Olomouc – K. Vary 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 0:4 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 1:3 (kon.)
Vítkovice – Slavia 8:0 (kon.) | Třinec – Kladno 9:2 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:4 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Piráti Chomutov
Sobota 09.01.2016, 12:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 32. kolo

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, já vám děkuji za pozornost a u dalších hokejových bitev se těším nashledanou. (14:08:58)

Je tu konec tohoto zápasu, ve kterém nakonec Piráti lehce vítězí 4:0. Po úvodní třetině se zdálo, že na tom budou lépe Bruslaři, ale vývoj duelu se otočil ve druhé části hry, ve které převzali iniciativu hostující hráči, kteří se dostali do vedení 1:0. Ve třetí třetině navíc pokračoval nastolený trend, Chomutov přidal ještě další tři branky a došel za pohodlným vítězstvím.

59:18
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

58:45
    Ještě tu byla střela, kterou vyslal Jiří Tupý, ale Groh nemusel zasahovat.

58:00
    Do konce zápasu zbývají poslední dvě minuty.

57:19
    Za stejný prohřešek odchází na trestnou lavici také Marel Hlaváček (CHM).

57:19
    Ještě se budu vylučovat. Za hrubost odchází na trestnou lavici Zdeněk Borovec (MBL).

56:55
    Tempo hry již postupem času upadává a Piráti míří za nečekaně lehkým vítězstvím.

56:12
    Do zakončení se prokličkovával Prokop, ale na poslední chvíli mu jeden z hostujících obránců vypíchl kotouč.

55:08
    Piráti jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu svého soupeře a pátá branka doslova visí ve vzduchu.

54:29

54:27
    Neuvěřitelné! I v tomto oslabení evidujeme velkou šanci Pirátů. Sám na Groha se řítil Páleník, ale domácí brankář odolala.

53:55
    Ve velké šanci se nyní objevil Radek Pořízek, ale i jeho dokázal vychytat Štěpán Lukáš, který tak míří za čistým kontem.

53:37
    Teprve nyní se Bruslaři usazují v útočném pásmu.

53:17
    Domácím však ani hra 5 na 3 zatím nevychází a je za námi téměř polovina trestu.

52:29
    Navíc je tu ještě trest za následné protesty pro hráčskou lavici Chomutova a domácí tak budou hrát dvě minuty 5 na 3. Trest odpyká Jiří Tupý (CHM).

52:29
    Domácí mají alespoň šanci na snížení. Za podržení odchází na trestnou lavici Rindoš (CHM)

51:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Zde již nejspíše není o čem. Další rychlý útok hostí vedl František Wágner, který se dostal do samostatného úniku. Jeho pokus sice Groh dokázal vyrazit, ale pouze před sebe, kde se již nacházel TAMÁS RÉSZEGH, který puk doklepl do odkryté klece. Asistence: František Vágner.

51:19
    Další přerušení, které navíc Bruslařům vůbec nepomáhá. Puk je nyní na střídačce domácích.

50:37
    Domácí hokejisté se ještě snaží s výsledkem něco udělat a obléhají branku Lukeše, ale k žádné vážnější šance se zatím nedostávají.

49:42
    Právě po jednom ze zisku kotouče ve středu hřiště se dostal ke střele od modrou Tamás Részegh, jehož střelu dokázal Groh vyrazit pouze před sebe a s následnou dorážkou neměl již problém FILIP KRIVOŠÍK. Asistence: Tamás Részegh.

49:19
    Domácí výběr musí znovu svůj útok začínat od své branky, ale Piráti napadají ve středním pásmu opravdu výborně.

48:41
    Po dlouhé době musel zasahovat Lukeš. Ke střele se dostal domácí Prokop, ale jeho pokus hostující brankář lehce vyráží do rohu kluziště.

48:14
    Navíc je tu i zakázané uvolnění od domácích hokejistů.

47:58
    Hra však pokračuje při plném počtu hráčů na ledové ploše, ale domácím Bruslařům se nyní nedaří vůbec nic.

46:59
    Na trestnou lavici opět usedá Stanislav Brzák (MBL), který si odpyká 10 minut za nesportovní chování.

46:24
    Piráti hrají hodně uvolněně a na hrací ploše si nyní dovolí opravdu hodně.

46:03
    Oddechový čas pro domácí.

46:01
    Další střelu hostí vyslal od modré obránce Benda, ale nedokázal trefit branku a tak Groh nemusel zasahovat.

45:05
    Snížit mohl rázem Brzák, ale tak dlouho si puk chystal ke střele, až mu pod nohy padl jeden z hostujících obránců.

44:25

44:05
    Domácí hokejisté jsou po druhé inkasované brance očividně rozhození, uvidíme, zda se jim podaří s vývojem duelu ještě něco udělat.

42:40
    Chomutov jde do vedení o dvě branky! Při hře 4 na 4 dostal prostor v útočném pásmu Jakub Dimitrov, který přesným pasem našel MARTINA STRUNZE a ten pohodlně zakončuje. Asistence: Jakub Dimitrov.

42:26
    Na druhé straně je za hrubost vyloučen Részegh (CHM).

42:26
    Za napadení odchází na trestou domácí Brzák (MBL).

42:20
    Részegh se nyní natahoval po nahození a nechybělo mnoho, aby tečoval kotouč do odkryté klece.

41:48
    Do šance se nyní dostával Pätoprstý, ale stopku mu vystavil poslední obránce Pirátů.

41:26
    Piráti znovu kontrolují kotouč a prakticky se opakuje situace ze druhé třetiny.

41:02
    Naopak na druhé straně musel zasohovat Groh, který navíc měl s nahezním od modré potíže a celou situace nakonec vyřešila pozorná obrana Bruslařů.

40:17
    Boleslav na svého soupeře v úvodu třetí třetiny nalétla, ale ke střeleckému pokusu se domácí hokejisté zatím nedostali.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:35.

Máme za sebou druhou třetinu duelu mezi domácími Bruslaři a hostujícími Piráty a nutno podotknout, že vývoj hry se od první třetiny rapidně změnil. Tentokrát to byl Chomutov, který prakticky celou třetinu diktoval tempo hry a navíc dokázal svůj tlak využít i střelecky, když z jedné mnoha přesilovek zavěsil Tom Polák a poslal své spoluhráče do vedení.

40:00

39:44
    Chomutov vstřelená branka očividně nabudila a Groh musel opět skrýt kotouč pod svou lapačkou.

39:20
    Mohlo to být o dvě branky! Filip Krivošek dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale s jeho následným pokusem si Groh poradil.

38:42
    Je tu první branka tohoto utkání a navíc využitá přesilovka Pirátů. Po krásnou kombinace po ose Novák, Wágner zakončil ostrou ranou TOM POLÁK a posílí Chomutov do vedení. Asistence: Novák, Wágner.

38:24
    Následně je za sekání vyloučen Karel Mlčoch (MBL).

38:24
    Znovu to byl Wágner, který domácí obraně připravil rušné chvilky, ale Groh svým betonem překazil útočnou radost Pirátů.

37:33
    Piráti jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu svého rivala, ale opět může Groh zůstat v klidu.

36:44
    Po buly se dostal ke střele Wágner a jeho pokus na poslední chvíli parádním zákrokem likviduje Groh.

36:40
    Zakázané uvolnění domácích.

35:52
    Nyní se opět hraje převážně v obranném pásmu domácích, ale ani Piráti si nedokáži vypracovat zajímavější střeleckou pozici.

34:30
    První velká šance hostí. Na modré zůstal osamocený Benda, který již jel sám na Groha, na poslední chvíli jej však dokázal jeden z domácích obránců dojet a rozhodit ho natolik, že jeho následná střela neohrozila brankáře Bruslařů.

34:21

33:50
    Stejné situace se opakuje i o pár vteřin později, tentokrát se navíc po Lukešově zákroku hostující výběr osvobozuje.

33:25
    Ostrou střelu od modré vyslal Červinský, ale Lukeš vyráží.

32:52
    Piráti se osvobozují, opět zatím nevypadá přesilová hra domácích příliš dobře.

32:23
    Hned po buly zkoušel vystřelil Pätoprstý, ale Lukeš si z jeho slabou střelou poradil a po delší době si připsal úspěšný zákrok.

32:21
    Za tento zákrok se také bude vylučovat! Za vysokou hůl odchází na dvě minuty na trestnou lavici Marcel Hlaváček (CHM).

32:21
    Hra je nyní přerušena, na ledové ploše zůstává ležet domácí Sedmík.

31:46
    Střelecky se prezentoval i Martin Tůma, ale jeho pokus vůbec netrefil branku, kterou hájí Groh.

31:24
    Další zákrok pro domácího brankáře, tentokrát si z pravé strany kluziště nabruslil Részegh, ale i nyní jeho pokus Groh kryl.

30:23
    Wágner nyní z prostoru mezi kruhy vystřelil a Groh měl co dělat, aby zkrotil kotouč.

29:55
    Nyní alespoň částečně kontrolovala puk Boleslav, ale rázem o tuto výhodu přichází zakázaným uvolněním.

28:52
    Hra má nyní úplně obrácený vývoj než v úvodní třetině, nyní to jsou domácí hokejisté, kteří musejí odolávat tlaku svého soupeře.

28:23
    Znovu musel Groh zasahovat proti nebezpečné střele Nováka, která mířila k levé tyči jeho branky.

27:51
    Další zákrok si připisuje Groh, ale nutno říct, že s nahozením od modré čáry žádné výraznější problémy neměl.

27:17
    Další střelu od modré vyslal hostující Hlaváček, ale ani jeho pokus si nenašel cestu mezi tři tyče domácí branky.

26:51
    Piráti přicházejí o svůj narůstající tlak zakázaným uvolněním.

26:25

26:10
    Další ránu vyslal Páleník, ale Groh tentokrát zasahuje betonem.

25:38
    První střelu této přesilové hry vyslal od modré Hlaváček, ale trefuje pouze zadní mantinel a Bruslaři se následně osvobozují.

24:55
    Boleslav se znovu osvobozuje a Chomutov musí začínat od vlastní branky.

24:26
    Dlouho však domácí hráči v plném počtu nehráli, za podražení odchází na trestnou lavici Lukáš Motloch (MBL) a je tu další šance pro Piráty.

23:54

23:43
    Bruslaři také dobře brání a nejspíše ani z tého přesilové hry branka nepadne.

Dnešní utkání sleduje 91 diváků.

22:57
    První střelu v přesilové hře vyslal Páleník, ale Groh opět pohodlně kryje do své lapačky.

22:34
    Ani Pirátům však jejich první početní výhoda příliš nevychází.

21:54
    První přesilová hra pro Chomutov. Na dvě minuty odchází za vysokou hůl Denis Pätoprstý (MBL).

21:49
    Nakonec ji vyslali Piráti. Adámek vypálil z mezikruží, ale Groh kryje.

21:17
    Domácí hokejisté stále kontrolují hru, ale úvodní střelu druhé třetiny jsme stále ještě neviděli.

20:25
    Druhá třetina začala přesně tak, jako skončila ta první. Bruslaři jsou opět nastěhování před Lukešem.

20:13

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:45.

Máme tu konec úvodní třetiny utkání mezi domácími Bruslaři a hostujícími Piráty z Chomutova. Po dvaceti minutách hry můžeme říci, že jasně lepším týmem jsou zatím domácí borci, kteří prakticky za celou třetinu nepustili své soupeře do nějaké vážnější situace, ale ani oni nedokázali ze svého tlaku vytěžit branku, a tak zatím oba celky opouští ledovou plochu za bezbrankové remízy.

20:00

19:40
    Piráti znovu vyváží puk a nejspíše již v úvodní třetině branka nepadne.

19:05
    Bruslařům však přesilová hra vůbec nevychází a nedokáží se znovu dostat do útočného pásma svého soupeře.

18:13
    V ponechané výhodě se ještě do šance dostával Uřidil, ale v důležité chvíli nedokázal v osobní souboji udržet stabilitu a Lukeš nemusel zasahovat.

18:12
    Již třetí vyloučení na straně Chomutova. Za sekání odchází na 2 minuty Tamás Részegh.

17:34
    Další střelu od modré vyslal Uřidil, ale ani on nedokázal trefit branku Chomutova.

17:03
    Nyní už to vypadalo pro hosty zajímavěji. Mezi kruhy se dostal ke kotouči Krivošík, ale Groh byl u své levé tyčky připraven.

16:15
    Po dlouhé době jsou delší dobu usazeni v útočném pásmu Piráti a od modré vypálil Lidák, ale trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou.

15:39
    Ani tentokrát nedokázali domácí hokejisté vytěžit ze své přesilové hry vedoucí branku, a tak jsme stále ve ŠKOENERGO Aréně branku neviděli.

15:38

15:16
    Piráti opět dobře brání ve svém oslabení a domácím se opět nedaří dostat se do tlaku.

14:35
    Krátce po něm zkoušel od modré štěstí také Žalud, ale ani tentokrát nemusel Lukeš zasahovat.

14:14
    Bruslaři jsou již v útočném pásmu a první střelu v přesilové hře vyslal Uřidil, ale netrefil branku.

13:38
    Další trest pro Piráty. Za nedovolené bránění odchází na 2 minuty Martin Strunz.

12:52
    Bruslaři stále zůstávají v útočném pásmu Pirátů, ale svůj tlak zatím nemohou zužitkovat vedoucí brankou.

12:28

12:17
    Z ničeho nic se sám před Lukešem zjevil Tůma, ale nedokázal zvednout kotouč přes beton chomutovského brankáře.

11:50
    Konečně je tu první střela, kterou vyslal Motloch, ale nedokázal trefit branku, kterou hájí Lukeš.

11:17
    Bruslařům se však zatím přesilová hra vůbec nedaří a zatím se nedokázali ani usadit v útočném pásmu svého soupeře.

10:30
    Šance pro domácí, za podražení odchází na trestou lavici Dimitrov(CHM).

10:06
    Po vyhraném buly zkoušel štěstí Žalud, ale ani on nedokázal propálit zatím dobře chytajícího Lukeše.

09:56
    Následuje však další zakázené uvolnění hostí.

09:38
    Nyní to zkusil Marček, ale jeho střela neměla ty potřebné parametry a Lukeš lehce sráží do rohu kluziště.

08:52
    Boleslav je usazená v útočné třetině, ale ke střeleckému pokusu se momentálně nedokáže propracovat.

08:09
    Zakázené uvolnění Pirátů, ti zatím absolutně nestíhají útočné výpady svých soupeřů.

07:05
    Okamžitě po vhazování pálil Marček, ale jeho pokus byl pouze sražen do ochranné sítě.

06:57
    Boleslav je zatím očividně lepším celkem, nyní musel opět zasahovat Lukeš, který musel ostrou střelu schovat ve své lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.

06:35
    Tu naopak od modré vyslal domácí Mlčoch, ale opět zafungovala obrana Pirátů.

06:03
    Obrana Bruslařů zatím hraje velmi pozorně a nepouští Piráty prakticky k žádnému útočnému snažení, natož ke střele.

05:33
    Hra začíná nabírat na obrátkách, nyní se k zajímavé střely prokličkoval domácí Borovec, ale i jeho pokus Lukeš sráží do rohu kluziště.

04:47
    Na druhé straně hřiště si první ostrý zásah připsal Groh, který do své lapačky chytá střelu Krivošíka.

04:20
    Následně ještě zkoušel tvrdou střelu od modré Tůma, ale tu zblokovala obrana hostí.

03:38
    Další zajímavá pozice pro domácí. Z levé strany hřiště najížděl zcela osamocený Kroni Musliu, ale i s jeho ránou si Lukeš poradil.

02:54
    Hra zatím nenabízí žádné velké tempo a hraje se převážně ve středu kluziště.

02:23
    Máme za sebou první velkou šanci tohoto zápasu. Z ničeho nic se do samostatného úniku dostal Žalud, ale nedokázal překonat brankáře Pirátů.

01:32
    První střelu zápasu vyslal obránce Chomutova Patrik Lidák, jeho ránu sice pozorná obrana domácích zablokovala, ale přesto bylo před brankou Groha rušno.

00:38
    V útočné třetině se ukázali i domácí hokejisté, ale oni neohrozili Lukeše v brance Chomutova.

00:10
    Úvodní buly vyhráli Piráti, kteří se také okamžitě hnali na útočné třetiny svého soupeře, ale Bruslaři si s prvním nájezdem svých soupeřů poradili.

00:01

BK Mladá Boleslav: Groh (Marek) – Uřidil, Mlčoch, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek (C), Prokop, Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Páleník (C), Hlaváček, Lidák, Benda, Novák – Polák, Wágner, Krivošík, Dimitrov, Részegh, Tůma M., Adámek, Tupý, Rindoš, Strunz

Rozhodčí: Jílek – Krátký, M. Svoboda.

Hezké a příjemné sobotní dopoledne přeji z boleslavské ŠKOENERGO Arény, kde se v rámci 32. kolo DHL Extraligy juniorů utkají domácí Bruslaři z Mladé Boleslavi, kteří budou od 12:00 hostit Piráty z Chomutova. Domácí výběr se momentálně nachází na 9. místě tabulky a každé vítězství je pro ně velmi důležité v cestě za play off. To Piráti se nacházejí na klidné 4. pozici a v případě vítězství si mohou ještě lépe vylepšit své tabulkové postavení a cestu za obhajobou titulu. Duel je pro oba celky ještě více prestižní z toho důvodu, že se střetly v loňském finálovém duelu celé soutěže a domácí hráči mají svým rivalům co vracet. Letos na jeho ledě již vyhráli 2:1, podaří se jim to znovu před vlastními fanoušky? To se dozvíte v našem textovém přenosu, kterým vás budu provázet já, Dominik Špringer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dominik Špringer

Branky a nahrávky: 39. Polák (Novák, Wágner), 43. Strunz (Dimitrov), 50. Krivošík (Részegh), 52. Részegh (Wágner)

Rozhodčí: Jílek – Krátký, M. Svoboda