Brno – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Liberec – Slavia 2:1 (kon.) | Jihlava – Zlín 2:2 (kon.)
Ostrava – Sparta 0:1 (kon.) | Plzeň – Dukla Praha 3:0 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
2:2 (1:1)
FC Zlín
Neděle 06.12.2015, 15:00Synot liga • 16. kolo

16. kolo je v Jihlavě minulostí. Utkání mezi Vysočinou a Zlínem skončilo remízou 2:2, když v každém poločase padly dvě branky. Do vedení šli hosté, z penalty ale domácí srovnali. I ve druhém poločase šli hráči Zlína do vedení. Vysočina stačila srovnat. S bodem budou asi spokojenější hosté ze Zlína. (16:54:13)

90+2

90+1
    Za zdržování hry vidí žlutou kartu gólman Tomáš Holý.

90
    Druhý poločas bude o dvě minuty delší.

90
    Šulek z levé strany přihrál na Marka, ten ještě přistrčil na Jánoše, jehož dělovka se mezi tři tyče nevešla.

88
    Za protesty vidí žlutou kartu kapitán Tomáš Marek.

86
    Domácí vstřelenou brankou ožili a ženou se za další, která by jim přinesla tři body, těchto okének by ale mohli využít hosté.
    84. Muris MEŠANOVIĆ - 2:2

84
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Šulek z levé strany odcentroval, na hranici vápna si vyskočil Jakub Fulnek hlavičkou přistrčil na MURISE MEŠANOVIĆE, který dorazil míč do brány.

83
    Akce hostí zastavena, Poznar byl v ofsajdu.

81
    Zlín naposledy střídá, kapitána Lukáše Železníka nahrazuje Michal Malý.

Dnešní utkání sleduje 2789 diváků.

77
    Naopak Zlín posiluje obranu, místo Vukadina Vukadinoviće si zahraje zkušený David Hubáček.

77
    Vysočina posiluje útok, Petra Nerada nahrazuje Pavel Dvořák.

76
    Šulek rozehrál z levé strany rohový kop, ale obrana Zlína si bez problémů poradila.
    74. Štěpán KOREŠ - 1:2

74
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté svojí aktivitu přetavili v branku, Vukadinović utekl po pravé straně přihrál do vápna, kam jako uragán vtrhnul ŠTĚPÁN KOREŠ a svou střelou posílá Zlín do vedení.

71
    Hosté se Zlína přebrali iniciativu utkání, nyní jsou to oni, kdo je častěji na polovině soupeře.

70
    Z pravé strany přišel centr do vápna, vyrazil na něj Hanuš, ale místo aby míč sebral do náruče se jej snažil zpracovat nohou.

69
    Střídá i Vysočina, místo Vladimíra Kukoľa si zahraje Jakub Fulnek.

68
    Střídání Zlína, hřiště opustil Tomáš Janíček, místo něj si zahraje Lukáš Holík.

66
    Jánoš z levé strany centroval do vápna, ale Kukoľ by potřeboval být o ntrochu vyšší, aby na tento centr dosáhnul.

64
    Oba týmy stále postrádají přesnost, oku lahodící fotbal to prozatím není.
    63. Obrovská chyba Tomáše Holého (Zlín) zůstala nepotrestána.

63
    Dnes si tedy útočník Mešanović nenazul střelecké kopačky, po chybé rozehrávce Zlína se k míči dostal Mešanović, sám tváří tvář gólmanu Holému ale neuspěl. To už je třetí spálená šance, tohle může domácí hodně mrzet.

61
    Standardní situaci rozehrál Hájek, Hanuš ale šel na zem a jeho rozehrávku chytil.

60
    Máme tu první žlutou kartu, obdržel jí záložník Vysočiny Petr Nerad.

58
    Přesné přihrávky si nedává ani Zlín, takže na obou stranách sledujeme spoustu nepřesností.

56
    Jánoš hledal ve vápně Mešanoviće, ale gólman Holý je dost vysoký, takže míč za sebe nepustil.

54
    Domácí jsou směrem dopředu hodně nepřesní.
    52. Tomáš Hájek (Zlín) se ocitl po standardní situaci v šanci.

52
    Jánoš na své polovině fauloval Vukadinoviće a hosté rozehráli standardní situaci, k hlavičce se dostal Hájek a Hanuš musel na zem, aby jeho pokus chytil.
    50. Lukáš Železník (Zlín) zahodil obrovskou příležitost.

50
    Útočná akce Zlína, hosté šli tři na tři, vyšachovali obranu Vysočiny a Železník šel ze strany sám na Hanuše, ale jeho pokus jen těsně minul bránu.

48
    Šulek rozehrál z levé strany rohový kop, ale obrana Zlína byla pozorná.

46
    Hosté rozehráli stadardní situaci, Vukadinović posílal centr do vápna, i když šel míč po zemi, tak se k němu nikdo dostal.

46

Hrači již přibíhají na hrací plochu, druhý poločas tak za malý okamžik začne.

Druhý poločas začne přibližně v 16:01.

Šance jsme se již žádné nedočkali. V prvním poločase byli aktivnější domácí, ale do vedení šli hosté, když se prosadil kapitán Železník. Vysočina srovnala stav z pokutového kopu, když Holému nedal šanci Vaculík. Mít přesnější mušku útočník Vysočiny Mešanović, mohli domácí vést. Na kdyby se však nehraje, a tak je stav 1:1.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Pomalu se blíží konec prvního poločasu, uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké šance.

42
    Vysočina opět zaútočila po pravé straně, ale centr Kryštůfka byl příliš dlouhý a do hřiště se nevešel.

40
    Rohový kop z pravé strany rozehrál Vaculík, ale obrana Zlína si s rohovými kopy Vysočiny prozatím ví rady.

38
    Vysočina po pravé straně se snažila ohrozit obranu Zlína, ale ani Nerad ani Kryčtůfek do vápna míč nedostali.

37
    Vukadinović se snažil otestovat pozornost Hanuše, ale jeho pokus šel sice do sítě, ale jen do té boční.
    36. Muris Mešanović (Jihlava) mohl rychle otočit stav utkání.

36
    A Vysočina mohla během chvíle otočit duel ve svůj prospěch. Mešanović se dostal sám do vápna, ale svůj projektil na mířil nad.
    34. Lukáš VACULÍK - 1:1

34
    Mešanović vnikl do pokutového území, byl zezadu faulován Hájkem a hlavní rozhodčí po chvíli ukázal na penaltový puntík. K pokutovému kopu se postavil LUKÁŠ VACULÍK a poslal Holého na opačnou stranu.

31
    Ale ani z tohoto rohu, který z levé strany zahrával Vaculík nedošlo k ohrožení branky.
    30. Muris Mešanović (Jihlava) nebyl daleko od vyrovnání.

30
    Šulek rozehrál standardní situaci, ve váně se k hlavičce dostal Mešanović a Holý musel předvést své umění. Další roh pro domácí.

29
    Dva rohové kopy sehráli z levé strany hráči Vysočiny. Obrana Zlína ale stále odolává.

27
    Vysočina se snaží útočit po obou krajích, ale k ohrožení branky Zlína to stále nevede.

25
    Vysočina měla k dipozici další rohový kop. Z levé strany jej rozehrál Vaculík nakrátko na Šulka, jehož centr do vápna byl příliš dlouhý.

23
    Kukoľ se na pravé straně snaží rozhýbat hru Vysočiny, je schopný obejít i dva protihráče, ale následná finální přihrávka chybí.

21
    Z rozehrávky standardní situace hosté nic nevytěžili. U míče jsou již hráči Vysočiny.

20
    Na polovině hřiště fauloval Marek Železníka a hosté budou rozehrávat.

19
    Kukoľ ve vápně upadnul a dožadoval se odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí byl ledově klidný.

16
    Hosté ze Zlína jsou vepředu hodně nebezpeční, po další akci měl šanci Poznar.

15
    Vysočina zahrávala další rohový kop, ale i zde si obrana Zlína dala pozor.
    13. Lukáš ŽELEZNÍK - 0:1

13
    Tomáš Poznar využil chyby jihlavské obrany, uvolnil LUKÁŠE ŽELEZNÍKA, který už si věděl rady a posílá hosty do vedení.

10
    Tentokráte z levé strany rozehrál rohový kop Šulek, ale obrana Zlína byla pozorná a do zakončení domácí nepustila.
    10. Tomáš Holý (Zlín) podržel svůj tým pěkným zákrokem.

10
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Vaculík, k zakončení se dostal Šulek jehož střelu musel gólman Holý vyrazit.

9
    Kukoľ se prodral do vápna, přihrál Mešanovićovi, který přiťuknul na Jánoše, jehož střela byla tečována. Roh pro domácí.

6
    Bežecký souboj svedl Petr Nerad, který sice stihnul odcentrovat, ale jak byl v pádu, tak jeho přihrávka do vápna, šla mimo hrací plochu.
    5. Lukáš Vaculík (Jihlava) hlavičkoval po pěkné akci mimo.

5
    Kukoľ z pravé strany odcentroval do vápna, hlavička Vaculíka se mezi tři tyče nevešla.

4
    Poznar se na hranici velkého vápna chystal ke střele, ale obrana Vysočiny byla pozorná a do zakončení hráče Zlína nepustila.

3
    A mohli sme být svědkem první branky. Nerad přihrál doprostřed na osamoceného Mešanoviće, který byl asi překvapen, ale jeho střela nemohla gólmana hostí ohrozit, ten jí bez problémů chytil do náruče.

2
    Ani domácí na své útočné polovině se příliš dlouho nezdrželi.

1
    Jako první se na útočnou polovinu dostali hosté ze Zlína, ale na střelu to nebylo.

1

Za doprovodu sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.
    Základní sestava Vysočiny Jihlava v grafickém znázornění.

Domácí hráči již pomalu míří do kabin, brzy se k nim přidají i hosté. Do začátku utkání už moc minut nechybí.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, aby provedly důkladnou rozcvičku. Za nějakých 32 minut utkání začne.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kryštůfek, Šourek, Tlustý, Šulek – Jánoš, T. Marek (C) – Kukoľ, Nerad, Vaculík – Mešanović.
    Náhradníci: Rakovan – Opluštil, Jungr, Demeter, Fulnek, Batioja, Dvořák.

FC Fastav Zlín: Holý – Pazdera, Hájek, Jugas, Matějov – Živulić, Janíček – V. Vukadinovič, Železník (C), Koreš – Poznar.
    Náhradníci: Dostál – Malý, Hubáček, Holík, Motal, Kopečný, Bartolomeu.

Rozhodčí: Pechanec – Paták, Ratajová.

„Nadále postrádáme zraněného Mišůna a zranění si obnovil Klusák. Místo Krejčího uvažujeme o nasazení jednoho z dvojice Tlustý – Kryštůfek. Oba jsou dostatečně kvalitní a zkušení, aby tento úkol zvládli. Přemýšlíme však i o dalších změnách základní sestavy,“ upozornil na webu fcvysocina.cz Roman Kučera.

„Mezi herní objevy podzimu náleží oba útočníci Poznar a Železník. Na krajích jsou velmi nebezpeční rychlostně dobře vybavení Koreš a Vukadinović. Ve středu obrany tvrdí muziku Jugas s Hájkem,“ uvedl na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Roman Kučera.

Oba týmy se již na podzim potkaly. V rámci druhého kola přivítal Zlín Vysočinu. Domácí zvítězili těsně 1:0, když se už v desáté minutě trefil Železník. Uvidíme tedy, komu se podaří odveta.

A jak si oba celky vedly v minulém kole? Zlín doma přivítal Liberec a zvítězil 2:0, když se v prvním poločase trefil Koreš a ve druhém Poznar. Vysočina zavítala do Vítkovic, kde je hostil Baník. Jihlavané si po výhře 2:1 odvezli důležité tři body, když se prosadili Nerad a Mešanović. Zaskvěl se gólman Hanuš, který chytil penaltu.

V rámci 16. kola přivítá čtrnáctá Vysočina šestý Zlín. Hosté jsou příjeným překvapením soutěže, na nováčka si nevedou vůbec špatně a doposud získali dvacet tři bodů. Domácí Jihlava má na svém kontě bodů patnáct. Pokud Vysočina zvítězí zopakuje svůj bodový zisk z minulého podzimu, kdy také měla po šestnácti odehraných duelech osmnáct bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jaroslav Wollmann

Branky: 34. Vaculík (pen.), 84. Mešanović (Fulnek) – 13. Železník (Poznar), 74. Koreš (V. Vukadinovič)

Karty:   60. Nerad (JIH), 88. T. Marek (JIH) – 90+1. Holý (ZLN)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 10:0.
    FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kryštůfek, Šourek, Tlustý, Šulek – Jánoš, T. Marek (C) – Kukoľ (69. Fulnek), Nerad (77. Dvořák), Vaculík – Mešanović.

FC Zlín: Holý – Pazdera, Hájek, Jugas, Matějov – Živulić, Janíček (68. Holík) – V. Vukadinovič (77. Hubáček), Železník (C) (81. Malý), Koreš – Poznar.

Rozhodčí: Pechanec – Paták, Ratajová