Buffalo – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | Tampa – Washington 1:2 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Dallas 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.)
Arizona – Carolina 4:5 (po pr.) | Calgary – NY Rangers 5:4 (po pr.) | San Jose – Minnesota 0:2 (kon.)

Carolina právě vstřelila branku!
    Sám brankář Eddie Lack poslal kotouč až k útočné modré, ve chvíli, kdy oba týmy střídaly, až na VICTORA RASKA, který si povezl kotouč útočným pásmem a pak nedal střelou k tyči Lindbackovi žádnou šanci! Asistence: Eddie Lack, Elias Lindholm.
    Connor MURPHY - 4:4

59:45
    Arizona právě vstřelila branku!
    Dvakrát nedáš, jednou dostaneš! Kotouč se od zadního mantinelu dostal až nad kruhy, odkud CONNOR MURPHY propálil z první Eddieho Lacka a je vyrovnáno! Asistence: Viktor Tichonov, Anthony Duclair.

59:30
    A znovu hosté těsně míjí branku!

58:54
    Lindholm měl na holi pojistku, ale minul prázdnou branku!

58:26
    A domácí to zkouší v šesti.

56:17
    Další obrovská chyba domácích a Nestrašil se ocitl sám před Lindbackem, trefil ale jen tyčku jeho branky!

55:28
    Ale obrovská Duclairova chyba a Kris Versteeg tak ujížděl zcela sám na Lindbacka, ten ho ale vychytal!

54:32
    Boedker přejel modrou a z vrcholu kruhu vypálil, trefil jen břevno branky!

51:03
    A hosty čekají perné chvíle! Ekman-Larsson si potáhl puk do strany a Terry jej podrazil, dostává za to dvě minuty a to je tedy jediné – přesilovka pro Kojoty, kteří ve třetí třetině zatím jasně vládnou dění na ledě.

46:11
    V rychlém kontru hrozí i domácí, ale bomba Vermetteho končí jen v náručí Lacka, který raději přerušuje hru!

43:49
    Ale domácí znovu v nejméně vhodný okamžik budou pykat za zbytečný faul, za brankou Lacka podrazil Nordströma Steve Downie a dostává dvě minuty.
    Kyle CHIPCHURA - 3:4

43:23
    Tak tohle bude ještě výživná třetina! Domácí totiž velmi rychle snižují dokonce na rozdíl jediné branky a glendalská aréna se probouzí! KYLE CHIPCHURA doráží za Lackova záda kotouč z velmi ostrého úhlu! Asistence: Nicklas Grossmann.
    Anthony DUCLAIR - 2:4

41:43
    A Kojoti bleskově odpovídají! Domi rozjel akci, po které se dostal do brejku Viktor Tichonov, faulovaný zakončil, ale Lack jeho ránu chytil. Na signalizovaný trest, nejspíš nájezd, nedošlo, ANTHONY DUCLAIR totiž doklepl kotouč do zcela prázdné branky a Kojoti snižují ihned na dvougólový rozdíl. Asistence: Viktor Tichonov, Max Domi.
    Justin FAULK - 1:4

40:40
    A hosté vedou znovu o tři branky! JUSTIN FAULK napřáhl na modré a od tyčky se jeho rána dostala za záda bezmocného Lindbacka! Asistence: Elias Lindholm, Victor Rask.

38:46
    Zcela zbytečným faulem zastavuje snažení Kojotů zkušený Shane Doan, který během buly chytl Maloneho za hlavu, chvíli ho maíroval a pak mu ještě strhl helmu z hlavy. Dvě minuty za hrubost.
    Anthony DUCLAIR - 1:3

38:22
    Teď již spolupráce nováčků úspěšná! Max Domi výborně zapracoval ve středním pásmu, vypíchl kotouč soupeři, otočil hru a počkal si na příhodnou chvíli, kdy poslat puk mezi kruhy na ANTHONY DUCLAIRA. Ten pak již slízl smetánku a propálil kotouč Lackovi nad jeho betonem. Asistence: Max Domi.

37:38
    Domi poslal pas na druhé křídlo Duclairovi a spolupráce nováčků soutěže, která letos už tolikrát zafungovala, teď končí v lapačce Lacka, který zatím chytá výborné utkání.
    Phillip Di GIUSEPPE - 0:3

35:24
    A pro Kojoty je ještě hůř! Po akci Jeffa Skinnera skóruje PHILLIP DI GIUESEPPE a Carolina vede v Gila River Areně již o tři branky! Asistence: Jeff Skinner, Jaccob Slavin.

26:03
    Obrovský závar před Lindbackem, největší příležitost měl Skinner, jeho sklepnutí ale Lindback výborně u tyčky pokryl!

23:01
    A bude se vylučoat. Na trestnou míří Chris Terry za sekání na Connora Murphyho. Přesilovka pro Kojoty.
    Andrej NESTRAŠIL - 0:2

19:56
    Přece jen nakonec ještě hosté skórují! Čtyři vteřiny před koncem úvodní třetiny se trefuje ANDREJ NESTRAŠIL, který tak využívá přesilovku a Hurricanes jdou do kabin s dvougólovým vedením! Asistence: Jordan Staal, Brett Pesce.

19:53
    Ještě šance pro hosty, Lindback musel krýt Pesceho bombu!

19:01
    Dvě minuty za zdržování hry – vystřelení kotouče dostává domácí Jordan Martinook a hosté si ještě v závěru úvodní třetiny zahrají přesilovou hru.

10:13
    Downie se dostal znovu díky dobrému forčekingu domácích do střelecké pozice, ale minul Lackovu branku!
    Kris VERSTEEG - 0:1

08:37
    A hosté jdou do vedení z nenápadné střely Justina Faulka! Ten od modré propálil nepříliš razantní střelou vše, co mu stálo v cestě, nicméně puk zapadl Lindbackovi přímo do šibenice hlavně kvůli teči KRISE VERSTEEGA. Navíc měl brankář Kojotů před sebou několik hráčů, takže měl i výhled stížený. Asistence: Justin Faulk, Elias Lindholm.

05:16
    Skinner se rozjel na Lindbacka, trošku florbalovým způsobem velmi pomalu a míchal kotoučem, nakonec ale ani pořádně nezakončil.

05:16
    Jeff Skinner dostal přihrávku za obranu a byl v úniku faulován, uvidíme trestné střílení!

02:44
    Solidní šance pro Arizonu, ta si souvislejším tlakem vypracovala střeleckou pozici, Stone však trefuje z pravého křídla jen Lacka.

Shane Doan se dnes vrací po devíti utkáních do hry, takže pro Kojoty v nelichotivém prosinci jedna z příjemnějších zpráv...

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 39. Duclair (Domi), 42. Duclair (Tichonov, Domi), 44. Chipchura (Grossmann), 60. Murphy (Tichonov, Duclair) – 9. Versteeg (Faulk, Lindholm), 20. Nestrašil (J. Staal, Pesce), 36. Di Giuseppe (Skinner, Slavin), 41. Faulk (Lindholm, Rask), 61. Rask (Lack, Lindholm)

Arizona Coyotes: Lindback (Dominigue) – Ekman-Larsson, Stone, Dahlbeck, Michálek, Grossmann, Murphy – Rieder, Vermette, Duclair – Domi, Tichonov, Boedker – Martinook, Richardson, Doan – Chipchura, Gordon, Downie
    Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordström, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Terry

Rozhodčí: Brian Pochmara, Jean Hebert – Ryan Galloway, Mark Wheler

Diváci: 12668