NY Islanders – Detroit 2:4 (kon.) | Philadelphia – Boston 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 6:3 (kon.) | Dallas – Calgary 2:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 1:2 (0:1 po s.n.)
New York Islanders
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Detroit Red Wings
Úterý 26.01.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji krásné hokejové chvíle a vítám Vás u našeho textového přenosu z NHL, v němž se zaměříme na zápas New York Islanders – Detroit Red Wings.

Islanders se podle očekávání drží na předních příčkách Východní konference a mají nasměrováno k další účasti ve vyřazovacích bojích. V Metropolitní divizi se nachází na třetím místě, ale v případě dnešního vítězství se mohou dostat před Rangers.

Minulé utkání Ostrovanů bylo kvůli sněhové bouři odloženo, tudíž mají pro dnešní duel dostatek sil.

Hokejisté Detroitu v poslední době střídají dobré výkony s těmi horšími a především před vlastními fanoušky v této sezóně často prohrávají. To na venkovních kluzištích hrají lépe a proto dnes budou velice nebezpečným soupeřem. Navíc by se měl v brance Red Wings objevit Petr Mrázek a ten často ze zápasů jako poražen neodchází.

Detroit však trápí zranění, takže uvidíme, jak se s nimi družina trenéra Blashilla vypořádá.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Staňte se fanoušky největší české stránky o NHL! (y)

Zveřejnil(a) Hokej dne 24. leden 2016
    Red Wings povolali hned dva hráče ze záložního celku.

New York Islanders: Halák (Greiss) – de Haan, Hamonic, Židlický, Hickey, Strait, Leddy – Strome, Tavares, Grabovskij – Okposo, Nielsen, Kuljomin – Bailey, Nelson, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Quincey, Green, Smith, Marčenko, Ericsson – Abdelkader, Zetterberg, Larkin – Helm, Dacjuk, Richards – Tatar, Sheahan, Nyquist – Tangradi, Glendening, Jurčo

Rozhodčí: Kimmerly, McCauley – Kovachik, Barton.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání začne tradičně s menším zpožděním.
    Židlický se postaví proti Detroitu poprvé od doby, co mu Red Wings nenabídli nový kontrakt.

00:01

00:20
    Nyquist hledal od levého mantinelu v útočném pásmu mezi kruhy Sheahana, ale až k němu se kotouč nedostal.

01:39
    Okposo se po různých odrazech kotouče dostal ke střele z mezikruží, ale z otočky nezamířil nejpřesněji.

02:23
    Glendening se pokoušel z pravé strany najít před brankou hůl Tangradiho, ale ten kus černé gumy minul. Následně střílel Jurčo, ale jeho pokus byl zablokován.

03:06
    Sheahan výborně vybojoval kotouč a obhodil si obránce. Z pravého křídla se řítil téměř sám na branku, ale střela se mu nepovedla.

03:40
    Obraně Detroitu ujel Lee a uháněl sám na Mrázka. Český brankář své spoluhráče podržel a útočníkovu střelu zápěstím vyrazil betonem.

04:41
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Ericsson – 2 min., podražení).

05:00
    Detroit se na začátku svého oslabení dokázal osvobodit a Islanders museli zakládat útok od své branky. To se jim podařilo a z pravého kruhu se ke střele dokonce dostal Tavares. Mrázek byl i nyní pozorný a dostává se do provozní teploty.

05:10
    Okposo střílel z levého kruhu po ledě, ale Mrázek znovu na správném místě.

05:43
    Lee vystřelil ze stejné pozice jako před malou chvíli Okposo, ale ani on neuspěl. Mrázek znovu úspěšně zasáhl.

06:09
    Islanders jsou v přesilové hře velmi aktivní a kombinují v útočném pásmu, ale otevřít skóre se jim nedaří.

06:41

07:00
    Zetterberg se dostal s kotoučem do útočného pásma a vytvořil střeleckou pozici pro Larkina, který z mezikruží těsně minul.

07:32
    Green zachyboval při rozehrávce a Islanders se dostali ke kotouči. Ten od modré čáry chtěl do branky dostat Leddy, ale jeho pokus byl sražen vedle pravé tyče.

08:28
    Richards se při přečíslení dvou na jednoho snažil najít na pravé straně Tatara, ale přihrávka byla nepřesná.

08:54
    Glendening vystřelil z obrovského úhlu hodně nepřesně.

09:55
    Oba týmy zatím hrají ve velmi vysokém tempu.

10:30
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Nelson – 2 min., hákování).

10:57
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings přesilovou hru velmi rychle využívají a dostávají se do vedení. Před brankou se ke kotouči dostal BRAD RICHARDS a pohotově ho uklidil do branky. Asistence: Pavel Dacjuk.
    10:57 Brad RICHARDS - 0:1

11:43
    Red Wings mají kotouč pod kontrolou a znovu se tlačí do útočného pásma.

12:10
    Nahozený kotouč z levého kruhu Halák raději podržel ve své lapačce a přerušil hru.

13:03
    Hamonic se dostal k tvrdé střele z pravého kruhu, ale Mrázek si připsal těžký zákrok.

13:50
    Dacjuk se zkušeně prokličkoval do útočného pásma a vystřelil přes obránce. Halák musel zasahovat a byl úspěšný.

15:15
    Islanders se po inkasované brance hledají a nemohou si vytvořit tlak, jako v úvodu utkání.

15:42
    Hamonicovo nahození od modré čáry svůj cíl nenašlo.

16:33
    Islanders právě vstřelili branku!
    Obrana Detroitu vyrobila obrovskou chybu, když se Ericsson nechal snadno obrat o kotouč Tavaresem, který posléze krásně uvolnil BROCKA NELSONA a ten střelou z první nasměroval kotouč do branky. Mrázek neměl moc šancí zasáhnout. Asistence: John Tavares.
    16:33 Brock NELSON - 1:1

17:45
    V Barclays Center máme srovnáno a hraje se tedy od začátku.

18:15
    Kuljomin se natlačil na levý kruh a tvrdě vystřelil zápěstím. Na Mrázka si tímto zakončením nepřišel.

19:26
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Green – 2 min., nedovolené bránění).

19:50
    Tavares našel na modré čáře Leddyho, ale jeho střela se k brance nedostala.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina přinesla po brance na každé straně a tudíž se do kabin odchází za stavu 1:1. Do vedení se v 11. minutě dostali Red Wings po brance Richardse, ale v 17. minutě dokázal srovnat Nelson.

Střely na branku: 11 – 7.

Další třetina začne přibližně v 2:00.

20:01

20:26
    Islanders se snaží usadit v útočném pásmu a využít přesilovou hru.

20:50
    Kotouč je však nyní až u branky Haláka.

21:15
    Sheahan se v oslabení dostal ke střele, ale tu si Halák pohlídal.

21:26

21:55
    Zetterberg se dostal ke střele z levého kruhu a svůj tvrdý pokus nasměroval do břevna!

22:04
    Islanders se dopouští zakázaného uvolnění.

22:20
    Cizikas se pokoušel obejít okolo Smitha, ale ten máchl hokejkou a kotouč svému soupeři urazil z hole.

22:54
    Lee našel mezi kruhy Kuljomina, který pohotovou střelou branku těsně minul.

23:28
    Hamonic se v útočném pásmu dostal přes dva hráče až ke střele, ale tu betony zastavil Mrázek.

25:09
    Druhá třetina zatím nepřináší pohledný hokej, kotouče se pouze nahazují po mantinelech.

26:15
    Green se v útočném pásmu pokoušel uvolnit Sheahana, ale přihrávka se mu nevyvedla.

26:49
    Detroit se po delší době usadil v útočném pásmu, ale ke střele na branku to zatím nevede.

27:10
    Abdelkader se obtočil okolo branky a snažil se překvapit Haláka, ale ten byl pozorný a kotouč zastavil.

27:23
    Halák nevšedním způsobem zachytil střelu Marčenka od modré čáry. Hodně riskantní zákrok slovenského brankáře.

28:09
    Abdelkader pří přečíslení hledal přihrávkou dozadu Larkina, kterému střela z první nesedla podle představ.

28:30
    Kuljomin se po zmatcích v obraně Red Wings dostal ke střele z levé strany, ale Mrázek byl pozorný a zasáhl.

29:12
    Dacjuk našel od pravého mantinelu před Halákem volného Helma, ale ten střelou bekhendem trefil jen rameno brankáře Islanders.

30:25
    Detroit je v posledních střídáních aktivnějším týmem. Nyní z toho vzešla střela Richardse, která skončila v lapačce výborně chytajícího Haláka.

31:38
    Mrázek v brankovišti podklouzl a najednou se zrodila šance pro Cizikase. Mrázek se však dokázal včas přesunout k levé tyči a střelu útočníka Islanders vyrazil.

32:50
    Trocha nepřesností na obou stranách. Tentokrát se postavení mimo hru dopustili domácí hokejisté.

33:29
    Red Wings se vrací do vedení! Hosté se dostali do přečíslení a to nádherně vyřešil Zetterberg, který našel na pravé straně volného JUSTINA ABDELKADERA a ten pohotovou střelou poslal kotouč přesně pod břevno. Asistence: Henrik Zetterberg, Dylan Larkin.
    33:29 Justin ABDELKADER - 1:2

34:40
    Detroit velice rychle přidává další branku a odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. DANNY DEKEYSER se vydal na útočný výlet a uspěl. Jeho první pokus trefil sice bránícího hráče, ale od toho se k němu kotouč vrátil a na druhý pokus byl již úspěšný a trefil se nad lapačku Haláka. Bez asistence.
    34:40 Danny DEKEYSER - 1:3

35:29
    Islanders se okamžitě pokouší dostat na dostřel a kombinují v útočném pásmu.

35:49
    Střela Židlického od modré čáry se odrazila na hůl Stroma, ale ten nedokázal skákající kotouč nasměroval do odkryté klece.

36:57
    Detroit je usilovně brání silnému tlaku soupeře a zatím odolává. Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

36:57
    Oddechový čas pro hosty.

37:28
    Straitova střela z levého kruhu trefila Mrázka do betonu a hostující lajna může konečně vystřídat.

37:53
    Zetterberg nahodil z levé strany kotouč na branku a Halák musel zasahovat.

38:23
    Domácí se ve snaze dostat rychle do útočného pásma dopustili postavení mimo hru.

39:15
    Helm se na pravém křídle hezky uvolnil a snažil se před Halákem najít Dacjuka, ale až k němu se přihrávka nedostala.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se prosadili pouze hokejisté Detroitu a to hned dvakrát! Nejprve ve 34. minutě rozvlnil síť za Halákem Abdelkader a o malou chvíli později také DeKeyser. Detroit tedy vede nad Islanders po druhé třetině 3:1 a je velmi blízko k vítězství.

Střely na branku: 20 – 18.

Další třetina začne přibližně v 2:54.
    Red Wings jsou po druhé třetině blízko vítězství. Dokáží Islanders zdramatizovat vývoj utkání?

Mrázek je i dnes chválen ze všech stran.

40:01

40:36
    Islanders v této třetině musí všechny síly vložit do útoku, chtějí-li dnes pomýšlet na bodový zisk.

41:18
    Dacjuk se v útočném pásmu pustil do kombinace s Richarsem, ale obrana Isles dokázala tuto dvojici ubránit.

42:00
    Hamonic z pravé strany nahazoval kotouč na branku, ale až k ní se kus černé gumy nedostal.

42:42
    Red Wings zvládají úvodní minuty třetí třetiny velmi dobře a drží se v útočném pásmu.

43:00
    Jurčo z levé strany nahazoval kotouč na Haláka, ale ten nakonec nemusel zasahovat. Pokus Jurča byl nepřesný.

43:33
    Clutterbuck nabral dobrou rychlost a vystřelil přes obránce, ale Mrázek udržel kotouč na své hrudi.

43:50
    Helm se řítil sám na Haláka, ale ten švédského útočníka vychytal betonem.

44:45
    Hickey se dostal na levém kruhu ke střele, ale ta byla sražena a Mrázek si pro kotouč bez problémů vyjel ze své klece. Hra je přerušena.

45:13
    Islanders zvýšili svůj tlak a hosté kotouče ze svého pásma posílají jednoduše do středního pásma.

46:36
    Židlický šikovně našel mezi kruhy volného Nelsona, který z výborné pozice netrefil branku.

48:04
    Druhá lajna Detroitu hraje velmi aktivně a kombinuje v útočném pásmu. Domácím se nedaří dostat ke kotouči.

48:39
    Hokejisté Red Wings stále kontrolují kotouč, momentálně s ním jsou ovšem u branky Mrázka.

49:01
    Ztráta kotouče a slibná pozice pro Okposa snížení nepřinesla. Mrázek si připisuje další úspěšný zákrok.

50:08
    Helm od modré čáry prověřil pozornost Haláka a ten betonem vyrazil kotouč do rohu kluziště.

50:46
    Jeden z domácích hráčů zahrál ve středním pásmu vysokou holí a hra je přerušena. Detroit si své vedení pečlivě hlídá.

51:24
    Martin dostal za obranu Detroitu dobrý pas a jel sám na Mrázka, kterého střelou zápěstím nepřekonal. Český brankář teď svůj tým podržel.
    ...

53:24
    Hokejisté Detroitu se nyní již nikam netlačí a spíše se soustředí na bránění svého solidního náskoku.

55:12
    Red Wings se vydali do útoku a zaplatili za to inkasovanou brankou. Hostující obraně ujel MICHAIL GRABOVSKIJ a střelou k pravé tyči překonal Mrázka. Islanders tedy prohrávají o jednu branku a závěr zápasu bude velmi zajímavý. Asistence: Matt Martin, Brian Strait.
    55:12 Michail GRABOVSKIJ - 2:3

55:37
    Kotouč se ocitl mezi střídačkami a hra je přerušena.

56:00
    Rázem mají Islanders o co hrát a tlačí se do zakončení.

56:11
    Dva skvělé zákroky Mrázka! Nejprve český brankář vychytal střelu Stroma a následně si poradil i se střelou od modré čáry.

56:44
    Detroit je pod tlakem a nyní se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění. Hosté právě ukázali, jak si může tým zkomplikovat téměř vyhraný zápas.

57:43
    Domácím čas velmi rychle utíká. Detroit zatím zvládá držet své těsné vedení.

58:30
    Detroitu se nyní povedlo dostat kotouč do útočného pásma a bránící hráči můžou vystřídat.

58:55
    Halák uhání na střídačku. Islanders hrají v šesti hráčích.

59:07
    Glendening vyhodil kotouč nešťastně na zakázané uvolnění, když si nepohlídal červenou čáru.

59:07
    Oddechový čas pro domácí.
    59:15 Luke GLENDENING - 2:4

59:15
    Red Wings trefují prázdnou branku a zajišťují si vítězství. Quincey dokázal po mantinelu vyhodit kotouč do útočného pásma, v něm ho dojel Helm a pasem před branku našel LUKA GLENDENINGA, který odčinil své předchozí zaváhání a trefil prázdnou klec. Asistence: Darren Helm, Kyle Quincey.

59:58
    V tomto duelu se již nic jiného nestane, hokejisté Detroitu vítězí.

Islanders sice dokázali v 56. minutě zásluhou Grabovského snížit na rozdíl jednoho gólu, ale to bylo v jejich podání vše. Vítězství Detroitu totiž v poslední minutě pečetil střelou do prázdné branky Glendening. Red Wings znovu ukázali, že se jim v poslední době hraje lépe venku a z Barclays Center si odnáší oba dva body.

Dnešní utkání sledovalo 12 086 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký úterní den. (03:51:40)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 17. Nelson (Tavares), 56. Grabovskij (Martin, Strait) – 11. Richards (Dacjuk), 34. Abdelkader (Zetterberg, Larkin), 35. DeKeyser, 60. Glendening (Helm, Quincey)

Rozhodčí: Kimmerly, McCauley – Kovachik, Barton

Diváci: 12 086