Buffalo – Anaheim 3:0 (kon.) | New Jersey – Florida 1:5 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.)
Toronto – San Jose 4:5 (po pr.) | Montreal – Los Angeles 0:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:3 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 5:7 (kon.)
Buffalo Sabres
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Anaheim Ducks
Pátek 18.12.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Loučím se s Vámi se sdělením, že dnešní utkání sledovalo 18 801 diváků. Na shledanou a dobrou noc! (03:50:03)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jiří Sekáč (ANA) 0+0, 5 střel, čas na ledě 16:30

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Chad Johnson (BUF) 44 zák., 0 gólů, 100%
    2. Rasmus Ristolainen (BUF) 0+1
    3. Evander Kane (BUF) 1+0

Skončilo střetnutí kanadsko-americké NHL, ve kterém Buffalo Sabres porazilo na svém ledě Anaheim Ducks poměrem 3:0. Po bezbrankové první třetině přinesla druhá perioda dvougólové vedení Sabres. Ve 23. minutě skóroval Evander Kane a ve 34. minutě navýšil vedení Jake McCabe. V poslední části přidali domácí ještě jednu branku, a sice zásluhou Jamieho McGinna. Buffalo si tak do tabulky připisuje další dva body.

59:20
    Nahození hostů končí v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:30
    Eichel nedokázal překonat bránícího obránce, za kterým byla už jen prázdná branka.

57:58
    Hosté to ještě zkoušejí v 6 mužích v poli. Gibson všemu přihlíží ze střídačky.

57:58
    Oddechový čas pro hosty.

56:58
    Anaheim hraje v plném počtu.

54:58
    Ještě jedna přesilová hra pro Sabres. Dvě minuty za hákování dostává Jakob Silfverberg. Současně s ním jsou vyloučení Nicolas Deslauriers na straně Buffala a Patrick Maroon z Anaheimu. Oba budou pykat za hrubost.
    53:50 Jamie MCGINN - 3:0

53:50
    Sabres právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto! Rasmus Ristolainen se vydal na výlet. Z pozice obránce se dostal až do prostoru mezi kruhy, kde mu puk utekl, avšak naštěstí pro Buffalo se dostal k úplně volnému JAMIE MCGINNOVI, který trefuje odkrytou bránu Gibsona. Asistence: Rasmus Ristolainen, Josh Gorges.

52:59
    Do protiútoku se dostávalo Buffalo, Cody Franson však nedokázal potřetí překonat Gibsona.

51:50
    Další rutinní zákrok betonem jde na konto domácího muže v masce.

50:54
    Nádhernou individuální akcí se prezentoval Corey Perry, ale z výborné pozice minul bránu Johnsona.

49:15
    Teď však neudržel střelu hostů v rukavici, naštěstí následující dorážka šla mimo tři tyče.

48:29
    Další výtečný zákrok pravým betonem musel vytasit brankář Sabres.

47:35
    Anaheimu se nedá upřít snaha, ale překonat zatím bezchybného Johnsona se jim stále nedaří.

46:30
    Komerční přestávka dává hráčům příležitost k oddychu.

45:08
    Gorges opustil lavici trestů a síly jsou opět vyrovnané.

44:50
    Další skrumáž před bránou Buffala. Hosté však nedokázali protlačit puk do sítě díky skvělým obráncům Sabres.

43:50
    Po závaru před Johnsonem se nejrychleji zorientovali domácí hráči, kteří svůj tým osvobozují.

43:08
    Kačeři mají šanci na reparát. Menší trest za podražení si odpyká Josh Gorges.

42:20
    Lindholm se dostal od mantinelu až před Johnsona, který jeho bekhendový pokus vyráží do rohu hřiště.

41:32
    Buffalo je kompletní, ale v útočení pokračují hosté.

41:10
    Další osvobození Sabres. Kačerům se dnes přesilovky nedaří.

40:51
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

40:10
    Domácí vyhráli vhazování a ihned přichází odpálení kotouče přeš všechny čáry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:04.

Druhá třetina je za námi a přinesla nám hned dvě přesné trefy a obě padly do sítě Ducks. Nejprve se ve 23. minutě prosadil po nahození Jacka Eichela Evander Kane. Ve 34. minutě zvyšoval náskok svého týmu Jake McCabe a přinesl na hole svých spoluhráčů více klidu. Stejně jako v závěru první části, tak i na konci druhé periody, byl vyloučen hráč Sabres a hosté tak budou začínat další část v početní výhodě.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32
    V závěru třetiny přichází další přesilovka pro Kačery. Za zdržování hry je potrestán Johan Larsson, když vyhodil puk mimo hřiště.

39:17
    Johnson nadvakrát likviduje nepříjemnou střelu Mansona.

38:10
    Moulsonovu ránu z levého kruhu ukryl ve své výstroji Gibson.

38:03
    Getzlaf se vrátil na led. Anaheim oslabení přežil a může se snažit o snížení.

37:51
    Tato přesilovka zůstane nevyužitá. Nicméně ji Buffalo nesehrálo vůbec špatně.

37:14
    Hosté vyhazují až za bránu Johnsona a mohou vystřídat.

37:02
    Ristolainenovu pumelici od modré kryje Gibson.

36:03
    Na dvě minuty si jde odpočinout hostující kapitán Ryan Getzlaf, který dostává menší trest za nedovolené bránění.

35:51
    Zakázané uvolnění Kačerů.

35:20
    Sekáčovu střelu lapil Johnson a i nadále drží čisté konto.
    33:35 Jake MCCABE - 2:0

33:35
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek!! Buffalo rozjelo v útočném pásmu velký kolotoč. Po několika pokusech Deslaurierse se puk dostal ke Calu O´Reillymu, který přihrál od pravé tyče na levou stranu, kde si najel JAKE MCCABE, jenž svojí střelu otřel o hokejku bránícího hráče a puk skončil v kleci Gibsona. Asistence: Cal O´Reilly, Nicolas Deslauriers.

32:14
    Corey Perry se teď ukázal jako dobrý obránce, když padl do rány jednoho z útočníků Buffala a pomohl tak svému brankáři, aby nemusel zasahovat.

31:33
    Další zásah domácího gólmana. Bude se vhazovat po jeho levici.

31:12
    Johnson předvedl pěkný zákrok betonem! Anaheim nyní zvyšuje obrátky a snaží se o vyrovnání.

30:50
    Šanci Anaheimu zastavuje hvizd sudího, který píská postavení mimo hru.

30:15
    Moulson jen protečoval do útočného pásma, ale kotouč dojeli jako první domácí hráči.

29:33
    Icing Kačerů. Hra se stěhuje před Gibsona.

28:56
    Hosté hrají v plném počtu.

28:25
    Ve velké příležitosti se ocitl na hranici levého kruhu Evander Kane, ale branku vůbec netrefil.

27:45
    Ristolainen pálil z modré čáry, ale jeho střelu Gibson dobře viděl a stačil ji vyrazit.

26:56
    Početní výhodu si vyzkouší i Šavle! Za vysokou hůl si jde odpočinout Josh Manson.

26:25
    Fowler prověřil pozornost brankáře Buffala nahozením od modré čáry. Na této lahůdce si fantom v bráně domácích v pohodě smlsnul.

25:51
    Girgensons pálil z levého kruhu, ale pouze do připraveného Gibsona.

25:05
    Johnson přikryl skákající nahození ve své výstroji.

24:36
    Opět je pískán ofsajd. Na vině jsou nyní hostující hráči.

24:18
    O odpověď se pokusil svou tečí Jiří Sekáč, ale Johnson byl pozorný a jeho pokus lapil.

23:40
    Postavení mimo hru v podání Sabres.
    22:36 Evander KANE - 1:0

22:36
    Domácí tým se ujímá vedení! Nahození Jacka Eichela od modré čáry se snažil tečovat svou holí EVANDER KANE, který sice hokejkou puk minul, ale naštěstí pro něj a jeho tým se mu kotouč odrazil od brusle za záda bezmocného Gibsona. Asistence: Jack Eichel, Sam Reinhart.

21:49
    Larsson je zpět na ledě a hraje se znovu pět na pět.

21:15
    První zákrok ve druhé třetině má na svém kontě Johnson, nebyl však nikterak složitý.

20:42
    A další osvobození Sabres. Anaheimu se početní výhoda příliš nedaří.

20:12
    Domácí vyhazují přes všechny čáry až ke Gibsonovi.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:03.

Máme za sebou první periodu dnešního střetnutí, ve které jsme branku neviděli. O něco aktivnějším týmem první třetiny bylo domácí Buffalo. Blíže ke gólu však měli Kačeři, když hned ve třetí minutě nastřelili tyčku za zády Johnsona. Jedenáct vteřin před první sirénou byl vyloučen Johan Larsson a Ducks tak budou vstupovat do další části v početní převaze.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:49
    První přesilovou hru si zahraje Anaheim. Johan Larsson je vyloučen na dvě minuty za krosček.

19:00
    Poslední minuta úvodního dějství.

18:40
    Zle teď zatopili hráči Buffala hostující obraně. Vše řeší pohledným zákrokem lapačkou Gibson.

18:08
    Ofsajd na straně Ducks.

17:30
    Girgensons střelou z mezikruží trefuje pouze bránící hráče. Ke Gibsonovi se puk nedostal, a tak si může gólman Kačerů oddechnout.

16:01
    Hra teď plyne velice rychle. Hraje se poměrně dlouho bez přerušení.

14:25
    Santorelli ve výborné pozici mezi kruhy míjí klec Johnsona! To byla dobrá šance na otevření skóre!

14:14
    Johnson si našel odražený puk od zadního mantinelu, který poskakoval do brankoviště a ukrývá jej ve své rukavici.

13:18
    Hráči Sabres vyčkávají na dostřídání a vyměňují si puk ve vlastním obranném pásmu.

12:19
    Další dva zákroky si připsal brankář ve službách Anaheimu. Obě střely na něj vyslal Evander Kane.

11:54
    Zakázané uvolnění hostů.

11:45
    Po vyhraném buly se dostal ke střele Jack Eichel, ale jeho pokus kryje zatím bezchybný Gibson.

11:25
    Gibson řeší vznikající nebezpečí jistým zákrokem. Následovat bude komerční pauza.

10:20
    Oba týmy střídají a puk má na své hokejce obránce Kačerů za svou brankou.

09:32
    A další zásah si připisuje strážce domácí svatyně. Tentokrát proti střele od modré čáry.

08:59
    Johnson má puk v lapačce po nahození hostujících hráčů a přerušuje hru. Vhazování po jeho pravici.

07:05
    Ve velké šanci se ocitl Larsson, ale netrefil kotouč ideálně před zcela odkrytou bránou Anaheimu.

06:21
    Ofsajd Buffala zastavuje jejich útočné snahy.

05:55
    Obránce Sabres čeká za bránou až vystřídají jeho spoluhráči a poté rozjíždí útočnou akci.

05:24
    Další postavení mimo hru. Tentokrát na straně domácích.

04:19
    Zakázané uvolnění Sabres.

03:50
    Ofsajd píská rozhodčí. Na vině byli anaheimští hokejisté a vhazuje se ve středním pásmu.

02:30
    Tyč zazvonila za Johnsonem po střele obránce Ducks!

01:35
    Přihrávka domácího útočníka zpoza brány byla zblokována obráncem Anaheimu a kotouč následně opustil útočnou třetinu Buffala.

00:52
    První střelu na bránu vyslal Ristolainen, avšak s jeho pokusem si poradil Gibson.

00:30
    První vhazování utkání vyhráli Kačeři, ale k ohrožení branky se nedostali.

00:01

Pro zaryté fanoušky NHL není žádným překvapením, že utkání začínají s několikaminutovým zpožděním. Ani u tohoto zápasu tomu nebude jinak.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Ristolainen, Gorges (A), Bogosian, McCabe, Franson, Weber – Reinhart, O´Reilly R.(A), McGinn – Moulson, Eichel, Kane – Gionta (C), Larsson, Girgensons – Deslauriers, O´Reilly C., Legwand

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Bieksa, Fowler, Manson, Lindholm, Vatanen, Stoner – Perry (A), Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Sekáč – Cogliano, Horcoff, Hagelin – Stewart, Santorelli, Maroon

Rozhodčí: Dwyer, Leggo – MacPherson, Brisebois.

ANAHEIM DUCKS

Hosté jsou na tom ještě hůř než jejich dnešní soupeř. Po devětadvaceti utkáních mají na kontě 27 bodů, za což jim patří poslední místo Západní konference a rozhodně tak zůstávají za předsezónním očekáváním. V posledních pěti zápasech získali 6 bodů, tedy o dva více než Buffalo. Jestli mají Sabres velký problém se střílením branek, tak Anaheim je na tom ještě hůř. V odehrané porci střetnutí se trefili pouze šestapadesátkrát a jsou v tomto ohledu nejhorší v celé NHL.

BUFFALO SABRES

Domácímu celku patří po dvaatřiceti odehraných zápasech 13. pozice Východní konference. V dosavadním průběhu dokázali vyhrát pouze třináctkrát a na svém kontě mají 29 bodů. Forma posledních pěti střetnutí není rovněž kdovíjaká. Posbírali v nich pouze 4 body za jednu výhru a jedno vítězství v prodloužení. Velkým problémem Buffala je střílení branek. V již zmíněných dvaatřiceti duelech dali 74 gólů, což činí průměr 2,31 vstřelené branky na zápas, a tím se řadí k těm horším týmům v NHL.

16.12.2015 Buffalo – New Jersey 0:2
    15.12.2015 Detroit – Buffalo 1:2
    13.12.2015 Buffalo – Los Angeles 2:1 pp.
    11.12.2015 Calgary – Buffalo 4:3
    8.12.2015 Vancouver – Buffalo 5:2

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

Ryan O´Reilly 28 (11+17)
    Rasmus Ristolainen – 23 (7+16)
    Jack Eichel 14 (9+5)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 23. Kane (Eichel, Reinhart), 34. McCabe (O´Reilly, Deslauriers), 54. McGinn (Ristolainen, Gorges)

Rozhodčí: Dwyer, Leggo – MacPherson, Brisebois