Jokerit – Davos 4:5 (po pr.) | Jekatěrinburg – Mannheim 3:1 (kon.)
HC Davos
Úterý 29.12.2015, 15:00Spengler Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Budeme sledovat čtvrtfinále Spengler Cupu mezi Jokeritem Helsinky a Davosem.

Jokerit včera sice porazil Lugano, ale to na přímý postup do semifinále přesto nestačilo. Jokerit vyhrál nad Luganem 6:4 a rozhodl ve třetí třetině, kterou vyhrál 3:0. K tomu, aby Finové přeskočili Lugano a vyhráli tak svou skupinu, potřebovali včera přidat ještě sedmý gól, což se nestalo.

Soupeřem Jokeritu bude Davos, který včera prohrál s týmem Kanady 0:2. Davos předtím prohrál i s Jekatěrinburgem a o semifinále tak bude muset ještě zabojovat.
    Složení jednotlivých formací Jokeritu Helsinky proti HC Davosu.

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Jensen, Larsen, Jaakola, Todd, Kulda, Lajunen (A), Salminen, Sneck – Joensuu, Regin (C), Kozun – Kennedy, Pelletier, Aaltonen – Hagman, Sallinen, Jormakka – Talaja, Wirtanen (A), Gymer.

HC Davos: Senn (Genoni) – Brejčák, Du Bois, Forster, Guerra, Jung, Paschoud, Koistinen, Nater – Aeschlimann, Ambühl, Corvi, Jörg, Lindgren, Moss, Portmann, Picard, Ryser, Schläpfer, Sciaroni, Setoguchi.

00:01

02:20
    Davos právě vstřelil branku!
    Davos měl dobrý nástup do zápasu, měl už několik závarů a nyní se prosadil a otevřel skóre JEROME PORTMANN. Asistence: Lukas Sieber.
    02:20 Jerome PORTMANN - 0:1

02:50
    Helenius v brance Jokeritu musel zasahovat, bude se vhazovat v obranném pásmu Finů.

03:00
    Davos má tedy za sebou aktivní a úspěšný vstup do zápasu, znovu je na puku.

04:25
    Nyní mohl Davos udeřit podruhé, Corvi z mezikruží mířil dobře k tyči, ale Helenius vytyčil semafor!

05:15
    Nyní Davos trefil tyč!

06:44
    Davos opět vyhrál buly v útočném pásmu a kombinuje v útoku.

07:32
    Kozun nahazoval puk do pásma, ale v útoku se Jokerit moc dlouho neudržel.

08:22
    Nyní Jörg pálil mimo tyče.

08:43
    Vyloučení v týmu HC Davos (Aeschlimann - 2 min., hákování).

09:55
    Nyní alespoň Jensen od modré vyzkoušel Senna. A vybojoval tak buly v útočném pásmu pro Jokerit.

10:07
    Jokerit kombinuje v útočném pásmu...

10:44
    Davos hraje v plném počtu.

12:13
    Koistinen fauloval a Jokerit pojede trestné střílení!

12:13
    Jokerit právě vstřelil branku!
    DAINE TODD potrestal faul Koistinena a proměnil trestné střílení přesnou střelou pod horní tyčku.
    12:13 Daine TODD - 1:1

13:14
    Vyloučení v týmu HC Davos (Moss - 2 min., hákování).

14:16
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kulda - 2 min., hákování).

15:00
    Nyní se tedy hraje 4 na 4, jinak sledujeme velmi vyrovnaný souboj. Po horším začátku se dokázal Jokerit dostat do tempa a později i vyrovnal.

16:39
    Nyní už oba celky v plném počtu, Jokerit zakládá útok od vlastní branky.

17:00
    Picard se uvolnil přes beka a trefil rameno Heleniuse, puk se možná otřel o břevno!

18:06
    Nyní sledujeme pasáž bez šancí, hráči obou celků hrají jen po mantinelech.

19:50
    Aaltonen dostal přihrávku zpoza branky a v samém závěru první třetiny střílel sám před brankou!

20:00

Po první třetině sledujeme mezi Davosem a Jokeritem Helsinky vyrovnaný stav 1:1. Švýcaři se dostali do vedení hned v úvodu zápasu, ve 13. minutě ale vyrovnal v dresu Jokeritu Todd z trestného střílení.

20:01

21:01
    Davos se hned v úvodu druhé třetiny tlačí do branky Jokeritu.

22:05
    Hru přerušuje icing Jokeritu.

22:46
    Oba celky se snaží nějak kombinovat, ale lehce ztrácí puky, a proto na šance čekáme.

23:01
    Senn podržel puk v lapačce, bude se vhazovat v obranném pásmu Davosu.

25:36
    Pokračuje vyrovnaná hra. Ale ani jeden z celků se moc netlačí do koncovky. Nyní Davos dlouze kombinoval ve středním pásmu.

27:49
    Častěji na puku je Davos, ale tempo hry není nějak vysoké a šance si švýcarský celek netvoří.

28:15
    Jormakka teď jel jeden na jednoho proti obránci, zkusil zajímavou kličku, ale pak sjel do roku a hledal spoluhráče. Opět bez střely.

29:05
    Nyní ujel Davos do přečíslení 2 na 1, ale Helenius střelu zblízka chytil, následně Davos zůstal v útočném pásmu, ale pak puk ztratil.

29:32
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Todd - 2 min., držení).

30:23
    Davos využil přesilovku. Střela VILLE KOISTINENA od modré prošla až do branky. Zdá se, že nikdo střelu před brankou netečoval. Bez asistence.
    30:23 Ville KOISTINEN - 1:2

31:33
    JUHAMATTI AALTONEN dostal skvělý pas do jízdy, přebruslil obránce a z levé strany i pěkně nachytal gólmana. Asistence: Jesse Joensuu.
    31:33 Juhamatti AALTONEN - 2:2

32:00
    Finský Jokerit Helsinky tedy okamžitě dokázal vyrovnat a dnes už podruhé vymazal náskok svého soupeře.

34:01
    Jokerit je na puku, ale tempo hry trochu opadlo.

35:16
    Jokerit znovu zakládá útok od svojí branky.

35:49
    Nyní z levé strany pěkně střílel Joensuu, ale Senn střelu vyrazil do rohu.

36:17
    ROOPE TALAJA skvěle tečoval střelu Ateeho Ohtamaa a puk zapadl k tyčce. Gólman by mě střelu od modré, ale Talaja čepelí usměrnil puk k tyči. Asistence: Atee Ohtamaa.
    36:17 Roope TALAJA - 3:2

37:00
    Jokerit se tedy poprvé v utkání dostal do vedení a otočil skóre ve svůj prospěch.

38:50
    PETER REGIN střílel z mezikruží a Senn propustil puk mezi betony! Asistence: Roope Talaja.
    38:50 Peter REGIN - 4:2

39:23
    Jokerit je v závěru druhé třetiny v držení puku.

40:00

Druhá třetina vyšla lépe Jokeritu, který vede 4:2. Dlouho se nic zajímavého nedělo, ale posléze Jokerit dokázal vyrovnat a dvěma slepenými góly v závěru se dostal do solidního vedení.

40:01

41:49
    V úvodu třetí části jsou na puku hráči Jokeritu.

42:38
    Postupem času přebíral otěže zápasu do svých rukou Jokerit, ale Davos jistě bude chtít utkání ještě otočit ve svůj prospěch.

43:28
    Došlo k bitce mezi Joensuu a Sciaronim!

43:28
    Navrch měl nakonec Juensuu, který svého soupeře povalil na zem, pak oba bijce od sebe odtrhli rozhodčí.

43:28
    Josensuu (JOK) dostal 2+2+10 minut za hrubost.

43:28
    Sciaroni (DAV) dostal 2+2+10 minut za hrubost.

44:00
    Pokračuje se 5 na 5, každopádně bitka zvedla diváky ze sedadel a v hale je rázem živější atmosféra.

45:49
    Larsen vypálil od modré a jeho střela měla rychlost 137km/h!

46:41
    Davos hraje v útočném pásmu a snaží se o snížení skóre.

47:19
    Pokus Ambühla kryl Helenius.

50:46
    A Davos přece jen snižuje. Švýcaři si vytvořili nápor a mohou se radovat po přesné střele MARCO JÖRGA. Asistence: Enzo Corvi.
    50:46 Marco JÖRG - 4:3

51:41
    A opět potyčka u branky Davosu, vytvořili se dvě dvojičky a došlo k rychlé výměně názorů.

51:44
    Ale pokračuje se bez vyloučení.

52:17
    Kulda s Picardem do sebe u mantinelu naráželi tak dlouho, až to vypadalo na potyčku. Nakonec se oba do sebe pustili před brankou Jokeritu, ještě gólman tam podrazil Picarda. Nyní se už bude vylučovat.

52:18
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kulda - 2 min., nedovolené bránění).

53:00
    Davos se tlačí do branky, zblízka dorážel Jörg a nakonec s obránci ještě posunul branku po souboji v brankovišti.

54:18
    Jokerit hraje v plném počtu.

55:54
    Tak to jsou věci, Davos přece jen vyrovnal! SAMUEL WALSER dorazil střelu do poloodkryté klece, do které se natahoval Helenius, ale puk nechytil. Asistence: Marc Wieser, Andres Ambühl.
    55:54 Samuel WALSER - 4:4

57:09
    Davos má další nápor a Helenius musel být znovu v pozoru.

57:48
    Vyloučení v týmu HC Davos (Koistinen – 2 min., nedovolené bránění).

59:48
    Davos v plném počtu.

60:00

Davos dokázal ve třetí třetině vyrovnat a o postupujícím týmu do semifinále Spengler Cupu rozhodne až prodloužení.

60:01

60:12
    Začalo prodloužení, které se hraje 3 na 3!

60:46
    Jaakola se přes beka dostal před gólmana, ale Senn ho vychytal!

61:00
    Senn musel řešit ještě další závary před svou brankou.

61:36
    V prodloužení má zatím navrch Jokerit.

62:00
    Senn chytil i průnik Pelletiera i následné dorážky!

63:11
    Teď měl šance i Davos, ale skóre se nemění.

63:40
    GRÉGORY SCIARONI dostal skvělý pas od Ambühla a zblízka se nemýlil. Asistence: Andres Ambühl, Mauro Jörg.
    63:40 Grégory SCIARONI - 4:5

Do semifinále Spengler Cupu nakonec postupuje Davos, který už prohrával 2:4, ale nakonec dokázal skóre otočit ve svůj prospěch. Účastník KHL, finský Jokerit Helsinky, byl blízko, ještě pět minut před koncem základní hrací doby vedl, lepší byl i v prodloužení, ale nakonec prohrává. (17:24:53)

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 13. Todd (TS), 32. Aaltonen (Joensuu), 37. Talaja (Ohtamaa), 39. Regin (Talaja) – 3. Portmann (Sieber), 31. Koistinen, 51. Jörg (Corvi), 56. Walser (Wieser, Ambühl), 64. Sciaroni (Ambühl, Jörg)