Tampa – Toronto 1:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Calgary – Nashville 1:2 (kon.)
Los Angeles – Colorado 3:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 28.01.2016, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tampa Bay Lightning vyzve na svém ledě ve čtvrtek v noci Toronto Maple Leafs, proti kterému 16. prosince skóroval v prodloužení vítězný gól útočník Vladislav Namestnikov a vystřelil Lightning v Air Canada Centre výhru 5:4. Nikita Kučerov kromě gólu zaznamenal také asistenci, stejně jako na opačné straně v dresu Toronta James van Riemsdyk. Druhým vzájemným zápasem mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL Vás s potěšením a velkou radostí provede Tomáš Reiner.

Tampa Bay Lightning:

Tampa Bay doma proti Maple Leafs odehraje před All-Star Game poslední zápas. Lightning vstupovali do posledního zápasu proti Floridě se sedmi výhrami v řadě, proti týmu s Jaromírem Jágrem v čele ovšem neuspěli a prohráli 5:2. Ve skvělé formě se nachází útočník Nikita Kučerov, který během posledních osmi zápasů zaznamenal 11 kanadských bodů za šest gólů a pět asistencí a s celkovým počtem 20 gólů a 21 asistencí je nejproduktivnějším hráčem Lightning.
    Novinky z domácího týmu Tampa Bay Lightning před zápasem.

Toronto Maple Leafs:

Florida Panthers si nevyšlápla jen na Tampu Bay, ale také na Toronto Maple Leafs, které jí podlehlo vysoko 5:1. Brankář James Reimer se proti Floridě postavil do brány počtvrté v řadě a během posledních 18 zápasů inkasoval vždy tři nebo více gólů, proti Lightning by měl proto začít v bráně Jonathan Bernier. Toronto Maple Leafs stagnuje a během posledních jedenácti zápasů vyhrálo pouze třikrát. Toronto po přestávce patřící All-Star Game vyzve 3. února Boston Bruins.
    V braně Toronta Maple Leafs začne podle předpokladů Bernier.

Vzájemné zápasy:

16.12.15 Toronto – Tampa Bay 4:5

Československá stopa v utkání:

Ondřej Palát (TBL) 4+9, +/- +2
    Andrej Šustr (TBL) 2+9, +/- -2
    Roman Polák (TOR) 1+9, +/- +8

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij – Hedman, Stralman, Garrison, Coburn, Nesterov, Šustr – Palát (A), Namestnikov, Stamkos (C) – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Filppula, Callahan (A) – Paquette, Boyle, Marchessault. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Hunwick (A), Rielly, Gardiner, Phaneuf (C), Corrado, Polák – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Kadri, Komarov, Grabner – Lupul, Holland, Spaling – Winnik, Froese, Clune. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Kyle Rehman – Derek Amell, Tony Sericolo.
    Rozbruslení obou týmů v Amalie Areně v netradičním tempu.

Představení obou brankářů. V bráně Tampy Bay Lightning začne Andrej Vasilevskij, který v letošní sezóně NHL odchytal jedenáct utkání a všechny skončily v normální hrací době. Ruský brankář má pozitivní bilanci, když svému týmu vychytal sedm výher proti čtyřem porážkám. Vasilevskij inkasuje v průměru 2,85 gólu na zápas s úspěšností 90,6%. Prostor tří tyčí na straně Toronta Maple Leafs bude hájit Jonathan Bernier, který inkasuje v průměru přes tři góly na zápas, jenže Jamesovi Reimerovi se během poslední doby také dvakrát nedaří. Bernier vychytal svému týmu z 15 zápasů pouze 6 výher s úspěšností 89,9%.

00:01

00:06
    Tampa Bay Lightning vyhrála úvodní vhazování zápasu a nahodila puk po levé straně do útočného pásma.

00:15
    Torontu Mapla Leafs se nepodařilo přesně rozehrát a jeho nahození bylo sraženo do ochranné sítě.

00:41
    Nikita Kučerov se dostal na levém křídle ke střele, která byla přizvednuta holí jednoho z hráčů do ochranné sítě, a hra byla přerušena.

00:56
    Morgan Rielly nabral na pravém křídle dobrou rychlost a z úhlu posílal před bránu dobrou bekhendovou přihrávku, Leo Komarov se ke střele nedostal. Andrej Vasilevskij puk holí poslal do rohu kluziště.

01:49
    Hra plyne v rychlém tempu a přelévá se ze strany na stranu, zatím jsme se nedočkali žádné šance.

02:15
    Roman Polák zablokoval střelu ve středu obranného pásma a poté puk vyvezl do středního pásma, kde o něj po nepřesné přihrávce Maple Leafs přišli.

02:56
    Obránce Frank Corrado odvedl v obraně dobrou práci, poté se mu ale nepodařilo konstruktivně rozehrát.

03:35
    Maple Leafs podrželi puk za vlastní bránou, aby jeho hráči mohli v klidu vystřídat.

03:59
    Roman Polák zablokoval diagonální přihrávku Lightning a udělal radost jednomu z fanoušků, protože puk skončil v hledišti.

03:59
    Roman Polák (TOR) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.

04:38
    Tampa právě vstřelila branku!
    STEVEN STAMKOS využívá přesilovou hru nádhernou střelou a posílá Tampu Bay Lightning do vedení!! Kapitán Steven Stamkos napřáhl z vrcholu levého kruhu pro vhazování k nádherné střele a puk mezi betony Jonathana Berniera po ledě zamířil do brány. Asistence: Anton Stralman, Valtteri Filppula.
    04:38 Steven STAMKOS - 1:0

04:51
    Tyler Johnson se ocitl před bránou úplně sám, jeho střela z blízkosti ale zamířila pouze do hrudi Jonathana Berniera!

05:26
    Lightning jsou povzbuzeni úvodním gólem a snaží se rychle přidat další. Domácí hráči pálili nebezpečně z pravého křídla, Jonathan Bernier ale pravým ramenem puk vyrazil do ochranné sítě!

06:56
    Zajímavá statistika:

Pokud Tampy Bay Lightning skórovala v letošní sezóně NHL jako první, vyhrála 20 z 24 zápasů.

07:13
    Hra byla přerušena a Tampa Bay Lightning si po krátké reklamní přestávce zahraje další přesilovou hru.

07:13
    Jake Gardiner (TOR) dostal menší trest, 2 minuty podržení.

07:50
    Jonathan Bernier předvedl fantastický zákrok proti střele Jonathana Marchessaulta, který nepřekonal brankáře Toronta z obrovské blízkosti!

08:46
    Obraná čtveřice Maple Leafs zaspala a Alex Killorn se dostal do samostatného úniku, bekhendovým blafákem ale Jonathana Berniera nepřekonal a brankář Toronta si připsal další úžasný zákrok!

09:25
    Lightning se vzápětí dostali k další střele, která tentokrát z levého křídla skončila na hrudi připraveného Jonathana Berniera, který po úspěšném zákroku přerušil hru.

10:06
    Toronto Maple Leafs ve druhé přesilové hře soupeře na rozdíl od té první neinkasovalo a obrovskou zásluhu na tom má brankář Jonathan Bernier, který se rozchytal k velkému výkonu.

10:33
    Tampa Bay vypálila z pravého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier její střelu vyrazil pouze před sebe, kde se snažil k dorážce dostat Anton Stralman, i s jeho pokusem si ale brankář Toronta poradil a puk ukryl ve své výstroji!

Následuje krátká reklamní přestávka.

10:58
    STŘELY:

Tampa Bay Lightning 12 Toronto Maple Leafs 0

11:15
    Lightning mají v úvodu zápasu neskutečnou střeleckou převahu a zaslouženě vedou.

11:19
    Vladislav Namestnikov se dostal u levé tyče ke střele, kterou Jonathan Bernier pravým ramenem vyrazil mimo.

12:24
    Morgan Reilly vypálil na levém křídle od modré čáry mezi betony Andreje Vasilevskije, který včas zaklekl a puk zastavil. Maple Leafs zaznamenali ve třinácté minutě první střelu na bránu!

12:47
    Tyler Bozak ztratil před bránou kontrolu nad pukem a Anton Stralman mohl založit protiútok Tampy Bay Lightning.
    Pan Reilly dnes přišel podpořit svého syna Morgana Reillyho.

13:24
    Braydon Coburn vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla sražena do ochranné sítě.

13:43
    Toronto Maple Leafs se na levém křídle ocitlo v ofsajdu a hra byla vykázána do středního pásma.

14:33
    Jason Garrison vypálil z levého křídla a jeho následná střela po ledě zamířila vedle levé tyče.

15:00
    Hráči Toronta Maple Leafs pouze nahodili puk do útočného pásma a oba týmy odjely střídat.

15:11
    Braydon Coburn vypálil z levého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier jeho střelu hrudí v pohodě vyrazil.

15:40
    Nikita Nesterov se ocitl u levé tyče ve velké šanci, z úhlu ale Jonathana Berniera propálit nedokázal a brankář Toronta jeho střelu vyrazil do rohu kluziště po vyjetí ze své brány!

16:18
    Roman Polák byl zřejmě tím hráčem, který se mezi kruhy pro vhazování dostal ke střele, jeho pokus ale Andrej Vasilevskij v pohodě vyrazil.

17:21
    Blíží se závěr první třetiny, ve které měli Lightning obrovskou převahu a zaslouženě vedou.

17:32
    Rich Clune, který dnes nahradil v sestavě Brada Boyese, se dobře tlačil před bránu, jenže ve velké rychlosti fauloval brankáře Andreje Vasilevskije, kterého poslal do brány místo puku.

17:32
    Rich Clune (TOR) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění brankáře.

17:50
    Michael Grabner nabral na levém křídle rychlost a mohl vstřelit gól v oslabení, když pálil přesně do bližšího levého horního rohu, Andrej Vasilevskij ale vytáhl skvělý zákrok a pravým ramenem jeho pokus zastavil!

18:38
    Roman Polák se zmocnil v obranném pásmu puku a vyhodil ho k bráně Andreje Vasilevskije.

19:12
    Byron Froese nádherně vypálil z levého kruhu pro vhazovaní a jeho následná střela směřující do vzdálenějšího pravého horního rohu orazítkovala horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě!

19:56
    Dokonce první třetiny zbývají odehrát pouze čtyři sekundy a už se v ní nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tampa Bay Lightning si od úvodních minut vytvořila obrovskou převahu a Toronto Maple Leafs navíc dlouho nepustilo ke střele. O první pokus Toronta na bránu se postaral až ve třinácté minutě obránce Morgan Rielly. Převaha Lightning byla umocněna třemi přesilovými hrami, již hned tu první proměnil krásnou střelou kapitán Steven Stamkos. Na gól Tampy Bay mohl v oslabení odpovědět během poslední minuty úvodního dějství Byron Froese, jeho krásná diagonální střela ale skončila na horní tyči. Skóre po první třetině. Tampy Bay Lightning 1 Toronto Maple Leafs 0.
    Jeden z mnoha fantastických zákroků Jonathana Berniera.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.

20:01

20:07
    V Amalie Areně začala druhá třetina, ve které Toronto Maple Leafs musí zabrat. Úvodní část zápasu jasně patřila Tampě.

20:17
    Anton Stralman napřáhl ke střele, kterou Jonathan Bernier levým betonem vyrazil do rohu kluziště.

20:47
    Toronto Maple Leafs se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se vrátí zpět před Jonathana Berniera.

21:22
    Michael Grabner se skvěle tlačil před bránu, v pádu ale překonat Andreje Vasilevskije z blízkosti nedokázal!

21:48
    Morgan Rielly vypálil z levého křídla od mantinelu a Andrej Vasilevskij po úspěšném zákroku přerušil hru.

22:45
    Jonathan Bernier vyjel z brány a u pravé tyče nepustil jednoho z hráčů Lightning do zakončení. Skvělá práce brankáře Maple Leafs.

23:12
    Frank Corrado (TOR) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

23:44
    Lightning mají k dispozici čtvrtou přesilovou hru v řadě, kterou zahajují špatně. Torontu Maple Leafs se podařilo vyhodit a Valtteri Filppula spěchal pro puk za svou bránu.

24:32
    Lightning se nyní úspěšně usadili v útočném pásmu a kombinují.

24:48
    Valtteri Filppula vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně nad ledem směřovala ke vzdálenější pravé tyči, Jonathan Bernier ji ale dokázal levým betonem vyrazit!

25:45
    Nikita Kučerov (TBL) dostal menší trest, 2 minuty filmování.

25:54
    Morgan Reilly napřáhl na modré čáře k jedovaté střele s příklepem, jeho rána bez přípravy ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Andrej Vasilevskij a jeho tvrdou ránu zastavil!

26:37
    Morgan Reilly vzápětí vypálil z levého kruhu pro vhazování, jenže ani jeho čtvrtá střela v dnešním zápasem gólem neskončila, když ji Andrej Vasilevskij hrudí vyrazil u své pravé tyče mimo!

27:27
    Nazem Kadri vypálil na pravém křídle od modré čáry a Andrej Vasilevskij jeho střelu u své levé tyče ukryl v podpaždí, přestože směřovala mimo! Pěkný zákrok.

27:48
    Toronto Maple Leafs sehrálo přesilovou hru dobře a vyslalo na bránu Andreje Vasilevskije pět střel, ani jedna ale gólem neskončila.

Hra byla přerušena a po reklamní přestávce se bude hrát ve hře 4 na 4.

27:48
    Nazem Kadri (TOR) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

27:48
    Brian Boyle (TBL) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

28:26
    Jason Garrison na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté napřáhl ke střele, kterou Jonathan Bernier po rychlém zakleknutí vyrazil.

29:48
    Lightning si vytvořili velký tlak, ani jednoho z domácích hokejistů se ale nepodařilo puk usměrnit během dvou nebo tří střel na bránu.

30:45
    Jonathan Bernier vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Braydona Coburna.

31:12
    Lightning dokázali vybojovat puk u mantinelu na levé straně svého obranného pásma a poté ho vyhodili až do vzdálenějšího pravého rohu útočné zóny, zakázané uvolnění z toho ale nebude. Byla tam teč.

31:19
    Vzápětí byla hra přerušena kvůli ofsajdu Lightning a následuje krátká reklamní přestávka.
    Několik otců dnes přiletělo do Tampy podpořit své syny.

31:43
    Hra už je opět v plném proudu a Lightning se snaží dostat ke střele.

32:07
    Lightning se sice na pravém křídle dostali ke střele, ale spíše se jednalo jen o prudší nahození, které Jonathan Bernier zastavil a rychle rozehrál.

32:57
    Nazem Kadri se dostal na levé straně útočného pásma po chybě Lightning k puku a před bránou hledal Lea Komarova, jeho přihrávka ale byla zablokována.

33:41
    Joffrey Lupul vypálil na pravém křídle od modré čáry a Andrej Vasilevskij jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

33:55
    Lightning se ocitli pod tlakem a raději puk vyhodili na zakázané uvolnění.

34:10
    Brian Boyle vypálil z mezikruží zápěstím a Jonathan Bernier po rutinním zákroku jeho střelu pravým betonem vyrazil do ochranné sítě.

V Amalie Areně dostává po přerušení hry prostor další krátká reklamní přestávka.

34:19
    Pierre-Alexandre Parenteau (TOR) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

34:41
    Valtteri Filppula mohl rychle využít přesilovou hru Lightning, když se u pravé tyče dostal ke střele, Jonathan Bernier ale předvedl fantastický zákrok a zřejmě levým betonem jeho pokus vyrazil!

35:21
    Lightning hrají v dnešním zápase pátou přesilovou hru, zatím využili pouze jednu.

35:41
    Dion Phaneuf předvedl po vyhození dobrý forčeking a v pravém kruhu pro vhazování se dostal ke střele zápěstím, která byla sražena mimo.

36:26
    Vyloučený Pierre-Alexandre Parenteau je zpět na ledové ploše a Toronto Maple Leafs hraje opět v plném počtu.

36:31
    Alex Killorn vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a jeho následná střela zamířila mimo.

37:40
    Cedric Paquette (TBL) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

37:47
    Tyler Bozak vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

38:16
    Valtteri Filppula mohl udeřit v oslabení, když si z levého křídla sjel před bránu, kde předvedl nádhernou stahovačku a poté vypálil, jeho pokus ale zamířil těsně vedle pravého horního rohu!

38:45
    Joffrey Lupul se ocitl před bránou ve velké šanci, jeho střela z blízkosti ale trefila pouze hruď Andreje Vasilevskije, který si vzápětí poradil s dorážkou Pierra-Alexandreho Parenteaua, který mohl u pravé tyče uklízet puk do prázdné brány! To byl zákrok noci.

39:45
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 15 sekund.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Morgan Rielly byl během úvodních deseti minut druhé třetiny hodně vidět a dostal se ke třem nebezpečným a prudkým střelám, ani jedna z nich Andreje Vasilevskije nepřekonala. Na opačné straně mohl v závěru prostředního dějství navýšit vedení svého týmu Valtteri Filppula, jehož první střelu z blízkosti zastavil Jonathan Bernier levým betonem a ta druhá po nádherné stahovačce v oslabení zamířila těsně vedle pravého horního rohu. Závěr druhé třetiny ale patřil Andreji Vasilevskijovi, který v rychlém sledu zneškodnil střelu Joffrey Lupula z blízkostí a poté i dorážku Pierra-Alaxandreho Parenteaua, jenž mohl puk u pravé tyče uklízet do prázdné brány. Brankář Lightning se postaral o zákrok noci a ve druhé části gól ani přes velké množství šancí na obou stranách nepadl. Skóre po 40 minutách. Tampa Bay Lightning 1 Toronto Maple Leafs 0.
    Fanynka Tampy dostala k narozeninám objetí od maskota.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.
    Andrej Vasilevskij dnes chytá skvělý zápas. Vychytá shutout?

40:01

40:07
    Tampa Bay Lightning vyhrála úvodní vhazování třetí třetiny, jenže se ji nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

40:55
    Lightning jsou v úvodu třetí třetiny aktivnější, zatím se ale nedostali ke střele na bránu.

41:04
    Valtteri Filppula vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho střelu zablokoval dobře postavený Michael Grabner.

41:47
    Morgan Rielly napřáhl z pravého kruhu pro vhazování k nádherné střele, která směřovala do pravého horního rohu, nakonec se ale puk od horní tyče odrazil do ochranné sítě!

42:15
    Toronto Maple Leafs v dnešním zápase podruhé orazítkovalo brankovou konstrukci a znovu horní tyč.

43:00
    Sedm hráčů bojovalo v levém rohu útočného pásma Toronta Maple Leafs o puk, ani jednomu se ho ale u mantinelu vydolovat nepodařilo.

43:03
    Rozhodčí už to nechtěli protahovat a přerušili hru.

43:23
    Ondřej Palát získal puk na pravé straně obranného pásma, poté se mu ale nepodařilo ideálně rozehrát, nicméně, puk se odrazil zpět na hole Lightning.

43:59
    Nazem Kadri nabral na levém křídle velkou rychlost a po naznačení střely posílal před bránu přihrávku, která byla zablokována.

44:19
    Lightning se nepodařilo na levém křídle rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

44:31
    Sražený puk se nepříjemně snášel před bránu Lightning, kde se dostal ke střele Morgan Rielly, Andrej Vasilevskij ale jeho střelu vleže dokázal vyrazit! To byl fantastický zákrok, protože brankáře Tampy předtím nepříjemně atakoval jeden z hráčů Toronta, který ho podrazil a skončil pod ním.

45:10
    Tyler Johnson (TBL) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

45:30
    Tyler Bozak napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, která směřovala přesně do levého horního rohu, Andrej Vasilevskij ale předvedl další skvělý zákrok a v pravém podpaždí jeho pokus zastavil!

46:19
    Lightning vyhodili puk k bráně Toronta a zatím až na jednu střelu zvládají oslabení skvěle.

46:32
    Další vyhození Lightning, po kterém musejí hráči Maple Leafs spěchat pro puk do obranného pásma.

47:16
    Ondřej Palát se po návratu Tylera Johnsona na led snažil něco vymyslet na levém křídle, jenže o puk přišel.

47:57
    Dion Phaneuf se ocitl u levé tyče ve velké šanci, z blízkosti ale brankáře Andreje Vasilevskije překonat nedokázal! Kapitán Toronta mířil mezi betony ruského brankáře, ten ale včas zavřel vrata.

48:39
    Toronto Maple Leafs vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

49:04
    Shawn Matthias nahodil puk z levého křídla na bránu Lightning a po zákroku Andreje Vasilevskije následuje reklamní přestávka.

49:09
    Vzhledem ke statistikám obou brankářů, kteří inkasují v průměru tři branky na zápas, jsem od dnešního zápasu tedy čekal rozhodně více než jeden gól a troufám si tvrdit, že určitě nejsem sám.

49:31
    Jonathan Bernier zastavil nahození Lightning ze středního pásma a přerušil hru.

49:42
    Morgan Rielly (TOR) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

Nikita Kučerov podrazil za svou bránou jednoznačně hráče Lightning a marně se rozčiloval, když vzteky praštil holí.

50:14
    Toronto začíná oslabení dobře a vyhodilo puk do zóny Tampy Bay Lightning.
    Radost Tampy po úvodním a jediném gólu Stevena Stamkose.

50:55
    Puk skončil na jedné ze střídaček a vhazovat se bude po pravici Jonathana Berniera.

51:16
    Byron Froese vystihl přihrávku Lightning a vyhodil puk z mezikruží za bránu Andreje Vasilevskije.

51:56
    Morgan Rielly se dostal do samostatného úniku a bekhendovým zakončením se snažil u pravé tyče zasunout puk mezi betony Andreje Vasilevskije, ten je dnes ovšem k nepřekonání!

52:15
    Andrej Vasilevskij přikryl volný puk na ledě lapačkou a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

James Reimer má dnes na střídačce kamaráda z vesmíru, hned vedle něj totiž sedí kosmonaut, který dnes zavítal do Amalie Areny, aby shlédl dnešní velice pohledné utkání.

52:29
    Tyler Johnson se v pravém kruhu pro vhazování snažil dostat ke střele, jenže do přihrávky Lightning skvěle vložil hůl jeden z hostujících hráčů Toronta Maple Leafs.

52:56
    Tyler Johnson nabral na pravém křídle rychlost a poté našel mezi kruhy pro vhazování najíždějícího Cedrica Paquetteho, který bez přípravy pálil po ledě mezi betony Jonathana Berniera, ten je ale včas sevřel a puk mezi nimi zastavil! Skvělý zákrok.

53:09
    Lightning vypálili po vhazování z levého kruhu pro vhazování a Jonathan Bernier si připsal další úspěšný zákrok.

53:54
    Steven Stamkos na levém křídle nemohl pokračovat v akci poté, co rozhodčí odpískali postavení mimo hru.

54:07
    Dnešní utkání se nese ve znamení souboje brankářů, který zatím vyznívá lépe pro domácího brankáře Andreje Vasileskije.

54:50
    Morgan Reilly dvakrát vypálil, první střela od modré čáry byla zablokována a druhá na pravém křídle z bekhendu zamířila mimo.

55:28
    Nazem Kadri na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu, Andrej Vasilevskij si ale prostor u své levé tyče pohlídal a po jeho dalším úspěšném zákroku následuje reklamní přestávka.

55:47
    Co teď zneškodnil Jonathan Bernier, to je neuvěřitelné! Ryan Callahan skvěle vyjel zpoza brány a u pravé tyče vypálil bekhendem. Brankář Toronta jeho střelu vyrazil a v blízkosti jeho brány se poté dostal k dorážce Valtteri Filppula, puk ale do sítě dorazit nedokázal a Jonathan Bernier ho instinktivně zalehl.

56:37
    Tyler Bozak se ocitl na opačné straně ledové plochy ve slibné šanci a mířil k levé tyči, jenže Andrej Vasilevskij zůstává nepřekonaný poté, co jeho bekhendovou střelu z blízkosti vyrazil vyrážečkou mimo!

57:04
    Toronto Maple Leafs už svého soupeře přestřílelo, na kostce nad ledem ale stále svítí na jeho skóre nula.

57:42
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvě minuty a Toronto už nemá příliš času na vyrovnání.

58:01
    Valtteri Filppula vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a Jonathan Bernier předvedl úžasný akrobatický zákrok!

58:16
    Jonathan Bernier už je na střídačce a Toronto to zkouší ve hře bez brankáře!

58:46
    Morgan Rielly vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

Hlavní trenér Toronta Maple Leafs Mike Babcock si vzal oddechový čas, aby jeho hráči nabrali sílu do závěrečných sekund zápasu.

Oddechový čas Toronta vypršel a vhazovat se bude po levici Andreje Vasilevskije.

58:50
    Maple Leafs uspěli na vhazování a usadili se v útočném pásmu.

59:00
    Do konce zápasu zbývá jedna minuta. Toronto v útočném pásmu.

59:16
    Pierre-Alexandre Parenteau vypálil na levém křídle od mantinelu a jeho střelu směřující k levé tyči Andrej Vasilevskij pravým ramenem vyrazil!

59:45
    Lightning mohli vstřelit gól do prázdné brány, jenže hráči Toronta vleže jejich pokus zablokovali.

Andrej Vasilevskij předvedl několik fantastických zákroků a s pomocí horní tyče, která za jeho zády zazněla po střele Byrona Froeseho a nejaktivnějšího hráče Maple Leafs Morgana Riellyho dvakrát, vychytal svůj druhý shutout v kariéře NHL. O osudu utkání rozhodla první třetina, během které proměnil kapitán Steven Stamkos úvodní přesilovou hru svého týmu a vystřelil mu vítězství. Jonathan Bernier odchytal také parádní zápas, jenže jedna střela přece jen skončila za jeho zády. Tampa Bay vyhrála v domácím prostředí Amalie Areny pošesté v řadě. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 1 Toronto Maple Leafs 0.
    Andrej Vasilevskij vychytal svůj druhý shutout v kariéře NHL.