy!

34:54
    Trpký výraz trenéra Coopera, gól totiž uznán není ani napodruhé, navíc Tampa přichází o oddechový čas!

35:40
    Kučerov svou střelou mířil moc vysoko.

36:01
    Anaheimu se podařilo dostat puk až k hostujícímu muži v masce.

36:22
    Přesilovka ale nakonec využita je! Jonathan Drouin nahrávkou zpoza branky našel JONATHANA MARCHESSAULTA, který poslal puk mezi betony Gibsona. Asistence: Jonathan Drouin.
    Jonathan MARCHESSAULT - 1:2

37:24
    Hned po buly v útočné třetině se do střely opřel Stamkos, jenomže puk se od horní tyčky odrazil do ochranné sítě.

37:46
    Další přerušení hry, domácí gólman totiž přišel po Stamkosově ataku o masku.

38:28
    Hagelin nabídl střelu z první Vatanenovi, jeho rána ale končí u Bishopa.

39:01
    Bude se vhazovat po levici hostujícího gólmana.

39:26
    Zbytečný útočný faul předvedl Brown (Tampa), jenž je za to nyní náležitě vyloučen.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme se dočkali celkem šesti branek gólových situací, jenom tři ale byly platné. Na střely vyhráli domácí v poměru 16:9.

40:01

40:23
    Domácím ještě pokračuje početní výhoda, Ducks jsou v útočné třetině.

41:01
    Rakell dostal puk na pravý kruh, ránou z první ale přestřelil.

41:34

42:17
    Killornovi uskočil puk od hokejky, do rychlého protiútoku jdou tak znovu hráči Anaheimu.

43:44
    Velice poklidná je zatím třetí část, oba celky jakoby začaly hrát především od obran a zatím jsme neviděli nějakou zdařilou akci.

44:21
    Perry se zasekávačkou zbavil soupeře a vypálil, jenomže v cestě za skórováním mu i tentokrát stál Bishop.

44:59
    Postavení mimo hru odpískáno hostům, kteří se zrovna dostávali do přečíslení tři na dva.

45:41
    Nahození ze střední třetiny raději Gibson kryje, vhazovat se bude po jeho pravici.

46:06
    Bieksa nahazuje puk do útočné třetiny, kde si jej přebírají jeh spoluhráči.

46:42
    Pro samostatnou akci se rozhodl Beyle a dostal se až do zakončení, kde však svým bekhendovým pokusem neuspěl.

47:02
    Domácí zde mají možnost na vyrovnání, za hákování je vyloučen Carle (Tampa).

47:38
    Tampa vyhrála vhazování a osvobozuje se.

48:20
    Kačeři se ještě nedostali do útočné třetiny, defenziva Blesků pracuje nyní velice dobře.

49:02
    Tak to byla pohoda pro hostující celek, který v oslabení soupeře vůbec nepustil do své obranné třetiny.

49:43
    Nepřesné založení akce vyvrcholilo v zakázané uvolnění Tampy.

50:30
    Hedman ještě udržel útočné pásmo pro svůj hosty, kteří tak mohou bojovat o navýšení vedení.

51:41
    Další vyloučení na straně Tampy, za podražení putuje za katr Stamkos.

52:00
    Fowlerův pokus od modré čáry sice někdo tečoval, každopádně jen do Bishopa, jenž přerušuje hru.

52:37
    Bleskům se opět daří držet soupeře dál od vlastní branky.

53:19
    Další nezdařilý přechod do útočného pásma ze strany Anaheimu, početní výhoda je pomalu u konce.

53:41

54:26
    Perryho nahození skončilo na hokejkách hostujících hráčů.

55:11
    Fandové ženou Anaheim za vyrovnáním, teď se ale musí spokojit pouze se střelou Keslera.

55:53
    Po komerční pauze budou zcela jistě nájezdy Kačerů na branku Bishopa pokračovat.

56:24
    Tampa šetří čas v útočném pásmu, kde si jen nahrává.

57:06
    Zakázané uvolnění komplikuje práci Anaheimu.

57:42
    Domácí se nemohou usadit v útočné třetině, Blesky neustále získávají a vyhazují puky.

58:28
    Kačeři sáhli k power-play!

58:50
    Zatím se celá hra bez brankaře odehrává v rohu kluziště

59:14
    Domácím nyní nevyšlo rychlé založení akce a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Gibsonem!

59:14
    To vše ale až po oddechovém čase Kačerů.

59:25
    Tampa vyhrála buly a pochopitelně se nikam nežene.

59:36
    Getzlaf rychle projel kluziště a jen tak ledabyle nahodil puk na branku, Bishop však měl s tímto kotoučem potíže. Buly v útočné třetině Anaheimu.

59:53
    Domácím utíká puk do střední třetiny, asi končíme!

59:56
    3,8 sekundy zbývá dohrát, po ofsajdu Ducks se bude vhazovat ve střední třetině.

Máme to za sebou. Anaheim se sice snažil, ovšem přechod do útočného pásma jej velice trápil. I to je jeden z důvodů jeho dnešní porážky. Všechny góly padly ve druhé třetině, z toho tři platily, stejný počet jich zůstal neuznán.

Střely: 33:22 (5:8, 16:9, 12:5)

1. Ben Bishop (TBL): 60 odchytaných minut, 33 zásahů, jeden inkasovaný gól, úspěšnost zákroků 97%

2. Corey Perry (ANA): 1+0, +/- +1, čas na ledě 19:49, 5 střel, 2 hity.

3. Rickard Rakell (ANA): 0+1, +/- +1, čas na ledě 19:20, 4 střely, 3 hity.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
    Jonathan Drouin (TBL): 1+1, +/- 0, čas na ledě 13:41, 2 střely, 1 hit.

Česká stopa v utkání:

Andrej Šustr (TBL): 0+0, +/- 0, čas na ledě 16:28, 0 střel, 0 hitů.

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký den. (07:37:10)

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 25. Perry (Getzlaf, Rakell) – 23. Drouin (Namestikov, Kučerov), 37. Marchessault (Drouin)