HC Litvínov – Jihlava 4:1 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Mountfield HK – HC Plzeň 0:2 (kon.)
K. Vary – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Vítkovice – Liberec 4:5 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Chomutov 2:10 (kon.)
Olomouc – Sparta 2:3 (po pr.) | Kladno – Havířov 5:3 (kon.) | Letňany – Poruba 5:1 (kon.)
Č. Budějovice – Vsetín 5:4 (kon.)
HC Olomouc
2:3 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 19.12.2015, 14:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu. (16:52:39)

Bod navíc pak ve velmi vyrovnaném zápase vystřelil aktivní Albert Michnáč.

62:45
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec dokázali najít prostor, kudy dostat puk až za brankovou čáru, když se trefil ALBERT MICHNÁČ. Asistence: Petr Maršoun.

62:10
    Po levé straně to pak zkusil Michnáč, tomu ale v rozhodujícím momentu sjel puk z hole.

61:53
    Husták vyvezl po pravé straně kotouč až do útočného pásma, kde jej pak zastavili hosté.

61:26
    Sparta to znovu zkusila hned z buly, olomoucký gólman ale nastavil betony.

61:20
    Po souboji u mantinelu puk doklouzal k levé tyčce olomoucké svatyně, a tak domácí brankář raději přerušil hru.

60:45
    Safinova střela od vrcholu kruhů rozzvonila břevno Schejbalovy branky.

60:20
    Hosté se tak teď drží před Schejbalem a kombinují.

60:07
    Po buly si Sparta stáhla puk do vlastního pásma a založila útočnou akci.

60:01

Třetí třetina se proměnila v pořádné drama, když padly všechny čtyři branky utkání. Ani v tehdy nebyla nouze o velké šance, osobní souboje a krásné akce, po šedesáti minutách si tak oba týmy body rozdělily. Uvidíme, co přinese prodloužení nebo nájezdy.

60:00

59:26
    Hajšman prokličkoval mezi hostujícími hráči až před Hofmanna a z levé strany to zkusil bekhendem, byl však tísněn mezi třemi hráči, a tak nezakončil tak, jak si představoval.

59:10
    Sparťané to zkouší ze všech stran, jejich pokusy ale zatím míří mimo.

59:01
    S první střelou hostů si ale domácí strážce svatyně dokázal poradit a schoval ji v lapačce.

58:50
    Sparta vyhrála buly před Schejbalem a drží se v útočném pásmu.

58:46
    Tohle může přijít Kohouty hodně draho. Na dvě minuty je totiž za podražení odeslán na trestnou lavici Matěj Murla (OLO).

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 52. Cach (Říčka), 55. Husták (Bohanos, Beier) – 47. Safin (Šišolák), 57. Šišolák, 63. Michnáč (Maršoun)

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Murla (C), Štreit, Bahounek, Holiš, Rutar, Klesla – M. Urban, Kret, Husták, Bohanos, Beier Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Machálek, Janečko, Říčka.
    HC Sparta Praha: Hofmann (Brízgala) – Janda, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedlský – Šrámek, Švarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Michnáč, Safin, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Dubský, Wojnar.

Rozhodčí: Dědek – Doleček, Šimčík