San Jose – Minnesota 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 5:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 1:3 (kon.)
Boston – Columbus 3:2 (2:0 po s.n.) | Detroit – Anaheim 3:4 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)
Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (kon.) | Edmonton – Nashville 1:4 (kon.)
Ottawa – NY Rangers 3:0 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Nashville Predators
Neděle 24.01.2016, 04:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání:

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:24 (06:55:03)

1. Mattias Ekholm (NSH) 2+0
    2. Leon Draisaitl (EDM) 1+0
    3. Pekka Rinne (NSH) 23 zák., 1 gól, 95,8%
    Filip Forsberg zpečetil vítězství Nashvillu 100. bodem v NHL!

Edmonton Oilers vstupoval do třetí části s jednobrankovým mankem, to se ale po necelé minutě změnilo, když se bleskově prosadil Mike Fisher. Domácí hráči se poté snažili utkání zdramatizovat a dostat se na dostřel jedné branky, Zach Kassian ani Griffin Reinhart ale neuspěli a v závěru utkání zpečetil vítězství Nashvillu Predators střelou do prázdné brány Filip Forsberg. Nashville Predators popáté v řadě porazil Edmonton Oilers a velkou zásluhu na tom má Pekka Rinne, který během posledních tří zápasů i s tímto proti Oilers inkasoval jeden jediný gól. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 1 Nashville Predators 3.

59:57
    Edmonton se ještě pokusil vypálit z levého rohu útočného pásma, v dnešním zápase se už ale nic nestane.
    Filip FORSBERG - 1:4

59:24
    Nashville právě vstřelil branku!
    FILIP FORSBERG střílí gól do prázdné brány a pečetí vítězství Nashvillu Predators!! Andrej Sekera nedokázal udržet na modré čáře útočné pásmo, čehož využil Filip Forsberg a z pravého křídla poslal puk střelou po ledě do prázdné brány. Bez asistence.

59:00
    Teddy Purcell na levém křídle tvrdě vypálil z modré čáry, jeho pokus ale zamířil těsně vedle levé tyče.

58:41
    Nejsem si úplně jistý, ale je to podle mě Nashville, který si vyžádal oddechový čas.

58:41
    Mattias Ekholm se střelou přes celou ledovou plochu do prázdné brány pokusil zkompletovat hattrick, jeho pokus ale zamířil vedle levé tyče, což znamená zakázané uvolnění.

58:08
    Edmonton Oilers se na levém křídle vracel do útočného pásma, jenže ho předtím nedokázal vyklidit. Postavení mimo hru.

57:57
    Cam Talbot dostal pokyn a během přerušení hry odjel na střídačku! Edmonton to zkouší ve hře bez brankáře.

57:57
    Nashville Predators vyhodil puk po nevyužité přesilové hře puk na zakázané uvolnění a Edmonton Oilers nyní potřebuje rychle skórovat.

57:09
    Craig Smith vypálil z levého křídla a jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

56:53
    Filip Forsberg pěkně vypálil zápěstím z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zamířila těsně vedle vzdálenější levé tyče.

56:19
    Edmontonu Oilers se podařilo vyhodit.

55:55
    Zach Kassian u mantinelu nepříjemně dohrál Ryana Ellise a s největší pravděpodobností pohřbil naděje Oilers zdramatizování závěru.

55:10
    Zach Kassian (EDM) dostal menší trest, 2 minuty úder loktem, plus osobní trest, 10 minut nepřiměřené chování.

54:57
    Edmontonu Oilers se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění, po kterém se vhazovalo po pravici Cama Talbota.

54:20
    Darnell Nurse se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné šanci, Pekka Rinne ale jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil mimo!

54:04
    Taylor Hall přihrál na modrou čáru do jízdy z pravého křídla Griffinovi Reinhartovi, který na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke krásné střele směřující přesně do pravého horního rohu, jenže Pekka Rinne předvedl úžasný semafor a puk ukryl v lapačce! Před očima Reinharta zasvítila červená.

53:35
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát necelých sedm minut a Nashville Predators směřuje za pátým vítězstvím v řadě proti Edmontonu Oilers.

Mike Fisher

Mike Fisher dnes vstřelil během posledních 14 zápasů svůj první gól a vypadá to, že jím zpečetí vítězství Nashvillu Predators v Rexall Place. Je také dost možné, že se nakonec stane vítězným. Uvidíme.

52:41
    Taylor Hall na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke střele, kterou Pekka Rinne po včasném zakleknutí zastavil. Po přerušení hry přichází na řadu další z řady reklamních přestávek.

52:28
    Taylor Hall hledal na vzdálenější levé tyči najíždějícího Darnella Nurse, ten ale na jeho diagonální přihrávku nedosáhl.

51:50
    Oilers vzápětí nahodili puk do útočného pásma a rychle odjeli střídat.

51:42
    Predators nahodili puk za bránu Edmontonu, kam si sjel pro puk Griffin Reinhart.

51:01
    Miikka Salomäki se z ničeho nic ocitl před bránou v dobré střelecké pozici, jeho pokus ale zamířil vedle vzdálenější levé tyče.

50:29
    Filip Forsberg vzápětí pálil ze stejného prostoru, jeho pokus byl ale tentokrát zablokován.

50:04
    Filip Forsberg se dostal po přihrávce Ryana Ellise v levém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Cam Talbot pravým betonem vyrazil.

49:37
    Dobrá pasáž hry v podání hokejistů Edmontonu Oilers, který se usilovně snaží vrátit zpět do zápasu a dostat se na dostřel jedné branky.

49:13
    Griffin Reinhart vzápětí předvedl na levém křídle dobrou kontrolu puku a vypálil, jeho střela ale byla sražena mimo.

48:06
    Zack Kassian mohl vrátit Edmonton Oilers zpět do hry poté, co se mezi dvěma protihráči protáhl do samostatného úniku, jeden z hráčů Nashvillu ho ale dokázal dostihnout a čistě odzbrojit!

47:30
    Hra byla vykázána po hře vysokou holí v podání Benoita Pouliota do středního pásma. Vhazovalo se přímo ve středovém kruhu.

46:53
    Nashville Predators se vydal do útoku, který vzápětí zastavil ofsajd a hra byla vykázána do středního pásma.

46:39
    Taylor Hall na levém křídle nabral rychlost a na vzdálenější pravé tyči hledal z tandemu najíždějícího Teddyho Purcella, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl.

Věděli jste, že?

Pekka Rinne dnes inkasoval během posledních dvou zápasů proti Edmontonu Oilers první gól.

Následuje krátká reklamní přestávka.

46:24
    Ryan Johansen vypálil z levého křídla a pozorný Cam Talbot jeho pokus vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě.

46:02
    Shea Weber tvrdě vypálil od modré čáry a jeho projektil zamířil vedle levé tyče.

45:58
    Miikka Salomäki se snažil dostat v brankovišti k dorážce, k té ho ale nepustil Cam Talbot. Dobrý zákrok brankáře Oilers.

45:46
    Taylor Hall napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila vedle levé tyče.

44:52
    Benoit Pouliot si dobře sjížděl před bránu, kde se snažil dostat k dorážce, k té ho ale nepustil pozorný Pekka Rinne, který chytá skvěle a vytáhl jeden zázračný zákrok, když zneškodnil střelu Andreje Sekery v závěru druhé třetiny.

44:12
    Oilers dobře vypálili na pravém křídle od modré čáry, jejich střela ale skončila na hrudi Pekka Rinneho.

43:49
    Eric Nystrom (NSH) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

43:43
    Leon Draisaitl se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jeho následná střela směřující do levého horního rohu nakonec ale rozvlnila pouze boční síť!

43:34
    STŘELY VE 3. TŘETINĚ

Edmonton Oilers 0 Nashville Predators 3

42:57
    Cam Talbot neponechal nic náhodě a u své levé tyče přikryl na ledě volný puk lapačkou.

42:29
    Ryan Ellis napřáhl na pravém křídle od mantinelu ke tvrdé střele, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Cam Talbot a ukryl ji v náručí.

41:46
    Edmontonu Oilers se nepodařilo vstoupit do druhé a třetí třetiny dobře a rázem po úvodním gólu Leona Draisaitla prohrává o dvě branky 3:1.
    Mike FISHER - 1:3

40:52
    MIKE FISHER posílá Nashville Predators do dvoubrankového vedení a Edmonton Oilers opět zaspal úvod třetiny, tentokrát ovšem v plném počtu!! Shea Weber přihrál před bránu z levého rohu útočného pásma ze druhé vlny najíždějícímu Mikeovi Fisherovi, který u pravé tyče dopravil puk do prázdné sítě. Cam Talbot se sice snažil přesunout, jenže to by se musel roztrhnout, aby na střelu Mikea Fishera zareagoval. Asistence: Shea Weber, Roman Josi.

40:44
    Hra bude ještě minutu pokračovat ve hře 4 na 4.

40:03
    Nashville Predators vyhrál úvodní vhazování poslední části dnešního zápasu, do které oba týmy vstupují se čtyřmi hráči.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:02.
    Nashville Predators otočil stav utkání a po 40 minutách vede v Rexall Place zásluhou obránce Mattiase Ekholma 2:1.

Nashville Predators dohrával v úvodu prostřední části po vyloučení Iira Pakarinena přesilovou hru, kterou v jejím samotném závěru využil kuriózním gólem Mattias Ekholm. Obránce hostujícího celku napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která směřovala do horního rohu, Cam Talbot ji ale lapačkou dokázal vyrazit, jenže puk se vzápětí ze vzduchu snesl za jeho záda a brankář Edmontonu si ho nešťastně srazil levým betonem do brány. V poslední minutě druhé části mohl stav utkání vyrovnat po obrovském závaru český obránce Andrej Sekera, jenže Pekka Rinne nataženou lapačkou dokázal jeho střelu z úhlu vytěsnit vleže na horní tyč, od níž se puk odrazil zpět do hry. Skóre po 40 minutách. Edmonton Oilers 1 Nashville Predators 2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:54
    Nakonec se tedy přece jen vylučovalo, hra ale pokračuje ve čtyřech hráčích na obou stranách a ve druhé části už se nic nestane.

39:43
    Calle Jarnkrok (NSH) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

39:43
    Eric Gryba (EDM) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.

39:43
    Před bránou Edmontonu Oilers se strhla mezi dvěma hráči potyčka, vypadá to ale, že rozhodčí budou mírní a vylučovat se nebude.

39:06
    Edmonton Oilers vytvořil před bránou Pekka Rinneho obrovský závar a brankář Nashvillu Predators neuvěřitelnými zákroky podržel svůj tým nad vodou! Vzápětí se dostal k odraženému puku Andrej Sekera, který se z úhlu snažil u levé tyče propálit hromadu těl před bránou a jeho střela směřovala do horní části brány, nakonec se ale puk od horní tyče odrazil zpět do hry!

38:23
    Sledujeme stále velice vyrovnané utkání, samozřejmě myšleno po herní stránce, protože na góly vede Nashville 2:1.

37:58
    Taylor Hall vypálil na levém křídle přes hráče Nashvillu, jeho následná střela ale nenadělala žádnou škodu a Pekka Rinne ji v pohodě ukryl v lapačce.

37:38
    Shea Weber se vrátil do obranného pásma pro puk a poté hledal na modré čáře Craiga Smithe, ten se ale ocitl v ofsajdu.

36:54
    Edmonton se dostal k nebezpečné střele, která směřovala těsně nad ledem přesně ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale předvedl pěkný zákrok, po kterém puk ukryl v lapačce!

36:44
    Pekka Rinne se vydal za bránu, aby u mantinelu tělem zastavil nahození Edmontonu Oilers, což se mu podařilo.

36:36
    Eric Gryba nedokázal na pravém křídle udržet modrou čáru a vzápětí byl proti domácímu Edmontonu Oilers odpískán ofsajd.

36:02
    Predators vypálili z levého křídla, Max Talbot ale zasahovat nemusel.

Mattias Ekholm dnes vstřelil v jednom zápase dva góly poprvé v kariéře NHL.

35:50
    Hra byla navíc vzápětí přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka.

35:40
    Edmonton Oilers se konečně usadil v útočném pásmu, to už je ale vyloučený Ryan Johansen zpět na ledě.

35:03
    Predators ničí přesilovou hru Edmontonu Oilers a tentokrát vyhazují puk až k bráně Maxe Talbota.

34:33
    Oilers se nyní nedaří usadit v útočném pásmu a Nashville Predators v pohodě vyhazuje puk mezi modré čáry.

34:00
    Teddy Purcell posílal mezi kruhy dobrou zpětnou přihrávku, Taylor Hall ji ale promáchl a puk opustil útočné pásmo.

33:35
    Ryan Johansen (NSH) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

32:48
    James Neal mohl udeřit na opačné straně ledové plochy, jeho střela z levého křídla ale zamířila mimo.

32:16
    Edmonton Oilers vytvořil před bránou Predators obrovský tlak, ani jeden z hráčů domácího týmu ale mezi tři tyče nezamířil.

31:42
    Leon Draisaitl nebezpečně vypálil z pravého křídla a Pekka Rinne jeho tvrdou střelou levým ramenem vyrazil mimo!

Griffin Reinhart

Griffinovi Reinhartovi dodatečně byla připsáná druhá asistence na úvodní gól Leona Draisaitla a v Edmontonu Oilers zaznamenal první asistenci.

30:31
    Hra byla vzápětí znovu přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka.

30:11
    Nashvillu Predators se nepodařilo rozehrát a hra se po zakázaném uvolnění přestěhovala před bránu Pekka Rinneho.

29:42
    Craig Smith se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, kterou se snažil zamířit přesně do levého horního rohu, Cam Talbot ale předvedl skvělý zákrok a vyrážečkou jeho pokus vyrazil mimo!

28:58
    Roman Josi vypálil na pravém křídle od mantinelu a pozorný Cam Talbot jeho pokus levým betonem vyrazil do rohu kluziště.

28:25
    Nashville Predators se dostal u pravé tyče do zakončení, Cam Talbot byl ale připraven a vyrazil puk za svou bránu.

27:56
    Miikka Salomäki na levém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, která zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

27:44
    Nashville Predators má územní převahu, zatím se ale nedostal k žádné střele, po které by Cam Talbot musel zasahovat.

26:44
    Tempo zápasu po druhém gólu Nashvillu trochu opadlo.

Po zákroku Pekka Rinneho následuje reklamní přestávka.

26:18
    Mattias Ekholm se pokusil střelou z pravého křídla zkompletovat hattrick, jeho střelu ale v pohodě ukryl v lapačce připravený Cam Talbot.

25:59
    Lauri Korpikoski se snažil u levé tyče dostat k dorážce, Pekka Rinne ale před ním na ledě rychle přikryl puk lapačkou.

25:49
    Oilers začali utahovat šrouby a Nashville se začíná ocitat pod tlakem.

25:01
    Oilers se vzápětí dostali k další střele z prostoru mezi kruhy pro vhazování, kterou Pekka Rinne tentokrát vyrazil levým ramenem.

24:23
    Taylor Hall se ocitl v obrovské šanci, když z mezikruží mířil pěknou střelou přesně k levé tyči, Pekka Rinne ale jeho pokus pravým betonem dokázal vyrazit a vzápětí si poradil i s jeho dorážkou!

23:44
    Edmonton Oilers vstřelil v dnešním zápase úvodní gól, Nashville Predators ale vsítil dvě branky v řadě a nyní vede 2:1.

23:07
    Nashville má nejlepší obránce

Nashville Predators se může pochlubit nejlepším složením obrany ze všech týmů NHL, když jeho obránci nasbírali dohromady 117 bodů.

22:43
    Další postavení mimo hru v podání Edmontonu, tentokrát na levém křídle.

22:29
    Edmonton Oilers se pokusil rychle vyrovnat, jeho útok ale na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.
    Mattias EKHOLM - 1:2

21:47
    MATTIAS EKHOLM střílí velice kuriózní gól a využívá přesilovou hru!! Mattias Ekholm na modré čáře napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele, kterou Cam Talbot dokázal lapačkou vyrazit do vzduchu, jenže puk vzápětí dopadl za jeho záda a betony si ho nešťastně srazil do vlastní brány. Asistence: Ryan Ellis, Filip Forsberg.

21:45
    Mattias Ekholm tvrdě vypálil od modré čáry a Cam Talbot jeho střelu s příklepem lapačkou vyrazil!

21:05
    James Neal a Shea Weber si na levém křídle měnili puk, do zakončení se ale nedostali a Oilers se podařilo vyhodit.

20:03
    Iiro Pakarinen je na trestné lavici a Nashville Predators v úvodu druhé třetiny dohrává přesilovou hru, která potrvá ještě minut a 50 sekund.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:03.

Edmonton Oilers vstoupil do zápasu skvěle a na začátku druhé poloviny první třetiny přetavil svou převahu v úvodní gól, který vstřelil po krásné individuální akci Leon Draisaitl, radost domácím hokejistům však vydržela necelé dvě minuty, když na gól Leona Draisaitla odpověděl z dorážky Mattias Ekholm. Úvodní dějství bylo po vlažném začátku ze strany Predators hodně vyrovnané, což dokomentuje dokonale devět střel obou týmů. Skóre po první třetině. Edmonton Oilers 1 Nashville Predators 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53
    Iiro Pakarinen (EDM) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

19:42
    STŘELY

Edmonton Oilers 9 Nashville Predators 9

19:28
    Oilers nahodili puk za bránu Pekka Rinneho a odjeli střídat.

19:00
    Protiútok Predators na levém křídle nic nepřinesl a do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:38
    Edmonton Oilers se na pravém křídle neprosadil a Nashville Predators mohl vyrazit do protiútoku.

Po zákroku brankáře Nashvillu Predators následuje krátká reklamní přestávka.

18:28
    Lauri Korpikoski dnes původně neměl hrát a nyní mohl vstřelit gól, když z vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k pěkné střele, která směřovala těsně nad ledem přesně ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale předvedl pěkný zákrok a levým betonem ji zastavil!

18:00
    Nechybělo mnoho a Nashville Predators mohl otočit skóre na svou stranu, proti byl ovšem fantastický Cam Talbot.

17:33
    Mattias Ekholm parádně objel bránu a u pravé tyče se z otočky snažil puk zasunout mezi betony Cama Talbota, ten ale včas zavřel vrata a jeho pokus vyrazil!

17:16
    Pekka Rinne vyjel za bránu, aby u mantinelu zastavil prudké nahození Edmontonu Oilers.

16:40
    Nashville Predators dnes vyhlíží pátou výhru nad Edmontonem v řadě, a přestože nezačal dobře, rychle se do zápasu vrátil.

16:08
    Taylor Hall číhal u pravé tyče, nakonec byl ale vytlačen z ideální střelecké pozice.

15:41
    James Neal se společně se svými spoluhráči na levém křídle ke střele nedostal, vzápětí ale sám zastavil protiútok Oilers.

14:59
    Leon Draisaitl

Leon Draisaitl otevřel skóre dnešního zápasu a s 37 kanadskými body je druhým nejproduktivnějším hráčem Oilers.

14:16
    V Rexall Place se to pořádně rozjelo a na nádherný gól Leona Draisaitla bleskově odpověděl Mattias Ekholm.
    Mattias EKHOLM - 1:1

13:36
    MATTIAS EKHOLM předvedl před bránou velký důraz a vyrovnává z dorážky na 1:1!! Austin Watson se dostal u pravé tyče ke střele, kterou dokázal Cam Talbot zázračně levým betonem zastavit, po skvělém zákroku si ale vzápětí vybral slabší chvilku, když mu dorážka Mattiase Ekholma pod tělem prošla do brány. Asistence: Bez asistence.

13:10
    Nashville Predators se snaží rychle odpověď a bojuje v útočném pásmu o puk.

12:42
    STŘELY

Edmonton Oilers 6 Nashville Predators 6
    Leon DRAISAITL - 1:0

11:54
    Edmonton právě vstřelil branku!
    LEON DRASAITL předvedl úžasnou individuální akci a posílá Edmonton Oilers do vedení!! Leon Draisaitl na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté si vybruslil před bránu, kde ho bekhendem poslal přesně k levé tyči. Asistence: Taylor Hall, Griffin Reinhart.

11:37
    Akci Edmontonu Oilers na levém křídle zastavil ofsajd, v němž se ocitl Lauri Korpikoski. Na řadu přichází reklamní přestávka.

11:25
    Vyloučený James Neal je zpět na ledové ploše a Nashville Predators hraje po přečkání oslabení v plném počtu.

11:19
    Další vyhození Nashvillu Predators a přesilová hra Edmontonu Oilers zůstane nevyužita.

11:12
    Benoit Pouliot to podobně jako Teddy Purcell zkusil z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale našla pouze hruď připraveného Pekka Rinneho, který se začíná dostávat do tempa.

10:48
    Nashville Predators dobře brání v přesilové hře a v rychlém sledu podruhé vyhazuje puk až k bráně Cama Talbota.

10:18
    Taylor Hall vypálil z mezikruží, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.

09:55
    Justin Schultz na útočné modré čáře ztratil puk a málem vyslal Nashville do samostatného úniku, vzápětí však svou chybu rychle napravil.

09:42
    Teddy Purcell vypálil z levého kruhu pro vhazování v přesilové hře, Pekka Rinne měl ale dobrý výhled a bez problému jeho střelu zastavil.

09:22
    James Neal (NSH) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

09:09
    Ryan Johansen zkusil vypálit z prostoru mezi kruhy pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

08:39
    Hra se postupem času hodně vyrovnala a nelze říci, že by měl některý z týmů převahu.

07:57
    Filip Forsberg se dostal v levém kruhu pro vhazování ke střele a prověřil pozornost Cama Talbota, ten byl ale připraven a přerušil hru.

07:46
    Útok Edmontonu nic nepřinesl a Craig Smith na pravém křídle nabral dobrou rychlost a na vzdálenější levé tyči hledal najíždějícího Filipa Forsberga, ten ale na jeho přihrávku těsně nedosáhl.

07:16
    Craig Smith se u levé tyče dostával do slibné šance, nakonec ale o puk přišel a Edmonton Oilers vyrazil do protiútoku.

06:29
    Andrej Sekera na levém křídle napřáhl od modré čáry po zpětné přihrávce svého spoluhráče k jedovaté ráně bez přípravy, jeho tvrdá střela s příklepem ale byla těsně před bránou sražena mimo.
    V hledišti Rexall Place dnes sledují utkání tyto dvě sestry.

06:09
    Útočnou akci Edmontonu Oilers zastavil na pravém křídle ofsajd, po kterém na řadu přichází první reklamní přestávka.

05:57
    Vzájemná bilance

Nashville Predators porazil Edmonton Oilers čtyřikrát v řadě, přičemž hned třikrát v normální hrací době.

05:05
    Benoit Pouliot mohl na levém křídle potrestat velkou chybu Nashvillu Predators, jehož hráči ztratili puk na útočné modré čáře, a z levého kruhu pro vhazování rychle vypálil mezi betony Pekka Rinneho, také on byl ale pozorný a připsal si první důležitý zákrok!

04:26
    Nashville Predators nebezpečně vypálil z pravého křídla a Cam Talbot měl co dělat, aby jejich střelu směřující mezi jeho betony vyrazil mimo tři tyče!

03:53
    Edmonton se vydal na steč, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru.

03:39
    Edmonton Oilers vstoupil do zápasu hodně aktivně, jenže se zatím dostal během necelých čtyř minut pouze k jedné střele.

03:02
    Cam Talbot byl u své pravé tyče pozorný a holí puk posunul do rohu kluziště, aby nepustil Nashville Predators do zakončení.

02:52
    Nashville vyhodil puk na další zakázané uvolnění a ihned po vhazování vypálil na pravém křídle Andrej Sekera, Pekka Rinne byl ale připraven a v pohodě ukryl puk po jeho střele v lapačce.

02:39
    Hráči Edmontonu Oilers se nemohou dostat ke střele a tak to zkusili dalekonosnou střelou ze středního pásma, ta ale Pekka Rinnemu nezpůsobila žádný problém a brankář Nashvillu v klidu rozehrál.

02:08
    Pekka Rinne vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození hráčů Edmontonu, kteří odjeli po nahození okamžitě střídat.

01:46
    Nashville Predators se dvakrát v rychlém sledu ubránil, jenže také dvakrát po sobě vyhodil puk na zakázané uvolnění.

01:22
    Cam Talbot se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Edmontonu Oilers a rozehrál.

01:16
    Edmonton Oilers je v úvodu zápasu aktivnější, zatím se ovšem jeho hráči nedostali ani k jedné střele na bránu.

00:46
    Taylor Hall se snažil na pravém křídle protlačit před bránu, skvěle ho ale odstavil od puku obránce Petter Granberg. Volný kotouč vzápětí u své levé tyče přikryl na ledě lapačkou připravený Pekka Rinne.

00:03
    Edmonton Oilers vyhrál úvodní vhazování zápasu a okamžitě nahodil puk za bránu Nashvillu Predators.

00:01

V sestavách obou týmů došlo ke změnám, v dresu domácího Edmontonu se dnes místo Roba Klinkhammera představí Lauri Korpikoski, zatímco ze sestavy Nashvillu Predators vypadla dvojice útočník Kevin Fiala a obránce Anthony Bitetto, za které zaskočí Austin Watson a obránce Petter Granberg.
    Pohled na ledovou plochu z tribuny za bránou Nashvillu.

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Sekera, Fayne, Nurse, Schultz, Reinhart, Gryba – Hall (A), Draisaitl, Purcell – Jakupov, Pouliot, Eberle (A) – Kassian, Letestu, Pakarinen – Hendricks (A), Lander, Korpikoski. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber (C), Ekholm, Ellis, Granberg, Jackman – Watson, Johansen, Neal (A) – Forsberg, Ribeiro, Smith – Nystrom, Fisher (A), Jarnkrok – Salomäki, Gaustad, Bass. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Ian Walsh, Frederick L'Ecuyer – Kiel Murchison, Ryan Galloway.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Andrej Sekera (EDM) 5+11, +/- -13

Vzájemné zápasy:

11.10.15 Nashville Predators – Edmonton Oilers 2:0
    Predators vyhlíží proti Edmontonu Oilers pátou výhru v řadě.

Nashville Predators:

Ryan Johansen v pátek přispěl gólem a asistencí k vítězství svého týmu nad Winnipegem Jets 4:1. Útočník Nashvillu Predators se nachází ve skvělé formě, když během posledních sedmi zápasů zaznamenal devět kanadských bodů za tři góly a šest asistencí. Nashvillu se hodně daří v oslabení, když během posledních pěti zápasů přečkal 17 z 18 přesilových her soupeře. Hokejisté Nashvillu vyhráli pouze tři z posledních jedenácti zápasů, přesto je v západní konferenci dělí od pozice zajišťující účast v playoff jeden bod. Bilance z posledních čtyř zápasů: dvě výhry a dvě porážky, z toho jedna v prodloužení.
    Rexall Place během rozbruslení týmů, včetně Cama Talbota.

Edmonton Oilers:

Edmonton Oilers umístil na listinu zraněných hráčů obránce Brandona Davidsona a z Bakersfieldu hrajícího American Hockey League povolal obránce Griffina Reinharta. Davidson nedohrál páteční zápas proti Dallasu Stars, když ve druhé třetině opustil led kvůli neblíže specifikovanému zranění. Dallas nad Edmontonem zvítězil 3:2. Lauri Korpikoski vynechal poslední tři zápasy kvůli zranění v dolní části těla a hlavní trenér Todd McLellan očekává proti Nashvillu jeho návrat. Pro Edmonton Oilers je to před NHL Honda All-Star Game 2016 poslední zápas a po 15 utkáních v řadě si užije devět dní volna. Oilers zahájí druhou polovinu sezóny 3. února, kdy na domácím ledě v Rexall Place přivítají Columbus Blue Jackets.
    Pozvánka na utkání mezi Edmontonem Oilers a Nashvillem.

Nashville Predators v úvodním vzájemném zápase letošní sezóny NHL zvítězil 11. října na domácím ledě nad Edmontonem Oilers 2:0, když útočníci Filip Forsberg a Craig Smith vstřelili gól, zatímco útočníci Mike Ribeiro a Colin Wilson zaznamenali shodně jednu asistenci. Brankář Pekka Rinne odchytal proti Edmontonu Oilers parádní zápas a předvedl 31 zákroků. Posledním zápasem obou týmů před přestávkou Vás s potěšením provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Draisaitl (Hall, Reinhart) – 14. Ekholm, 22. Ekholm (Ellis, Forsberg), 41. Fisher (Weber, Josi), 60. Forsberg

Rozhodčí: Ian Walsh, Frederick L'Ecuyer – Kiel Murchison, Ryan Galloway