New Jersey – Detroit 0:1 (kon.) | St. Louis – Ottawa 2:3 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.)
Edmonton – Carolina 1:0 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:3 (kon.)
Colorado Avalanche
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Los Angeles Kings
Úterý 05.01.2016, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Pěkné časné ráno všem hokejovým příznivcům! NHL dnes pokračuje pěti zápasy a Já Vám přinesu souboj mezi Coloradem Avalanche a Los Angeles Kings. Zatímco celek z Denveru bojuje o každý bod, aby proklouzl do elitní osmičky konference, která zaručuje postup do play-off, Králové válí a už se vyhoupli na druhé místo konferenčního pořadí.

Los Angeles Kings:
    Hokejisté LA Kings se po Vánocích dostali do vynikající formy. Za toto období odehráli pět zápasů a ve všech z nich zvítězili. Naposledy udolali před svými fanoušky 2:1 Philadelphii. Celkově Králové nasbírali 52 bodů a ve vyrovnané tabulce Západní konference se vyšplhali už na druhé místo. Kouč Darryl Sutter spoléhá zejména na kanonýra Tylera Toffoliho, tvůrce hry Anžeho Kopitara, výborného obránce Drewa Doughtyho a brankáře Jonathana Quicka. Otazník visí nad startem Jeffa Cartera. Zkušený útočník odstoupil během první periody utkání s Arizonou, které se hrálo 26. prosince. Do Denveru však s mužstvem odcestoval.

Colorado Avalanche:
    Svěřenci legendárního brankáře Patricka Roye tvrdě bojují o postup do play-off. Aktuálně mají na kontě 39 bodů a v konferenční tabulce jim patří deváté místo. Západní konference je však v těchto patrech tabulky obrovsky vyrovnaná. Avs tak ztrácejí jediný bod na sedmou Arizonu, ale zároveň mají jen čtyřbodový náskok na poslední Edmonton. Laviny navíc procházejí mírnou výsledkovou krizí. Z posledních pěti zápasů totiž vyhráli jediný a další dva body si připsali za porážky v prodloužení. Naposledy doma nestačili na Calgary, kanadskému soupeři podlehli hladce 0:4.

Vzájemné zápasy:
    Oba celky se letos utkaly zatím jednou. V Los Angeles zvítězili domácí Králové 2:1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V rance Kings dnes začne Enroth

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Johnson, Beauchemin, Holden, Barrie, Redmond, Guenin – Duchene, MacKinnon, Martinsen – Iginla (A), Grigorenko, Tanguay – Comeau, Söderberg, Landeskog (C) – Skille, Mitchell, McLeod (A). Trenér: Patrick Roy

Los Angeles Kings: Enroth (Quick) – Doughty (A), McNabb, Muzzin, Martinez, Forbort, Ehrhoff – Toffoli, Kopitar (A), Lucic – Gáborík, Shore, Pearson – Brown (C), Lewis, King – Nolan, Andreoff, Mersch. Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Hanson, Meier – Cherrey, Murchison.
    Hokejisté Colorada na předzápasové rozcvičce. Jarome Iginla vyhlíží svůj 600. gól v NHL.

V Denveru stále probíhá předzápasová show.

Zazněla hymna Spojených států a nyní je již vše připraveno k úvodnímu buly zápasu.

00:01

00:36
    První zákrok si připsal domácí brankář Varlamov. Ten přikryl kotouč a přerušil tak hru.

01:12
    Obrovskou šanci měl Anže Kopitar! Slovinský hokejista se dostal před brankou k odraženému kotouči a bekhendem se ho snažil zasunout do odkryté klece. Varlamov však dokázal natáhnout svůj beton a zachránil Laviny od pohromy!

02:30
    Puk nyní drží domácí hokejisté.

03:26
    Už se hraje dlouho bez přerušení, ale také bez šancí.

03:58
    Kopitar s pukem obkroužil útočné pásmo a dostal se až na osu hřiště, odkud střílel. Jeho pokus byl zblokován obranou Avs.

04:27
    Od modré pálil Doughty, domácí klec netrefil.

05:15
    Domácí zatím vyhlížejí svou první střelu na branku. Kings dobře brání.

05:29
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Christian Ehrhoff - 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

05:52
    Od modré střílel Beauchemin. Puk se odrazil od nohy jednoho z bránících hráčů do rohu.

06:22
    Hostům se nyní podařilo vyhodit.

06:59
    Barrieho střela konečně prošla až na Enrotha, jenž si tak připisuje svůj první zákrok v utkání.

07:30
    Hokejisté LA jsou v plném počtu.

08:05
    Holden vybojoval puk a nahodil ho na Enrothovu branku. Hostující brankář raději přerušil hru a tak tu máme první komerční pauzu.

08:14
    Domácí si rychle vyměnili kotouč a Comeau tak mohl střílet z pravého kruhu. Enroth byl dobře postaven a opět úspěšně zasáhl.

08:46
    Laviny se dostávají do slušného tempa. Barrie pálil od modré a jeho spoluhráči už clonili před Enrothem. Hostující gólman si puk přesto našel a schoval ho ve výstroji.

09:38
    Domácí pokračují v náporu, Kings se nemohou vymanit z obranného pásma.

09:58
    Dwight King atakoval obránce Redmonda, který spadl přímo pod nohy brankáře Varlamova. Nepříjemná situace pro ruského gólmana, který je naštěstí v pořádku. King dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

10:56
    Po tvrdé střele Beauchemina se dostal k bekhendové dorážce Söderberg. Enroth se rychle přesunul a uhájil pro hosty bezbrankový stav!

11:40
    Hosté vyhazují a vypadá to, že se ubrání.

11:59
    Ano, Kings jsou kompletní.

12:06
    Máme tu další reklamní přestávku. Domácí vedou na střely už 8:1.

12:21
    Skille šikovně obkroužil hostující branku, ale z nulového úhlu mohl těžko vyzrát na Enrotha, který byl namáčknutý na své tyčce.

13:04
    Toffoli s Kopitarem si v útočném pásmu vyměňovali kotouč. Pak přišla přihrávka na modrou, kde puk přeskočil Forbortovu hůl. Mladý bek Králů se musí vracet až do střední třetiny.

13:29
    Brownovu spíše propagační střelu schoval Varlamov pod svou lapačku.

14:08
    Je tu bitka mezi domácím McLeodem a hostujícím Andreoffem!

14:08
    Oba hráči samozřejmě dostávají pětiminutové tresty.

14:25
    Domácí Andreas Martinsen trefil loktem Muzzina a oslabuje svůj tým!

14:38
    Hned po vhazování se hosté rozestavěli do přesilovkového postavení a Varlamov musel čelit ranám Kopitara a Toffoliho.

14:56
    Od modré střílel Muzzin, domácí klec ale netrefil.

15:45
    Další střelu od modré vyslal Ehrhoff, Varlamov ji vyráží.

16:08
    Domácí vyhazují.

16:29
    Už v momentě, kdy byli domácí v plném počtu, vystřelil od modré čáry Doughty. Varlamov dokázal zakročit, přestože před ním nepříjemně operoval Brown.

17:17
    Toffoli se prokličkoval až do útočného pásma. Jeho střela však nenašla Varlamovovu svatyni.

17:51
    Kopitar nahrál na modrou Forbortovi, jehož střelu pokryl pozorný Varlamov.

18:03
    Dalekonosnou ránu jednoho z domácích hráčů vyrazil Enroth do ochranné sítě.

18:09
    Skille hledal před brankou Mitchella, ale tomu puk přeskočil hůl.

18:39
    Skille se tentokrát dostal ke střele, ta končí v lapačce brankáře Enrotha.

19:01
    Ofsajd LA. Začala poslední minuta první periody.

19:42
    Nyní sledujeme přetlačovanou o střední pásmo. V první části se už asi mnoho nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině gól nepadl. Rozdělit ji můžeme na tři různé pasáže. V úvodu se dostal do obrovské šance hostující Kopitar, ale brankář Varlamov zázračně zabránil gólu. Poté postupně převzali iniciativu hráči Avalanche, kteří zasypali Enrotha několika nebezpečnými ranami. V závěru úvodní části už Králové srovnali hru a soupeře před svou branku příliš nepouštěli.

Střely na branku v 1. třetině – 10:7.

Další třetina začne přibližně ve 4:05.

20:01

20:44
    Zakázané uvolnění Kings.

21:08
    Od levého mantinelu střílel Landeskog, branku netrefil.

21:31
    Söderberg nahrál Blakovi Comeauovi, který byl už sám před Enrothem. Zkusil forhendovou kličku, ovšem brankář Kings ho vyslajdoval a velkou šanci zneškodnil!

22:01
    Comeau opět střílel, ale Enroth byl znovu na místě.

22:28
    Po buly střílel od modré Beauchemin. Enroth kotouč viděl a vyrazil ho. Colorado začalo druhou část velmi aktivně.

23:46
    Hosté se ocitli v postavení mimo hru.

24:48
    Králové se nepřesnou přihrávkou vytlačili z útočného pásma.

25:03
    Do střely Skilleho vložil hůl jeden z obránců Kings a puk skončil někde v hledišti.

25:10
    Mitchell se dostal na ose hřiště ke střele. Trefil pouze nohy blokujícího hráče.

25:24
    Hostující Jake Muzzin dostal dvě minuty za vysokou hůl, Laviny hrají přesilovku.

25:47
    Hosté dokázali vyhodit.

26:17
    Tanguay našel křížnou přihrávkou Jaroma Iginlu, který střílel z voleje z levého kruhu. Enroth se rychle přesunul a domácí kanonýr tak stále čeká na 600. gól kariéry v NHL!

26:34
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí přesilovku využívají a jdou do vedení! Duchene nahrál na modrou TYSONOVI BARRIEMU, který od modré vypálil a jeho dělovka zapadla nad pravé rameno brankáře Enrotha. Ten toho mnoho neviděl přes dvojici vlastních spoluhráčů. Asistence: Matt Duchene a Blake Comeau.
    26:34 Tyson BARRIE - 1:0

28:01
    MacKinnon vypálil z dálky a Enroth kotouč raději přidržel v lapačce. Domácí tak získali útočné pásmo. Následuje komerční přestávka.

28:15
    Laviny hrají ve druhé třetině velmi dobře a vedou zaslouženě. Varlamov je po přestávce téměř bez práce.

28:49
    Pearson se snažil prostrčit puk na najíždějícího Toffoliho. Ten nezpracoval nabídku spoluhráče.

29:27
    Další pokus Iginly o vstřelení jubilejního gólu. Zkušený útočník střílel z osy hřiště do připraveného Enrotha.

29:54
    Z levé strany střílel Martinsen, rána norského forvarda netrefila branku.

30:19
    Puk opustil hrací plochu. Máme tu reklamní přestávku.

Hokejisté z LA zatím vystřelili ve druhé části pouze jednou. To je velmi tristní bilance.

30:31
    Vyhození Varlamova skončilo až nad ochranným plexisklem. Jelikož puk nebyl tečován, zahrají si hosté přesilovku.

30:42
    Domácí na úvod oslabení vyhazují.

31:01
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Také hosté se prosazují v přesilové hře! Muzzin nahrál na levý kruh TYLEROVI TOFFOLIMU, který si vyměnil kotouč s Kopitarem a pak zamířil k bližší tyčce Varlamovovy svatyně – 1:1. Asistence: Anže Kopitar a Jake Muzzin
    31:01 Tyler TOFFOLI - 1:1

32:20
    Avs opět strhávají vedení na svou stranu! Domácí ujeli do přečíslení 3 na 1. Martinsem však situaci vyřešil zpětnou přihrávkou na obránce TYSONA BARRIEHO, který vypálil zápěstím naprosto přesně a trefuje se podruhé v utkání. Asistence: Andreas Martinsen.
    32:20 Tyson BARRIE - 2:1

33:45
    Barrie je při chuti! Jeho další bomba minula branku LA.

34:23
    Domácí pokračují v dobré hře. Střela MacKinnona se nevešla mezi tyče.

34:31
    Máme tu reklamní přestávku.

34:39
    Dustin Brown dostal přihrávku do jízdy a z pravé strany se řítil na Varlamova. Branku však těsně minul!

35:12
    Avalanche v postavení mimo hru.

35:51
    Forbortova střela trefila jen brusli domácího zadáka Beauchemina.

36:20
    Gáborík nahazoval kotouč před branku. Poté střílel ze strany Muzzin, ovšem Varlamov byl pozorný.

36:26
    Domácí Gabriel Landeskog zahákoval Gáboríka a jde na trestnou lavici.

37:12
    Gáborík zlomil při střele hůl a domácí mohli vyhodit.

37:37
    Nepřesná přihrávka Martineze zahnala Ehrhoffa až do středního pásma.

37:45
    Německý bek se navíc nechal obrat o kotouč Tanguayem a z toho mohl těžit Mitchell. Domácí útočník se dostal ke střele, kterou vyrazil ramenem Enroth.

38:08
    Výborně Semjon Varlamov! Ruský gólman vyrazil střelu Toffoliho z pravého kruhu a poté stačil betonem zastavit i dorážku Pearsona, která už mířila do odkryté branky!

38:27
    Domácí jsou v plném počtu.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

39:36
    Za podražení MacKinnona je vyloučen hostující obránce Alec Martinez.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla velmi zajímavá a také v ní padly hned tři branky! Laviny byly od jejího začátku lepším týmem a ve 27. minutě se zaslouženě ujaly vedení, když se v přesilovce trefil od modré čáry Tyson Barrie. Ve 32. minutě se hosté dočkali vyrovnání, také v početní výhodě skóroval Tyler Toffoli. O 79 sekund později se však do role vedoucího celku vrátilo opět Colorado poté, co se podruhé v zápase prosadil Tyson Barrie. Těsný náskok domácí až do přestávky uhájili i zásluhou brankáře Varlamova, který v oslabení zastavil dorážku Pearsona.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:8, celkem – 23:15.

Třetí třetina začne přibližně v 5:01.

40:01

40:02
    Domácí pokračují v přesilové hře při vyloučení Martineze.

40:34
    Kopitar vybojoval puk a vyhodil ho.

41:11
    Tyson Barrie byl centimetry od hattricku! Jeho dělovku od modré zastavila levá tyčka!

41:23
    Tyson Barrie je mužem dnešního zápasu! Jeho další ránu tečoval před Enrothem MATT DUCHENE a puk končí v brance. Domácí tak vedou už o dva góly. Asistence: Tyson Barrie a Gabriel Landeskog.
    41:23 Matt DUCHENE - 3:1

42:34
    Hosté získali buly v útočném pásmu. Králové musejí směrem dopředu hodně přidat.

43:19
    Přihrávku Gáboríka srazil do bezpečí Beauchemin.

43:45
    Beauchemin zablokoval v krátkém sledu hned dvě střely hostí a výrazně tak ulehčil Varlamovovi práci.

44:55
    Martinez před modrou čarou trochu přibrzdil a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

45:01
    Domácí zahráli na icing, hra se stěhuje před Varlamova.

45:10
    Další icing Colorada.

45:27
    Domácí tentokrát nahodili kotouč za branku tak, aby se o zakázané uvolnění nejednalo a zamířili střídat.

46:25
    Laviny se viditelně zatáhly a začínají bránit své vedení.

47:28
    Grigorenko připravil střeleckou pozici pro Iginlu, jenž z pravé strany minul hostující branku.

48:10
    Skille zavezl puk do útočného pásma a střelou od mantinelu zaměstnal Enrotha.

48:34
    Hosté se těžko dostávají přes střední pásmo a Varlamov tak má zatím klid.

48:44
    Bekhendový pokus Toffoliho vyrazil domácí gólman.

48:59
    Na ledě zůstal ležet domácí Mitchell. Rozhodčí raději přerušili hru. Následuje komerční přestávka.

49:06
    Muzzin nahrál Gáboríkovi na osu hřiště, slovenský forvard ale netrefil branku.

49:18
    Beauchemin poslal kotouč do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Hosté mají šanci snížit!

50:07
    Po Doughtyho ráně kotouč nebezpečně poskakoval v domácím brankovišti, ale Varlamov ho dokázal dostat za branku!

50:30
    Domácí vyhazují a mohou vystřídat!

51:07
    McNabb nabil Kingovi, jehož volej skončil na hrudi Varlamova.

51:21
    Beauchemin je zpět na ledě. Varlamov nyní zalehl puk a domácí se mohou definitivně srovnat. Je tu komerční přestávka.

51:31
    Doughty střílel od modré, Varlamov vyráží za svou klec.

51:53
    MacKinnon mohl rozhodnout! Domácí útočník jel sám na Enrotha, ale hostujícího brankáře nepřekonal.

52:01
    Hostující Drew Doughty je vyloučen za nedovolené bránění. Další komplikace pro LA.

52:50
    Tanguay se snažil najít Iginlu, Martinez však srazil puk pod betony Enrotha.

53:02
    Teď už to vyšlo! Pepsi Center slaví trefu JAROMA IGINLY, který se stává 19. hráčem historie NHL, jenž dosáhl hranice 600 gólů! Nutno říci, že Iginla nahrával a puk si srazil bruslí do vlastní sítě Jake Muzzin. Asistence: Tyson Barrie a Blake Comeau.
    53:02 Jarome IGINLA - 4:1
    Jarome Iginla se stává 19. hráčem historie soutěže, který dosáhl hranice 600 vstřelených gólů!

53:15
    Za vysokou hůl je potrestán Gabriel Landeskog. Přesilovka pro LA.

53:38
    Doughtyho pokus našel ve své výstroji dnes výborný Varlamov.

54:20

54:56
    McNabbovu dorážku vyrazil v pádu Varlamov! Ruský brankář je jedním z hrdinů zápasu.

55:16

56:30
    Čas běží a domácí jsou stále blíže cennému vítězství. Zdá se, že pětizápasová vítězná série LA v Denveru skončí.

57:30
    Gáboríkova střela nadělala před domácí brankou docela zmatek. Ani bekhend Kopitara se však neujal, skončil mimo.

58:10
    Skille jen nahazuje kotouč za Enrothovu klec, domácí už nemusejí nikam spěchat.

58:35
    Jedovatou střelu oslavence Iginly vyrazil Enroth betonem do rohu.

59:00
    Přesně minutu před koncem třetí třetiny zasáhl Varlamov, jenž přerušil hru po pokusu Lewise.

59:09
    Hosté v postavení mimo hru.

59:35
    Jarome Iginla se už může na střídačce smát, domácí navíc u puku.

Colorado poráží LA Kings po velmi dobrém výkonu 4:1 a posouvá se do elitní osmičky tabulky Západní konference. Dnešní večer patřil především Tysonovi Barriemu a Jaromovi Iginlovi. Obránce Barrie byl dnes u všech zásahů svého týmu, když první dva góly vstřelil a u dalších dvou si připsal asistenci. Jarome Iginla pak uzavřel skóre zápasu a zaznamenal svůj jubilejní 600 zásah kariéry v NHL!

Střely na branku ve 3. třetině – 10:16, celkem – 33:31.

1. Tyson Barrie (COL) 2+2
    2. Jarome Iginla (COL) 1+0
    3. Semjon Varlamov (COL) 30 zák., 1 gól, 96,8%

Československá stopa

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:32

Pro dnešek se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů z nejslavnější ligy světa se těším napočtenou! (05:51:20)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Barrie (Duchene, Comeau), 33. Barrie (Martinsen), 42. Duchene (Barrie, Landeskog), 54. Iginla (Barrie, Comeau) – 32. Toffoli (Kopitar, Muzzin)

Rozhodčí: Hanson, Meier – Cherrey, Murchison

Diváci: 15202