Buffalo – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | Tampa – Washington 1:2 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Dallas 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.)
Arizona – Carolina 4:5 (po pr.) | Calgary – NY Rangers 5:4 (po pr.) | San Jose – Minnesota 0:2 (kon.)
NY Islanders – New Jersey 4:0 (kon.)
San Jose Sharks
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Minnesota Wild
Neděle 13.12.2015, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Burns, Martin, Braun, Dillon, DeMelo, Mueller – Pavelski (C), Hertl, Marleau – Wingels, Thornton (A), Karlsson – Ward, Tierney, Donskoi – Brown, Carpenter, Zubrus

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Spurgeon, Suter (A), Scandella, Brodin, Dumba, Prosser – Pominville, Grandlund, Parise (A) – Niederreiter, Koivu (C), Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter.

00:01

00:09
    První rozehrávka Minnesoty se vůbec nepovedla – končí na zakázaném uvolnění.

00:59
    San Jose kombinovalo v útočném pásmu, avšak Thornton přišel o puk.

01:18
    Braun pálil od modré přímo do připraveného Kuempera.

01:55
    Rozehrávka hostí končí jen za domácí bránou, kde puk rozehraje Martin Jones.

02:32
    Ale ani domácí nedokázali rozehrát, pouze vyhodili puk do středního pásma.

03:25
    Hra je zatím velmi rozháraná ani jednomu z týmu se nedaří rozehrávka.

03:55
    Ke střele z bezprostřední blízkosti se po přihrávce Thorntona dostal Wingels, ale nedokázal zamířit přesně.

04:08
    Tierney naservíroval puk nečekaně před branku, kde operoval Donskoi, jenže Kuemper mu puk sebral přímo z hole.

04:46
    Až v páté minutě donutili hosté Jonese k zásahu, ten musel podržet střelu Sutera.

04:51
    Počet střel: Minnesota – San Jose 4:1.

05:48
    Zubrus se svou lajnou chvíli operoval za bránou soupeře, následně byl o puk obrán a kupředu se tak ženou hosté.

06:09
    Zucker si navedl puk krásně na střed, jenže jeho střela zápěstím mířila jen do bloku protihráče.

08:19
    Braun společně s Vlasicem rozehrává puk z vlastní poloviny.

09:03
    Po úvodním tlaku San Jose hosté vyrovnali hru, nyní jsou dokonce lepším celkem.

09:35
    Uvidíme první přesilovku v podání Sharks. Granluns (MIN) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

09:59
    Ward bojoval u mantinelu jako lev, avšak vyhození hostů nakonec nezabránil.

10:23
    Suter napálil puk, který letí až za bránu domácího brankáře.

10:40
    Porter se postaral o další vyhození Minnesoty.

11:01
    Tahle přesilovka se domácím vůbec nedaří, nyní byl v ofsajdu nachytán hostující Fontaine.

11:19
    Puk opět putuje až do středního pásma.

11:36
    V přesilovce nedokázalo San Jose ani jednou vystřelit, hosté v plném počtu.

11:53
    Další výpad Brauna zastavuje hvizd rozhodčích, jednalo se o ofsajd.

12:21
    Vanek byl k bráně otočen zády, a tak zkusil střelu bekhendem. Ta jen obloučkem přeplachtila brankovou konstrukci.

13:38
    Dumba poslal k ledu Marleaua, čímž vybojoval puk pro svůj tým.

13:53
    Po zakázaném uvolnění se hra přestěhuje před domácího brankáře Jonese.

14:21
    Zuckerovu střelu z levého křídla vyráží betony brankář San Jose.

14:53
    Dillonovo nahození od modré nedokázal nikdo před bránou tečovat, a tak se mezi tři tyče nevešlo.

15:25
    DeMelo jen těsně udržel puk v útočném pásmu, takže Wardova formace může nadále tlačit soupeře.

15:32
    Žraloci donutili svého soupeře vyhodit přes všechny čáry, píská se ofsajd.

16:06
    Největší šanci třetiny si nyní vypracovali hosté. Vanek byl zapomenut domácí obranou, a tak ujížděl sám na Jonese. Rakouský útočník chtěl střílet mezi betony, jenže puk zvedl, a tak trefil jen výstroj domácího brankáře!

16:17
    Hosté se neobtěžovali s rozehrávkou a jen vyhodili puk do pásma Sharks.

16:35
    Ani domácím hokejistům se ale rozehrávka nepodařila, ráči v modrých dresech poslali puk na zakázané uvolnění.

16:43
    Hra se bleskově přesunula na druhou stranu kluziště, kde zakončoval Burns. Jeho střelu Kuemper viděl a připsal si další zákrok.

16:56
    Počet střel: San Jose – Minnesota 6:6

17:36
    Scandella zkoušel vypálit od hrazení, avšak jeho střela mířila jen vysoko nad brankovou konstrukci.

18:13
    Koivu se krásně uvolnil vedle branky, jenže jeho následná přihrávka byla zastavena.

18:35
    Vanek dostal nabito u pravé tyče, z první ovšem nezamířil přesně.

18:39
    Mikko Koivu prověřil z mezikruží Jonese, který nyní drží svůj tým.

19:15
    Tierney zkoušel vystřelit přes obránce, což se povedlo, jenže jeho pokus mířil jen do zadního mantinelu.

19:57
    San Jose dohraje tuto třetinu v pásmu soupeře, na gól si ale budeme muset ještě počkat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 5:33.

První třetina nám nabídla nepříliš pěknou podívanou. Oba týmy tlačila bota zejména v rozehrávce, což byla příčina častých icingů. Jedinou obrovskou šanci této periody měl Vanek, ale svůj únik nedokázal gólově zakončit.

Počet střel: San Jose 6, Minnesota – 8.

20:01

20:26
    Úvodní útok hostí byl zastaven, a tak se kupředu ženou také domácí.

21:08
    Koivu podrazil Marleaua, signalizovaná výhoda pro Žraloky.

21:30
    Hostující kapitán faulem na Marleaua nabídl domácím další přesilovku. Koivu (MNS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

21:49
    Po vyhození Wild musí domácí začít od vlastního brankáře.

22:07
    Spurgeon yhazuje puk přes celé kluziště.

22:27
    Do velké příležitosti se nyní dostali domácí. Scandella vypícl puk Pavelskému jen do mezikruží na Burnse, jehož střelu z první skvěle zastavil Kuemper. Následná dorážka Pavelského byla v pádu, a tak nenadělala hostujícímu brankáři problémy.

23:02
    Domácí se proviňují zakázaným uvolněním.

23:25
    Vlasicovu střelu od modré vyráží Kuemper s velkým štěstím před sebe.

23:49
    Bunrs od modré čáry přestřelil hostující svatyni.

25:03
    Thorntonova přihrávka byla vytečována na střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:48
    Brown našel z rohu hřiště osamoceného Zubruse, ten ovšem nedokázal v obrovské příležitosti zakončit!

26:57
    Hertl z otočky vyprášil betony hostujícího gólmana.

27:58
    Tierney zůstal ležet u hostující střídačky na ledové ploše, nakonec se ovšem domáíc borec zvedl a sám odjel střídat.

28:49
    Hosté si nyní vytvořili tlak, který vyústil ve střelu Sutera. Ta byla zablokována pozornou obranou domácího celku.

29:26
    Parise zkoušel střílet od hrazení, avšak jeho pokus minul domácí klec.

29:52
    Pominville střílel od modré čáry jen do chráničů Martina Jonese.

30:26
    Počet střel: San Jose – 9, Minnesota – 12.

30:46
    Scandella našel dlouhým pasem Zuckera, který se bohužel pro hosty nedokázal dostat do úniku.

31:27
    Dillonovo nahození od modré čáry mířilo jen do chráničů jednoho z blokujících.

31:41
    Domácí se po tlaku svého soupeře dostali do hry, dokonce donutili svého soupeře vyhodit na icing.

31:55
    vylký závar vznikl v hostujícím brankoviště, kde se do sebe pustili Niederreiter a Wingels, avšak vše vyřešil rozhočí, který zabránil začínající bitce.

32:21
    Donskoi přišel v útočném pásmu o puk, na tahu jsou hosté.

32:43
    Jejich rozehrávka ale byla zachycena, a tak San Jose podniklo výpad, který zakončoval nepřesnou dělovkou z levého kruhu Joe Pavelski.

33:25
    Ward čekal v přečíslení do poslední chvíle na najíždějícího spoluhráče, nakonec se rozhodl vystřelit. Jeho dělovka mířila bohužel pro domácí jen přímo do znaku na dresu Kuempera!

34:23
    Čtvrtá formace Sharks se dostala pod menší tlak, jenže Minnesota branku Jonese nedokázala přímo ohrozit.

35:04
    Grandlund se protlačil až před Jonese, ale pálil jen do pravého betonu, od kteréo se puk odrazil do hry. Domácí obrana dokázala pohotově puk uklidit před dorážejícímu hráči!

36:15
    Minnesota vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

36:39
    Coyle byl bráněn velmi těsně, Burnsovi se u mantinelu povedlo získat puk pro Žraloky.

36:58
    Počet střel: San Jose – 15, Minnesota – 14.

37:01
    Střela Koiva ihned po vhazování byla přizvednuta do ochranné sítě.

37:12
    Tierney uháněl společně s Karlssonem do přečíslení 2 na 1. První jmenovaný situaci vyřešil dobře, protože puk naservíroval před prázdnou bránu svému spoluhráči. Karlsson byl ovšem velmi těsně bráněn, a tak místo puku končí v bráně sám!

38:12
    Brown velmi tvrdě narazil na mantinel Granluda, za což sklízí ovace od domácího publika.

38:15
    Nakonec však Mike Brown půjde na trestnou lavici odpykat si svůj zákrok. Brown (SJS) je vyloučen na 2 minuty za naražení na hrazení.

38:47
    Domácím hráčům se podařilo vyhodit puk až za branku Kuempera.

39:08
    A opět puk míří až na polovinu Minnesoty.

39:19
    Suterova střela byla sražena do ochranné sítě.

39:27
    Dumbovu dělovku od modré zablokoval obětavým zákrokem Joel Ward. Ten se teď jen těžce zvedá z ledu.

39:45
    Dumba pálil znovu, ale tentokrát si s jeho střelou dokázal poradit Martin Jones.

39:51
    Spurgeon ještě zkusil vystřelit z pravé strany, čímž donutil domácího brankáře vytáhnout další zákrok.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 6:27.

Tomuto zápasu zatím jasně dominují oba brankáři, protože ani jeden z nich zatím neobdržel žádnou branku. Hra byla v druhé třetině velmi atraktivní, ale hráči nedokázali najít recept na překonání Jonese a Kuempera.

Počet střel po druhé třetině: San Jose – 15, Minnesota – 16.

40:01

40:16

41:09
    Třetí třetina začíná velmi opatrně, nikomu se nechce vzít zodpovědnost na sebe.

42:20
    Brodinovu ránu od modré podržel na svém hrudníku Jones.

42:32
    Zubrus krásně uvolnil Browna, který uháněl sám na Kuempera, jehož nedokázal bekhendem překonat!

43:21
    Vanek se Suterem rozehrává další útočnou akci Wild.

43:46
    Vanekovu střelu z bezprostřední blízkosti zastavuje fantastický Jones.

44:41
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté konečně překonali výborně chytajícího Jonese. Granflund od pravého mantinelu nahodil puk na branku, kde tečoval ZACH PARISE jen do betonů Martina Jonese. Od levého betonu se puk ovšem odrazil zpět na hůl hostujícího útočníka, který už měl snadnou práci s dopravením černé gumy za brankovou čáru. Asistence: Mikael Granlund, Jason Pominville.
    Zach PARISE - 0:1

45:05
    Střelu Melkera Karlssona zastavuje jistý Kuemper.

47:59
    Domácí se snaží vytvořit tlak na svého soupeře, což se teď postaral v brankovišti Tierney, ale jeho důraz nepřinesl Žralokům úspěch.

48:35
    Porter zůstává opřen o střídačku, s jeho stavem to nevypadá příliš dobře.

48:49
    Počet střel: San Jose – 18, Minnesota – 25.

49:19
    Jeden z domácích hráčů podrazil Niederreitera, rozhodčí ovšem vylučovat nebudou.

49:54
    Hra se po zakázaném uvolnění přesune před domácí bránu.

50:30
    Joel Ward zkoušel objet hostující klec a zasunout do ní puk, ale narazil ne pravý beton dnes skvěle chytajícího Kuempera.

51:07
    Joonas Donkoi si vyjel do mezikruží, odkud poslal na bránu Wild nepříjemnou střelu. Z tou měl hostující brankář velké problémy, nakonec ji jen vyrazil vedle tyče.

53:55
    Hosté kombinují v pásmu svého soupeře, což jim pro tuto chvíli stačí.

54:36
    Zach Parise končí s pukem v rohu kluziště.

54:42
    Puk v klubku hráčů vybojoval Vlasic, ten nyní rozehrává další akci San Jose.

55:02
    Počet střel: San Jose – 21, Minnesota – 28.

55:55
    Nadějnou akci Minnesoty zastavuje ofsajd, po odpískání se do sebe pouštějí Zucker a domácí Tierney.

56:32
    Pavelski nedokázal vyhrát buly v útočném pásmu, ale jeho spoluhráči se postarali o zisk černé gumy.

57:15
    Vanek v přečíslení 2 na 1 přihrával na Coyla, ale jeho přihrávka byla sražena. Bohužel tak nešťastně, že si Wingels, nebýt pozorného Jonese, srazil puk do vlastní brány!

58:21
    San Jose už nemá příliš mnoho času, a tak Vlasic nahodil puk přes celé kluziště, čímž vybojoval vhazování v pásmu soupeře.

58:27
    Jones odjíždí na střídačku, domácí Žraloci zkusí štěstí v šesti!

58:29
    Pavelského střela z pravé strany byla přizvednuta do ochranné sítě.

59:02
    Marleau nahodil puk od modré jen do připraveného Kuempera, jenže Sharks opět získali puk.

59:26
    Tento zápas rozhoduje hostující kapitán MIKKO KOIVU, který dokázal ošálit Vlasica a poslat puk do prázdné branky! Asistence: Zach Parise, Jared Spurgeon.
    Mikko KOIVU - 0:2

Dnešní zápas je za námi. Vítězem tohoto střetnutí se stávají hosté z Minnesoty, kteří díky skvělému výkonu svého brankáře Kuempera vyhrávají 2:0. Martin Jones v bráně Sharks podal také skvělý výkon, když pustil za svá záda jen jednu branku, ale jeho spoluhráči nedokázali vstřelit gól, což je k výhře nutno. Já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek víkendu!

Počet střel: San Jose – 25, Minnesota – 30.

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:20

Hvězdy utkání

1. Zach Parise (MNS) – 1+1
    2. Darcy Kuemper (MNS) – 25 zákroků, úspěšnost 100%
    3. Martin Jones (SJS) – 29 zákroků, úspěšnost 96,6% (07:10:33)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 45. Parise (Granlund, Pominville), 60. Koivu (Parise, Spurgeon)

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Burns, Martin, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Pavelski (C), Hertl, Marleau – Wingels, Thornton (A), Karlsson – Ward, Tierney, Donskoi – Brown, Carpenter, Zubrus