Buffalo – Detroit 0:3 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:4 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 2:5 (kon.)
Florida – Chicago 4:0 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:1 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Vancouver 5:4 (kon.)
San Jose – Minnesota 4:3 (kon.)
San Jose Sharks
4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Minnesota Wild
Sobota 23.01.2016, 22:00 • SAP Center, San Jose • NHL

40:23
    Šance Pro Wild, zkraje třetí třetiny si totiž hosté zahrají přesilovku – na dvě minuty za hákování je vyloučen Joe Thornton.

30:59
    Pozor, bude se ale znovu vylučovat a opět na straně Wild, kteří se budou muset bránit další přesilovce svého oponenta! Za katr usedá Jared Spurgeon, verdikt sudích zní – dvě minuty, hákování.

28:39
    Uvidíme první přesilovou hru v druhé třetině, Scandella zcela zbytečně podrazil Tierneyho – tady sudí nemusel o ničem přemýšlet. Podaří se Žralokům srovnat?

17:59
    Domácí půjdou podruhé v tomto utkání do čtyř, dvěma minutami za podražení je potrestán Joel Ward. Dokáží Minnesotští otočit vývoj utkání?

13:16
    První přesilovku si zahrají i Sharks, dvěma minutami za držení je totiž potrestán Nino Niederreiter.

10:34
    Poprvé v utkání se bude vylučovat, dvě minuty za sevření puku rukou dostává domácí Melker Karlsson.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 2. Hertl (Pavelski, Thornton), 33. Donskoi (Ward, Pavelski), 34. Ward (Couture, Donskoi), 59. Pavelski (Thornton) – 13. Porter (Scandella, Haula), 20. Coyle (Niederreiter, Spurgeon), 53. Stoll (Brodin, Scandella)

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, DeMelo – Hertl, Thornton "A", Pavelski "C" – Nieto, Marleau, Ward – Donskoi, Couture "A", Wingels – Karlsson, Tierney, Brown. Trenér: Peter DeBoer.
    Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter "A", Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Vanek, Koivu "C", Zucker – Parise "A", Granlund, Pominville – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Porter, Stoll, Haula. Trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Chris Rooney, Chris Lee – Don Henderson, Andy McElman

Diváci: 16 956