Martin – Žilina 0:1 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (2:0 po s.n.) | Poprad – Skalica 4:3 (kon.)
Piešťany – Banská Bystrica 2:5 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 13.12.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Nedeľný zápas obstarajú susedia v tabuľke, domáce Piešťany privítajú Banskú Bystricu.

V Piešťanoch hlásia solídnu formu. Gudasovi zverenci sa po sérii dobrých výsledkov dostali na piate miesto, kam ich posunula paradoxne prehra v Žiline (2:3 po nájazdoch). Práve bodík zo žilinského ľadu znamenal posun Havranov pred Trenčín na piate miesto a z tohto pohľadu vzhľadom na predsezónne prognózy sú Piešťany azda najväčším prekvapením ligy. Stabilne boduje čerstvý reprezentant Marcel Holovič, v obrane však bude chýbať na repre kempe zranený Tomáš Brňák, ktorý oproti nepodarenej minulej sezóne chytil fazónu a patril k ťahúňom. Havranov čaká náročná zápasová séria – B. Bystrica, Nitra, Košice, Zvolen, čiže všetci, čo sú v tabuľke vyššie.

HC 05 iClinic Banská Bystrica
    Zato v Bystrici ťažko môžu hovoriť o spokojnosti. Azda najväčší predsezónny favorit sa len hľadá, strieda kolísavé výkony, obmieňa káder. Pravda, chlieb sa láme v play off, dovtedy môžu Barani všetko doladiť a ukázať kvalitu, ktorú nesporne majú. Ostatne sa o tom presvedčili rozbehnuté Košice, ktoré v Bystrici nedali ani gól a prehrali 0:3. Barani majú o dva body viac ako Havrani, v prípade prehry by ich teda Piešťany preskočili, naopak, v prípade výhry by B. Bystrica prenasledovateľovi odskočila. Vzájomná bilancia tohto ročníka je 3:0 pre Baranov, favorit je teda jasný.

Kto môže, nech ide na zimák pozrieť si hokej naživo, liga diváka potrebuje, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, začo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V polovičke sezóny by sa diváci mali dočkať aj zmien dresov, nakoľko pred začiatkom sezóny bola medzi klubmi dohoda, že po polovici odohratých zápasov sa dresy vymenia.

Pekné choreo domáceho fanclubu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:15
    Domáci v pásme, za bránkou a už je puk na hokejkách Baranov.

00:38
    Prerušená hra, buly pred Corbeilom.

00:39
    Zigo na buly úspešnejší ako Holovič.

01:05
    Nahodený puk zo stredného pásma Rybár radšej podržal pod lapačkou. Buly.

01:11
    Rosandičova strela švihom stečovná do rohu.

01:38
    Kania nastreloval od modrej, teč Salijiho zastavilo brvno.
    01:38

03:05
    Hluch za bránou odohral puk pred forčekujúcim Tománkom.

04:06
    Ofsajd hostí.

04:19
    Trefný nepresne rozohral, respektíve veľmi presne na hokejku Basta, hostia v brejku 3 na 2, Gilliesovu strelu stečoval Gipters na ochrannú sieť.

05:15
    Ručkay a po ňom Saliji ohrozili Corbeila, ten si poradil. Buly.

05:31
    Belluš za Corbeilovou bránkou, puk ale dlho neudržal.

06:14
    Handzuš nepresne rozohral a poslal tak do brejku Tvrdoňa, ktorý ešte zadovkou hľadal spoluhráča pred prázdnou bránkou, nepresne.

07:05
    Šimíček vzal puk v strednom pásme a spolu so Stanislavom Hudecom išli 2 na 1, Hudec netrafil bránku a následne nepríjemne narazil na mantinel, ale zdá sa, že bude v poriadku.
    07:05

07:27
    Bast sa peknou otočkou zbavil brániaceho hráča, spoza kruhov ale namieril vedľa.

07:36
    2 min. Šmach (BBY), hákovanie.

07:55
    Prvých 19 sekúnd sa Piešťanom nepodarilo dostať do pásma, teraz ofsajd. Buly.

08:05
    Kotaška neprešiel cez Ďatelinku, Handzuš poslal puk do stredného pásma.

08:16
    Prerušená hra, striedanie oboch tímov. Buly pred Corbeilom.

08:45
    Puk za Rybárom, kde dobre bojuje Matoušek. Piešťanom sa presilovka vôbec nedarí zatiaľ.

09:15
    Bellušova strela z uhla nemohla Corbeila prekvapiť.

09:38
    Banská Bystrica v plnom počte.

09:55
    Hvila vyrazil do brejku, tiesnený ale poslal bekendom len ľahký puk na Rybára. Buly.

10:27
    Tvrdoňova prihrávka pred bránku nenašla adresáta.

11:34
    Po Holovičovej dobrej strele z hranice pravého kruhu snaha o dorážky, Corbeil puk našiel pod sebou. Buly.

12:08
    Corbeil dáva teraz na icing.

12:17
    2 min. Belluš (PIE), hákovanie.

12:35
    Hluch dostal do tváre, prerušená hra. Hudec sa zatiaľ na ploche neobjavil, ďalšia strata obrancu by už bola pre Havranov kritická.

12:53
    Majdanova strela z pravého kruhu, Rybár s kľudom Angličana. Buly.

13:24
    Sandgrenovu strelu dobre tečoval Handzuš, tesne vedľa, Bystrica v tlaku, v dobre šanci Tománek na ľavej strane, nedal.

14:10
    Banská Bystrica dala gól!
    7 sekúnd chýbalo do Bellušovho návratu, keď od modrej vystrelil príklepom IVAN ĎATELINKA a prestrelil úplne všetko. Rybár mal zakrytý výhľad.

Asistencia: Bast.
    14:10 ĎATELINKA - 0:1

14:56
    2 min. Lamper (BBY), narazenie na mantinel.

15:17
    Havrani v pásme.

15:40
    Ďatelinka zastavil gólovú prihrávku pred prázdnu bránku.

15:44
    2 min. Petran (BBY), údery.

1:12 o dvoch hráčov

16:09
    Ručkay netrafil puk, mal pred sebou už len odkrytú bránku.

16:45
    Kotaškova delovka príklepom, stečovaná na ochrannú sieť. Ešte 11 sekúnd Lamperovho trestu.

17:00
    Barani už vo štvorici.

17:25
    Brancis medzi kruhmi ešte prihral na modrú Kaniovi, ktorému sa hodil hráč do strely, Kania namiesto kľučky trafil do ležiaceho protihráča.

19:01
    Už sa hrá v plnom počte, Piešťany teda svoju veľkú výhodu nevyužili.

19:21
    Ďatelinkova strela švihom z pravého kruhu trafila Pardavého zdá sa do chúlostivých miest. Buly pred Rybárom.

19:43
    Ďatelinka nepustil Ručkaya pri mantineli, zatiaľ je mužom prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Viac vzruchu pred bránkou vytvorili domáci, ale keďže sa strelecky presadil iba Ďatelinka v presilovke, jednogólové vedenie má nateraz Banská Bystrica.

Druhá tretina začne asi o 18:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:11
    Piešťany bez Stanislava Hudeca, čo je pre Havranov citeľná strata. Buly pred Rybárom.

20:32
    Handzuš sa za bránou zbavil Hlucha, prihral Majdanovi na pravý kruh, ten z prvej ale strieľal veľmi nepresne.

20:54
    Icing domácich, Pardavého formácia bola pod tlakom a nemôže nateraz vystriedať.

21:20
    Prestriedali aspoň útočníci, ale Kotaška z Hluchom už toho majú plné korčule.

21:57
    Ručkay neprešiel cez Grundlinga, následný brejk stopol Rybár. Piešťany môžu dostriedať.

22:15
    Pekný prienik Salijiho stredom, puk zastavil Corbeil, Samir sa k poriadnejšiemu ohrozeniu brány nedostal.

23:00
    Teraz hlavný pustil na oboch stranách hraničné zákroky.

23:54
    2 min. Kotaška (PIE), držanie.

27:24
    Jaborník sa predral až k zakončeniu, Barani pokračujú v tlaku.
    27:24

28:04
    Hluch z posledných síl na icing.

28:28
    Handzuš prešiel poza bránu okolo Hlucha a zakončil bekendom, Rybár vyrazil.

28:50
    Chyba domácich v rozohrávke za bránkou, Rybár s Tvrdoňom stihli ešte zabrániť gólu. Bystrica má teraz hru jasne v rukách.
    28:50

29:36
    Nastrelený puk na Corbeila od červenej, brankár Baranov puk radšej pred Bellušom podržal a Havrani sa dostali do pásma. Buly.

29:51
    2 min. Gašpar (BBY), držanie.

30:12
    Brancis pekným sólom doviedol puk do pásma.

30:26
    Salijiho strelu od modrej chytá Corbeil. Buly.

30:55
    Grundling chcel vyhodiť stredom, trafil do prilby Salijiho, Piešťany sa tak udržali v pásme.

31:20
    Na chvíľu. Puk za Rybárom.

31:55
    Barani v plnom počte.

32:01
    Piešťany dali gól!
    V pokračujúcom popresilovkom tlaku napriahol na modrej MARTINS GIPTERS a tak ako Ďatelinka v prvej tretine z rovnakého miesta, rovnako prepálil všetko a pomedzi Corbeilove nohy vyrovnal. 1:1.

Asistencia: Ručkay, Tibenský,
    32:01 GIPTERS - 1:1

32:59
    2 min. Gillies (BBY), podrazenie.

No, Šimíček bol asi rád, že mu Gillies netrafil koleno.

33:05
    Puk za Rybárom, dobrá práca Ďatelinku.

33:45
    Brancisova formácia v pásme, kombinácia.

34:05
    Zatiaľ bez strely a teraz Salijimu utiekol puk na modrej.

34:29
    Saliji pálil len do Petranovej nohy, Lamper bez hokejky, strela Kaniu nedôrazná.

35:09
    Hrá sa 5 na 5.

35:24
    Do samostatného nájazdu sa dostal LUKÁŠ HVILA, keď dostal puk od jedného z Havranov a s prehľadom, bekendom po ľade medzi nohy dáva na 2:1.

Asistencia pripísaná Bastovi, ale mne sa zdalo, že to bol jeden z Piešťancov.
    35:24 HVILA - 1:2

36:19
    Tománek sa popri Giptersovi dostal na bránkovisku k zakončeniu, Rybár svojich podržal.

36:31
    2 min. Pardavý (PIE), hákovanie.

36:46
    15 sekúnd trvala presilovka Banskej. Na hranici ľavého kruhu dostal puk MICHAL HANDZUŠ a švihom prestrelil Rybára. 1:3.

Asistencia: Hvila, Tománek
    36:46 HANDZUŠ - 1:3

37:24
    Ručkay pred bránkou mohol skorigovať, nepodarilo sa.

38:00
    Icing hostí.

38:18
    3 na 2, príklep Matouška spoza pravého kruhu, Rybár vyrazil.

39:01
    A náznak bitky.

39:01
    Už ostali len Belluš s Ďatelinkom, ale napádali sa len slovne.

39:01
    2 min. Zigo (BBY), zdržovanie hry
    2 min. Ďatelinka (BBY), hrubosť
    2 min. Lamper (BBY), hrubosť

2 min. Brancis (PIE), seknutie, plus 1O nešportové správanie
    2 min. Hluch (PIE), hrubosť.

39:01
    Nekonečné diskusie teraz naťahujú čas.

39:01
    Piešťany teda hrajú presilovku, vhadzuje sa v strednom pásme.

39:34
    Gipters len do nôh Kytnára, Holovičovi stečoval strelu Čížek.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine mala viac z hry Banská Bystrica, ktorá aj dokázala navýšiť svoje vedenie. Piešťany budú hrať ešte 1:01 presilovku na začiatku tretej časti.

Tretia tretina začne asi o 19:45.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:28
    Dve solídne príležitosti Piešťan, puk ale smeroval zakaždým vedľa.

41:11
    Zaváhanie domácich hráčov. Ďatelinka skočil z trestnej, dostal ďaleký puk, hodil sa za nim, podarilo sa mu ho aspoň tečovať, Rybár aj vyšiel za bránku, ale si to rozmyslel, Ďatelinka dokorčuľoval, prihral pred bránku a LUKÁŠ HVILA z prvej prestrelil vracajúceho sa Rybára. 1:4 a zdá sa, že je rozhodnuté.

Asistencia: Ďatelinka, Šmach
    41:11 HVILA - 1:4

42:38
    Handzuš v strednom pásme zastavil prihrávku Salijiho na Belluša.

43:06
    Havrani nestačia pristupovať včas k súperovi, Gillies sám medzi kruhmi triafa iba do Rybára. Hostia pokračujú v tlaku.

43:39
    2 min. Hluch (PIE), zovretie puku.

Bast nepochopiteľne netrafil prázdnu bránku, keď sa mu odrazil puk od manitnelu. Následne Hluch chytil puk a vyhodil z pásma.

44:09
    Ručkay s Holovičom sa ocitli sami pred Corbeilom, Ručkay to vzal na seba, strelou medzi nohy ale Corbeila neprekonal.

45:41
    Piešťany v plnom počte.

46:19
    Gipters prihral spoza Corbeilovej bránky na modrú Pardavému, ten švihom len do Ziga.

46:45
    2 min. Gipters (PIE), krosček

47:45
    Sandgren od modrej nad.

47:59
    Domáci už akoby odpadli fyzicky. Azda tretia dorážka sa ujala, puk sa odrazil k ROMANOVI TOMÁNKOVI, ktorý dorazil do prázdnej bránky. 1:5.

Asistencia: Majdan, Sandgren
    47:59 TOMÁNEK - 1:5

49:30
    Nepresnosti v strednom pásme. Piešťanci by to mali radi za sebou už.

50:30
    No, zdá sa, že už je to len otázka toho, koľko dajú Barani gólov.

51:08
    Pripomenuli sa aj domáci, Ručkay z uhla Corbeila neprekonal.

51:19
    Tománek už to chcel aj na efekt, ležiaci Rybár ešte so šťastím puk zachytil.

51:45
    Kotaškov pokus z ľavého kruhu zrazený nad.

52:07

52:39
    2 min. Jaborník (BBY), napadnutie.

Zbytočne ostrý zákrok Jaborníka na o dve hlavy nižšieho Filipa Hudeca pri mantineli.

52:43
    2 min. Grundling (BBY), vyhodenie puku.

1:56 o dvoch hráčov, príležitosť aspoň skorigovať stav.

53:06
    Tibenský pred bránkoviskom tečoval Ručkayov prudký puk, Corbeil včas sklapol betóny.

53:27
    Bellušova strela zrazená vedľa.

53:31
    Puk mimo ľad, buly v strednom pásme. Ešte 1:08 a 1:12 z trestov bystrických hokejistov.

54:00
    Výborný Ďatelinka vyhodil puk a Piešťany stále nič nevymysleli.

54:34
    2 min. Piešťany, 6 hráčov na ľade.

Asi sa domácim zdala presilovka 5 na 3 málo.

54:44
    Banská Bystrica v plnom počte a s presilovkou.

55:30
    Zigova strela spomedzi kruhov zrazená.

56:02
    Salijimu sa v situácii 1 na 1 zaplietol puk.

56:17
    2 min. Sandgren (BBY), podrazenie

56:40

57:17
    Ešte minuta presilovky, ktorá ale zatiaľ dokumentuje Havraniu aktuálnu nepohodu.

58:11
    Tak predsa len zníženie stavu. Salijiho krížna prihrávka z pravého kruhu našla napriahnutého MARTINA BELLUŠA na ľavom kruhu, ktorý z voleja prestrelil Corbeila. 2:5.

Asistencia: Saliji, Kania.
    58:11 BELLUŠ - 2:5

58:53
    Trefného chybu nepotrestal Bast, sám pred bránkou bol vychytaný Rybárom.

Zápas teda končí výhrou Banskej Bystrice v pomere 5:2, od druhej časti hostia ovládli dianie na ľade a zaslúžene vyhrali. Domácim snahu uprieť nemožno, kvalita je ale na strane Bystričanov.

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase 26.12., keď Piešťany privítajú HC Košice. (20:17:44)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 33. Gipters (Ručkay, Tibenský), 59. Belluš (Saliji, Kania) – 15. Ďatelinka (Bast), 36. Hvila (Bast), 37. Handzuš (Hvila, Tománek), 42. Hvila (Ďatelinka, Šmach), 48. Tománek (Majdan, Sandgren)

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Hudec S., Kotaška, Šimíček, Pardavý, Kučera – Trefný, Gipters, Ručkay, Holovič (A), Tibenský – Filip (C), Kania, Belluš, Brancis, Saliji – Hluch, Hudec F., Hrehorčák, Tomčák, Tvrdoň (A)

Tréner: L. Gudas

HC´ 05 Banská Bystrica: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka (A), Tománek, Handzuš (C), Majdan – Šmach, Gründling, Gillies, Bast, Hvila – Rosandič, Čížek, Matoušek (A), Zigo, Lamper – Jaborník, Petran, Ambroz, Kytnár, Gašpar

Tréner: V. Országh

Rozhodčí: Snášel – Tvrdoň, Návratek